Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

dula_renka
5. dec 2008

funy kosielku ti v porodnici daju, ale niektore mamicky si pre svoj komfort davaju radsej svoje kosielky. Ja sa vo svojom tiez citim lepsie aj ked by som riskovala, ze to potom budem musiet vyhodit. Su aj mamicky, ktore rodiavo svojej koseli. Najlepsia je starsia kosela v ktorej sa citis dobre a samozrejme njlepsia je tmava. A niekede som citala, ze na porod sa hodi krvavo cervena, nie len kvoli znecisteniu ale vraj ta farba posobi pocas porodu dobre.

misutovo
5. dec 2008

Ahojte mamicky, tiez sa chystam rodit do ruzinova, ale nemam este celkom jasno v tom, koho si zazmluvnim.
Poznate Dr. Redechu? Prip. poculi ste nieco o nom? Neake referencie by sa mi celkom hodili.

Dakujem 😉

slavica2
5. dec 2008

Misutovo skus napisat claudinke IP, ta u neho rodila Lubka a velmi si ho pochvalovala 🙂 nick claudinka 🙂

slavica2
5. dec 2008

Inac ani mne v Ruzinove nedali dalsiu koselu, lebo som rodilacez vikend a pracovna akosi nefungovala....

manefan
6. dec 2008

Asi fakt vsetko zavisi od pripadu k pripadu, ja som obe deti rodila cez vikend a vzdy som dostala ciste kosele 😉

jaja257
6. dec 2008

Este jedna otazocka: ako je s kupkanim a starostlivostou o babo? ukaze to setricka, alebo mozem aj sama?

caruzo19
6. dec 2008

jaja,ak budes na sestonedeli na nadstandarde,tak volaju vzdy 2 mamicky do kupelne na kupkanie a tam ti to prvy krat ukaze sestricka a potom si uz kupkas sama,ale sestricka tam je s vami.na normalnom oddeleni kupu babatka sestricky

jaja257
8. dec 2008

Fu, tak len nadstandart. Ja chcem nadstandart, len to nesmie byt obsadene. A to sa nikdy nevie dopredu. Tak parada, potom si mozno utopim vlastnu dceru, lebo som sa nezmestila na nadstandart 😉

vevusiatko
8. dec 2008

jaja mne tiez neukazali a mala zije 🙂 Neboj myslim ze to zvladnes v pohode aj sama 😉

ivankaba
8. dec 2008

misutovo...ja som tiez rodila u Redechu, akurat mal sluzbu, ked som rodila..je inak velmi mily, pri porode sme si aj zasrandovali. som s nim bola velmi spokojna.

inga77
8. dec 2008

Ahojte mamicky. Citam si tu vase pokeci a rada by som sa s vami poradila o nasledovnych veciach na ktore som zatial nenasla odpoved. Vybuchol mi moj gyndos Marsik, kedze bude mat dovolenku a ja mam termin 3.januara a potrebujem si zohnat za neho nejaku nahradu, kedze termin moze byt akykolvek 🙂 Mam moznost sa dohodnut s DR. Hrabčákom z Rižinova, ale nič o nom neviem. Viete mi prosim niektora poradit aky je, vase skusenosti?

Dakujem

funy
10. dec 2008

inga,

ja som bola u MUDr. Hrabcaka sice len raz a pred niekolkymi rokmi, ale bol vyborny. on je odbornik. Bol velmi mily.
viac neviem.

snehulienka
10. dec 2008

cmukinka - pediatricka klepochova

epi, od 13-14 v suterenetej strednej nizkej budovy, ARO, zaplatit 2500 sk pre porodom, potom je to obtiazne.

baby co mate termin v januari,podte nas kuknut do spolocnej temy januar 2009 III...

ja chcem zazmluvnit krizka ml. uz mate zmuvy podpisane...?

snehulienka
10. dec 2008

partner pri porode moze byt cely cas od mojho prichodu az dokedy? kedy musi odist?

jaja257
10. dec 2008

snehulienka: ja mam zazmluvneneho krizku st, bol mi viac sympaticky 😉
Co sa tyka partnera pri porode, chcem sa objednat na prehliadku orodnice a spytat sa na to, aby som vedela do kedy moze byt so mnou. ty uz si bola na prehliadke?

sophy
10. dec 2008

partner tam moze byt od zaciatku az do konca, ostava s mamickou aj tie dve hodky po porode, odnesie jej veci na izbu, chvilu moze posediet, doniest napriklad nieco na pitie, alebo ine potrebne veci, s pritomnostou manzela vobec nebol problem, pre sestricky to bolo dokonca vyhodnejsie, lebo sa moze starat o partnerku napriklad ked je na monitore, podavat jej pitie, alebo priniest trebars masticku na pery atd. a hlavne jej robi spolocnost, ja som lezala na porodnom stole takmer cely den, na monitore som bola tusim cele poobedie, teda dobrych pat hodin a nebyt manzela tak tam asi umriem od nudy, clovek tam zo stola totiz vidi len stenu s hodinami alebo sa moze pozerat von oknom (inak vyhlad z 9. poschodia je tam pekny)

zuzi26
10. dec 2008

baby aky cas pred porodom treba zaplatit epidural, treba v ruzinove mat na to tu prednasku ci poucenie? Je to to este skoro to riesit?

funy
10. dec 2008

zuzi,

musim absolvovat v ruzinove prednasku o epi.
dokonca dve.
jedna je v ambulancii u lekarky a druha je v spol. miestnosti/ byva to v kniznici. asi podla volneho priestoru.
vyplnis formulare a podpises.
platis az v den porodu, ak ti nepichnu z nejakeho dovodu, tak na ten papierik/ na potvrdenie z pokladne ti daju peciatku a spravu, ze epi nepouzili a v pokladni ti vratia peniaze.
v pohode to stihas.
ja som bola pred 2 tyzdnami na epi / praktickej casti
a tento tyzden na teoretickej

evka_
10. dec 2008

zuzi, prednasku nepotrebujes, len v ambulancii ARO vyplnit nejake papiere, porozpravat sa s anesteziologom a podpisat sa... 🙂 tzv. poucenie...

to je vsetko...

neviem ci je najlepsie nechat si platbu na den porodu... myslim ze budes uz aj tak musiet riesit furu inych veci...
ja som si ju zaplatila vopred, a ak by som ju nepouzila, peniaze by okamzite vratili... 🙂

snehulienka
10. dec 2008

baby, zaplatte epi skor nez den porodu, moze to ist tak rychlo ze ani nestihnete zaplatit. nemate co stratit...

inga77
10. dec 2008

funny dakujem za odpoved. Baby poculi ste este niektora o Hrabcakovi? Vobec ho nepoznam a vsetke spominate len nejakeho Krisku st. a ml. Kedze ja mam uz termin 3.1. tak si uz asi vela nevyberiem. Viete mi prosim poradit kde najdem vsetko co si brat atd. o Ruzinove? Som tu nova a akosi sa v tom este nevyznam. Inak ma niektora termin zaciatkom januara?

funy
11. dec 2008

inga,

no hrabcaka poznam len trochu. raz som u neho bola a bol velmi mily.
ja mam termin
30.12., ale podla menstruacie az 06.01. a podla posledneho vysetrenia 26.12., ale to moze prist este aj dnes. to si nenaplanujem, aj ked by som rada, ale o tom rozhodne krpaty.
hoci kde si vies vygooglit co brat do porodnice.
najdes toho velaaaaaaaaa

jaja257
11. dec 2008

inga: ked pojdes na poradnu, tak ti tam sestricka da zoznam veci ktore budes potrebovat. Este som pocula ze v ruzinove je dobry aj holoman, viem ze sedi na c.54 a ordinuje tusim v pondelok od 8. do 10.Ked si das do vyhladavaca jeho meno , tak sa ti ukaze aj cislo na ambulanciu, skus tam zavolat a spytat sa. V taj ambulancii je doktorov viac a potom su dalsi v ambulancii c. 57. Popripada skus informacie na poliklinike a dohodni sa tam. A este tu baby spominali aj inych doktorov, treba prejst diskusiu a pohladat mena. Alebo nech ti poradi tvoj gynekolog, ku komu mas ist.

funy
11. dec 2008

ja som pocula ze v ruzinove je kazdy dobry vraj.
zle som nepocula na nikoho.

sophy
12. dec 2008

funy, ja som tiez pocula na vsetkych doktorov a doktorky (mna rodili hned dve) len same chvaly a z porodnice co baby spominali svojich doktorov - tak tiez len same chvlay a spokojnost, takze je zrejme jedno koho si vyberies, su tam sikovni...

katavinka
15. dec 2008

cicushka: určite si rodila v Ružinove 😀 ? Nás narvali do jednej izby, keď sa šlo kúpať, aby sme sa pozreli a hotovo.

lante
15. dec 2008

Baby add košele a oblečko pre detičky.........ono práčovňu má Ružinov vraj v Trnave.(netuším prečo je to tak) takže ak sa im cez víkend minú košele alebo veci, tak máte smolu.......(najlepšie je si potiahnuť a držať si v zásobe 😝)

hanka274
15. dec 2008

ahojte!!
prosim o info o MUDr. Križkovi, či st. alebo ml., to je jedno.
Mám nejake referencie, tak chcem este par pozbierat aj od Vas.
Ďakujem a PROSIM IP, IP, IP, IP.
vdaka!
H.

katarinaa
15. dec 2008

hanka: ja ti dam na mladsieho: eno nuno 😀 (inac, ked kuknes par stran dozadu, docitas sa vselico, je to tu taky Krizko fanclub 😀 😀

slavica2
15. dec 2008

hanka, to je tedafakt. Dr. Krizko ml nas tu viacere odrodil 🙂 vdaka nemu by som rodila kazdy den, fakt, je uzasny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre