Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zeytin
28. jún 2010

@cheerlady ved prave o to ide... o to sitie a o rekonvalescenciu... A tiez nechcem mat neskor problemy so sexom.. Mam kamosku, ktora sa na bolest stazuje este 6 mesiacov po porode... Nie som v zasade proti tomu, zdravie dietatka je prvorade a tiez viem, ze to vydrzim a neskor snad zabudnem, ale nechcem, aby to urobili len kvoli tomu, aby urychlili porod... Ved uvidime...

cheerlady
28. jún 2010

@zeytin no tak ja som na toto zly respondent-moj maly sa narodil ramienkami priecne-co sa vsak dopredu nevedelo,kedze mi nespravili sono 🙄 takze ma nielenze nastrihli,ale este aj ten nastrih sa mi natrhol,takze mam jazvu az po stehno a hojilo sa mi to a bolelo asi tak mesiac 😖

beboo
28. jún 2010

@zeytin neboj sa nastrihu, je to velmi individualne u kazdeho, mna sice teraz nenastrihli a to bol maly riadny valibuk ale mala som tam vnutri problem ktory sa lekari rozhodli vyriesit rovno pri porode podviazanim cize ma dr. sil hlbsie vnutri a necitila som ziadnu bolest ani pri siti ani neskor, par hodin po porode som chodila, sedela, sama som nechapala ako je to mozne lebo som sa toho dost bala kedze po prvom porode a nastrihu som nemohla niekolko tyzdnov sediet tak neviem ci je to umenim lekara dobre zasit (pravdepodobne ano) ale naozaj som nemala ziaden problem. lezala som po porode na izbe a cakala kedy to pride, kedy prestane ucinkovat znecitlivenie a pride ta hrozna bolest ktoru som si pamatala z prveho porodu a ono nic 🙂 preto dr. Redechu naozaj velmi chvalim lebo by som nikdy neverila ze porod moze byt aj bezbolestny.

egres
28. jún 2010

ahojte kočky....som tu nová a chcela by som vás poprosiť o radu 🙂
Som v 12týžni tehotenstva a zháňam dobrého pôrodníka prípade gynekologa.Mám svoju gynekologičku a som s ňou spokojná no 13.7 s ňou budem naposledy lebo odchádza na materskú...budú ju síce zastupovať iný lekári, no to ma dosť odrádza, aby som každú poradňu mala niekoho iného.Dostala som kontakt na MUDr.Dráb v Ružinove a že svoju prax má v Stupave.Poznáte ho?Ja som s ním zatiaľ len telefonovala a že keby som u neho chcela rodiť,že vyšetruje až od 36týždňa.Neviem či sa mám k nemu prehlásiť do Stupavy...nepoznám ho osobne?! Aký je?A ako ordinuje v Stupave?Kto má skúsenosti nech mi poradí..Ďakujem

panki
28. jún 2010

Ahojte, mňa čaká pôrod v Ružinove až o dva mesiace, ale chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s Dr. Oťapkovou? nikto ju tu totiž nespomína - tak neviem, či je možné si ju ešte zazmluvniť. Teda či je ešte vôbec v Ružinove? 😖

zeytin
28. jún 2010

@beboo Dik za povzbudenie... to su prave slova, ktore potrebujem pocut... "bezbolestny porod"... Ja viem, ze to nikdy nie je bez bolesti a ze kazdy vnima bolest inak, ale snazim sa na to vsetko pozerat s optimizmom 🙂 Citala som si viacere fora ohladne Dr. Redechu a vacsinou boli pozitivne... tak si mi pomohla rozhodnut sa.

zeytin
28. jún 2010

@cheerlady Hm... to ta obdivujem, ze si to zvladla, to muselo byt hrozne ☹

cheerlady
28. jún 2010

@zeytin ale ja som sa na porod tesila!brala som to ako nieco,co proste musi prist,aby som mohla mat mojho drobceka uz pri sebe 😵 mala som naplanovanu vyvolavacku,tlebo som prenasala,akze som bola na to viac-menej psychicky pripravena a hoci to nebolo lahke(najhorsie bolo,ze som ho nevedela vytlacit a potom to sitie),tak som sa nevedela dockat,kedy budem mojho chrobacika pocut 1.krat zaplackat-vtedy zabudnes na vsetko,co tomu predchadzalo,to mi ver! 😵

vivianaba
28. jún 2010

@panki - osobnu skusenost s Dr. Otapkovou nemam, ale citala som na nu len same pozitiva, vraj je perfektna. Aj ja som o nej rozmyslala ale kedze som mala na viacerych lekarov z Ruzinova dobre odporucanie nakoniec som sa rozhodla pre ineho lekara (tazko vyberat ked osobne nemas s nikym skusenost 🙂

Inak co sa tyka ruzinovskych lekarov, mne sa zda ze viaceri su tam taki co robia aj otec aj syn (teda ml. a st.), tie co si vyberate porodnikov pozor na to aby ste si vybrali toho spravneho aj ked priezvisko maju rovnake 🙂 🙂 🙂

Ja idem dnes do poradne, som zvedava co sa dozviem...

Mamicky chodili ste niektora na cvicenie do Ruzinova? Ako to tam funguje? Ja som v minulej poradni dostala papier kde je napisane ze fyziatricko-rehabilitacke odd. robi cvicenie a dokonca aj plavanie, ale treba mat vymenny listok od porodnika. Doteraz som chodila cvicit inde, ale ten kurz mi uz skoncil, isla by som do Ruzinova ak to este stiham do porodu.

beboo
28. jún 2010

@zeytin tak silno drzim palce a napis potom svoju skusenost a dojmy, som zvedava 🙂

arrett
28. jún 2010

@panki Ja chodím do jej ambulancie. No nie priamo k nej, ale ku kolegovi. Chcela som si ju zazmluvnit k prvému pôrodu, no žiaľ, v mojom termíne bola odcestovana, takze sme zmluvu nepodpisali, čo mi bolo veľmi ľúto. Bola som u nej raz na vyšetrenie. Mala som z nej veľmi dobrý pocit.

ludika33
28. jún 2010

Dr. Otapkova nie nie je nahodou uz na materskej? Niektora kamaratka mi to spominala, ze uz ani v SC neordinuje.

panki
28. jún 2010

@ludika33 to asi nebude Dr. Oťapková, lebo ešte pre 3 týždňami som bola u nej v poradni a nič nespomínala 🙂
@arrett zle som to napisala 🙂 viem aký je gynekolog ale neviem aká je pôrodníčka. Chodím k nej od 14tt ale nejak som sa s ňou ešte o pôrode nebavila. Len ma zaujíma či je ešte v Ružinove stále, a či má niekto s ňou osobnú skúsenosť z pôrodu, lebo stále sa tu spomínajú len tie isté mená doktorov a o nej nikto nič nepíše. 😉 tak že či je vôbec možné si ju zazmluvniť.

lussies
29. jún 2010

Ahojte, ja chodím na gyn. do poliklinki na GPN Ružinov a odtial idem rodit do ružinovskej nemocnice...a mám sa hlásit každý štvrtok číslo dverí 53, chcem sa spýtat ako to tam funguje...či sa treba objednávat na hodinu alebo ako...a že či poradnu robí jeden a ten istý gynekolog alebo po každy krát iný? dakujem.

ivanulienka81
29. jún 2010

ahojte dievcata.... tak ja som asi posero, ale do ruzinovskej nemocnici sa bojim ist rodit, ja som citala take zle referencie na nu... a to popri tom by som to mala len na skok z domu... stacilo mi takmer pred dvoma rokmi si polezat na gynekologii a mala som z toho traumu a to nie som ziadna fajnovka... ☹
@lussies tiez chodim do GPN 😉

egres
29. jún 2010

ahojte kočky,prosím vás nepozná niekto MUDr.Vasilovú v ružinove a či má i dáku svoju prax?Díky

jane123
29. jún 2010

@egres ...Dr Drab....super clovek s ludkym pristupom a super lekar....mna odrodil pred tyzdnom...mala som velmi komlikovany porod....dakujem bohu, ze som ho mala zazmluvneneho, lebo bez jeho asistencie, ktovie ako by som dopadla.....naozaj odporucam.

seva
29. jún 2010

ahoj egres, k tvojej vcerajsej otazke, u dr. Draba som pred necelymi 2 rokmi rodila dcerku,
a z mojej skusenosti je to uzasny, nesmierne ludsky lekar a vyborny porodnik.
vrelo ho odporucam. v Stupave u neho som nebola, nakolko sme s rodinou momentalne v zahranici,
ale akonahle sa vratime, chcem sa k nemu prehlasit.

keishatko
29. jún 2010

Ahojte, prosím vás je normálne aby som v tomto štádiu tehotestva furt zvracala? ale nie ráno, cez deň, niečo zjem a po hodine to ide von, už som na toalete dnes bola aspoň 4krát. Začínam byť nervózna :D

fanka33
29. jún 2010

@ludika33 Dr. Otapkova je momentalne na normalnej dovolenke, uz 3.7. sluzi, som k nej objednana na kontrolu a budem u nej aj rodit, az dovtedy vydrzim 🙂 🙂 🙂 🙂

vanesska
29. jún 2010

ahojte kocky,
mam termin v polke augusta a dnes som sa dozvedela ze mudr. krizko ku ktoremu som mala ist rodit ma v tom case dovolenku tak hladam ineho no a rada by som si asi zazmluvnila mudr. redechu.
nejdete k nemu niektora rodit v polke augusta? neviete ci ma alebo nema v tom case dovolenku?
a este sa chcem spytat aky je postup ked si ho chcem zazmluvnit?
staci len tam prist do ambluncie a dohodnut sa alebo sa treba nejako telefonicky objednat?
dakujeeem...

logout
29. jún 2010

egres, tiez mozem Dr. Draba vrelo odporucit, ma uzasny pristup!

kabulko
30. jún 2010

cafte baby, ja mam termin okolo 21.09., a chcem rodit v ruzinove, len neviem pre akeho porodnika sa mam rozhodnut.
Citala som ze Divéky, Dráb a Kozolková sú super, ale bola som na pohotovosti v pondelok a tam bol dr. papcun (predpokladam ze mladsi)- neviete ci je aj porodnik a nemate aj nejake skusenosti s nim?

dankadina
30. jún 2010

výborný je krizko st. ale naj je dr. oros

kabulko
30. jún 2010

@dankadina dakujem ze odpoved, nevies nahodou ci je niekde dostupny zoznam porodnikov v ruzinove? lebo nikdy neviem ci tam ten doktor este je
ty si rodila u dr. orosa?

vlasa
30. jún 2010

@kabulko dr.papcun je super,je to skola dr.ferianca,co je pan dokonaly 😉 je velmi sikovny 😵 aj dr,redecha,dr.otapkova...je ich tam vela,zalezi ci chces zenu ci muza...

kabulko
30. jún 2010

@vlasa no mne je to v podstate jedno, raz ako decko som mala neprijemnu skusenost s gynekologickou zenou, od vtedy mam pocit ze su take surovsie
kde si rodila? a u koho?

vlasa
30. jún 2010

ja som chodila petke otapkovej,jemnejsiu doki nepoznam,ale mala som vaznejsie problemy a potrebovala som odbornika na nieco ine a to bol prave dr.ferianec,teraz uz chodim k nemu,ale dr.otapkovu mozem odporucat 😉 ja osobne mam kamosku porodnu asistentku,tak som rodila v podstate s nou a az na sitie prisla doki.ja keby som si mala vybrat znovu-dr.ferianec,alebo dr.otapkova 😵 drzim palceky

vlasa
30. jún 2010

@kabulko v ruzinove,inam by som nesla 😝

kabulko
30. jún 2010

@vlasa aj ja som za ruzinov, tam to poznam, kramare neznasam a antolska je na druhom konci mesta
takze v podstate je vascina doktorov v ruzinove fajn, len mam radsej ked doktora poznam ako tam prist na blink a nevediet u koho rodim, vsak este uvidim, opytam sa mojho gynekologa, ci mi vie niekoho odporucit a uvidim
inak mala si epi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre