Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sonicka315
31. jan 2011

@lera a bolel ten spinal ked ti ho pichali?
mne sa maly zatial neotocil a ak tak ostane, tak budem mat CR, tak si preistotu zistujem aj taketo info, nech som aspon trosku pripravena 🙂

lera
31. jan 2011

@sonicka315 nie spinal nebolel, miesto na chrbte, kam ho pichaju ti najprv umrtvia, takze bolest necitis, citila som taky neprijemny tlak, ale bolest nie, cely cas sedela pri mne jedna uzasna baba z timu, ktora mi stale hovorila, co sa deje, co idu robit...od zaciatku az do konca operacie...

sonicka315
31. jan 2011

@lera dakujem 🙂

miika
31. jan 2011

@dari uf, Svobodova mala vlasy v cope, nemala ich volne dlhe, ani som si neni ista ci boli blond... len viem ze branila moju hradzu, aby ju nemusela nastrihavat, vlastnymi rukami - ked som tlacila von toho 4kiloveho bucka, takze som sa trosku natrhla, ale nemusela som byt strihana a veru teraz je 13dni po porode a ja uz vobec necitim sitie, takze super.

broonislava
31. jan 2011

no mne povedala doktorka, ze v Ruzinove nemaju problem s epiduralkou, prave naopak, vraj to urychluje pôrod, aj ked sa to mozno nezda, pretoze baby maju pocit, ze sa im zastavili kontrakcie, ale kedze som bola stale na monitore, tak som mohla vidiet, ze tie kontrakcie tam su, a podla pristroja boli fakt velke, ale ja som nic necitila. A vraj mamicky potom tak nehystercia, co je prinosne aj pre ostatne, ktore tam cakaju na pôrod. A v porovnani s mojimi dvoma predchadzajucimi porodmi som vôbec nebola taka znicena a unavena.

miika
1. feb 2011

@broonislava tu nejde o epidural ako taky, ale to, ze baby, ktore rodili predosle porody CS a idu rodit prirodzene, casto maju problem dostat epidural, pretoze sa lekari boja, ze nebudu citit ze im praska maternica ci jazva a moze dojst k vaznym komplikaciam. Preto som sa cudovala, ze Dari pisala, ze jej 2,5r po CS odsuhlasili epidural. Ta moja kamaratka, ktorej neodsuhlasil lekar epidural, bude rodit na Antolskej.

miika
1. feb 2011

Inak, jedna mamina, ktora so mnou bola na izbe mala zazmluvneneho doktora Redechu a bola z neho nadsena. Par krat ju bol pozriet po porode, ako sa ma a plus pomohol aj dalsej mamine, ktora mala hrozne bolesti v oblasti sitia nastrihu. 4 dni ju vsetci na vizite pozerali, predpisovali obklady z ladu, cipky proti bolesti a ine a tvrdili ze je normalne ze ma bolesti, ze to prejde a tak. Az Redecha dal urobit krvne testy, z ktorych vyplynulo ze ma kocka zapal, takze pozreli na sitie a zistili ze jej to hnisa. Takze tak - keby ste rozmyslali nad porodnikom, davam tip na mladeho starostliveho porodnika.

dari
1. feb 2011

@miika aj ta moja mala vlasy v cope 🙂

dari
1. feb 2011

@broonislava ano, to je urcite pravda ze nehystercia 😀 ked som bola na chodbe este sama, tak jedna mamicka rodila a strasne kricala....tak som sa tam normalne rozplakala, ze co ma to caka 😀

nibiru
1. feb 2011

@miika no ja som dosla do porodnice s odtecenou vodou odtiekla mi cca 16.00 v nedelu do 2.00 sa nic nedialo potom som mala nepravidelne kontrakcie a pomali som sa otvarala od 7.00 v pondelok som mala pravidelne kontrakcie ale stale 10min. mna sa pytali ci chcem epidural nechcela som chcela som si porod uzit ved bol prvy no vsetko sa dalo rozdychat pokial mi nepichli infuzku hned ju zastavili malej nerobila dobre a ostala som s tlakmi na konecnik fakt brutalnimi kedze som nebola dostatocne otvorena poslali ma prechadzat a skakat na fitlopte potom ked uz som nevladala chodit co som sa bala ze mi mala vypadne mi dali dotiect infuzku a to bola sila neskutocne kontrakcie co sa nedali ani rozdychat a na 3zatlacenie bola vonku 🙂 no dalsi porod si jednoznacne epidural dam ak to bude mozne 🙂

nibiru
1. feb 2011

mna tiez odrodila mlada baba blondava no ja som mala tiez stastie super personal jaa som 3h.po porode behala ani sitie ma nebolelo :o)kedze som predtym lezala na gynekologickom z vizity som nemusela suchanka uplne neprijemny arogantny a ked som ho zbadala na sale zhrozila som sa ze by ma odrodil ale nastasie mi porod trval dlho a jemu skoncila sluzba 😀

lumimi
1. feb 2011

ja som tiež rodila v ružinove, nic mi nevadilo len že na čakačke ked som tvrdila ze sa nejak rýchlo otvaram a ze chcem aby sa na mna kukol niekto tak im to trvalo hodinu a vdaka tomu som nestihla epidural - bola som moc otvorená, no ale aj napriek tomu , som spokojná s výberom porodnice.

sirinka
1. feb 2011

ja tiez teraz po predoslom CR o epidurale neuvazujem...aj ked je to uplne super, ale radsej nech viem, co sa so mnou deje, ak by doslo k vaginalnemu porodu....je to pre moje vlastne bezpecie....

mimifred
2. feb 2011

Baby mylíte si že by som mohla ist sa kupat do termalu ked som skoro v 36tt je tam dost tepla voda :-I Dakujem

mimifred
2. feb 2011

Uz som si to rozmyslela. Nejdem do termálu 🙂

mis_ka
3. feb 2011

ahojte, my sme boli vcera zaplatit epidural a otca pri porode, ak sa nahodou rozhodnete parkovat tu chvilku pri centralnom prijme, mestski policajti vam velmi radi hned supnu papucu, ako nam... bodaj by niekde inde, kde to naozaj treba, striehli...

jankaslamka
3. feb 2011

@mis_ka no to teda fakt potesi 🙄
predtym nez si si isla zaplatit epidural bola si na nejakom vysetreni? mam pocit ze sa chodi k anesteziologovi ci jak

mis_ka
3. feb 2011

jj, treba ist na konzultaciu k anesteziologovi, su tam kazdy pracovny den od 13,00 do 14,00, v ambulancii c. 019 v nemocnicnej poliklinike. je to len taka formalita, ziadne vysetrenie 🙂 len cena isla od 1.1.2011 vyrazne hore, teraz je to 150 eur

mis_ka
3. feb 2011

@jankaslamka prepac pisem cez mobil, nejako som ta zabudla oznacit, prispevok vyssie patri tebe

jankaslamka
3. feb 2011

@mis_ka hej o tej cene viem 😖 no co uz ..dakujem za infosky 🙂 super

sirinka
3. feb 2011

@mis_ka no pred centralny prijem vozia sanitky pacientov....niekedy skutocne vo vaznom stave...jendoducho sa tam parkovat nema 😉 mna tam napr. vzdy mm vyhodil, ked som sla rodit, potom siel zaparkovat kym ja som si vybavila prijem...

vriend
4. feb 2011

@t1nulka ahoj, no neviem aky je porodnim , ale ako gynekolog ja fajn,

t1nulka
4. feb 2011

@vriend dakujem za odpoved, ako gynekologa ho poznam, chodim k nemu tiez 😉

tara2
4. feb 2011

@mis_ka - suhlasim so @sirinkou predtym ako davali papuce tam vzdy stalo kopec aut co tam nemali co robit a ked prisla sanitka s pacientom, tak nemala kde zaparkovat... arogantni ludia tam parkovali krizom krazom aj niekolko hodin a bolo im jedno, ze stoja pred CPO 🙄 . Ja v tej nemocnici pracujem uz par rokov takze viem o tom svoje...

frola
4. feb 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit o nejake informacie ohladne porodnice v ruzinove. ako to tam funguje? treba mat dopredu dohodnuteho porodnika? ako to funguje posledne tyzdne pred porodom? mozem ist na prehliadku k hocikomu? je tam aj nejaky nadstandard? dakujem

mimifred
4. feb 2011

@frola Ahoj.
Ako to s porodníkom funguje neviem, lebo ja som mala zazmluvneného, ale myslím si, že ked to na teba príde a prídes do ruzinova na príjem tak ta odrodí ten kto bude mat službu. Podla mna takato varianta je na túto dobu moc divoká, ale nájdu sa aj taketo mamicky.
Ak by si chcela chodiť do poradne ku koncu tak terba si zájst do nemocnice a vybrat lekára. su na prízemí.
Je tam aj nadstandart, ale neda sa dopredu zarezervovat. Ak bude volná postel tak sa ta opýtaju ci chces ist alebo nie. Ja ked som prvý krát rodila, tak volné nebolo a bola som na klasických izbách. Jediné co mi vadilo bolo, že som musela chodiť na WC a sprchu na koniec chodby. To by bol jediný mínus na tých obyč. izbách. Teraz mi snád víde nadstandart :-I

miika
4. feb 2011

@frola,
ja patrim k tym, ktore si v Ruzinove uz 3x nikoho nezazmluvnili a nemyslim si ze to je tzv. divoka varianta, ako pise mimifred. Proste prides na prijem, povies ze rodis, ides sa prezliect do erarnej kosele a zupanu, sup potom na 9.poschodie, tam zazvonis, zoberu ta na vysetrovnu, pozru, vypisu papiere a potom podla toho v akom si stave ta odrodia ti ktori maju sluzbu. Sestricky aj lekari su super, nemas sa coho bat.
Kedze som nemala zazmluvneneho porodnika, chodila som az do porodu do poradne k mojmu gynekologovi, cize nechodila som do nemocnice. Tam som bola len na tom pohovore kvoli epiduralu.
Nadstandard tam maju, rozdiel je v tom, ze mas WC a sprchu na izbe a namiesto 4 posteli a deti su na izbe len 2 mamicky a deticky. Plus mozes jest na izbe, mas tam telku, klimatizaciu... Jedna mamina v inej diskusii pisala ze na nadstandarde boli kupelky priserne zanedbane a spinave, telku cely cas nezapli, klimu uz vobec nie a mali tam hroznu zimu a nevedeli si prikurit. Jedlo je to iste co na standarde, len si mozes vraj vybrat z asi 3 jedal. Na nadstandarde si kupu deti maminy na izbe, na standarde kupu deti hromadne sestricky z novoredeneckeho - prvy, treti, stvrty a siesty den po porode.
Co som tak vnimala, na nadstandard sa chceli dostat skoro vsetky maminy - tych co chceli ist na standard nas bola miziva mensina. No a kedze standard ma mensiu kapacitu, bol neustale plny a na standarde bol poradovnik mamiciek ktore tam chcu ist - pricom mnohe sa tam ani po 4-5 dnoch nedostali...a isli domov...

Treba sa proste pripravit na to ze budes na standarde a ked budu mat nadstandard volny, brat to ako vyhodu, nie ako samozrejmost, aby si nebola sklamana tak ako boli vsetky tie maminy so mnou na izbe...ktore si ale nakoniec zvykli...ved ked clovek vie ze to je len na par dni, tak naco z toho robit kovbojku.

sirinka
4. feb 2011

@frola ja som 2x rodila u mojho dr. a aj teraz si ho zazmluvnujem...
takze neviem, ake je to rodit u sluzbukonajuceho, ktory ta nepozna...ale nemyslim si, ze to bude nejaka velka tragedia...
jedna nevyhoda co som si vsimla tam ale je... lezali so mnou baby na cakacke, co nemali zazmluvneneho, ale porod sa im nerozbiehal...tak ich tam nechali aj 3 dni, kym niekto laskavo rozhodol, ze uz to vyvolaju...
nadstandart...kupelna nic moc, ale cistejsia ako na standarte (tam som bola iba jeden den, jednu noc) a hlavne po ruke, jedlo tiez nic moc, klasicke nemocnicne, akurat ze si mozes vybrat tusim zo 4 diet, telka - ta bola vecer super, trosku spravy, inac ja som uprednostnila knihu, co doma uz moc nemam cas, klima...v horucom lete aspon na chvilku, kym ste s detickami mimo izbu, inac nie je vhodne ju pouzivat, a kupanie babatiek, to je dobre... ja som nemala rada, ked mi "niekam" odniesli deti... takze takto mi to viac vyhovovalo...
samozrejme, ako pise @miika radsej sa priprav na standart a potom uvidis....

kikuliak
4. feb 2011

@frola Vôbec to nieje také ,,divoké" prídeš na príjem pošlú ťa na deviate tam ťa službukonajúci lekár prezrie položí pár otázok a ideš🙂) A aj v dnešnej dobe je veľmi veľa mamičiek čo takto rodia a sú maximálne spokojné. Ja som tak rodila dva krát.

danka86
4. feb 2011

Baby a chcem sa opytat, prepichuju detickam v nemocnici uska na poziadanie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre