Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
24. feb 2010

Ja poznám jednu jedinú, čo mala nezazm. osobne moja teta, a že to bol horor... 😒
lekár si ju nevšímal, dosiel s krikom, absolut nezáujem, nehal ju roztrahať ani ju nenastrihol, prístup otrasný...
😔 😔 😔

mon84
24. feb 2010

mizulienka, moja kamoska rodila bez zazmluvnenia 24.12., chuda... 🙂. Co sa tyka lekarov pri porode, bola spokojna, vystriedali sa tam pri nej traja (lebo rodila dlho) a ze vsetci boli v pohode a mili 🙂

opica
24. feb 2010

ja som nemala zazmluvneneho, bola som nad mieru spokojna. dieta bolo KP, porodila som normalne, behalo okolo mna vela vela ludi..dvaja lekari, jedna anesteziologicka a neviek kolko porodnych asistentiek a sestier 😉
cize podla mna zazmluvnovat netreba, k tomu sitiu, mne to spravili dobre, este aj vsetci lekari to chvalili 😉

iwet001
25. feb 2010

Mizulienka, ja som o Ruzinovskych doktoroch pocula len to najlepsie, preto tam idem rodit aj ja. Mam 4 zname, ktore tam rodili a vsetky boli s pristupom lekarov velmi spokojne, je asi naozaj jedno, ku komu sa dostanes. Ja som sa rozhodla zazmluvnit si doktora len kvoli vnutornemu pocitu istoty. Som prvorodicka a na zaciatku tehotenstva som sa dost obavala porodu a toho vsetkeho a preto som chcela mat pri porode pri sebe niekoho kto ma pozna, vie vsetko o mojom zdravotnom stave, priebeh tehotenstva a tak. Ale cisto len preto, aby som sa citila "bezpecne", ak chapes co myslim. Keby som uz za sebou nejaky porod mala a vedela by som ako to cele prebieha a co mam cakat, asi by som si doktora nezazmluvnovala. Podla mna sa nemas coho bat 🙂

teresse
25. feb 2010

nikollete...draha nikollete.. tak tvoja teta ked rodila predpokladam ze to uz bolo davnejsie doba sa meni aj ludia sa menia, a aj porod je kazdy iny,,, u nas rodi v priemere asi 40-50% rodiciek ktore nemaju zazmluvneneho lekara pristup je o ludoch a empatii a nie o zmluve... a gro prace a casu stravi s mamickou pocas pôrodu porodna asistentka a my sme vsetky rovnake a ku kazdej pacietke sa spravame a pristupujeme rovnak... nas si nezazmluvnuje ziadna mamicka ked ide rodit ... takze nas pristup nie je podla toho ci mamicka ma zmluvu alebo nema,,,vies to ako sa ludia k sebe spravaju sa neda zaplatit nicim,,,bud je to v kazdom z nas alebo nie... zmluva je zmluva s lekazom je to vec dovery to ze ked mamicka chce aby porodila u lakara s ktorym je spokojna, chodila k nemu do poradne,doveruje mu, ma dobre referencie od priatelov a znamich ktory mali s tym lekarom dobre skusenosti o tom je vyber porodnika,,, cize jednoduch povedane mas zmluvu mas individualneho lekara ktory ta porodi, pride ti k porodu ci cez den alebo v noci..a nie to ze vsetci sa k tebe budu spravat dobre lebo mas lekara.. u nas sa k tebe budu spravat vsetci dobre lebo sme tu pre teba, lebo je to nasa praca preto....

sunny323
25. feb 2010

Teresse dakujem za info, len este otazka - zazmluvnit znamena, ze sa o teba dany porodnik postara pocas porodu? alebo ´k nemu potom uz chodis aj na gynekologicke prehliadky atd? CO sa tyka tej predporodnej propravy, mala som na mysli skor tie sedenia, co byvaju na 10tom poschodi.. NApr, teraz v pondelok má byť "POROD A SESTONEDELIE", v utorok je nejake sedenie s anesteziologom, atd... vraj na to sa neobjednava a ani sa za to neplati.. dobre som pochopila?
dakujem

teresse
25. feb 2010

sunny323 ano zmluva znamena ze si vyberes porodnika kt. sa o teba postara pocas porodu co vsetko mozes od neho ocakavat a ake mas na neho poziadavky sa dohodnete a preberete osobne, vedsinou mamicky uz posledny mesiac ak pred tym neboli spolu v kontakte chodia k nemu do poradne.Tie prednasky o porode a sestonedeli byvaju kazdy pondelok v mesiaci na 10poschodi neobjednava sa na ne a samozrejme su bezplatne a sedenia s anesteziologom tiez, tie byvaju kazdy den o 13tej na -1 v suterene, su ohladom epiduralu ton odporucam kazdej mamicke aj ked ho mozno v prvej chvili odmieta,ziadna za to nic neda ked pojde na poucenie do anesteziologic.amb. dostane tam suhlas od anestez. na podanie epiduralu je to nezavezny papier, ktory k nicomu rodicku nezavezuje, ked pride na porod treba ho mat u seba a uz je potom na nej ci sa rozhodne pre epidural alebo nie, lebo ak nebude mat suhlas epidural jej nepodaju moze robit co len chce jedine co zostava pretrpiet si porod v bolestiach co niekedy nie je nic prijemne ked ma mamicka trpiet niekolkohodinove kontrakcie kt. mozu trvat cely den prip. noc.. preto kazdu tehotnu posielame na poucenie.. Ty si to uz absolvovala..?

tikuska
26. feb 2010

Ja sa trošku bojím, neviem do čoho idem, niektoré dievčatá tu píšu že na novorodeneckom nie je každá sestrička príjemná a všetko treba pýtať. Je to pravda ?

byggyt
26. feb 2010

tikuska ja som sa tiež bála práve tohoto lebo som tu čítala nie moc lichotivé veci ale z mojej skúsenosti ti môžem povedať že som bola milo prekvapená a velmi spokojná s novorodeneckými sestričkami, podla mňa to bude tak, že ako sa správaš ty k druhým tak sa budú oni správať k tebe

tikuska
26. feb 2010

S tým už skúsenosti mám, ked som vybavovala rôzne veci po úradoch. 😅
Ale aj tam sa nájdu ješitné baby čo sa zrejme zle vyspali.

Ale dúfam že to bude super, hlavne nech to mám rýchlo za sebou a môžem ísť domov, v nemocnici mi je vždy smutno a plačem.

cheerlady
26. feb 2010

teresse ja sa chcem opytat ako je to s manzelom pri porode-moze byt so mnou aj na "cakacke", ci ho pustia dnu az ked pojdem na salu? ja by som uvitala,keby mohol byt so mnou hlavne predtym 😒

kristinka.s
26. feb 2010

pripajam sa k nazoru teresse, rodila som pred necelym rokom - ja som teda dalsi pripad nezazmluvneneho porodu, kt. prebehol uuuuuuuuplne v pohodicke, bez ziadnych komplikacii, neochoty, a pod.
vsetci okolo boli na 100% uplne super, napomocni, mily.....
a to som naozaj malu lendva vytlacila, lebo mala 2x omotanu pupocnu snuru okolo hrudnika - chudatko moje.
na konci sme sa z manzelom nestacili dakovat!

ruzonovsku porodnicu som si vybrala tiez koli tomu, ze som na nu pocula same chvaly. Takze odporucam dalej.
a navyse som bola na standarde - tiez pohoda, dalo sa tych par dni vydrzat. ved tam predsa nejdem stravit mesiace, alebo roky 🙂

byvala som na takych stud. intrakoch, ze niektore babanky by v takych podmienkach asi ani nedychali 🙂, takze toto bolo oproti tomu ako Interhotel 😀

nikollette
26. feb 2010

Terreese rodila pred rokom 😉

nikollette
26. feb 2010

A napísala som o prístupe asistentiek 😉
Tie boli skvelé.... písala som o lekárovi, ktorý mal možno blbý den 😒

nikollette
26. feb 2010

Oprava: a nepísala som o prístupe asistentiek, ale o lekárovi, ktorý mal zrejme blbý den 😒
Asistentky boli super. Aj tie pri ktorých rodila známa, aj tie pri ktorých som rodila ja 😉

mizulienka
26. feb 2010

dakujem vam dievcata za vase nazory 🙂 rozhodla som sa, nebudem si zazmluvnovat porodnika, nie zeby som nemala strach, mam pocit, ze teraz sa obavam viac, ako pri prvom 🙂 ale verim, ze sa o mna dobre postaraju, ci uz porodne asistentky ako aj lekari...tesim sa uz velmi na male a budem sa snazit vychutnat si to, ako sa len bude dat, tak nech mi panbozko pomaha 🙂

simonka11
26. feb 2010

tikuska - napríklad ja som neochotu od sestriciek na novorodeneckom nezazila , všetky boli super ochotne a mile...ale je pravda , že sa treba pýtat , ked nieco nevies alebo si niecim niesi ista , pretože ked sa nepýtas sestricky si myslia , že vsetko vies a , že pomoct nepotrebujes.....a presne ako pisala byggyt tak ako sa správas ty k druhým , oni sa tak správajú k tebe a to tam presne platí..!!!!!!!!!!!!

ondrulka
26. feb 2010

ahojte, minulý šťvrtok som porodila a nemám žiadny zlý zážitok čo sa tíka personálu pri pôrode. Do nemocnice som prišla o 11 v noci a porodila som o 14 na obed na druhý den, čiže zastihla som dve smeny. A všetci boli ku mne velmi milý a starostlivý, aj keď tam pobehovalo tolké množstvo personálu že pri tích bolestiach a mojom vnútornom chaose som ani nepostrehla kto mi bol pôrodná asistentka... 😎. Ak môžem odporučiť tak majte niekoho pri pôrode, mne bol partner velká opora, necítila som sa tam taká sama - opustená. Pokial môžte tak chodte na nadštandard, oplatí sa priplatiť. Prvý deň sa mi ušiel štandart a hotová katastrofa. Byť s tromi ďalšími stiesnený v izbe mi nevadilo ale hrôza bola tá zdevastovaná sprcha, samá hrdza, krv a to jedna bez závesu a druhá s dotrhaním závesom a to pre celé štandartné oddelenie. Tak isto záchod, pripomínal mi časy zo základnej školy a to fungovali dva a jeden sa nedal zatvoriť... 😒 . Personál ani tu nebol zlý, aj keď čierna ovca sa nájde všade. Velké POZOR na sestričku z nadštandardu, robí tuším len denné, taká do päťdesiat, chudá s tmavími vlasmy do copu čo si myslí že organizuje všetko a lekári nevedia ani z časti to čo ona, preto ju treba poslúchať 😝 . Ale ak by som si mohla znova vybrať, tak určite Ružinov. V čase keď mi bolo fyzicky najhoršie, mi tam bolo "najlepšie". Tak držím palčeky nech máte z pôrodu tiež pekný zážitok....

klaudika1402
27. feb 2010

Ahojte baby chćem sa spytat moze mi manzel hned po porode priniest kvety?? Mozu byt vlastne na izbe kde su babätká??Alebo ich ma priniest az ked pojdeme domov??

simonka11
27. feb 2010

klaudinka1402 : kvety na oddelení šestonedelia nemôžu byť , takže jedine ti ich môže doniesť , až keď pôjdeš domov....a bohužialje nevhodné mať živé kvety v rovnakej izbe ako bábätko aj doma....

teresse
27. feb 2010

nikolette..vies netreba vsetkich hadzat do jedneho vreca ... ak si nebola spokojna s niekoho pristupom a tvoja teta tiez tak sa treba vyjadrovat konkretne.... lebo je to nefer voci ostatnim ... dakujem

teresse
27. feb 2010

cheerlady... partner moze byt s tebou ke uz bude iste ze budes rodit,, mat pravidelne kontrakcie, a budes otvorena na 3-4cm minimalne, na cakacku oteckov nepustame koli ostatnim mamickam ,kt. su tam nebolo by vhodne aby bol partner na izbe ide o intimitu a sukromie, a tiez mozes prist do porodnice a nemusis mat ziadne bolesti a odtecie ti iba plodova voda v takom pripade sa nic nedeje a caka sa na nastup kontrakcii 12hodin tak to vobec neprichadza do uvahy aby tam bol partner ked sa vsetko zacne potom si ho pekne zavolas porodna asistentka ti povie kedy,,, a ked su oteckovia pri porodoch uz velmi skoro tiez to nie je dobre narusa to aj samotny priebeh, muzi zle znasaju taketo situacie aj ked to parnerke nepovedia, tesia sa su radi ked mozeu byt s nou ale ako sa hovori nic netreba prehanat.. neboj nic nezmeska bude ti robit spolocnost a hlavne oporu hned ako bude jeho cas bude stat pri tebe.. 🙂

nikollette
27. feb 2010

Ja som bola spokojná s lekármi. Konkrétne moj zazm prof Šuška, takisto asistujúci doktor Redecha, a ešte ma kontroloval DR. Diveky.. Všetci boli úžasný skvelý... asistentky tiež...
sestričky na šestonedelí skvelé, milé, zlaté....
akurát na novorodeneckom sa našla jedna "hviezda" no čo už 😖

cheerlady
27. feb 2010

teresse dakujem za odpoved. a este sa chcem opytat,ci sa smie na sale fotit-myslim babatko napr.ked ho budu merat,vazit a pod. 🙂

nikollette
27. feb 2010

Cheerlady, môže sa fotiť jasné 😉

teresse
27. feb 2010

nikollette... mozem sa ta opytat jednu otazku..? nerodila sa nahodou okolo obeda,alebo poobede u nas v tej porodnej sale kde mame tu modernu porodnu postel...? .. 🙂

teresse
27. feb 2010

cheerlady,,, ano mozte sa fotit ak je vsetko v poriadku tak sa moze babatko odfotit uz hned po narodeni a potom samozrejme ked ho budu vazit, merat, to vsetko partnerovi povie detska lekarka kt, bude babatko osetrovat po narodeni, akurat nesuhlasime s fotenim samotneho porodu, a tiez personalu,,, inak nie je ziadny problem

nikollette
27. feb 2010

NIe ja som rodila v noci, nik iný nerodil vtedy...
prečo??? 🙂

nikollette
27. feb 2010

Teba si nepamatám že by som ťa tam videla, aspon podla foto 🙂
pamatám si asistentku okolo 35-45rokov, fakt neviem presne.. tamé krátke vlasy, chudá..
tam somnou kecala a sledovala ma, kým tam nebol moj priatel...
ostatné asistentky si nepamatám lebo tam boli až ked som rodila, a to si teda nepamatám toho moc...
som bola ako v tranze... pôrod VE, nevládala som tlačiť... 😖

nikollette
27. feb 2010

Som chcela napísať že mala tá asistenka krátke, tmavé vlasy, chudá, a stredne vysoká...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre