Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sunny323
10. mar 2010

No ja tiez zírám teda, ze aky prispevok dáva Ruzinov pri narodení bábatka.. Ja patrím pod Biskupice, myslíte, že nieco dostaneme? Kde sa môžem na to informovať? Dakujem

monicka32
10. mar 2010

Sunny323 nepoteším ta my sme tiež s biskupíc a dostali sme pred piatimi rokmi figu drevenu a viem že ba2 a ba 3 aj ba4 dávali maminkam príspevok,my nič a tešila som sa aspon na to vítanie obciankov a ani to sa u nas nekoná takže tak.Pred 16-timi rokmy som bývala v Petržalke a to som mala prvu dceru a ani tam sme nic nedostali ale to vítanie tam ako vidím zostalo dodnes.

tikuska
10. mar 2010

Ja zajtra zostávam, dr. mi povedal že maličký už ide sám a zajtra len čosi spustí a ide sa na to. Že nebude treba ani vyvolávanie.
Neviem to presne popísať ale cítim ako sa mi malý posúva, aj také ako keby krče.
Manžel sa bojí aby ma to nezastihlo z ničoho nič lebo to máme na hodinu cesty, tak sa ma každú pol hodinu pýta či už. 🙂

sunny323
10. mar 2010

tikuska závidím ti... už budeš zajtra maminka.. TAk hned nám napíš ako budes moct, nech sa s tebou potesíme! A samozrejme ocakavame dojmy a pocity! A mnzel je zlaty, akos a bojí..hihihihi.. bude aj pri porode?

simonka11
10. mar 2010

Tikuska tak vela stastia a sil nech Vám všetko dobre dopadne🙂

tikuska
10. mar 2010

On ma v noci každú chvílu budí že prečo tak dychčím, či už sa má obliekať. Ja mám alergiu a ťažko sa mi spí bez tabletiek.
Manžel k pôrodu nejde, nie že by to nezvládol, ale nechcem ho nútiť. Máme známich ktorý sa kvoli tomu odcudzili a on sa bojí že by nám to pokazilo vzťah. On sa strašne teší ale nemusí byť všade. Navyše má teraz kopec práce vo firme a nad inými vecami nepremýšla.
Ja to určite zvládnem ked viem že je budem mať pri sebe výborného lekára a perfektné asistentky. 😉

teresse
10. mar 2010

tinuska, je to velmi spravne rozhodnutie.. pokial nie je sam od seba presvedceny byt pri porode a ty z toho nemas ten spravny pocit tak ste sa spravne rozhodli.. My to vidime ked chodia oteckovia k porodom ci su tam dobrovolne ,lebo po tom sami tuzili alebo su tam na silu len pre to, ze ich tam chcela mat mamicka,zbytocne sa nudia, su nervozni,maju nie najvhodnejsie poznamky adresovane na nas ... Nemusis mat ziadne obavy porodne asistentky ti pomozu v com mude treba, vysvetlia ti vsetko potrebne co budes potrebovat a ani sa nenazdas a budes mat v rukach svojho drobceka.. prajem ti nech to mas rychlo za sebou a nech vsetko prebehne tak ako ma.... 🙂

tikuska
10. mar 2010

Dakujem teresse, bola som v útorok na desiatom poschodí na UZV a bolo tam strašne veľa sestričiek, to Vás tam vážne tolko je stále ?

Ja som tiež viac presvedčená že ho pri sebe nechcem, ked si má váži doteraz bude aj potom. A neviem, možno aj nechcem aby videl ako to zvládam, nemá rád ked ma niečo bolí, zbytočne by ma to znervozňovalo. Ani kedysi muži pri pôrodoch neboli a myslím si že je to len vymoženosť dnešnej doby. Kamarátka muža k tomu dotlačila len preto aby si ju vážil ale nepomohlo. Ked to nie je o láske pred manželstvom nebude ani po pôrode.

bibulienka
10. mar 2010

sunny...ja som tiez z biskupic, tusim to bolo nejakych 30 eur...opytaj sa na miestnom urade v Biskupiciach...to bolo minuly rok v oktobri..vtedy davali takyto prispevok...

aktak
10. mar 2010

teresse musis byt velmi mila, snad ta na treti krat stretnem, aj ked aj prve dva razi sme boli spokojni 🙂 rodila som vzdy u dr.Draba takze sa velmi pekne postaral o nas, pevne verim ze to podobne rychlo a dobre dopadne aj v lete, uz aby bolo za tym 😵

tikuska ak sa citis na porod bez manzela a jemu to vyhovuje tak je to super, drzim zajtra palce 😵

ta vysoka sestricka s copom je svojrazna, ale ja som ju mala rada, aj ju stretavam v lete u nas na zmrzline 😀

sunny323
10. mar 2010

bibulienka dakujem velmi pekne, urcite sa opytame 🙂

iwet001
10. mar 2010

Baby co to uz mate za sebou, ked vam pred porodom kleslo brusko, bolo to nejak extra viditelne? A ako dlho pred porodom sa vam to stalo? ja mam od rana nejak extra caste tlaky na mechur, na wecku som uz bola spon 20 krat a maly ma uz ani netlaci pod rebrami. ale ked sa pozeram do zrkadla, zmenu velmi nevidim 😒

simonka11
10. mar 2010

iwet001 - napriklad mne ani nejako viditelne brusko nekleslo , ja som len citila , že sa mi o nieco lahsie dýcha a tiež som zacala castejsie chodit na WC a potom mi zrazu praskla plodova voda a uz som bola v porodnici.,.....ja som inak vobec nemala pocit ze mam ist rodit, ani kontrakcie , ani tlaky ani bolesti nic...len mi ta plodova voda zrazu praskla...

tikuska
10. mar 2010

Mne tiež padlo bruško ale to skôr cítiť ako vydieť, malý si už nedáva nožičky pod rebrá ale nad. A ked sedím bruško už ma tlačí na stehná.
Niektorým vôbec bruško nespadlo. Celé tehotenstvo má príroda zaujmavo vyriešené. 🙂

katkav
10. mar 2010

mne to tiez nebolo nejak vidiet, ale zrazu, som mala taky super pocit, ze fuha, ja sa viem normalka zase nadychnut a s tym wckom som to mala podobne, chodila som nielen cikat 😒 ked mi praskla plodovka, tak som mala take zmiesane pocity aj som sa tesila aj bala, aj mi bolo trosku na vracanie, aj som mala hrozne vela energie zrazu 😉
tikuska, drzim palce na zajtra...hlavne mysli na drobceka, kazdou minutou sa priblizujes k ocakavanej minute, kedy ho uvidis, prajem Ti kratucky porod, pekne predychavaj, ale to Ti sestricky aj tak vsetko povedia 🙂

iwet001
10. mar 2010

tak to teda bude ono, len dufam, ze s tou prasknutou vodou to este nejaky ten den vydrzi.. alebo by nemusela prasknut vobec, az v nemocnici..
Tikuska, zajtra aj my drzime vsetky palce, minuly tyzden som sa bola pozriet na oddelenie, vyzera to tam super, vsetok personal co som stretla usmiaty, takze sa fakt niet coho bat. Aj ja sa uz tesim 🙂

filipi
10. mar 2010

No baby čítam tu o tom jednorazovom príspevku ale pokiaľ mám ja info dáva sa to vtedy ak by ste rodili a bývali v tom istom obvode.....

sedula1
10. mar 2010

Tikuska, ak si to stihnes este precitat, tiez prajem vseeeetko v den D len nech rychlo, lahko a stastne vyjde... uz to budes mat za sebou, zajtra si mamina! Drzim palce a ocakavame ta tu ked sa vratis domov spat, ze sa s nami podelis o svoje pocity, dojmy, ktore dufam budu len pozitivne... Este raz vseeeetko nech najlepsie ako ma dopadne.

pietra
10. mar 2010

ten prispevok od mestskej casti zalezi len od konkretnej mestkej casti a nezalezi na tom, kde ste rodili 😉 Podstatny je trvaly pobyt matky 😉 Ked dieta pojdete prihlasit na trvaly pobyt, tak sa zaroven informujte na ten prispevok

mojmu manzelovi sa k prvemu porodu nechcelo, ale ja som odmietla ostat pri porode sama, ved to dieta je nas oboch. A nakoniec bol rad, ze tam bol a k druhemu sa pytal uz sam 😀

katkav
11. mar 2010

este som si spomenula, ze mamicky, ktore byvaju na normalnych izbach si mozu pozriet kupanie babatka, tusim v piatky to ukazuje sestricka, treba sa spytat, rodila som takmer pred 7 mesiacmi, tak mozno zmenili den. To sme vsetky nabehli do jednej izby a ukazovali nam to na jednom babatku 🙂

sunny323
11. mar 2010

tikuska myslime na teba 🙂 Uz aj ja by som chcela porodit,ale ked tak pozeram von oknom, este nech je malá v teplucku 🙂))

iwet001
11. mar 2010

sunny, len este vydrzte a uzi si malinku v brusku 🙂 v maji to uz budete mat super, ziadne fusaky, ziadne hrubanske bundy 😎 ja sa spolieham na to, ze Ilkovi vyjde predpoved a od buduceho tyzdna sa zas pocasie ukludni..

simonka11
11. mar 2010

no hej sunny este si len pockaj ako pise iwet lebo obliekat babatko do milion vrstiev este aj fusak a vsetko no hruza...ja sa uz neviem dockat kedy sa otepli a budeme moct len tak vybehnut von a byt aj dlhsie vonku jaj nech uz je tepluckooooo........ 🙂

sunny323
12. mar 2010

ved zatial vydrzim 🙂 A Ilko klame! Ved toto nieje normalne co je vonku, aprílove pocasie... Uz nech je aspon slniecko, nech nejdem do porodnice ako múka biela :DDDDD
A tikuska akooooo?? Nevie nikto nic??

sunny323
12. mar 2010

Terezka prosim ta, ak tu dnes budes, napis mi ci sa v pondelok okolo 13.00 dá zaplatit tá epiduralka. Lebo idem 12,30 na poradnu a potom si chcem ist zaplatit tu epi a manzela pri porode.
Dakujem! Treba ist najprv asi na prízemie na c.dv. 014, ci ako? a tam mi daju papiere a s tym podem do pokladne? Spravne som to pochopila? Dakujem

iwet001
12. mar 2010

sunny, s tou epi je to tak, ze najskor musis ist na sedenie s anesteziologickou, to je v suterene v ARO ambulancii, c. dv. 14. Tam dojdes na 13:00, ale mozes aj trochu neskor, sestricka vyklada na stolik pred ambulanciou dotaznik, ktory treba vyplnit a dostanes aj taku A4 s informaciami o epi, ktore si treba precitat. Potom si vas doktorka po jednom bude volat dnu a mozes sa jej pytat co budes chciet vediet, prejde si s tebou este nejake otazky a da ti to potvrdenie, ze si to absolovala. Az potom si to chod zaplatit, odo mna chceli aby som im to potvrdenie ukazala pri plateni. A zaplatit si to mozes hned na prizemi, su tam kazdy den, maju nejaku obednajsiu prestavku, len uz presne neviem o kolkej, ale tusim od 13 tam uz zas boli..

teresse
12. mar 2010

sunny323,ahoj.. samozrejme sa da zaplatit, a mozes to uhradit kedykolvek plati sa to v pokladni v nemocnici ta co je na centralnom prijime ta funguje nonstop takze ziadny problem mozes to uhradit kedy len chces len aby si to mala ked prides rodit.. 🙂 Aby si to mohla uhradit potrebujes mat so sebou ten papier z anestez. amb. (suhlas s podanim epiduralnej analgezie) bez neho sa to uhradit neda..

sunny323
12. mar 2010

dakujem babulky 🙂

katkav
12. mar 2010

teresse, chcem sa spytat na Slovensku je iba jeden druh tlmenia bolesti a sice epidural? Preco neponukaju v nemocnici aj napr. rajsky plyn ako v UK?

teresse
12. mar 2010

kaktkav, existuje vela sposobov alternat. sposobu tlmenia bolesti.. u nas sa vyuziva epidural...v niektorych klinikach hlavne sukromnych vyuzivaju aromaterapiu, muzikoterapiu, akupresuru a ine... co sa tyka nasej kliniky ani by som si nevedela predstavit pri takom mnozstve porodov vyuzitie tychto metod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre