Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pietra
28. jan 2010

titanica, kazdy den medzi 13.00 - 14.00, ambulancia je v suterene, ale cislo dveri si uz nepamatam

m.i.r.i
29. jan 2010

Cislo dveri je 014...musis ist vchodom do polikliniky a rovno az nakoniec a dolu schodmi do suterenu a hned za vytahmi vpravo a rovno na konci je ta miestnost..maju to tam napisane na dverach..objednavat sa nemusis...len prides na 13:00...

filipi
29. jan 2010

renatkas 10.poschodie A sú pooperačné stavy a B je klasická gynekológia.....ale ak nemajú kam dávať rodičky a náhodou je plno tak tie čo rodili prirodzene dávajú na B a tie čo sekciou na A. A to je presne to čo som písala že ak sa stane že je plno tak ťa šupnú tam a musíš čakať kým sa na 9.poschodí neuvoľní miesto. Nikedy je to pár hodín a niekedy aj dva dni......Fakt záleží od situácie.......

filipi
29. jan 2010

a samozrejme že na 10.poschodie bábätká nenosia ale musíš chodiť prikladať a je to dosť náročné lebo nie ako ty chceš ale ako oni majú na novorodeneckom čas alebo treba stále otravovať......

titanica
29. jan 2010

dakujem baby 🙂

ondrulka
29. jan 2010

ahoj titanica, treba ísť do suterénu do miestnosti 014 v prac.dnoch od 13:00-14:00 a potom len zaplatiť 106 eur za tú epidurálku. Ešte som síce nebola ale vysvetlovala mi to lekárka, tak sa budúci týžden chystám. Mám už na čase... 🙂

jaja25
29. jan 2010

Baby, fakt stojí epidurálka 106 eur? Ja som rodila pred 3,5 rokom a stála 2000 Sk- to riadne zdvihli- dobrý biznis... 🙄

m.i.r.i
29. jan 2010

ano zdvihli to jaja...ale este vlani kamosky vraveli ze bola za 83 Eur..takze to zdvihli asi len teraz niekedy...

ondrulka
30. jan 2010

no neviem kedy tie ceny zdvihli, ale mám pocit že sa platí aj za kyslík.... 😒 zakaždím čo tam prídem za niečo platím!!!

lilana
30. jan 2010

Baby, chcem sa opýťať oblečenie pre babätko ked ide domov , včom ste si ho odnašali z pôrodnice v tomto období. My rodine vo februári tak neviem či to neprežem soblečením. A tyktiež sa chem opýtať dávate babätko do zavinovačky alebo perinky? Dík za radu.

byggyt
30. jan 2010

lilana ja som išla domov 25.12 vtedy nebola velká zima a malá mala body s dlhým rukávom, pančušky, rifle, mikinu,zimný overal, tenkú čiapku, flisovú čiapku bola vo vajci a na ňu som dala deku a ešte rukavičky mala. Ale ten kúsok čo prejdeš do auta to naozaj nemusí byť bábo naobliekané, potom radšej v aute stlmte kúrenie aby sa nespotilo to je horšie keď sa spotí. Ja dávam malú do zavinovačky ešte stále lebo sa v nej dobre cíti. Niektoré deti v tom nechcú byť.

pietra
30. jan 2010

lilana, maly isiel z porodnice v dlhorukavovom body, dupacky, ponozky, tenka ciapocka, zimny overal s kapucou, tenke rukavicky (tie, co sa davaju, aby sa babo neposkriabalo)a vo vajicku mal fusak. Ja som inak tiez nevedela, co mu obliect, tak som toho doniesla viac a sestricka si vybrala, do coho ho oblecie 😀

pietra
30. jan 2010

este som vlastne zabudla na mikinku taku uplne tenku

ondrulka
30. jan 2010

každý štvrtok chodím do poradne a mám pocit že je tam hrozný nával a to neviem čo v iné dni... 🙂 termín mám 17.febr. tak dúfam že sa mi ten spacák fakt nezíde 😀 😀 😀 to naozaj je taká pôrodnosť alebo sa všetci rozhodli pre Ružinov? 😉

filipi
30. jan 2010

lilana môj malý mal pri odchode oblečené body s dlhým rukávom, dupačky, tenkú aj teplejšiu čiapočku, rukavičky, overal s kapucou, dali sme ho do vajca prikrily dekou a ešte aj nánožník.

lilana
30. jan 2010

Baby chcem sa opýtať , babatko pri odchode z nemocnice sa nedávaju do perinky alebo zavinovačky?

pietra
30. jan 2010

lilana a ako by si ho v perinke dala do vajicka?

lilana
30. jan 2010

však to ma napadlo 🙂))

kika25
31. jan 2010

my sme si odnasali babatko v perinke ale mame vanicku na kocik taku ktora sa da prenasat aj autom (ma bezpecnostne pasy na priputanie do auta...)

tweety22
31. jan 2010

ahojte, tak my mame porod nastastie za sebou, rodila som planovanou sekciou ale prvu noc som pred operaciou spala na porodnom boxe na operacke kedze nemali ani jednu volnu postel, potom to uz bolo v pohode a usiel sa nadstandard ale asi len vdaka tomu, ze som mala dohodnuteho doktora... sestricky super az na jednu smenu a dve *hviezdy* na nej 🙂 fakt ich obdivujem za vsetku pracu co vykonavaju, ked som rodila mali za doobeda 6 sekcii, ja som bola 5 a cez doktorov, anesteziologov, sestricky vsetci boli velmi velmi mili takze sa nemozem stazovat 🙂

renatkas
1. feb 2010

tweety a u koho si rodila a kolko mas stichov po tej sekcii? plati sa aj za to umrtvenie co je pri sekcii tak ako za epiduralku?

supi
1. feb 2010

renatkas a aj ty ides sekciou?

byggyt
1. feb 2010

renatkas keď máš sekciu tak za spinálku si neplatíš

dadika1977
1. feb 2010

Ahojte dievky ! Ja som momentale v 12tt a som doma na PN, ale doteraz som chvilku pracovala ako detska sestra na novorodeneckom oddeleni v Ruzinove. Takze ak by ste chceli vediet nieco, co tu este neodznelo, pytajte sa. Snad vam budem vediet povedat nieco blizsie. 🙂 🙂 🙂

tikuska
1. feb 2010

dadika1977 - Ahoj, mňa čaká pôrod 29. marca a vybrala som si Ružinov. Ked sa maličký narodí nechcem aby ho dokrmovali umelím mliečkom, stačí potom povedať?

m.i.r.i
1. feb 2010

dobra otazka tikuska...ako si mozeme byt iste, ze nam nebudu babatka dokrmovat umelym? Ked mi ho vezmu niekde prec, ako budem vedeit co mu davali? Staci im povedat a nedokrmia?

tweety22
1. feb 2010

babatka po sekcii dokrmuju nutrilonom premium, mne to nevadilo pretoze sa mi neskorsie rozbehlo mliecko a radsej nech jej daju aj umele ako by mala plackat, teraz pekne kojim...

rodila som u doktora Draba, bol uzasny, odrodil mi obidve deti...

neviem presne kolko mam stichov, ale po druhej sekcii mam jazvu dost velku ☹ mam tam tie svorky, klipsy... zajtra akurat idem na vybratie

simonka11
1. feb 2010

27.01.2010 o 16 : 09 sa nám narodil synček Chris Lucas mal 2790 gramov a 50 cm sme tí najšťastnejší na svete...🙂)) V ružinove sa o nás skvelo starali a dneska nás konečne pustili domov....🙂)))

simonka11
1. feb 2010

Tikus len musís si uvedomit , že kým sa ti mliečko rozbehne to trvá pár dní a bábetko može nepapať maximalne 24 hodin po pôrode..a ked chces aby ta pustili čo najskor domov tak kým sa i nespusti mliečko bohuzial musis dokrmit nutrilonom , obcas majú aj materske mliecko od iných žien...Ak by si nedokrmila babatko by ti velmi schudlo a nepustili by ta domov tak skoro.....Ani ja som nehccela nutrilon ale co už ale teray nastastie už plne kojíme..Ak ti možem poradit vypýtaj si hned osávačku a aj sa snaž si odsávať laktácia sa ti rýchlejsie spusti....Mne velmi pomohol masážny olej od Weleda , ktorým si môžeš masírovat prsia od 38 týždňa tehotenstva , ked som ho začala používať tak na druhy den som už mala kopec mliečka a taktiež som používala čaj na podporu kojenia od Weleda...🙂)))

simonka11
1. feb 2010

A napríklad teraz bolo kopec voľných miest na nadštandarde....cez víkend bolo veľmi málo pôrodov...A inak skoro samé sekcie a mamičky po sekcii majú prednosť na nadštandard.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre