Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

mimave
2. apr 2012

@bosorka3113 da jasne ze da, hlavne ked uz mas pri sebe malicke🙂 no ja by som tiez rada vedela kto ma rodil:D neviem, bol to taky sedivy chlapik, asi tak 1.70vysoky... ja neviem, mohol mat tak cez 40rokov, pozerala som si do papierov z porodnice, ale neviem kde by som nasla jeho meno a ci vobec je tam niekde uvedene kto bol pri porode.. ale mam ho na fotke 😀 😀 😀 tak ty si tiez bola hore? 😉 no tak to budes vediet porovnat rozdiel. hlavne ma ale zarazilo jedno, ze ked mi dali na porodnici uz cipok, ze mam ist na wc a ja som si tak teda isla spravit svoje 😅 , tak mi do dveri vbehla baba ze aj ona ide, no tak to som bola zlaknuta, ze ci sa mam pototo na chodbe, ked nas to chyti obe naraz, nerozumiem preco tam maju len jeden zachod a sprchu... fakt trochu cudne, na to kolko bab ide naraz rodit velakrat

bosorka3113
2. apr 2012

@mimave ja som tam lezala minuly rok pred vianocami so silnym zapalom, vtedy som bola nesmierne spokojna s personalom a na sestricky ani jedno krive slovo nemozem povedat... no ja som este nerodila cize neviem presne ako to ide, ale myslis ako ked si bola na tej "vzdycharni" ze tam je iba jeden zachod? 😲 a to tam su na tej vzdycharni ako niake izby a na kazdej je zena sama ked tak s partnerom? alebo ako to tam funguje???

bosorka3113
2. apr 2012

@mimave a mas tu tu fotku doktora? ja som pocula ze oni sa tam kazde 3 mesiace striedaju medzi oddeleniami

mimave
2. apr 2012

@bosorka3113 juj to ja teraz neviem zas co su to vzdycharne... ja som isla z 10teho rovno sem do porodnice, lebo ja som mala kontrakcie uz od 23.hod. v noci a rano som sa az ozvala okolo 8.00, lebo som cakala kedy sa vymenia sluzby, vtedy v noci bol hore doktor taky neprijemny, krizko tusim? to bol taky surovec, tak som nechcela aby ma vystroval on. takze ja som isla uz rovno na ten box kde rodis. no a tam ked ma prijali tak mi dali cipky dva ze mam ist na koniec chodby, tam je wc, len ma teda prekvapilo ze len jeden. tu fotku mam, mohla by som ti ju sem dat, ale tam mam nohy od seba a dost krvi vsade 😅 to manzel uz fotil ked mi dali maleho na brucho po porode a tam sa mi dostal pan doktor do zaberu.. ale vies co mne dost kamaratok odrodilo v ruzinove a vacsina nemala plateneho lekara- naozaj sa daju peniaze vyuzit lepsie podla mna teda, ani jedna nepovedala ze by mala zlu skusenost.

mimave
2. apr 2012

aj ked teda po kolene ta hladkat nebudu aby si vydrzala ked za to nic nemaju do vacku, to je fakt. ale to ti bude vtedy jedno. len dychat🙂

bosorka3113
2. apr 2012

@mimave 😀DDD Krizko neni taky ciernovlasy doktor? no ja tiez neplanujem hned odist z domu do nemocnice ked mi zacnu kontrakcie, pokial mi hned aj voda nepraskne 😀DD ja som tiez zatial nenarazila na negativnu reakciu na urciteho doktora...

zeytin
2. apr 2012

@bosorka3113 Fakt bola taka drza? My sme si celkom aj srandu robili, ked ma zašívala. Bolelo to a tak som jej brblala, ze co to tam tolko vyšíva... Tak sme sa nasmiali, vravela ze ornamenty mi tam musi dat, aby manzel nereklamoval... A muz jej hovori, aby tam aspon nejaku dierku nechala, nech mozme mat este aj druhe babo 🙂
Inak nic nehovorila. Aj celkom tolerovala, ze som nechcela epidural, neprehovarala ma, ako doktori vacsinou zvyknu a nakonci ma este aj pochvalila, ze keby kazda zena rodila tak ako ja, bolo by to super
😉 Akurat mi tak necitlivo povedala, ked som aukala, ze to nech si necham na doma a teraz nech tlacim. Ale myslim, ze je celkom fajn, ked je doktor taky rázny, aby sa rodicka nelutovala, ale "makala"... Ono to je vec nazoru, ale ja som bola spokojna a kludne by som k nej isla rodit aj druhy krat.

bosorka3113
2. apr 2012

@zeytin no na mna bola hnusna, ale na babu na sone bola priserna, ja som bola v kabinke a vsetko pocula, nadavala jej tam ze je tlsta jak prasa, nech sa pozrie jak vyzera, ze to dieta bude jak slon, a ze cez to sadlo sa zle vysetruje... no taketo veci sa dobre nepocuvaju (baba uz bola sa mi zda par dni pred porodom)... ja nemam rada ked na mna kricia a su arogantni ked nemaju na to dovod, vsetko sa da aj normalne povedat 🙂 no mozno nakoniec aj ja u nej skoncim 🙂

1982zuzka
2. apr 2012

@bosorka3113 to nemyslíš vážne! len raz mi by lekár niečo takéto povedal! kokos, len raz by bol niekto na mna takto drzí - kontrakcia, nekontrakcia - stažnost by išla okamžitá!!!!!!! toto už ani nie je že arogancia - slušne to ani pomenovať neviem!

zeytin
2. apr 2012

@bosorka3113 Fuha, to fakt???? Chuda, to by ma asi aj rozplakalo 😒 Ved nie kazdy moze za to, ako vyzera... To mas pravdu, to bolo fakt hnusne... Ja som ju takuto nezazila. Tak drzim palceky, nech mas pekny zazitok z porodu, nech vsetko dobre dopadne. 😉

monicka23
2. apr 2012

@bosorka3113 vzdycharen je jedna miestnost kde su 3 postele a jedna sprcha. Inac je tam len chodba kde mozes sediet a cakat na porod - dost blbe ☹ Vzdycharen=izba cakateliek 🙂 A potom je tam este jedno wcko+sprcha,nic viac............dost bieda.

bosorka3113
2. apr 2012

@zeytin
@1982zuzka no aj ja som mala slzy na krajicku za nu...najviac sa mi pacilo, ze ani na velkej vizite si nevedela dat servitku pred usta pred vsetkymi doktormi ... ale tak ked je fakt dobra tak to treba asi brat jednym uchom dnu a druhym von, aj ked ja viem ze takyto pristup by som nevedela tiez asi tak lahko rozdychat

bosorka3113
2. apr 2012

@monicka23 ale partner tam moze byt normalne so mnou ak si to zaplatim?... a to som tam od kedy mi zacnu kontrakcie?

1982zuzka
2. apr 2012

@bosorka3113 vieš čo, odborník môže byť neviem aký chce, ale jednať ako s dobytkom nebude. a myslíš, že sú aj iný odborníci v oblasti gynekologie a určite aj väčšie kapacity a určite sa tak nesprávajú.

bosorka3113
2. apr 2012

@1982zuzka tak to hej ja to tiez neuznavam, ale vela ludi ju uznava a vychvaluje si ju... mozno uz dostala od niakeho otecka po papulke a zmenila sa za ten necely rok co som u nej nebola... Neviem mne pridu taketo arogantne a neprijemne len zeny gynekologicky ako aj doktorka Petrova ... doktorov som len dobrych tam zazila 🙂

1982zuzka
2. apr 2012

@bosorka3113 vieš len chuda ta mamička, ak je to prvorodička tak akú musí mať traumu? ja bych mala do konca života. no ak by sa jednalo o nás a bol by pri mne ten môj, tak by letela von oknom veľmi rýchlo.

bosorka3113
2. apr 2012

@1982zuzka ja sa preto strasne bojim porodu, ze dostanem niekoho takehoto...ja prezijem aj bolest vsetko ale ziadne kricanie a arogancia, potrebujem mily pristup, kt. mi doda silu a radost nie strach a depresiu, ved uz len to ze som v nemocnici mne samej nerobi dobre...

1982zuzka
2. apr 2012

@bosorka3113 pre toto si chcem zazmluvniť lekára, na vianoce som mala problémy, v Ružinove som bola každý druhý na koze a zažila som rôznych lekárov - dokonca som z jedného dostala takú traumu, že ak bych ma chytili pôrodne bolesti a mal by ma rodiť on - tak utekám preč! bol nervozny lebo ho zobudili počas nočnej služby a taký bolestivý spôsob vyšetrovania čo predviedol - normálne som sa rozplakala, spodok ma bolel ešte dva dni. nehovoriac o tom, že bol arogantný a videla som, že mu vyslovene vadí, že musí mať nočnú a riešiť pacientku.

bosorka3113
2. apr 2012

@1982zuzka a koho si ides ty zazmluvnit?

fanta
2. apr 2012

My sme sa z pôrodnice vrátili teraz vo štvrtok a ja sa nemôžem sťažovať. Cítila som sa ako na dovolenke. Asi preto, že som bola druhorodička, problémy s kojením sme nemali žiadne, takže dcérka len papala a spinkala a nič iné som nemusela riešiť. Spolubývajúca mala problémy s kojením a za ňou chodilo denne aj päť sestričiek, tam jej sedeli na posteli a pomáhali, radili. Bola som milo prekvapená. A môžem porovnávať spred troch rokov. Už sa nekonali žiadne hromadné ranné vizity, bola iba v stredu, veľká vizita, a aj to keď videli, že kojím, tak povedali "Kojte ďalej mamička", spýtali sa, či mám nejaký problém a odišli. Inak sa o nás staral jeden izbový lekár, ktorý každé ráno prišiel, spýtal sa ako sa máme, pozrel nás len deň po pôrode a v deň odchodu.
Bola som na nadštandarde, s jedlom som nemala žiadny problém. Musím povedať, že mi aj chutilo.
Rodili ma dve mladé doktorky, ktoré som vlastne poriadne videla, až v úplnom finále, keďže pôrod išiel hrozne rýchlo a za hodinu a pol bolo po všetkom. Ani epidurálku som nestihla, au 😖 Je pravda, že som si lekára chcela zazmluvniť, ale akurát keď mi odtiekla plodová voda mal dovolenku 😒
Takže tentokrát mám len príjemné spomienky na pobyt v pôrodnici.

1982zuzka
2. apr 2012

@bosorka3113 mudr. foltín - on je aj môj gyn a som s ním spokojná, chodím k nemu do ambulancie v Senci

zeytin
2. apr 2012

@fanta Suhlasim s tebou, bola som na tom asi tak ako ty 🙂 Druhorodicka, bez akychkolvek problemov na nadstandarte, porodila som 45 min po prichode do nemocky. Nemala som problemy ani so sestrickami, ani s doktormi, to jedlo aj na nadstandarte nic moc, ale ved nemocnica nie je 5 hviezdickovy hotel, tak tak sa k tomu treba aj postavit.... Ja mam na oba porody iba dobre spomienky 😉
@1982zuzka Vies, ono vela zalezi aj od maminky, ktora tam pride - ako ona reaguje, ci je na sestry nervozna, ci spolupracuje s lekarmi a sestrickami... Aj sestricky su len ludia a tiez nemusia mat vzdy iba dobru naladu.

1982zuzka
2. apr 2012

@zeytin plne s tebou súhlasím, ja pracujem 12 rokov s ludmi tak nastastie viem ako sa ku komu správať, viem odhadnúť jeho náladu a preto mne osobne sa veľa krát stalo, že na niekoho ludia hovorili, že sa s daným človekom nedá a ja som s ním bola v pohode 🙂

alusica
2. apr 2012

Ahojte babuľky,
chcem rodiť v Ružinove, ale neviem, či si mám zobrať aj vecičky na oblečenie pre malého..a látkové plienky, koľko? Rodila som tam v r.2005 a viem, že najradšej deti obliekali do ich oblečenia, aj zavinovačky...ako je to po novom? 😒

monicka23
2. apr 2012

@bosorka3113 to neviem,ja som vecer skoncila na 10.poschodi lebo som mala vysoky tlak,o polnoci mi zacala odtekat plodova voda a to ma presunuli na 9.poschodie do tej vzdycharne a rano o siedmej ma pozrel moj doky a vravi,ze sa presunieme na porodny sal a mozem zavolat manzelovi nech dojde. Cize bol so mnou ale na porodnom sale az.

michellina
2. apr 2012

@mimave ja som nasla meno porodnicky na papieroch, co mi dali pri odchode, na druhej strany prepustacej spravy som mala taky supis porodu, ktory spisovala porodnicka 🙂 tak skus tam pozriet

bosorka3113
2. apr 2012

@monicka23 no mne ide hlavne o to aby bol so mnou na tej vzdycharni na porodnej sale uz nemusi byt .-)

1982zuzka
2. apr 2012

@fanta ahoj,kedže si tak čerstvo po návšteve Ružinova - je pravda že tam nemajú laktačne sestry? viem, že ty si ich už nepotrebovala ale pre mna ako začiatočníka budú možno potrebné....

mimave
2. apr 2012

@michellina idem to este raz popozerat, dakujem ti🙂

mimave
2. apr 2012

@michellina no tak nemam to tam naozaj, ja tam mam podpisane dve doktorky ze co spisovali spravu a mam tam podpisanu laktacnu sestricku este na tej sprave, ze ano, si poucena a schopna... atd, ziadny chlap nikde. neviem no asi sa k tomu nedopatram..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre