Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

dula_renka
30. okt 2008

ivushka...jaj, ten je ozaj zlatucky, odbornik aj velmi pekny pristup k maminkam 😉 ...ale krasne zvladnut to musi v prvom rade maminka...je to jej porod 😉

ivushka
31. okt 2008

🙂 ten moj sa dal zvladnut lahucko, ja som sa nan uplne zvrhlo tesila od zaciatku, ani neviem preco, strasne som sa tesila a vobec som sa nebala. cele tehotenstvo bola uplna pohoda, ani jedna jedina nevolnost, tlak, opuch, nic take.. potom ma vsak museli hospitalizovat v 33.tt, lebo som sa zacala otvarat a takto som na 1 prst vydrzala v klude na lozku az do 1.dna 38. tyzdna, to ma diveky prisiel pozriet a zistil, ze som uz na 4 prsty, ze sa to rozbehlo. zvlastne bolo, ze sme si s nim ten den zo srandy predtym naplanovali, ze teda toho 9.novembra je taky pekny datum, ze by to mohlo vyjst a ono to fakt vyslo, uplne same.. asi ma deti poculi 😀
mala som od rana kontrakcie, no necitila som absolutne ziadnu bolest, len tlaky.. lekari aj sestricky len neveriacky krutili hlavami, ze asi nie som normalna, ze sa tam stale len usmievam a nechcem epi.. ku koncu, ked uz som bola tak na 7-8 cm, uz prisli aj bolesti a to som fakt len nemo zasla nad tou fantastickou silou, ktoru ta maternica dokaze vyvinut.. keby som to nezazila, neviem si to ani priblizne predstavit. bolo to uzasne.. a teda aj to uz uzasne bolelo 😀 no vlastne to bolo taketo bolave len posledne cca 2 hodinky a to sa dalo zvladnut.. moj muz bol super, rozpraval mi take "všeličá", len aby ma nejak zabavil, velmi mi tam pomohol.. potom som chvilu nevedela spravne tlacit, no potom som to nejak pochopila a uz to slo... a potom najkrajsie dve vety v zivote: Gratulujem, mate dievcatko! a o 8 minut neskor Gratulujem, mate chlapceka!
..no nekup to 😉

dula_renka
1. nov 2008

napísala si pekný návod na skvelé tehotenstvo a pôrod 🙂 Ako o tom zmýšľaš, predstavuješ, plánuješ a samozrejme sa tešíš tak to skvele dopadne 🙂 . Prajem všetkým maminkám, aby tehotenstvo a pôrod takto vnímali a budú mať pekné spomienky na to obdobie. 😉

gween
1. nov 2008

ivushka- aj mne sa to veľmi páči! 🙂 🙂 🙂 MAMINKY- berte si príklad!!!!!! 😝

tucika
2. nov 2008

ivushka-aj my sme mali Divekyho! Je to super clovek!!! 😀

natashkaa
2. nov 2008

baby je jednoduche sa v ruzinove dostat na nadstandard? moze tam byt ubytovaný aj otecko lebo raz na nete pisu, ze ano potom, ze nie ake mate vy skusenosti?

ivushka
2. nov 2008

natashkaa,
v mojom pripade nebol problem dostat sa na nadstandard, lebo boli volne izby. sestricky ale vraveli, ze keby neboli miesta, musela by som ist na standard. velmi som tam chcela mat muza, ale kvoli praci nemohol, no moja mamus, s ktorou si fakt rozumiem uplne genialne, je uz na dochodku a tak som sa jej spytala, ci by nechcela byt so mnou ona. nuz, potesila sa ako blazon a na druhy den prisla. musela samozrejme suhlasit s tym, ze ak by sa obsadili vsetky miesta, musela by okamzite uvolnit miesto. to sa ale nestalo, bolo to tam vtedy poloprazdne..
nakoniec tam stihla byt presne jednu noc, ale tu podstatnu - prvu, co mi dali obe dvojicky na izbu (dovtedy mali zltacku a boli pod lampou). na druhy den nas uz pustili domov. no aj ta noc bola super, asi by som sa tam bez nej zrutila.. pomohla mi aj s kupanim krpcov, aj psychicky zvladat niektore sestricky a vobec, cely ten moj vtedajsi zmeneny stav - z hysterickeho smiechu do afektovaneho placu... ako uz to par dni po porode byva 😀 a vlastne sa z toho tesili aj sestricky, lebo mali so mnou menej prace.. 😉
😵

natashkaa
2. nov 2008

prave ja som si naprosto ista, ze tam potrebujem byt s niekym lebo mi tam asi pekne zahrabe a ked tam budu este aj sproste sestricky asi vyskocim von oknom 😀

dula_renka
2. nov 2008

natashkaa...žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí, máš ešte dosť času na to, aby si si pochodila, popozeral a a urobila úsudok a buď v pohodičke, prospievaš sebe aj bábatku 🙂

tucika
2. nov 2008

natashkaa: Ja som tam velmi chcela mat maminu/manzela, ale rodila som ked bol strasny naval a aj prve 2 noci som musela byt na standardnej izbe a az potom sa uvolnil nadstandard, tak som sa presunula. Ale jasne, ze ked rodila Pariskova, tak izbu mali aj pre jej maminu ☹ Hold dvojaky meter...

kakusa
3. nov 2008

Ja si mylsim, ze to niak prezijeme,len sa mi zda smiesne, ze platis si osobu pri porode a nakoniec, ked ju najviac potrebujes, pocas celej prgvej doby porodnej, tam nemoze byt...to je divne a potom zaplatits vlastne 500,- za nieco co ti je nakoniec aj tka na nic...Ja viem, ze to nie je vela a myslim si, ze kazda rodicka sa tak sustredi na seba, ze jej partner tej druhej nemoze ani prekazat...teda aspon mne urcite nie...Ved kazda ccheme niaku podporu. niekoho komu verime....

dula_renka
3. nov 2008

kakusa, v ružinove namjú žiadne pravidlá, že až od 5cm ☹ . Drž sa ocinka a nepusti ho, určite bude pri Tebe 😉

etnicka
4. nov 2008

V Dunajskej Strede mi napr. povedali, ze manzel aj s dulou mozu byt so mnou od prichodu do nemocnice az dokedy ja budem chciet 🙂 treba sa asi pytat konkretnych ludi na konkretne veci a nehambit sa 😉

dula_renka
4. nov 2008

etnicka....veru, najlepsie je slusne sa pytat, zabranit nedorozumeniu a zbytocnemu sklamaniu. Cloveku to vacsionu neda odpovedat drzo na slusnu otazku 🙂

adulik16
4. nov 2008

Ahojte, tak uz aj ja mam porod za sebou. Malinky sa mi narodil 26.10. cisarskym rezom. Planovany cisarsky som mala na 28.10, ale 25.10. v noci mi zacali kontrakcie, tak som rano o deviatej po konzultacii s mojim doktorom isla do nemocnice a malinky sa narodil o 10.30. Mala som spinal a co sa tyka porodu, bola som maximalne spokojna. S ostatnym som bola maximalne sklamana a uz teraz viem, ze ked budem v zivote este raz rodit, uz to nikdy nebude v Ruzinove. Kedze bolo cele oddelenie sestonedelia obsadene, dali ma lezat na 10 poschodie na normalne gynekologicke. Malinkeho mi cely den nepriniesli vobec ukazat a ani prikladat k prsniku a tak isto ani na druhy den. Na druhy den az poobede niekedy nas prestahovali na sestonedelie, kde sa mi usiel nadstandard, ale babo mi stale nepriniesli. Priniesli mi ho nachvilu vecer, ale to len ukazat. Na treti den mu zistili nejaky zapal, tak mal v hlavicke infuziu a bol na antibiotikach. Ja som z toho mala strasne depky, plakala som, nikto mi nevysvetlil, ze to je normalne, ze malinkym detom pichaju infuzie do hlavicky, este na mna sestricka zhukla, ze co revem, ze o nic nejde. Na izbu mi ho zacali nosit az na stvrty den, ale nikto mi neukazal a nevysvetlil ako si ho mam prikladat a ako ma malinky sat, cize to robil zle a ja nemam teraz mlieko. Sestricky boli strasne neochotne, ked som sa niektorej nieco spytala, poslala ma za druhou, ze ona s tym nic nema. Ked som vecer chcela pre malinkeho mlieko, nevedela som zohnat sestricku.
Ked som uz chytila zachvat placu znova koli mlieku, tak sa ma ujala jedna doktorka, ale zacala mi tak stlacat prsia, ze hroza. Mlieko mi sice zacalo striekat kade tade, ale ked som si prsia stlacila ja, nic mi neslo. Kazdy mi len hovoril, ze mam odsavat, tak som odsavala, ale islo mi velmi malo a prsia strasne boleli. No hroza. A to mi este na posledny den ubytovali na izbu vietnamku, ktora nevedela ani slovo po slovensky, kazdu chvilu chodil za nou muz co mi dost vadilo. Nosil jej jedlo, cinu, ktore strasne zapachalo a kedze sme mali babatka na izbe, nedalo sa vetrat, tak si viete predstavit, co tam bolo za smrad. Z nemocnice nas pustili v sobotu vecer okolo pol siedmej!!!Cely den sme cakali na prepustaciu spravu, poobede mi prezliekli postel a pripravili pre druhu mamicku, tak som sa tam len tak motkala a sedela na stolicke a cakala. Maly bol cely nervozny, hladny....ach jaj, fakt som cakala trocha iny pristup.
Upratovacky ani nechodili kazdy den upratovat. Proste som totalne nahnevana. Takze toto su moje najcerstvejsie postrehy z Ruzinovskej nemocnice.

mkg
4. nov 2008

No ADULIK, to asi museli byť ťažké chvíľe... a mala si zazmluvneného lekára? a koho? to musel byť riadny nával, keď si musela byť na 10.posch.

adulik16
4. nov 2008

mkg, ver tomu. Kazdu navstevu som bola urevana. Mala som zazmluvneneho doktora, bol to dr. Oros, pri cisarskom som bola spokojna, prisiel sa na mna asi aj tri krat pozriet, ale nejak zvlast ho nezaujimalo, ake tam mam problemy. Vytiahol mi aj stehy, ale tym to koncilo. Bol tam naval, mala som smolu, ze som rodila v nedelu, v pondelok uz prepustali asi 15 mamiciek, skoda, keby som rodila o den neskor, vsetko by dopadlo urcite uplne inak.

leony83
4. nov 2008

Adulik gratulujem k malému!!!!
trošku som sa zlakla, ale nemám na výber. ak chcem mať dr. Orosa, tak musím ísť do toho hnusného Ružinova....

dula_renka
4. nov 2008

adulik16, gratulujem aj ja 🙂
leony83, nelakaj sa...precitala si si a si pripravena na horsie a bude lepsie 🙂

enynka1
4. nov 2008

adulik gratulujem hlavne vela stasticka a zdravicka, a moooc ti drzim palce aby si mala vela mliecka a maly papkal pekne.

leony nelakaj sa, ja som tam tiez prednedavnom rodila a mam ovela lepsie spomienky, ja som nemala taky strasny zazitok ako adulik, ja som naopak bola celkom spokojna, cakala som horsie, zavisi to od ludi, od navalu porodov, od personalu, od teba v akej si psychickej pohode atd.

ohladom kojenia mam aj ja zle spomienky na Ruzinov, je pravda ze tam ti sestricky nic k tomu nepovedia, neporadia, a to som sa niekolkokrat pytala, nesedela som so zalozenymi rukami a necakala kym mi niekto nieco vysvetli, a aj tak som sa nedostala ziadnej rady. Par hodin po porode ako mi doniesli maleho, mi jednym supom detska sestra ukazala ako prebalovat, maleho nacapila k prsu a to bola cela pomoc..Maly sa nevedel prisat,mne sa zacali nalievat prsia,a kedze som mu nexcela davat umele mlieko,plakal od hladu,ja som plakala s nim a bojovala, nakoniec sa nam to podarilo a to len vdaka mamicke druhorodicke, ktora dosla ku mne na izbu a pomohla mi,ked uz som to chccela vzdat a ist si vypytat UM od sestricky. Je to aj moja chyba, ze som pocas tehotenstva citala len o porodoch a nie radsej o kojeni, ale predsa aj tak, keby to bolo inak v nasich porodniciach vela mamiciek by nemalo problemy s kojenim, pretoze dolezity je ten zaciatok a ta psychicka pohoda, ktoru ani zdaleka pri takomto pristupe personalu mamicka nema.. ☹

zabka1003
4. nov 2008

Adulik, gratulujeme..

a ja sa pridávam, že čo sa týka kojenia, je to v Ružinove hrozne slabé..
Ja som ležala na štandarde a 10 dní, a s personálom som bola spokojná, ale to kojenie fakt hrôza..
Ak toto niekto z nich číta, myslím, že po tejto stránke je fakt čo zlepšovať..

Napr. na kramároch je na toto jedna vyškolená odborníčka a veľmi si ju chvália, že "naučí" kojiť fakt každú maminu

zuzpolka
4. nov 2008

adulik, gratulujem k malemu, vela zdravička prajem 😅
Musela si to mat teda naozaj tažke ☹ ale hlavne že ste už doma a v poriadku 😅

dash
5. nov 2008

Ahojte.prosim poradte mi.vo svrtok sa mam hlasit v nemocnici lebo prenasam.aky maju v ruzinove postup?dokedy cakaju s porodom?a ako dlho trva po porode kym pustia mamicku domov?mam strach z nemocnic a nerada by som tam bola dlho.dakujem

kakusa
5. nov 2008

Adulik gratulujem ku krasnemu drobcekovi...Je fajn , ze tu takto maminy napisu otvorene vsetko aspon ides an to pripravena...No co uz niak to budemem musiet zvladnut, to male nemoze zostat na stalo v brusku a inak ho von nedostanem...Len mam miernu hrozu zo zavadzania epi,asi vacsiu ako z porodu, tak som sa rozhodla, ze nejdem ani na tu prednasku uvidim.Myslite, ze mi ju pichnu v pripade nudza,aj bez tej prednasky?

caruzo19
5. nov 2008

dash,asi nemas dohodnuteho porodnika,co?obycajne v ten den co ta prijmu ti budu robit odbery na krvny obraz a tak,pojdes na monitor,ci mas kontrakcie a poslu ta na ekg a na interne a na druhy den by ti mali porod vyvolat.doporucujem,ohol sa doma vo stvrtok rano,lebo tam to sestricka vrazi do ruky ziletku bez nicoho ze oholte sa.porod mne vyvolavali tak,ze rano o 6.prisiel sanitar pre mna,obral mi veci a isli sme na porodnicu,tam to vypisu papiere,daju 2 glycerinove cipky miesto klystiru a potom ti zavedu tabletku prostaglandinu a ty chodis a chodis a ked sa rozbehnu kontrakcie a budes na 3 prsty,tak uz k tebe moze ist aj doprovod.je to individualne kolko to trva,nam vyvolavali asi 5 v ten den,jedna porodila do 1,5 hodiny,ja som tam stvrdla najdlhsie-22h.vela stastia a zdravucke babatko 😉

dash
5. nov 2008

Dakujem velmi.ja som sa najskor zacala otvarat v 28tt na 1 cm a teraz sa to nechce rozbehnut.porodnika nemam lebo do poslednej chvile sme nevedeli v ktorom meste odrodim.hehe.nakoniec je to ruzinov.a kolko dni musim ostat s baby v nemocke?

caruzo19
5. nov 2008

obycajne 5 dni,ak nema babo prilis silnu zltacku

claudinka
5. nov 2008

Adulik ako citam, mala si to vesele-prevesele.. o to viac sa urcite tesis, ze si s malinkym doma.. nejake fotecky nehodis? nech sa pokochame 🙂 a mliecko sa ti dufam rozbehne, predsa len doma je doma..

adulik16
5. nov 2008

Ahojte baby, dakujem🙂, mlieko sa mi troska pustilo, ale mam ho velmi malo, malinky sa nevie prisat, takze uz papa nutrilon, aj ked mu asi moc nerobi dobre, dnes som skusila iny typ, tak uvidime. Malinky je strasne zlaty a dobrucky, vobec neplace, az mi to je niekedy divne, ale je to fajn. S tym mliekom uz asi nic nenarobim, je mi to luto, ale uz sa s tym zacinam zmierovat. Len sa mi obcas naleju prsia, tak musim odsavat. Odsavam aj hodinu a mlieka je velmi malo.
Zatial este v pohode nie som, stale sledujem malinkeho, nevie si po jedle odgrgnut, nosime ho na pleci aj pol hodinu a nic a potom vracia (neviete nieco poradit,aby si odgrckol?). A ja sa vzdy rozplacem lebo sa o neho bojim. Som troska psychicky unavena, ale to mam este dozvuky z nemocnice, dufam, ze to uz bude len a len lepsie. Inac aj ja dost lutujem, ze som sa sama este v tehotenstve nezaujimala o kojenie, aspon by som nebola odkazana na pomoc inych a vedela by som co robit. Teraz sa chcem ale sustredit hlavne na malinkeho a na seba, potrebujem sa dat znova do pohody. Tak mi drzte palce🙂
Fotky sem dam hned ako ich stiahnem.

slavica2
5. nov 2008

Adulik, to ma mrzi, ze si male take zle skusenosti,j naopak bola som velmi spokojna....
v tom case rodilo malo mamiciek, tak sa mi sestricky venovali 🙂
aky nutrilon davas Matuskovi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre