Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

barunka
17. okt 2006

bibula v ružinove musíš byť minimálne 4x24hodín, aby mohli bábo zaočkovať, ale nás pustili skôr, aby sme nemuseli byť v nemocnici zbytočne do pondelka, keď tam išlo len o pár hodín a navyše mali málo miesta... po cisárskom si tam päť dní...
inak bolo tam veľmi málo báb, čo púšťali domov načas, mne hovoril doktor, že teraz som prvá, čo ide domov, tak ako má, lebo všetky bábenká mali žltačku...

a ešte ti odporúčam vziať si šlapky do sprchy...

nattereri
21. okt 2006

ahojte, neviete mi niektora povedat, ci pri sekcii v ruzinove, pokial nie je robena v narkoze, moze byt aj otecko? 🙂

zuz11
21. okt 2006

nattereri, co ja viem od kolegu tak nemohol byt 🤐

zuz11
26. okt 2006

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tu mate zoznam do porodnice a na dalsej strany zaujimavosti a prednasky 😀

lenka670
27. okt 2006

Ahojte ja som tiežť rodila v ružinove a s tymi košelami to mate pravdu bez tych gombikov ked som čakala ešte na cisarsky tak tam nesmeli sme mať svoje veci pred pôrodom potom už ked som porodila malinku som ešte chvilu mala ich košelu ale tam už sme mohli si dať aj svoje veci a stymi šlapkami do sprchy to radim si zobrat take žabky avelmi dobré...a k tej sekcii v ružinove ja som ani nemala mať manžela pri porode a už ked som šla na salu sa ma pytali či je tu aj otecko a či ide aj on ale myslim že to asi moc nedovoluju ale ked ma byť pri pôrode a budu robiť sekciu tak možno privru očka a pustia aj otecka....jedneho znameho nehali neboli žiadne proiblemy ale neviem baby či je dobry napad si tam brať na sekciu manžela aby to všetko videl je to dosť na silne žaludky a neviem či by sa vam to pačilo keby ste to fakt videli minule tu bola adresa kde ste si mohli pozret sekciu od začiatku do konca neodporučam pozerat pred pôrodom!!!!!

tessa
27. okt 2006

ahojte,
tak ja som rodila pred 3mes...a cisarskym, a manzela tam nepustili...bol cely cas na chodbe a az ked maleho vynieslo von, az potom mohol prist dnu...

hana033
27. okt 2006

tiež ružinov, sekcia pri plnej anestéze, drahému telefonicky nič nechceli povedať, tak prišiel osobne a videl malého skôr než ja, pár minút po narodení. Ale mobil mi nechali až kým ma nepreviezli na operačku a ostatné ho mohli mať i počas pôrodu. Ale na personál a starostlivosť si sťažovať nemôžem, boli zlatučkí všetci - absolútne. No s kvalitou prádla je to fakt tak, ako píšete, ale mohli sme mať svoje veci.

pipi1211
21. apr 2007

ahojte mate niekto skusenosti s dr. Spanekom? 🙂

zarya
24. apr 2007

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu, keďže Antolska prijíma kočky na rodenie iba tie čo si zaplatili lekára tak som sa rozhodla pre Ružinov, rodiť som mala už včera ale toto tretie sa nechce ukáázať na svete ako tie moje dve predošlé 🙂 Volala som do nemocnice a kázali mi prísť sa ukázať vo štvrtok ak neporodím, čo neporodím, mám nájsť ambulanciu doktora Foltína ale nezapamätala som si kde to presne je, takže ako sa tam dostanem a aký je to vlastne človek...Ďakujem za info

skrecok
24. apr 2007

Ahojte maminky a nastavajuce maminky. Mate nejake skusenosti s Dr. Kozolkovou? Citala som, ze byva hystericka aj pocas porodu. 😨

millenas
25. apr 2007

zarya
Ambulanciu Dr.Foltina najdes ked sa spytas na informaciach v poliklinike alebo si obehnes na prizemi , malo by to byt cislo dveri okolo 56-57 alebo tak dako
Co sa tyka samotneho doktora, je to slusny a fajn doktor, mne robil vysetrenia ked ma prijali rodit pred dvoma mesiacmi. Mala som z toho dobry pocit, neboj sa nic a drzim palce

zarya
25. apr 2007

millenas
Ďakujem za info, som z toho trocha zmätená, už je to môj tretí lekár počas jedného tehotenstva čo sa mi zdá nenormálne pokiaľ je všetko v poriadku aj s bábom a aj so mnou, ale čo už...Dík určite dám vedieť ako som dopadla a blahoželám ku drobčekovi

barja
30. apr 2007

skrecok dr. Kozolkova odrodila obidve moje deti a bola som dosť spokojná. Má síce trochu strelenú povahu (do roboty jazdí na kolieskových korčuliach, po porode my pri večeri hovorila nech tolko nežerem lebo som tlstá( ale inak bola uplne fajn.

skrecok
30. apr 2007

Dakujem barja, ja som bola u nej raz na vysetreni a bola na mna mila. Len som si vsimla, ze byva aj hystericka a preto som sa obavala ze je casto taka aj pocas porodu. Ty si rodila prirodzenym sposobom alebo cisarskym?

aktak
30. apr 2007

o Dr.Spankovi, ak je to ten co si mysli, som pocule len "dobre" 😅 takze moc neodporucam, a ak je Kozolkova taka starsia mensia tak je celkom fajn, ja som rodila u Dr.Draba, velmi dobry doktor 😉

barja
1. máj 2007

Nemáš zač skrečok, rodila som prirodzene obidva porody som mala aj s epiduralom. Prvý porod bol respektíve mal byť velmi dlhý. Odtiekla mi voda ale vobec som sa nezačala otvárať a Dr.K. mi hovorila, že pri tom tempe otvárania budem rodiť minimalne 24 hodin. To som skoro skolabovala tak do mna natlačili všeličo možné a o cca 5hod. bol malý na svete. Takže preto si myslím, že je fajn, lebo ma nenechala trápiť. Akurat keď mi išli pichať ten epidural- bolo to pred 6 rokmi - tak som sa jej s malou dušičkou opýtala či z toho nemožem ochrnúť a ona na to, že som sprostá kr... 😀 😀 . Druhý porod bol už uplne fajn. Taká bleskovka.

leva
1. máj 2007

ahoj barja.Pozdravujem vas

zarya
5. máj 2007

Ahoj maminy, prvého mája som konečne po vyvolávačke porodila moju tretiu ale za to nádhernú dcéru, službu mala pani Kozlíková ale ešte jedna mladá doktorka, takže sa pri mne striedali, boli obe milé a šikovné...Domov ma pustili štvrtý deň aj s dňom pôrodu, nosila som len erárne veci nakoľko som si nemusela ničiť svoje veci a bola som celkom spokojná, hlavne keď sa mi konečne pustilo mliečko...Nechcela som platiť nadštandard ale nakoľko bola malá dosť veľká a moc som sa vyčerpala nechala som sa ukecať manželom a bola som spokojná, čo sa týkalo vložiek a podložiek tak som ani jednu svoju neminula lebo sme mali všetko k dispozícii, takisto aj pre bábo sme dostávali plienky, respektíve sme si ich brali boli nachystané na chodbe, len obrúsky na zadok sme dali svoje a čiapočku...Detičky sme kúpali každý deň, kto chcel tak sám alebo sestrička a v prvú noc nám detičky vzali aby sme si odýchli...To by bolo asi všetko, aha moja maličká mala 53cm a 3,95kg.

barja
5. máj 2007

Zarya gratulujeme k dcérenke!!!! 🙂

zarya
6. máj 2007

Ďakujeme 😲

helen155
6. máj 2007

Zarya gratulujem a prajem nech ste obe zdravé! Ty si mala rodiť na antolskej ak sa nemýlim, však? Chcela som sa ťa opýtať ako je to v ružinove so sprchou? Ja som chcela rodiť na antolskej bo sa mi veľmi pozdávalo, že je tam sprcha pri izbe, ale nemienim platiť len preto, že tam malujú...

bibula
6. máj 2007

😀 asi ako vsade inde 😀 utekali sme sa sprchovat,ked nam deturence vzali na kupanie a rano-samozrejme este pred vizitou 😀 slapky odporucam do sprchy.

maaja
6. máj 2007

ja som tiez rodila v Ruzinove - 30 marca a bola som velmi spokojna ... rodila som u Dr. Stenovej - mala som ju dohodnutu a bola vyslovene ako anjel 🙂 velmi som rada ze ma ona rodila ... este aj na druhy den ma bola pozriet na izbe ... a mala som zaplatenu nadstandardku - to odporucam 🙂 sestricky su tam vselijake, ale najlepsia bola Danka zo Sale, vela mi pomohla - aj ako sa kupe babetko ...
a domov sme isli na piaty den - teda prisli sme v piatok rano a odisli sme v utorok poobede ...
a ocino bol pri porode, ale rodili sme normalne ... a sestricky pri porode boli fajn, aj ked mamina troska viac kricala ;)

tweety22
6. máj 2007

ahojte, ja som rodila v Ruzinove 2.2.2007 a NIKDY VIAC. Keby som nemala vlastneho doktora (Mudr. Drap - vyborny porodnik) tak neviem ako by to dopadlo. Ja som v 38tt zacala silno krvacat a tak som ihned letela do Ruzinova kde sa ma ujal nejaky doktor, ktoreho meno by som velmi rada vedela, pretoze pri kontrolnom vysetreni stale zival, somral, bol maximalne neprijemny a povedal mi, ze to krvacanie je uplne v poriadku a pravdepodobne to bude *len* z krcka maternice... nechali ma vsak na monitore pretoze odozvy plodu neboli velmi dobre... moj doktor co ma mal odrodit bol akurat v ten den na dovolenke a tak kym prisiel som si tam uzila svoje. sestricky veselo pozerali Reflex kym ja som tam krvacala a na moje zvonenie a volanie o pomoc, ze stale silno krvacam mi povedali, ze sa nemam spravat hystericky a ze krvacanie je pri porode uplne normalne. nastastie potom prisiel Dr. Drap, ktory mi spravil dalsi ultrazvuk a zistili, ze to je placenta, ze je to velmi vazne a ze v podstate ide o zivot aj mne aj mojmu dietatu. Do 10min. bol maly vonku a esteze nam stihli zachranit zivot, pretoze v poslednych minutach sa zacala maternica zalievat krvou... nerada nato spominam ale chcem upozornit vsetky mamicky, ktore sa chystaju do ruzinova, nech sa pripravia aj nato najhorsie... zial... starostlivost po porode celkom v pohode, aj ked maleho mi supli hned na 2.den po sekcii, ledva som stala na nohach a uz som sa o nho musela starat non-stop. bola som neskutocne stastna, ze moze byt pri mne, ale mamicky, ktore rodili cisarskym vedia, co je to za bolest, ze clovek ma co robit sam so sebou a nie to este sa starat o babatko. ja som ho ledva udrzala na rukach. Na 5.den ma prepustili domov, podotykam, ze ma prepustali s teplotou 37,9 (v prepustacej sprave mam zaznacene 36,9)... nemala som spustenu laktaciu, preto som mala stale zvysenu teplotu.pichli mi nejaku injekciu a povedali nech plne kojim. no mlieko sa mi ako tak spustilo az 2 tyzdne po cisarskom a nikdy som ho nemala dostatok takze maleho musim dokrmovat...kazdopadne sa xcem aj touto cestou este raz podakovat Dr. Drapovi, ktory je neskutocne uzasny clovek s ludskym pristupom 🙂

zuz11
6. máj 2007

tweety, som v soku 🤐
ja sa na Ruzinov nemozem stazovat, malu mi dali az na treti den natrvalo, dovtedy mi ju iba nosili prikladat a ja nemozem povedat ani krive slovo na nich...

pipi1211
6. máj 2007

ahoj tweety... ja som tiez bola v ruzinove,sice na amnio ale pristup lekarov a sestriciek som tam zazila naozaj velmi zly a preto som sa aj rozhodla ze pojdem inam rodit!!!! je sice pravda ze velmi zalezi od tymu lekarov a sestriciek co maju sluzbu a zalezi aj na tom pri com ich "nahodou" vyrusite!
vsade je to rozne... treba sa len modlit aby mali vsetci fajn naladu ked tam niekto doleti alebo chytit dobreho dr 🙂

tweety22
6. máj 2007

zuz, ja viem, vela mamiciek bolo spokojnych, ja som sa na ten porod velmi tesila a nakoniec to takto dopadlo. pamatas ked si v decembri rodila ty a ja som tam lezala s horuckou? vtedy sme sa aj stretli na monitore ak si spominas. vtedy som bola maximalne spokojna a nedala by som na ruzinov dopustit ale po tomto zazitku mi je uplne az tazko pri srdci ked nato spominam. ja som maleho mala uz na 2.den, hned ako ma postavili a osprchovala som sa tak mi ho dali a odvtedy som ho mala stale. Ale to bolo v poriadku, pretoze ta bolest sa strati pri pohlade na babanko, ale na ten pristup a pomyslenie nato co sa mohlo stat keby... nato naozaj nikdy nezabudnem. a to som z toho co pisem skutocne nic neprehnala 😢

aktak
6. máj 2007

ja som tiez rodila u zDr.Draba, naozaj uzasny porodnik, mrzi ma co sa ti stalo a som rada ze to dobre dopadlo, vela zdravia prajem 😉

tweety22
6. máj 2007

pipi, na starostlivost po porode sa nemozem stazovat, tam som zazila velmi mile sestricky, ktore boli ochotne pomoct ale to nikdy neospravedlni to co som tam prezila. zena citi ked sa nieco deje s jej babankom a preto nechapem preco boli lahostajni k tomu co som hovorila. vrrrrr

aktak
6. máj 2007

tweety ano je to smutne, ale mozno si doplatila na inych pacientov ktori horekuju ako im je zle a nic im neni, ked si predstavim denne "obsluzit" niekolko desiatok ludi tak z casti chapem ze niekedy neprikladaju dostatocnu vaznost pacientovi, ale rodickam by sa to asi stavat nemalo, vobec som ich tymto nechcela ospravedlnovat dufam ze chapes ako som to myslela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre