Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

byggyt
29. okt 2009

no budeme sa pýtať a otravovať 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
tilly- dobrú taktiku si vymyslela budem si ju musieť osvojiť aby ma hnali svinským krokom domov 😀 😀 😀
lia- zajtra ideme do toho Maďarska tak keď bude príležitosť kuknem tie pampersky kolko stoja len neviem či budem mať príležitosť ísť aj do iného obchodu a nebude ma môj muž hnať domov

ozaj neužívate niektorá magnézium? mne dnes doktor povedal že si ho mám kúpiť ale som sa zabudla opýtať kolko mg, mám si ho dávať večer, neni 500mg vela ? to povedali v lekárni

bartch
29. okt 2009

ahojte....rozhodujem sa kam ist rodit..som prvorodicka...a pocuvam same chvaly na Dr. Križka - Ružinov - viete nieco?

tilly
30. okt 2009

božinku, je tu strašne veľa novembrových rodičiek, nebláááznite 😅

ja som dnes bola na poradni, no a ako som tam čakala, tak tam viedli policajti dve rómske dievčatá (pubišky) a jedného cigániska v putách, ten bol dosť nechutný, všade tými putami cvakal, aby každému ukázal, že ich má a tak sa ksichtil, no, mala som dosť... neviem, kam ich viedli, asi na nejaké odbery, ale mala som teda dosť...

a vyzerá to tak, že neporodíme ani na termín, krčok je strašne dlhý a strašne vysoko a keďže kvôli cisaráku sa nedá pôrod ani vyvolávať, tak budeme čakať a asi skončíme zas cisarákom...

hovoril mi, že zvyknú takto baby týždeň pred termínom hospitalizovať, ale že ja som fit, tak nemá dôvod...

akože fakt sa cítim dobre, niektoré pohyby mi robia problém, ale inak som ako laňka, kebyže nemám brucho v predu, ktoré mi krpec poctivo rozkopáva, tak ani neviem, že som tehu...

bartch, ktorý križko, sú tam tuším dvaja, otec a syn, syn mi robil uzv pred kyretom a videl tam ozvy... nemal tam čo vidieť, lebo bábo bolo mŕtve... ☹

elisa7
1. nov 2009

bartch, mne robil Krizko ml. pred necelymi dvoma tyzdnami cisarsky- dvojicky a mozem vrelo odporucat-nebyt jeho, asi by som bola este stale tehotna- termin som mala az 9.11., ale dvojicky mali kazde cez 3 kila a nevladala som uz ani dychat (z nemocnice som prisla o 13 kil lahsia)
inak aj celkove mozem Ruzinov len pochvalit- sestricky na sestonedeli aj novorodeneckom boli velmi mile a ochotne, lutujem len, ze som nesla na nadstandart (to som chcela byt setrna ked budeme mat teraz vsetky vydaje dvojmo)- hlavne po tom co som videla tie sprchy 😝

iinuska
1. nov 2009

elisa, no o sprchach a wc sa nevyjadrujem 🤐 .Ale super personal to vyvazi 🙂

zuzka88
1. nov 2009

Yvett03, ja mam 19.11. 🙂 ale to pevne verim, ze uz budem doma 😀

zuzka88
1. nov 2009

Ahojte

tak ja som bola omrknut porodnicu, co uz... ale boliet to bude asi rovnako vsade, je jedno ci na chodbe alebo v ktorom boxe 😒
wc a sprchy si komnetar asi nezasluzia...
Tak ja v stredu rukujem, maly sa este stale neprihlasil sam 😀
Zaplatila som si EPI 106€ a doprovod nejakych 17€? no dost... a pokladne ja ozaj tam pri CP a je non-stop ale aspon to mam z krku

tilly
2. nov 2009

elisa a mali voľný nadštandard???

zuzka, budem na teba v stredu myslieť... ešte nevieš, kedy ťa budú rodiť? že či sa stihneme stretnúť, ja sa tam dostanem najskôr v piatok, čo dúfam, že ešte nie, že až ten budúci piatok (13., asi naj deň 😀 )... tak neviem, či ťa stihnem...

zajtra idem na uzv, som zvedavá... kde to vlastne je? tam na konci chodby?

bubula64
2. nov 2009

ahojte,ja som sa vcera vratila z nemocky.no maju docela plno hlavne vela sekcii.ja som sa na nadstan.dostala lebo v den ked som rodila vela prepustili,ale den na to uz mali plno aj na stand.aj na nadstan.

tilly
2. nov 2009

no pekne, takže je to o šťastí...
sekcií je celkovo strašne veľa... no, čo už, doba je rýchla, máme sedavé zamestnania, zlý životný štýl, nevieme rodiť...

zuzka88
2. nov 2009

Tilly, no neviem, kedy pojdem ale moj dr. ma cez vikend dovolenku, takze bud to stihnem vo stvrtok alebo az po vikende 😀
Ale dnes som dostala doporucenie od hematologicky na ukoncenie tehotnosti, klesli mi krvne dosticky a maly prestal priberat, placenta prestava fungovat... Takze uvidim co na to povie v stredu doktor a urcite dam vediet
Nakoniec sa este fakt stretneme na 10tom 😀

Dnes som bola kuknut kamosku na antolskej a bolo mi to tam doooost sympaticke... keby som nemala Dr v ruzinove, asi sa tlacim do Petrzky 😒

Neviem, kde je UZV, mne ho robili na 10tom, ked som lezala na chirurgii.. A ktora je ambulancia 53? ta kde sa striedaju Diveky, Ferianec a ti alebo dakde inde este? Ja som bola hned za takymi sklenenymi dverami u Divekyho

tilly
3. nov 2009

no, uvidíme, či ma vôbec zoberú, keď nie som obejdnaná, len mi doktor povedal, že mám prísť v utorok 11.15...

ježiš, to ťa budú podľa mňa robiť akútne, vo štvrtok, keď placka prestáva fungovať, to nie je sranda...

byggyt
3. nov 2009

jééj Tilly ty si už 40 tt, ty sa máš ja už teraz neviem že čo so sebou

tilly
3. nov 2009

zuzka, drž mi tam miesto, v piatok prídem za tebou asi 😀

byggyt, hej, už 40tt... ale cítim sa dobre, normálne som akčná, kebyže nemám brucho, ktoré mi občas stvrdne a niekto mi ho občas rozkopáva a kebyže ma občas nebolí podvozok, tak ani neviem, že som tehu...

bola som dnes na uzv, malý má cez 4 kilečká, takže v piatok zrejme zostávam v nemocke... čo teda piatok zrovna nie je moc dobrý deň, no uvidíme ako sa dohodneme, pre istotu mám mať so sebou veci, lebo vraj druhorodičky po CR sa v 40tt musia nechať preventívne hospitalizovať... už by ma tam aj nechal, ale nechcela som, tak prídem v piatok a dohodneme sa, čo so mnou, cítim sa dobre, krčok a jazva sa nedajú ani sondou uzv zachytiť, takže pôrod je v nedohľadne... no, uvidíme 😀

byggyt
3. nov 2009

Tilly tak to je super že si takto fit, no držím ti palce aby si to tam v pohode zvládla

tilly
3. nov 2009

hlavne, nech to obaja prežijeme a sme zdraví, ten týždeň tam už snáď nejako zvládneme, len dúfam, že sa dostaneme na nadštandard...

marinakk
3. nov 2009

cauko som v 39tt a idem do ruzinova... tak vas uvidim 🙂) som prvorodicka...
uz 4 dni si picham clexan/ mala som emboliu plucnu pred 5r./ a tak uvim ci pojdem natur alebo cisarom... dr. je fajn a starostliva.
joj uz je to za par... som nejak happy a nejak sa bojim... neviem co mam cakat... mala ma 3500 gr
uz teraz je uzasna :D

tilly
3. nov 2009

baby, mám otázku, ako to funguje, keď ma budú prijímať? treba ísť normálne cez CP, tú otrasnú šatňu? a pôjdem najprv na 10. a až potom na 9.,alebo rovno na 9.? lebo jedna kočka mi hovorila, že ona bola rovno na 9. a až dva dni po prijatí jej vyvolávali pôrod...

tak ako?

zuzka, zajtra nastupuješ? či už si tam, daj potom vedieť, kde si, aby som ťa v piatok našla 😀

lia
3. nov 2009

babyyyyy drzte sa 😅
a hned sa ozyvajte ked budete moct co a ako 😉

zuzka88
3. nov 2009

Ahoj Tilly, zajtra rano veru idem.. Ja mam od doktora nasledovny postup k prijmu:
Rano, 7,30 sa mam hlasit na 53ke (nikto mi neodpisal, ktora to je - tak budem hladat), tam neviem, co sa bude diat a odtial na CP a odtial na 10. poschodie... satna nesatna, veci si beriem svoje aj koselu aj zupan a oblecko necham muzikovi nech vezme domov a potom pri prepustani zasa donese A nech mi dajaka tetka skusi tam kecat do toho, co si oblecem
Inak, ja uz mam aj vypisany listok na prijem a tam mam tiez ze na 10poschodie oddelenie B a aj diagnozu

Ak by ma nechali dlho cakat na porod, tak si necham doniest aj PC a budem vas informovat ale zatial ho nechavam doma... Mozno sa nado mnou zlutuju a v stvrtok sa bude rodit 😀 Ja mam v piatok narodky, kebyze sa maly narodi tak isto, by bola prca 🙂

Inak som mala nastupit uz v pondelok ale vraj po vikende je brutal prijmov tak ma toho doki usetril a odlozil na stredu... ale ako je to v piatky, nemam tucha

Noooo, tak drzte palce 😀 Na par dni sa s vami lucim 😎

szilvia31
3. nov 2009

zuzka88 hned prva ambulancia ked zabocis do ulicky ako ked ides na ultrazvuk

szilvia31
3. nov 2009

zuzka88 mame rovnaky termin,no ja sa chystam uz od vcera,mozno sa to dnes rozbehne 😀

zuzka88
3. nov 2009

Szilvi, dakujem 😵 😵 😵 za info a drzim ti palceky 😀
Mozno sa tam stretneme 😉
Skorpioniky su to NAJ znamenie!

byggyt
3. nov 2009

Baby držte sa tam 🙂 🙂 🙂 🙂

szilvia31
3. nov 2009

zuzka88 mozno ano 😀 🙂

tilly
4. nov 2009

zuzka, drž saaaa 😉

szilvia, tak možno aj my sa stretneme, aj možno nastúpim v piatok...

ja si asi beriem ntb hneď so sebou, bez toho ani na krok 😀

lia
4. nov 2009

tilly,co si treba vybavit na cisarak??ty uz mas isty cisarak??

tilly
4. nov 2009

lia, nemám ho istý, len dúfam... ale tak mám ho len tak na polku prisľúbený, ale nie istý... 😒

ozvala sa zuzka, že je na 10, že je tam plno, nadštandard dlhodobo obsadený (asi sú tam rizikové tehule) a na príjem na 10 čakala 2 hodiny 😝

byggyt
4. nov 2009

no pekne, nie moc pozitívna infoška no ale keď sa zíde na izbe dobrá partia tak sa to dá prežiť, keď nie nóóó tak to je potom horšie

marinakk
4. nov 2009

no to nie je najlepsie... v piatok idem na kontrolu k mojej lekarke a dufam, ze mala bude chciet ist az po vikende...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre