Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

irisiris
2. sep 2007

ahoj danu, dakujem. chystam sa v utorok a verim, ze dovtedy vydrzim 2v1 😅

danu
2. sep 2007

irisiris len pekne vydrz ved mas len 37tt aspon do 38tt sa drz 😉

irisiris
3. sep 2007

diky danu, niekedy by som vydrzala aj do oktobra a niekedy uz mam toho akurat dost 😖 nastastie to nemusim rozhodnut ja, ale malicka si vyberie, kedy bude pripravena 🙂

januliak
4. sep 2007

Cafte baby, tak nas to caka v Ruzinove v oktobri a docela sa uz nevieme dockat, bo malicka bola taka uzasna na tom 3D a este, ked polovicka povedala,ze uz vtedy bola cela po mne 😀, a to docela je kvoli porodu, uz zacinam mat take zmiesane pocity... 😒 Nemate nejake info ohladne dr. Foltina? Chodim k nemu, ale aky je pri porode? V poradni je niekedy v pohode a niekedy mam z neho taky pocit, ako by sme ho viac otravovali... ☹ A este jedna otazka 😉 : Dostane mamicka nejaky ten balicek? Znama totiz na Antolskej dostala, ci to mam cakat aj tu. Diky 😀

gredy
5. sep 2007

Ahoj januliak, ja mam teda v pondelok sa chystam zazmluvnit Foltina aj ja. Bola som pri nom 3x a za kazdym som mala dobry pocit z neho. Je to tazke hodnotit, lebo je 1000 bab a 1000 nazorov....takze asi tak. Daj na svoje pocity. Pocula som inac, ze pracoval na Myjave a tam bol vraj super, jeden z najlepsich. 😉

janca
5. sep 2007

Ahoj Januliak znama rodila pred pol rokom v Ruzinove a vraj dostala pocas tych 4 dni co tam rodila a potom bola s babom vsetko, nemusela si doniest ani svoje plienky, ci dostala este nejaky balicek a ci je to tam aj teraz tak isto to neviem, ja si radsej donesiem vsetko co treba.

danu
5. sep 2007

januliak-dostanes pri odchode domov klinik box-mas tam vzorky, Avent flasku casopisy atd.

Foltina som mala na poradni aj ja, raz bol prijemny raz nie, tak si vyber 😉

moo
6. sep 2007

ahojte som tu nová, ja som rodila v ružinove a som spokojná aj ked nás tam bolo vela kedže tie dva dni sa rozhodli asi všetki babenká prist na svet bolo to fajn sestričky sa o nás starali aj ked nebolo dost košiel ja som rodila vo svojej ale nemala som ani kvapôčku krvi na nej , ostatné veci pre mamičky sme dostali ale pre babenká sme si priniesli vlhčené obrusky a aj plienočky a mala som aj tenučku deku ale nebolo treba 😉 želám krásne pôrody taký aky som mala ja 🙂

irisiris
6. sep 2007

ahojte, ten klinik box by mali dávať vo všetkých pôrodniciach baby-friendly, aspoň tak som to niekde čítala. Foltína som teraz mala na UZV a vyzerá veľmi sympatický 😉 na podpísanie zmluvy máš ešte čas. práve ju čítam a má sa uzatvárať asi mesiac pred termínom, ale za opýtanie nič nedáš 🙂 veľa šťastia

pietra
6. sep 2007

Ja som tiež rodila v Ružinove a som spokojná. Pre bábo som si priniesla vlhčené utierky a plienky, ale svoje plienky som vôbec nepoužila, pretože sme ich dostávali. Už si nepamätám koľko na deň ich dávali, ale keď sa mi raz minuli, na chodbe v takom vozíku som si vyzdvihla ďalšie.
Klinix-box sa dostáva v deň odchodu.

januliak
7. sep 2007

Dakujem za info vsetkym 😉 Idete niektora na ultrazvuk v pondelok-desiateho po 12.00? Ja uz sa neviem dockat, kedze sa dozvieme dalsie info... 😀

henulienka073
14. sep 2007

Ahojte baby.
Neviete mi niektora povedat, ak mam prísť v pondelok na príjem ako prenasajuca, odrodia ma este v ten den , alebo az na druhy den.
Bola som sice vo stvrtok u Foltina, ale prislo mi tam velmi zle, a uplne som sa na to zabudla spytat a teraz neviem ci si ma manzel vziat dovolenku alebo nie.

radoslava
14. sep 2007

Ahoj ja som prenasala 10 dni. V pondelok ma prijali dole na prijme. Odporucam chod tam cim skor mozno ti lekar povedal na 8 ale chod radsej na siedmu. Ja som prisla na 8 a kym ma vybavily nebolo na 9 poschodi kam pojdes volne miesto musela som cakat do 10,30 a potom som sa nastvala a zaplatila som si nadstandard lebo ten volny bol 500,-
No prepac rozpisala som sa, takze rano o 5,00 som si dala cipky mozno aj skor a uz o 5,30 nas hnali na 10 poschodie kde sme cca o 6,30 dostali vyvolavacku.
Mas zaplateneho lekara?
No este manzela som volala teda v utorok o 12,00 a porodila som 19,15
Ale ja som isla cisarakom takze moja spomienka na porod je fakt dobra a to si nerobim srandu.Rodila som lokalne manzel bol cely cas so mnou bolo to super
Henulienka drzim ti velmi palceky

henulienka073
14. sep 2007

Radoslava diki.
Ja budem , teda zatial rodit normalne. Lekara zaplateneho nemam, ty si mala?
Tiez som premyslala o nadstandarde, tak ale uvidim.

radoslava
14. sep 2007

Nemala som zaplateneho stale som si hovorila ved nejako to dopadne. Inak bol to velky rozdiel vsetky baby mali zaplateneho takze ty okolo nich behali a tak. Ja som tam sedela ako pet penazi a sem tam si ma niekto vsimol. Ale kedze ma cele doobedie boleli len krize bolo to OK.
O 11,30 ma dali na monitor a potom ma vysetril velmi prijemny lekar myslim ze to bol Krisko ml. a povedal ze mozem volat manzela.
Ked Matko prisiel tak som uz lezala na sale s tym ze asi o chvilu porodim. Ale nasej Sabinke sa von nechcelo a tak sme tam spolu boli az do 18,30
potom prisiel Krisko starsi velmi super lekar a povedal ideme na salu.
Inak uz ked som bola na sale a bol tam Matko tak sa starali a chodili okolo mna dost. Dala som si aj epi a kontrakcie som ani necitila.
Potom som bola na nadstandardnej izbe bolo to celkom dobre

radoslava
14. sep 2007

Snad som ta niecim nevystrasila Henulienka

henulienka073
15. sep 2007

Nie nevystrasila, ja uz mam jeden porod za sebou, ale vzdy je ta sanca.
V pondelok ma maju vyvolavat kedze uz budem 42tt, ale stale si vravim je dovtedy sa to pusti 😀 Chcela som sa vsemozne vyhnut oxytocinu. A o tom, ze personal viac obskakuje tych co maju zaplateneho lekara som tiez pocula, len neviem preco by som mala niekomu koho nepoznam platit. (moj nazor).
Tiez si idem dat epi, teda ja uz nemam tu odvahu rodit normalne.
Tak dufam ze to dobre dopadne
Dakujem za info

januliak
3. okt 2007

Ahojte babulky,
mate nejake nove info ohladom Ruzinova? 😉 To viete, uz sa nam to blizi... 😅

lante
3. okt 2007

Januliak: Ja sa tam chystám tak o dva - tri týždne. Bola som si to akúrát tak obzrieť, vlastný zážitok nemám..........zatiaľ. Ale čaká ma na 100% cisarák, takže to budem vedieť podať iba z tohto pohľadu.

maminasr
3. okt 2007

lante:ak mas obavy z cisaraku tak by som ta chcela trocha ukludnit..ja som v ruzinove rodila7.8 a mala som koli zdravotnemu stavu planovany cisarak.tiez som nemala objednaneho doktora a mozem povedat ze ma sam od seba odrodil lekar u ktoreho som bola raz na poradni.odoslal ma k nemu moj lekar od nas a on si sam vyziadal moj cisarak.ked som tam v nervoch co bude dalej cakala a zacula som vetu:tu si odrodim ja,,,bola som konecne troska ukludnena..mala som epiduralku a vsetko bolo super..Mudr.Foltin bol uplne super.aj jazvu mam absolutne krasnu a hlavne nizko a nijaky hrbol ako niektore..takze sa neviem vynachvalit..a sestricky na sestonedeli boli takisto fajn..takze veselo do toho a hlavne bez obav...

januliak
3. okt 2007

maminasr tak to si ukludnila aj mna 😉 Neviem preco, ale ja mam najvacsi strach zo sestriciek. Som prvorodicka a patrim k tym mladsim mamickam a bojim sa, ze nebudu ochotne mi poradit... 😒 A k Foltinovi chodim do poradne, obcas s nim je sranda, najma, ked sa ide so mnou "hadat" v ktorom som tyzdni a nakoniec mi musel dat za pravdu 😀
Lante, tak to sa mozno dakde stretneme. Som sice v 35 tt, ale uz som otvorena na pat prstov a doki nam povedal, ze musime vydrzat este aspon dva tyzdne, tak nam naordinoval lezat a nedvihat nic tazde atd., len sa mi zda, aj ked vsetko dodrziavam, ze sa to zhorsuje. Strasne ma zacali boliet panvove kosti akoby sa rozpinali, castejsie bolesti podbruska aj v noci, takze sa do poradne chystam uz tento piatok, aj ked na plane bol buduci piatok, ale povedal, ze mame prist, ak budem mat dalsie bolesti ☹

maminasr
4. okt 2007

januliak:no neviem co myslis pojmom mlada mamicka ...teda aky vek ale ja sa tam tiez radim..takisto som mala prvy porod a mam20 rokov takze sa radim tiez do skupiny mladsich mamiciek..a zo sestriciek nemusis mat vobec strach...len akorat ti toho moc neporadia ohladom dietatkA ale od toho tam su sestricky ktore patria k detickam..na novorodeneckom...sestricky su prijemne..teda neviem ci uplne vsetky lebo ked som ja rodila tak sa tam striedala 3 lebo nejake ostatne mali dovolenku ale verim tomu ze su fajn aj tie..a co sa tyka toho tyzdna tehotenstva tak aj mne stale pisali o tyzden menej .rodila som v termine ale podla lekerov som bola stale v 40tt.ale mozno tomu len nerozumiem... 😝

januliak
4. okt 2007

maminasr tak som to myslela, bo mam 22 a dakedy mam pocit, ze sa poslednou dobou k nam inak ludia spravaju ako ked maju maminky 25 a viac...ale nie samozrejme kazdy 😉
Ale uz sa nevieme dockat malej, takze uz by som aj brala, keby to na mna prislo 😀

gangulienka
4. okt 2007

ahojte, chcem sa spytat ako je to s poradnou ked nemam zazmluvneneho dr. Tak chodim do tej vseobecnej, a tam je kazdy tyzden iny dr ? Lebo mne vcera na cviceni porodna asistentka povedala ze je tam Dr. Petrova a ze sa nestriedaju doktory tak neviem...A este v ktory den je ta poradna a ci tam treba byt moc skoro rano ? Ja viem ze mam este cas, ale som zvedava 😉

maminasr
4. okt 2007

januliak:ak ti mam pravdu povedat tak aj u nas na myjave som sa sem tam stretla s nie bohvieakym pristupom zo strany niektorych lekarov a sestriciek.a este som aj slobodna takze mi to sem tam pripadalo ze sa ku mne spravaju ako keby si mysleli ze ma "nabuchal"hocikto..ale casom ma ten pocit presiel... 😎

januliak
4. okt 2007

tak to sme na tom rovnako.Ja tiez nie som vydata, planujeme sa zobrat az ked bude malinka na svete 😉 Budeme mat malu druzicku a to nasu 😵

mata12
4. okt 2007

Ja som tiež rodila v ružinove .Rodil ma dr.Kriško ml. bol super.

lante
5. okt 2007

Januliak: Tak ja som bola dnes u dokiho a povedal mi už aj konkrétne termíny. Do 17.10. si mám vybaviť predoperačné vyšetrenia, 17.10. ma príjmu a 18.10. urobia cisarák. Bude mi ho robiť môj doki Dr. Janek - mám ho zazmluvneného. Takže ak to ešte tých 13 dní vydržíš, tak by sme sa naozaj mohli stretnúť, len ako budem vedieť, že si tam v tom čase ako ja 😀
Baby k tomu veku. Podľa mňa je dosť trápne a hlúpe rozdeľovať prívetivosť podľa veku. Koľko krát je mladšia mamina lepšia a starostlivejšia ako mamina staršia. Dokonca sú mladšie maminy podľa mňa omnoho menej úzkostlivejšie. Čo je podľa mňa skvelé. Ja mám už mesiac 28 a čo? To predsa vôbec neznamená, že budem lepšia ako maminasr alebo januliak. Tak isto je podľa mňa fuk, či sú rodičia dieťaťa zobratí alebo sú iba partnermi, škoda, že to nie je fuk aj na úradoch 😠 .

Mata12: Ja poznám oboch Križkovcov. Marián starší ma pred tromi rokmi operoval a Marián ml. zašíval + mi potvrdzoval tehu + robil 3D uzv. No ani jeden z nich nerobí obvoďáka, takže som sa nakoniec rozhodla pre ich kolegu Dr. Janeka, ktorý má ambulanciu. Síce súkromnú, ale mám z neho dobrý pocit, tak dúfam, že ma ten pocit nesklame a aj cisarák dopadne dobre. 🙂

liluska
18. okt 2007

ahojte aj ja idem k dr. Kriškovi ml. idem sa k nemu akurát objednať, som rada že s ním máte dobré skúsenosti 😉

januliak
18. okt 2007

Ahojte,
nebola ste niektora teraz za posledny mesiac rodit v Ruzinove? Co ste si zbalili a co ste potrebovali pre vas aj drobceka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre