Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

emily327
15. sep 2010

@arrett to si jedna z tych stastnejsich 🙂 Takto by sme si to priala kazda 🙂

lucyliu77
15. sep 2010

Aj ja som mala strach pri druhom porode, ale vobec som nemusela mat lebo som mala strasne lahky a rychly porod.V den porodu mi lekar urobil ultrazvuk a povedal ze mala ma 3900 g,ale nakoniec mala 3700.A mlieko mi uz nabehlo na druhy den. Kazdej zene doprajem taky lahky porod aky som mala ja.A to som mala vybavenu aj epiduralku, nedala som si ju lebo tie bolesti ktore som mala sa dali vydrzat.

emily327
15. sep 2010

@iwet001 si zlata, dakujem za podporu. Ja sa toho nie ze bojim, len viem,ze kojit chcem a urobim preto vsetko 🙂 Nieco mam nacitane ale urcite to bude aj o tom, ako sa malinka bude vediet prisat a ako sa mi spusti po porode mliecko. Ozaj pili ste nieco pocas tehotenstva a pocas dojcenia na podporu mliecka? Ja som od nedele zacala pit GRAVIMILK, tak dufam,ze aj to trosku pomoze. Hlavne, aby som mohla malinku prikladat prve hodiny po porode a potom ju mat pri sebe. To je asi najdolezitejsie nie?

iwet001
15. sep 2010

@zucha @arrett fakt je lepsie ked odtecie najprv voda? ja som to praveze nechcela, lebo som bola v tom, ze ked mi odtecie voda, porod este nemusi hned nastupit a budem aj tak musiet zostat v nemocke na izbe cakateliek do druheho dna. stale som dufala, ze mi najprv nastupia kontrakcie a pekne budem doma s priatelom, pojdem pod sprchu a tak a ze do nemocky pojdem az ked budu uz kazdych 5 minut.. nakoniec som musela ist vyvolavackou, takze nakoniec netusim co je lepsie..

zucha
15. sep 2010

@lucyliu77 to mas super, ze si tie bolesti zvladla. Ja som mala epi vo vsetkych pripadoch a aj teraz ju mam vybavenu. Ja sa v tejto oblasti hrat na hrdinku rozhodne nemozem 🙄 😅 Aj druhy porod som mala nenormalne dlhy a otvarala sa pomalinky a ak by som cely cas mala trpiet v kontrakciach, tak by som tie decka asi ani nevytlacila od vycerpania. S epi som to zvladla "lavou zadnou". Ale uvidim, ako to bude teraz

flowerska
15. sep 2010

ahojte ja som nemala epi ale tie dve hodky bolesti sa dali zvladnut, mne museli prasknut vodu v nemocke a potom sa hned spustil porod a trval tak tie dve hodiny, predtym co som mala kontrakcie sa dali zvladnut ani to moc nebolelo ale co doslo po prasknuti vody to bolo dost huste, ale aspon mam na co spominat, ak budem mat este druhe babo rozmyslam ze by som to vyskusala s tou epi

iwet001
15. sep 2010

@emily327 ja som pila len vineu, ale nemam pocit, ze by to nejak pomohlo a po porode caj pre dojciace maminky od weledy tusim, ale to bolo hlavne kvoli drobcovi, bol v tom fenikel, tak aby to slo do mliecka a maly poriadne prdkal 😀 to ste mali potom pocut ten samopal 😀 na spustenie mlieka mi velmi pomohli tabletky More milk plus. ale ak ti nastupi mliecko normalne, nie je dovod ich brat, su dost drahe..

lucyliu77
15. sep 2010

Ja som prisla do porodnice na 5cm otvorena bez jednej kontrakcie tak uz len druha polovicka ma cakala.Ale prvu dceru som rodila s epi je to fakt super vec.

zucha
15. sep 2010

@iwet001 ono to zvacsa byva tak, ze odtecenim vody sa automaticky spustaju kontrakcie. Ale to je strasne zovseobecnenie, co si pocitila ty na vlastnej kozi.
Skor je to lepsie v tom, ze vies, ze je ten spravny cas na to, ist do nemocnice. Kdezto pri tych kontrakciach si do poslednej chvile nie ista, ci ta v nemocnici neotocia, aby si isla naspat domov. A este k tomu, ze kazda mame prah bolesti inde. A nie je pravda, ze kontrakcie kazdy citi uplne pravidelne. Ja som ich pravidelne nemala. Boli pribline 12, potom 5, 20, 8,.........minut a fakt som nevedela, ci ist, ci nie a prisla som tam na 5 prstov otvorena. A kamoska stale cakala, ze kontrakcie budu silnejsie a prisla do nemocnice a este pri prijme hovorila muzovi, ze mozno ich poslu naspat a ona bola otvorena na 9 palcov. Vobec to tak necitila. SAmozrejme rodila bez epi a na druhy den so mnou sedela na chodbe, akoby ju nikdy nesili. To je stastna zena

emily327
15. sep 2010

Ja tiez nemam v plane si dat pichnut epi, ale pre istotu pojdem na poucenie a zaplatim si ju. Clovek nikdy nevie.

iwet001
15. sep 2010

@zucha jaaaaaaj, tazko zavidim takyto porod. to muselo byt pre tu kamosku fakt uzasne 🙂 najlepsie na tom vsetkom je to, ze nikdy neviete ake to vlastne bude.. tiez mam kamosku, rodila nedavno, po mojom porode strasne stresovala, ked pocula ze som rodila okolo 12 hodin, stale opakovala ze chce cisarsky a nakoniec porodila v uplnej pohode za 4 hodina bez epi 😀 a ja som si pred porodom hovorila, ze to bude brnkacka, ze si epi nedam hned , ze pockam a skusim vydrzat bez nej a nakoniec to dopadlo tak, ze som bola otvorena ledva na 4 cm a uz som sa skrucala a pohladom som hypnotizovala dvere aby sa v nich zjavila anesteziologocka co najskor 😀

emily327
15. sep 2010

@iwet001 o tej vineii som pocula. Ale citala som vela dobrych ohlasov na ten gravimilk, tak to budem pit a uvidim. Aj tak si myslim,ze len dobra technika a pomoc odbornika alebo niekoho co s kojenim ma skusenost pomoze spustit mliecko. Ak zena nechce kojit, tak sa jej ani mliecko nespusti. Poznam zopar takych zien...... Je to aj tak vsetko individualne, kazda sme ina a kazda ma inu skusenost so spustenim mliecka, no budem musiet asi skusat, co pomoze. A mozno sa spusti same a nebudem musiet spekulovat 🙂 Dam vediet 🙂

lucyliu77
15. sep 2010

Vine je vyborna na mliecko, ale zo zaciatku si treba davat pozor nepit ju vela lebo budete odsavat a odsavat hlavne v nemocnici ked babetka tolko nevytiahnu.

zucha
15. sep 2010

presne tak.
@lucyliu77 ma pravdu. Pri prvej som zacala odsavat v den odchodu. Pri druhej hned od zaciatku a bolo to lepsie 😉

arrett
15. sep 2010

Heh, ja ešte stále kojim🙂 Teraz pomenej, no dúfam, že sa mi podarí kojit obe deticky. Aj synceka aj jeho sestricku🙂 Syncek aspoň pomôže vytahat mliecko🙂

zucha
15. sep 2010

@arrett to mas vyborne. Ja som musela prestat kojit. Som totiz ten ukazkovy pripad, ze kojenie je u mna ako antikoncepcia a ked som chcela dalsie babatko, znamenalo to ukoncenie laktacie ☹ . Ale aj keby sa mi podarilo otehotniet pocas kojenia, vyslovene mi lekarka nedoporucovala pokracovat v kojeni.

arrett
15. sep 2010

@zucha Aj mne jeden povedal nekojit, druhý kľudne kojit, tretí že iba do určitého obdobia... Nemali v Tom jasno🙂 Tak som sa rozhodla, že pokial bude všetko v poriadku a malému chytiť tak kojit budem. Teraz mu už mliecko netecie, mení sa na kolostrum, sem tam sa hneva, takze kojime iba ak Ma náladu🙂

zucha
15. sep 2010

@arrett ja mam gynekologicku a porodnicku a pozna mna aj moje "problemy", takze to povedala vyslovene mne. Inak by nebol problem, len v case otehotnenia som vazila dost malo a ak by som kojila, tak hrozil potrat. Takze len kvoli tomu. Ale schudla som len vdaka tomu, ze som dokojila a to behom 4 dni az 5kg a ked ma potom videla, tak usudila, ze urcite takto kojit nemozem, ze by som si znicila organizmus

heni79
16. sep 2010

@emily327
Nehnevaj sa, ale nemáš celkom pravdu. Ja som kojiť chcela a mlieko sa mi nespustilo. Teda nie hneď, až na 5.deň po pôrode. Presnejšie v noci zo 4. na 5.deň, ale vtdy to bol brutálny nástup mlieka. 😀 Prsia plné na prasknutie, hrče až v podpažuší.... No horor. Doma sa mi to potom rozbehlo do tej miery, že kým som kojila, pod druhým prsníkom som mala položenú plienku, ktorá bola po 10 minútach plná mlieka.
A to som v nemocnici malú prikladala každú chvíľu (už som mala krvavé bradavky), bolestivo odsávala prázdne prsia a dostala von sotva pár kvapiek (na 4.deň ráno rekrodných 5ml!). Vineu som pila stále, nezaberalo. A vypočula som si od sestričky konštatovanie (od tej, čo sme ju spomínali včera): "S takými bradavkami v živote kojiť nebudete!"
Áno, potrebuješ správnu techniku, trpezlivosť stále skúšať a nevzdať to, no i tak ten "rozbeh" môže trochu trvať.
Na šestonedelí (na nadštandarde) bola jedna mladá sestrička, taká chudučká blondínka, ktorá ma dosť povzbudzovala. A tá vravela, že mali už pacientku, ktorej sa mlieko rozbehlo až na 10.deň po pôrode! (Jasné, že tam toľko nebola, vravela im to, keď prišla opäť pri druhom pôrode.) Takže vôľa je dôležitá, ale tá "rýchlosť" spustenia je individuálna.

emily327
16. sep 2010

@heni79 ahoj, nehnevam sa. Ja som to skor myslela tak,ze poznam zeny, ktorym sa aj mlieko spustilo v nemocnici ale prekazalo im kojit ( kvoli tomu,ze sa im zdeformuju prsia, ze kojacia podprsenka vyzera odpudzujuco atd.) a vsugeruju si,ze mliecko je slabe, ze babatku to nestaci atd. a je po mlieku. Preto som to tak napisala,ze hlavne je chciet kojit. A viem,ze ak sa mi napr. nespusti hned,ze to psychicky ani fyzicky nevzdam.

A tebe potom mlliecko uz v pohode fungovalo? Funguje? Vidis, ale to,ze si toto vsetko - bolave bradavky, odsavala si prazdne prsia ... to vsetko bolo preto,ze si to CHCELA 😉 Ja verim,ze sa mliecko spusti a ze budem kojit 🙂

arrett
16. sep 2010

@emily327 Suhlasim. V prvom rade treba chcieť a vydržať, nevzdat sa. Samozrejme, že sú rôzne problémy a nie u každej sa to dá. Ja som mala tiež krvavé bradavky a plakala som pri kojeni na začiatku od tej bolesti. No nevzdala som to.

emily327
16. sep 2010

@arrett presne takto som to myslela 😉 Si proste Mamina s velkym M,ze pre svoje babatko maximum 😉

heni79
16. sep 2010

@emily327
No tak som teda zrejme nepochopila. 😅 No na druhejs trane som sa osobne s ničím takým nestretla. Skôr mám skúsenosť, že všetky chceli kojiť, ale nie všetky mohli. Myslím teraz aj konkrétne prípady kamošiek a pod..
Potom som kojila, ale už žiaľ nie. O mlieko som napokon prišla v dôsledku rôznych iných faktorov. Začalo to pozvoľna po tom, ako som musela radikálne obmedziť stravu, teda lepšie povedané rozsiahly zoznam otravín. Malej zistili atopický ekzém a ja som musela vynechať veľa zložiek potravy. Stále som však pila množstvo vody (4-5l denne, čo ja ale pijem stále), vineu (nepomáhala, lepší bol 100% hroznový džús, ten som ale musela vynechať, lebo hrozno je alergén) a samozrejme aj čaj pre dojčiace matky. Dlho som si mlieko aj odsávala (keď už malá nechcela piť sama) a dávala som jej, čo som mala. No a jedného dňa moje mlieko začala vypľúvať. A aj na ďalší deň, aj na ďalší. Už ho nechcela.Teraz je už celkom na UM. No som rada, že som ju kojila aspoň tie 3 - 3,5 mesiaca(beriem do úvahy aj obdobie, kedy pila odsaté mlieko).
Inak, kamoške sa mlieko stratilo zo dňa na deň. Musela ísť na operáciu (malý jej mal vtedy 3 mesiace) a bolo po mlieku.
Ozaj, jedna vec. Do Ružinova si nesmieš doniesť svoju odsávačku. No tých ich na oddelení je málo a je možné, že sa ti neujde. Baby mali teda aj normálne svoje z domu. 😉 A sestričky aj občas privreli oko, lebo to by sa nemalo. Údajne kvôli hygiene, lebo ju nemáš kde vysterilizovať.

smejko1
16. sep 2010

ja som mala aj tak homeopatika ricinuus daco.......a myslim si, ze tie su tiez dobre, len mam pocit, ze ked som dostala v 3 mesiaci mastitidu tak to mohlo s tym suvisiet, totiz, mala som pocit, ze mam menej mlieka a tak som si och opat nasadila, ale maly nestihal a tak sa mi v noci zapalili prsia..... ale mohla som aj prechladnut, neviem to na 100 %

tie rychle porody - joj, keby sa to dalo naplanovat, to by sa nam rodilo 😀 , mne pri prvom praskla voda a do hodiny zacali kontrakcie cca kazde 3-4 min. - som zvedava ako to pojde tento krat, lebo rodila som v 38 tt a rada by som aj teraz, lebo som strasne uz unavena z toho balonika co taham v bruchu 😀

ked je babo stale pod lampou tak je tazke prikladat, dufam, ze to nezazijem 😠 , ale napr, som videla relaciu, kde si zena tusim adoptovala, dieta a prikladala s pomocou tych hadicieka naozaj sa jej spustilo mliecko, takze kludne sa moze spustit aj na 10 ty den....... inak moj maly bol od zaciatku papkos, uz na prvych zaberoch po porode hlada prsnik 😀 😀

mate pravdu, kedze som druhorodicka tak snad to budem lahsie zvladat aj ked strenem tu sestricku co je postrachom 😉

emily327
16. sep 2010

@heni79 nie nie v pohode moja. Viem co myslis, ked nemas v okoli ziadnu kamosku alebo nepoznas nejaku zenu, co mala mlieko a odstavila ho len preto,ze si nechcela pokazit tvar prs a vadila jej kojenecka podprsenka len preto,ze nie je sexi, tak aj chapem,ze ta nieco take ani nenapadlo. Lebo fakt asi kazda zena a matka chce to najlepsie pre babatko a to je v prvych mesiacoch mliecko. Pohoda moja 😉

tara2
16. sep 2010

Cavte baby chcem sa spytat vysetrenie v ARO amb. kvoli PEDA je kazdy pracovny den od 13:00? Dik

jedina30
16. sep 2010

Caute,prosim Vas o malu pomoc... 😉
viem,ze je to otazka mimo,ale neviete kedy a od kolkej je v Ruzinove Aro ambulancia ohladom epiduralu???Vy to budete urcite vediet..Dakujem Vam uz teraz... 🙂

aktak
16. sep 2010

tusim od 13tej do 14tej

karmelka77
16. sep 2010

@jedina30 toto nie je otazka mimo, len dievcata sa nam v zlej teme rozhovorili o kojeni🙂))) je to naozaj iba od 13.00 - 14.00:))

jedina30
16. sep 2010

@karmelka77 ..Dakujem..takze je to kazdy den od 13.00-14.00 ???Kedysi to bolo iba v pondelok..A kde to je??v suterene???JANKA 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre