Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bibula
2. aug 2007

peta28-poslu domov a zavplaju,ked sa blizi porod,moj cakal pred nemocnicou 4 hod.a potom 5 primne 😎 🙂 bola som stastna,ze tam je 😵

katmi
2. aug 2007

ahojte.. mam jednu otazku.. da sa porodnica vybrat podla toho,kde chce buduca mamicka rodit,alebo je to dane podla miesta TP??

bilushka
2. aug 2007

Katmi, sama si mozes vybrat nemocnicu z celeho Slovenska 😉
Na mieste TP nezalezi...

gangulienka
3. aug 2007

ahojte, podla coho ste si vyberali porodnika. Aj ja by som chcela ale neviem podla coho ???, ved tam nikoho nepoznam. A este ked sa chodi na tu poradnu k porodnikovi tak je tam kazdy tyzden niekto iny alebo ako ?

bilushka
3. aug 2007

Gangulienka, ja som si vyberala podla toho, co som si o nom nasla na internete plus nahodou u neho rodila aj manzelka kamarata a bola nim nadsena...Take tazke vyhladat si niekoho, koho vsetky baby chvalia zase nie je, pozri sa na fore tu, alebo aj na babetku 😉
Ak si niekoho takto vyberies a zazmluvnis, zaplatis mu 7000 Sk a chodis do poradne len k nemu, objedna ta na urcity cas a nemusis tam cakat.
To, co pises, ze tam je kazdy tyzden niekto iny je pre zeny, ktore nemaju nikoho zaplateneho, tie pridu do poradne rano, zoberu si casenku a cakaju a odrodi ich potom lekar, ktory ma momentalne sluzbu.

radoslava
3. aug 2007

Ahojte aj ja som rodila v Ruzinove. Skusenosti su ako tak dobre. Doktora som zaplateneho nemala co bolo dost citit. Ale nakoniec mala isla cisarskym a sluzbu mal Krisko st. a bolo super. Po porode som si zaplatila nadstandard a da sa povedat ze sa sestričky snazili niekedy 😀 😀 😀

chitana
3. aug 2007

🙂 môžem napísať toľko že v ružinove je veľmi super novorodenecké oddelenie
čo sa týka aj sestričiek a starostlivosti. všetko pekne vysvetľujú a ochotne.
Odporúčam ísť tam.

bilushka
4. aug 2007

Baby, ake prezuvky ste manzelovi brali na porodnu salu?
Lebo je to napisane v zozname, tak neviem, ci mu mam nieco pribalit do tasky...

cipuska
4. aug 2007

Cau bilu, vidim, ze skumas o ruzinove tak ako ja, super info tu baby popisali...co sa tyka tych prezuviek, mne moja dr. povedala, ze mangel ma mat take papucove slapky, nie obyc papuce, ale nieco take normalne nasuchovacie a musi mat ponozky...tak my sme kupili muzovi take "ortopedicke" drevaciky...asi vies co myslim.

drnda1
4. aug 2007

Moj mal klasické šlapky nIke.

bilushka
4. aug 2007

Aha, tak dobre, ja som myslela, ze mu tam daju take tie nasuchovacie sacky, co sa nosia v nemocniciach, musim mu nieco pribalit...

Cipuska, no uz sa nam to blizi, musim to mat pripravene vsetko, nie ze ked to na mna pride budem este dobalovat veci 😉

dionyza
5. aug 2007

Kocky, este k tomu prijmu do Ruzinova. Pridem tam, sluzbukonajuci lekar potvrdi, ze rodim. Idem na vzdycharen. Vzdycharen si predstavujem ako jednu miestnost, kde cakaju buduce maminy do porodu spolocne. A kde je buduci tatino - na chodbe a caka pokial ma nedaju na porodnu sal? Moze teda ist iba k samotnemu porodu? Takze pri tom hroznom cakani so mnou nie je? A co zaplateny lekar - kedy pride? Ked bude vidiet hlavicka, nie je to zbytocne na tych 10 minut. Mam z toho chaos 😢 Pomozte, prosim 😲

barunka
5. aug 2007

dionyza, príjem ti urobia dole, odtiaľ ťa pošlú hore na oddelenie a tam ťa ešte budú vyšetrovať. Sestrička s tebou spíše nejaké papiere, potom príde službukonajúci lekár, alebo ak máš zaplateného tak ten. Vyšetrí ťa, dajú ti klystír, ak bude treba tak ťa doholia. Potom ťa pošlú na WC (kvôli klystíru, len si nezabudni dať papier na vrch tašky), spolu s WC sú sprchy a osprchuješ sa. Potom ťa vezmú na pôrodnú sálu, vyšetria ťa a ak ešte nie si pripravená rodiť, tak ťa pošlú na chodbu prechádzať sa, alebo skákať na loptách. Celú dobu s tebou môže byť manžel, aj keď len čakáš na pôrod. Priebežne ťa budú volať na sálu, napájať na monitor a sledovať kontrakcie, ako sa otváraš a podobne... A potom sa už rodí. Manžel s tebou môže byť celé tie dve hodinky ešte potom, čo budeš ležať na stole a aj keď ťa povezú na izbu.
A taký môj tip, nezabudni si dať na vrch tašky aj vodu. Budeš ju potrebovať.

drnda1
5. aug 2007

Hej, pripájam sa k barunke. A tá minerálka tam je dobrá vec... 😉 Kedysi keď som mala prvé dve deti, tak sa nesmelo piť, iba zvlhčovať pery, ale dnes už je to inak a to je lepšie 🙂 .
Dionyza - neboj, dopadne to dobre 😉 .

cipuska
5. aug 2007

dionyza, ja mam este taku info, ze do tej vzdycharne, teda "izby cakateliek" (tak sa to tam vola) ti ocka nepustia, lebo su tam ine maminky, a samozrejme sa tam zmestia iba tri. ak tam nikto nie je tak urcite moze byt s tebou, inac ak chces aby bol pri tebe pri predychavani, budes musiet byt asi na chodbe. My to tak planujeme. Ja len dufam, ze ked tam pridem s kontrakciami (ak mi nebudu musiet vyvolavat) takych 5-6 min od seba, tak to akurat pojdem pomaly na porodnu sal. Drzim palceky. 😉

dionyza
5. aug 2007

Dakujem za odpovede, je mi to jasnejsie 😅

zdenkaamarosko
5. aug 2007

barunka to popísala presne. Tak to prebiehalo aj u mňa, keď som tam rodila pred rokom a pol. O mesiac mám termín a chystám sa rodiť do Ružinova.

Baby, môžete mi prosím niektorá potvrdiť, či býva poradňa pre tehulky vo štvrtok č. dverí 41 a 53 od 8,00 do 12,00 hod.? Stále tam čaká tak veľa tehuliek? Tento týždeň tam mám ísť prvýkrát. Dakujem za info. 🙂

ivik77
5. aug 2007

ahoj, č.41 od 10:00 do 12:00 a č.53 od 8:00 do 12:00 vo štvrtok. pôjdem tiež prvýkrát vo štvrtok, tak neviem či tam býva veľa ľudí. treba si priniesť aj ranný moč so sebou?

zdenkaamarosko
5. aug 2007

Ivík dakujem, tak to sa tam možno stretneme. 😉 Hej,moč treba a tiež sukňu, majú to napísané pri každých dverách. O koľkej ideš ty?

drnda1
5. aug 2007

Ja som chodila hneď ako som odbočila z hl.chodby dvere vľavo. Ale chodievajú aj tam ďalej, ako sa ide k UZV.
Zdenka... - to máte veľa mien 🙂 , už ste sa rozhodli, ktoré?

zdenkaamarosko
5. aug 2007

Drnda, a to si chodila na tu všeobecnú pre všetky tehu, alebo tam (ako píšeš)ordinuje stále jeden lekár?
Keď sa bábo narodí, rozhodne samo, či sa bude volať Hanka alebo Adamko 😀 😉

sonulik1
5. aug 2007

ahojte, neviete nahodou ci stale byvaju este tie prednasky v ruzinove v tie prve pondelky v mesiaci? prip. ci bude zajtra, mozno sa tam dokonca niekto chystate...

radoslava
5. aug 2007

Ahojte maminky cakatelky ked to takto citam a spomeniem si ake to bolo az sa mi srdiecko podskoci.
Cipuska rozmyslala som o tom co si napisala ci ocka pustia alebo nie na vzdycharen. Ale ak aj nie priamo tam tak moze stat pri dverach pred vzdycharnou ale byt tam urcite nablizku moze. Ja som nebola vo vzdycharni lebo bola plna ale ani som nepotrebovala tam boli len kocky co uz nevladali chodit alebo ich stale monitorovali.
neboj bude s tebou a vsetko dopadne ok a drzim velmi palceky.

bilushka
6. aug 2007

Sonuli, tie prednasky byvaju, ja som bola na jednej takto pred mesiacom, ale otras, absolutne neodporucam, mozno sme mali nestastie na sestricku-alebo kto to bol, jedna taka mlada slecna tam dost otravene po 45 minutach, co sme tam cakali pred oddelenim, prisla a ze "no tak sa pytajte, co chcete vediet", takze ak by som nemala za sebou uz prednasky, co som absolvovala inde, tak by som z toho nemala absolutne nic a nic by som sa ani nedozvedela...

bilushka
6. aug 2007

Ja som sa vas chcela opytat este podrobnosti o tom, ako to prebieha, ked uz je mimi na svete a je so mnou na izbe-najskor som si myslela, ze prvu noc spime oddelene, ale vcera som sa dozvedela, ze mi ho donesu uz po 6 hodinach. A potom sa uz onho staram sama? Ako prebalujem ho, krmim, kupem...dost si to neviem predstavit, ako je to tam zorganizovane 😒

aida
6. aug 2007

Ahojte. ja by som chcela tiez rodit v Ruzinove pretoze to mam s PK najblizsie. Doktora si platit nechcem. Epi, a nadstandart by som chcela. Chcem sa spytat ci ste si platili vopred nadstandart.

zuz11
6. aug 2007

aida, nastandard si nemozes dopredu zaplatit, lebo daju Ta tam iba ak bude volne miesto, a ay na konci Ti daju fakturu ( sa mi zda ze prvy den sa plati akoby zaloha) ale to az po porode, lebo nadstandar sa neda rezervovat 😉

zdenkaamarosko
6. aug 2007

bilushka, ja som malého porodila v noci o 22,55 h., po porode mi ho priložili a potom som ho videla až ráno okolo šiestej. Dovtzedy bol na pozorovaní pod lekárskym dohladom na novorodeneckom, ako každé bábo.
Ráno keď mi ho sesetrička priniesla, doniesla mi cca 5 pampersiek na deň, rybaciu mastičku, lieh, gázové štvorčeky a urobila mi ukážku ako sa mám o malého starať: ošetrenie pupočníka, prebalenie, obliekanie a kojenie. Robila to všetko tak zručne a rýchlo, že som si to ani nestačila zapamätať. Ale stačilo sa spýtať a ochotne odpovedala, pomohla.
Každé ráno bola vizita, teda dve: ženská a detská. Ja som bola na klasickej izbe, jedávať sme chodili do takého jedálenského kútika a bábätka sme si vozili so sebou v tých vozíčkoch. Na nadštandarde nosia jedlo do izieb.
Bábätká nám pred večerom chodili brávať - okúpali nám ich, obliekli do čistučkého. My sme mali vtedy aspoň čas na osprchovanie alebo len tak odpočinúť si. 😔 Dvakrát do týždňa robia ukážku kúpania bábätka na niektorej izbe. Na nadštandarde si kúpeš bábatko sama, sestrička ti to predvedie. Ak má dieťa žltačku, tak je na novorodeneckom, pod lampičkou a nosia ti ho prikladať.
Ak sa bábetku stane nehoda až na oblečenie alebo zavinovačku, tak si ideš vypýtať na novovrodenecké čistý kus. Je dobré mať aj z domu nejakú tú košieľku a dupačky, keď sa to prihodí pri polnočnom prebalovaní 😅 Zdá sa mi, že bežne v tom zozname čo do pôrodnice pre bábetko je uvádzané vziať čiapočku, rukavičky,ponožtičky, poštolkové nohavičky?,2-3 bavlnené plienky, vlhčené obrúsky a tiež niekolko kusov pampersiek.
bilushka, ja som malého porodila v noci o 22,55 h., po porode mi ho priložili a potom som ho videla až ráno okolo šiestej. Dovtzedy bol na pozorovaní pod lekárskym dohladom na novorodeneckom, ako každé bábo.
Ráno keď mi ho sesetrička priniesla, doniesla mi cca 5 pampersiek na deň, rybaciu mastičku, lieh, gázové štvorčeky a urobila mi ukážku ako sa mám o malého starať: ošetrenie pupočníka, prebalenie, obliekanie a kojenie. Robila to všetko tak zručne a rýchlo, že som si to ani nestačila zapamätať. Ale stačilo sa spýtať a ochotne odpovedala, pomohla.
Každé ráno bola vizita, teda dve: ženská a detská. Ja som bola na klasickej izbe, jedávať sme chodili do takého jedálenského kútika a bábätka sme si vozili so sebou v tých vozíčkoch. Na nadštandarde nosia jedlo do izieb.
Bábätká nám pred večerom chodili brávať - okúpali nám ich, obliekli do čistučkého. My sme mali vtedy aspoň čas na osprchovanie alebo len tak odpočinúť si. 😔 Dvakrát do týždňa robia ukážku kúpania bábätka na niektorej izbe. Na nadštandarde si kúpeš bábatko sama, sestrička ti to predvedie. Ak má dieťa žltačku, tak je na novorodeneckom, pod lampičkou a nosia ti ho prikladať.
Ak sa bábetku stane nehoda až na oblečenie alebo zavinovačku, tak si ideš vypýtať na novovrodenecké čistý kus. Je dobré mať aj z domu nejakú tú košieľku a dupačky, keď sa to prihodí pri polnočnom prebalovaní 😅 Zdá sa mi, že bežne v tom zozname čo do pôrodnice pre bábetko je uvádzané vziať čiapočku, rukavičky,ponožtičky, poštolkové nohavičky?,2-3 bavlnené plienky, vlhčené obrúsky a tiež niekolko kusov pampersiek.
Počas návštevy si bábätko privezieš k tomu sklu, všetci sa vytešujete že ho vidíte 😵 😵 😵 a ty si s rodinou vonku na chodbe.
S dojčením ti pomáhajú sestričky z novorodeneckého, treba sa len pýtať, pýtať. Ale pomožu aj tie zo šestonedelia. Požiciavajú odsávačky, chrániče bradaviek a lampičku na nahrievanie prsníkov

zdenkaamarosko
6. aug 2007

Sorry nejako som sa rozpísala a dokonca mi to tam hodilo dvakrát 😕 😅 😨

tribitka
6. aug 2007

inak, v Ružinove sa už klystír nepoužíva, dáva sa análny čípok, po ktorom sa črevá rýchlo vyprázdnia....
a ženy sa chuderky museli holiť tesne pred pôrodom samé...sestra im maximálne poskytla tupú žiletku.... to sú moje skúsenosti 3 dni staré.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre