Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

katkav
3. mar 2010

cheerlady, ani ja som si nezazmluvnila, ja som nestihla ani vybrat si lekara ani ist na prednasku o epi, proste maly ma prekvapil 5 tyzdnov pred porodom, ani raz som nebola na kontrole v nemocnici, mala som stastie, ze pri porode bol dr. Andel...bol velmi zlaty, rodila by som s nim znova, ked by som cakala druhe babo, ale to este take dva tri rocky pocka. Inak po porode som sa smiala, ze ako sa volal sluzbukonajuci lekar... 😉 to uz muselo byt vsetko v poriadku, ked babatko privedie na svet Andel 🙂 pozdravuj ho po sestonedeli, aj ked si ma urcite nebude pamatat, je proste fajn, taky pohodak.

cheerlady
3. mar 2010

katkav ja mam dnes tiez presne 35+4tt - ako sa tvoj tomasko narodil 😀 no ale tomu mojmu sa zatial nejak nechce,ja by som prijala rodit aj v tom 38tt,nech maly neni valibuk 😅 no hej,on je prijemny,ja som sa s nim nasmiala,ked som sa ho v 31tt na sone pytala na pohlavie babatka a on mi hovori,ze vajicka uz ste videli,ze?tak ich uvidite zase,ked budete babatko prebalovat 😀 a ja na to,ze no minimalne jeden krat v zivote som ich uz videla! 😀 😀 😀

katkav
4. mar 2010

😀 cheerlady, ktovie mozno vam vyjde termin porodu tak, ze sa na porodnej sale stretnes akurat so svojim lekarom 😉 to by bola haluz, hned by si tam malu taku rodinnu atmosku 🙂 hned by z Teba opadol vsetok stres, aj by si zabudla, ze mas bolesti. budem drzat palce 😉 aj ja som sa bala, ze budem tlacit 4 kg babo, ale maly sa vypytal na svet skor a mal 3150 gramov a 50 cm, takze v pohode.

cheerlady
4. mar 2010

katka no ja by som prijala tak do 3,5kg viac nechceeeeem 😀 no to by bola nahodicka,keby mi to tak vyslo,to som teda zvedava. jejda,ja uz mam cely tyzden sny,ze idem porodnice a potom sa zobudim,ze to bol len sen 😠

boise
4. mar 2010

aj ja som rodila pri Andelovi, nemala som ho zazmluvneneho a bol uplne najuzasnejsi 🙂 🙂 🙂 Srdecne ho pozdravujem, uzasny clovek a lekar 😵

member
4. mar 2010

zdravim tehulky, chcem sa s vami podelit o svoj dnesny "uzasny" zazitok z tehotenskej poradne v Ruzinove. Dnes som bola v poradni druhy krat, a ked som bola minuly tyzden vysetroval ma Dr. Foltin -mimochodom velmi prijemny mlady lekar. Pokecali sme, zazartovali a s prijemnym pocitom, ze ak budu vsetkci lekari ako on tak sa porodu nemusim obavat, som isla domov. Za to dnes ... Bol tam Dr. Spanka a neviem ci nemal svoj den alebo co, bol hrozne neprijemny. Uz prve co ma celkom zarazilo bolo, ze ked som sa vyzliekala, tak som ho pocula ako sa stazuje sestricke, ako nam to vyzliekanie a obliekane dlho trva. Idiot. Co caka, ze budeme v takejto zime chodit v sukni so samodrziacimi pancuskami, aby sme si dali dole len nohavicky a sme vyzlecene ???
Druhe co bolo, ze mi zacal hovorit, ze naco idem rodit do Ruzinova, ked nie som z toho regionu, a ze mam ist do Skalice. Tak som mu odpovedala, ze ja sa mozem rozhodnut ist rodit kam uznam za vhodne. A ci pojdem rodit do 40 km vzdialenej Skalice alebo 70 km vzdialenej BA tak je len na mne. Mimochodom, ak ste sa boli niektora pozriet ako to vyzera v Skalici v nemocnici, tak ma isto chapu. Tam sa chodi len zomierat. Jasne, beriem ze ma povedzme obavy, aby som to vobec stihla a nerodila niekde v aute, ale stihnut to nemusia ani tie co su priamo z BA a stihnut by som to nemusela ani do tej Skalice.
A tretia vec co ma dostala, bolo ze malemu vobec nepocuvol srdiecko a vysetril ma len zo spodu. Este ze maly si veselo kopka, aspon viem ze je OK.
Pri odchode z ordinacie som mala velku chut mu povedat, ze dufam, ze on ma rodit nebude, ale radsej som bola ticho, nahodou by bol pri porode a pamatal by si ma ?
Dufam, ze buduci tyzden budem mat viac stastia a Dr. Spanka tam nebude.

boise
4. mar 2010

member tak to je cely Spanka 😝 On nema obavy ze by si to do porodnice nestihla..Toto je jeho folklor, posielat zeny inde...Mna tiez cpal na Antolsku...A ja som aj utrusila nieco o rodeni pri nom a hned ma zrusil niecim takym ze toho sa obavat nemusim, ze na to nemam...A bohuzial ja som mala na neho "stastie" v poradni asi 3x... 😠

member
4. mar 2010

boise, no ja dufam, ze take "stastie " mat nabuce nebudem, inak dik, tou informaciou o jeho folklore si ma aspon ukludnila a ze som nebola jedina na koho bol taky "mily"

teresse
4. mar 2010

cheerlady, chcem sa ta opytat co je pre teba dolezite ci to aby si mala male babatko s moznymi komplikaciami kt. mozu nastat pri predcastnom narodeni babatka, alebo je dolezitejsie krasne, zdrave, donosene aj ked vazacia cez 3500g babatko? Zrelost novorodenca sa neodraza od jeho porodnej vahy ci uz ma 2500,35OO alebo 4000g ale od vitality po narodeni,,, urcite si pocula o hodnoteni novorodenca po narodeni podla Apgarskore, to je stupnica bodov od 0-10 a posla nej sa hodnoti zrelost novorodenca... Prve co das svojmu dietatku je prirodzeny, nekoplikovany start do zivota cim je jeho narodenie... Porod ma velky vpliv na psychomotoricky vyvin dietata.Predpokladam ze mas strach z porodu ked bude babatko velke preto tak reagujes ako si napisala ze nechces aby mal viac ako 35OOg, bojis sa ze ho nevytlacis...niekedy prave male deti su vedsim problemom v druhej dobe porodnej ako tie vedsie ...ako sa hovori ked to ma ist tak to pojde aj ked babo bude mat 4kg a ked nie tak nie a nepomoze ti ani keby malo 2,5kg... tak vsetko pekne nechaj na prirodu a nechaj sa prekvapit... 🙂

boise
4. mar 2010

neboj member, ja som mala obavy, ze ked je takato poradna, ze aky bude porod..ale tam su diametralne ini ludia 🙂 a fakt si z neho nic nerob, vsetky zeny v poradni prevracali oci ked rano videli ze on ide vysetrovat...drzim palec aby si nabuduce natrafila na niekoho ineho a prajem nadherny porod 😉

iwet001
4. mar 2010

Pripajam sa k member, tiez som bola dnes v poradni u Dr. Spanku a nebol to prijemny zazitok..

cheerlady
4. mar 2010

teresse jasne,ze je prvorade zdravie dietatka,mrzi ma ak si to zle pochopila 😒 ja som len zartovala ako vacsina zien,ze kto bude tlacit 4kg valibuka, ale pre kazdu mamicku je nahlavnejsie zdravie babatka,to je prirodzene.

katkav
4. mar 2010

😉 my sme mali apgarovej skore 10/10, bola som stastna, ze malicky bol v poriadku, lebo prve co ma napadlo ked mi praskla voda bolo, ci bude v poriadku, ked sa uz hrnie von, ci nebude mesiac v inkubatore, ci nebude mat ine problemy, s plucami alebo ine, ale na stastie je to sikulka, vela rozprava, snazi sa lozit, najradsej by uz behal...len si pockaj, kym babo dozreje 🙂 a bude zrele na tento svet.
teresse preco si myslis, ze niektore porody trvaju tak hrozne dlho a niektore su sikovne, kratke? myslis, ze to zavisi aj od toho, ze ci mamicka chodila vela na prechadzky, pripadne trosku cvicila? 😉 Ty si odbornik, tak som zvedava, ci je nieco co to moze ovplyvnit.

teresse
5. mar 2010

katkav, ako sa hovori, treba vsetko nechat na prirodu ta je najmudrejsia a je to naozaj tak.. pre mamicku a babatko je pobyt na cerstvom vzduchu, prospesny, co sa tyka cvicenia je prospesne pre mamicku aby sa citila fyzicky dobre nepripadala si nemotorna, co sa tyka porodu ja tam nevidim nieaky suvis. Co ovplivnuje dlzku porodu je zrelost porodnych ciest,dostatocna hladina prostaglandinov (hormonov,kt. maju za nasledok spustenie samotneho porodu nastartovanie kontrakcii maternice),cize ako som spomynala sama priroda vie kedy je ten spravny cas a ked sa toto vsetko udeje samo,prirodzene,nikto do toho nezasahuje tak porod trva kratko,babatko je menej ohrozene,pre matku nie je taky vycerpavajuci a dochdza k minimalnym porodnym poraneniam a komplikaciam... 🙂 akonahle dojde k naruseniu tohto priradzeneho procesu uz to nie je fyziologicke pre mamicku aj babatko a preto dochadza k opaku...Ja som zastanca prirody.... 🙂

member
5. mar 2010

ahoj teresse, kedze si zastancom prirodzeneho porodu, mimochodom ja tiez, aky mas nazor na epiduralku? Ved to je tiez zasah do celeho procesu porodu. Ja ju mam sice zaplatenu, ale som rozhodnuta nedat si ju pichnut a pokusim sa to vydrzat do maxima a poziadala by som o nu az by to bolo dost zle, ak to teda este bude mozne 🙂 . Mam z toho troska obavu. Aky mas ty na to nazor ?

teresse
5. mar 2010

mamber,som zastanca prirodzeneho porodu cim mam na mysli prirodzeny zaciatok,epidural je vec kt. sa tyka uz rozbehnuteho porodu, tak preco nie prave naopak odporucam ho kazdej tehotnej, ked je spravne nacasovana jeho aplikacia (rozbehnuta, pravidelna kontrakcna cinnost a priaznivy vag.nalez co je cca 3-4cm),nie je na skodu priam naopak,urychli cely priebeh porodu,mamicka nie je zbytocne vycerpana dlhotrvajucimi kontrakciami,co ma za nasledok lepsiu vzajomnu spolupracu pocas druhej doby porodnej.Zijeme v 21storoci a preto nevidim dovod preco by mali mat mamicky straumu z porodu ked ho mozu prezit uplne v pohode a vychutnat si kazdu minutu cakania na narodenie svojho vytuzeneho babatka,bez stresu a neprijemnych bolesti....Samozrejme toto rozhodnutie je na tebe ty musis vediet ako reagujes na bolest ak si myslis ze to zvladnes tak v poriadku nikto ta nebude na silu nutit aby si si ho dala, dolezite je mat ho v zalohe pre pripad ak nahodou ... 🙂

hanka274
5. mar 2010

member, ja som rodila prvu dceru 16hodin bez epiduralky a druhu napriek tomu, ze som statocne odolavala som nakoniec pristupila k pichnutiu...mala bola do polhodky vonku...
pri dalsom babe, rozhodne epiduralku...
bala som sa toho ako cert a moj nazor na nu bol skor taky, ze maminy si to davaju, bo nechcu trpiet a pomaly si robit nehat gelove nechty pri porode...no zmenila som hned nazor...
Ja som chuda, rodila som prvu v krcovom stave v bolestiach a fakt cela dokrcena, napnuta...preto sa mi neotvarali porodne cesty a trvalo to celu vecnost...
toto iste som mala pri druhej, pokrutena v krcoch ako paragraf...nic...aj doktori, ze sa musim uvolnit, ze inac neporodim, vlastne ako keby som to babo zadrziavala tou ztuhnutou krcovou napnutou polohou v sebe...no dali epiduralku, ja som si konecne lahla na obe casti tela 😀 , nohy vylozila a mala sup von...porodne cesty sa uvolnili, brusko volne...no problem...
to je moja skusenost s epiduralkou. 😉

petronela4
5. mar 2010

pridavam sa k babenam ktore boli vcera v poradni u dr. Spanku 😝 to je fakt deeeeeeeees. uz som ho mala 2x a dufam ze do stvrtka uz porodim, aby som ho uz nemusela vidiet 😉 neviem si predstavit s nim rodit ☹

opica
5. mar 2010

baby, k spankovi len tolko...ja som stastna, ze som nanho nemala stastie pri porode, lebo by ma piclo 😉

ale mala som nanho stastie na gynekologii po porode, nemali miesto na 6-nedeli, tak som bola hore..
a poviem vam, ked lekar nepozna zakladne lieky na vysoky krvny tlak a sestricky sa pyta,na co to je (ja som framaceut a teda to boli fakt vseobecne najpouzivanejsie lieky) a pride vyvonany jak do baru...normalne som dakovala, ze som ho nestretla...a ta arogantnost, ze kolko porodov maju,preco ideme vsetky rodit do ruzinova a na mna riadne ani nekukol...hold, kazdy sme nejaky, ale jeho pristup sa mi vobec nepacil...a tym poznatkom o lieku ma dostal, cize si o nom myslim svoje...

hanka274
5. mar 2010

spanka mi bol vzdy nesympaticky a posobil na mna riadne arogantne...

hanka274
5. mar 2010

a namyslene... ten jeho pochod cez chodbu... ani bu ani mu...ani neodzdravil...nist...

nikollette
5. mar 2010

Terrese podla tejto novej foto si mi strasne povedomá...
fakt si nebola pri mojom porode v noci okolo 2hej, neboli iné porody, porod s prof. šuškom 😉 a asistoval aj redecha...

j.a.j.a.j.a
5. mar 2010

ahoj chcela by som sa opytat ako to je s nadstardantnimi izbami v Ruzinove?kolko sa plati za noc?a aky je rozdiel medzi obycajnymi a nadstan.?

iwet001
5. mar 2010

j.a.j.a.j.a pokial viem, nadstandard stoji 16,60 na noc. Lezia tam len dve baby, maju na izbe vlastne wecko a sprchu, jedlo im nosia sestricky na izbu a mamicky mozu napr. kupat babetka samy. Na beznej izbe su zeny styri, wecko a sprcha su na chodbe, jest sa chodi do spolocnej casti na chodbe a kupanie robia sestricky.

katkav
6. mar 2010

obycajne izby su vcelku v pohode, ale ked maju velky natresk, niekedy daju na izbu aj styri mamicky 🙂 aspon tak to bolo v auguste, ked sa rodilo velmi vela deticiek. Sprchy a wc su v dost zlom stave, zrejme kvoli tomu, ze maju stale natrieskane, nemaju to kedy renovovat, ale sestricky su fajn, strava nemocnicna 🙂 myslim si, ze telka nikomu nechyba, ved mas zivy program svoje babatko a na to sa nevies vynadivat 🙂

j.a.j.a.j.a
6. mar 2010

dakujem.....pri prvom porode som bola stastna ze som mala wc a sprchu na izbe ,neviem si predstavit utekat cez celu chodbu (dve izby spojene s kupelkov)....hodne tu citam aj rozdielne hovanie a ochota sestriciek medzi obycaj. a nadstandartd. izbami,(je to neferove)...........televizor nepotrebujem doma 😵 a v nemocnici uz vobec

karaa
6. mar 2010

ahojte, chcem sa opytat tych, co ste uz rodili v ruzinove, ako je to, ked otec nie je pri porode, kedy moze dieta uvidiet? Az cez navstevne hodiny? Pripadne moze cakat na chodbe a ukazu mu ho po porode?

A este taka malickost, su satne "otvorene" aj cez vikend?

katkav
6. mar 2010

otec moze vidiet babatko hned po porode...pripadne moze prist na druhy den a cez navstevne hodiny ist na novorodenecke oddelenie a pozriet sa 🙂 satne neviem, rodila som v noci a to boli zavrete, dostala som koselu od teresse 😉 zupan dodatocne na desiatom poschodi, lebo sme spali tam, nakolko bol naval a nemali volne postele na deviatom. karaa, nechces mat manzela pri porode? ci si mysli, ze to nevydrzi? mne bol manzel velkou oporou.

simonka11
6. mar 2010

mne epidural velmi velmi tiez pomohol , pretože som mala dlhý pôrod , lebo mi odtiekla plodova voda a kontrakcie nikde a museli mi ich vyvolavat...ale mam snim aj trosku zle skusenosti , pretože mne ho nevedeli pichnut a pichli mi ho az na nejaky 14 krat a musela dojst aj iný anesteziologička , lebo tej prvej sa to nepodarilo , takze som mala celý dorananý a dopichaný chrbát a chrbát ma boli dotera a to som uz skoro 6 týždnov po porode.... a museli mi ho pichnut vyššie a tým som aj pôrod a zašívanie troska cítila ale kontrakcie som necitila...... ale i napriek týmto okolnostiam by som si ho pri dalšom pôrode tiež urcite dala , pretože je to obrovská pomoc........
a tiež odporucam mat niekoho pri sebe , je to velka opora🙂)))

renatkas
6. mar 2010

na nadstandarde sme mali telku vysoko pri strope a ziadny ovladac, takze ked nie ste vysoke tak tam aj tak nedociahnete 🙂 mozno na inych izbach to bolo inak, neviem. my sme mali telku zapnutu, ked babatka spali tak aspon rychlejsie ubehol cas.

karaa ked to manzel nevydrzi pri porode, kludne tam moze byt pred tym ako budes cakat a aj po porode ked budes lezat este na sale 2 hodinky, to neuvidi vobec nic, my sme to tak mali, ked mi isli dat co i len infuzku radsej utekal na chodbu a potom sa vratil 🙂
ked to tak nechcete, treba povedat sestrickam a oni mu ju urcite ukazu.
a my sme navstevne hodiny nedodrziavali vobec, manzelovi sme tak chybali ze za nami chodil rano, poobede, vecer... nikdy nam nikto nic nepovedal, vzdy som len sestricke povedala a bolo to v pohode, dokonca raz ma pustila von aj ked boli vizity a dohodli sme sa ze pre mna zbehne ked uz bude lekarka na ceste na nasu izbu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre