Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tikuska
21. mar 2010

Maličký bol kvoli dýchaniu jedeň deň v inkubátore a potom mal dva dni infúziu ale to mi ho nosili každé tri hodiny na kojenie. potom už som ho dostala len sme boli spolu jeden den a noc, zvýšila sa mu žlatačka tak ho na den a na noc zobrali pod lampu, dostávala som ho na kojenie, ale potom mi ho zase dali a na druhý deň nás prepustili. 😀

Na prepúšťanie si pripravte pevné nervy lebo prepúšťa sa okolo druhej a prepúšťacie správy im trvajú dlho. 😠

sunny323
23. mar 2010

jeeeeeeej, tikuska, gratulujem aj ja, moc sa tesim s tebou. Nech ste zdravučkí a plní elánu !!
TEREZKA, ja viem ze soms a ta to uz pytala,el bola som vcera dole na 014-ke, ze si objednam tu epiduralku,ale bolo tam vela ludi a vypisovali vsetci nejake papiere, tak tam pojdem inokedy v tyzdni, ked bude viac casu. Len sa chcem opytat, ze to len zaklopem s tehu knizkou a daju m nejake papiere? Alebo co mam povedat? Dakujem pekne.. drzte sa vsetky, papappa.. ja som uz od vcera na materskej dovolenke, tak idem sa pustit do prania a zehlenia 🙂

fanta
23. mar 2010

sunny ja som tam prišla pred jednou hodinou myslím, potom vyšla sestrička a porozdávala nám tie formuláre. Ak by si ale prišla neskôr, podľa mňa kľudne môžeš zaklopať. Dajú ti dva papiere, jeden je formulár, kde sa ťa na všeličo pýtajú a druhý je iba také poučenie ohľadom epidurálky.

cheerlady
23. mar 2010

sunny kludne tam mozes prist aj neskor ako o jednej,lebo ja som prisla nejak o stvrt na dve a este aj po mne prisli asi 3maminy-zaklopali,dali im precitat to poucenie a vypisat ten dotaznik no a potom sa islo po jednej v tom poradi ako kto prisiel dnu-tam sa dr.popytala este na nejake veci,podpisala ti ten papier a s tym pojdes potom do pokladne zaplatit.

sunny323
23. mar 2010

dakujem moc.. a pokladna je kde?

iwet001
23. mar 2010

Sunny, pokladna je bud na poliklinike, ked vojdes, tak je to po lavej strane este pred bufetom, tam ale mavaju aj obednajsiu prestavku. Druha je na centralnom prijme, ta by mala byt otvorena tusim stale.

katulienka.
23. mar 2010

ahojte, neviete mi poradit? termin mam az za dva tyzdne, ale aj dnes v noci aj obcas cez den mam krce v bruchu chvilku, tak neviem, ci to mozu byt kontrakcie falosne, alebo co, ale som uz z toho nervozna, lebo mi este nejake veci chybaju, tak ze ci mam zacat panikarit, alebo mam mozno este cas????

iwet001
23. mar 2010

Katulienka, ja tiez mavam dost casto falosne kontrakcie, niekedy sa opakuju aj par hodin potom to ustane. Prvy krat som si ich mala uz v 33 tt. U mna to zjavne k porodu neprispelo, kedze mi to vydrzalo az do 40tt 🙂 ale nikdy nevies. ved ked pojdes do poradne, doktor ti urcite povie, ci nastala nejaka zmena, ci sa ti neskratil krcok a pod. Ale ak si uz v 38 tt, tak ci tak by som si na tvojom mieste vsetko cim skor zariadila, porodit uz mozes kedykolvek..drzim palce 🙂

tikuska
25. mar 2010

Dobré ráno,
ešte žiadny nový pôrod? My sme celú noc papali každú hodinu a pol, asi sa nám otočili budíky. Malý bol prebalený napapaný a celu noc mraučal ako mača. ráno sa ma aj zrkadlo zlaklo. 😀
Kojenie je ťažšie ako pôrod. Cez deň vydržal buvať 3 -4 hodinky napapal sa a zase spal. Ja neviem čo mu je. Kolkokrát si ani grgnúť nechce. Ale spokojný je.

sunny323
25. mar 2010

ahoj *Tikuska, este ziadny porod zatial, ale striehnem kazdy den, ci sa niektora tehulka neprihlasi.. TAk malicky je hladosko? No ale musi nechat aj maminku vyhajat predsa! A kojis v pohode? Aj si odsavas,lebo len kojis?
Inak ozaj - Terezka, nebola si nahodou vcra pred 17,00 na szatvake vo Vrakuni? Ja som ta videla asi z busu, podla fotky teda myslim, ze si to bola ty 🙂 Ak nie, tak nic..
majte sa paaaa
a ozaj, epi a osobu pri porode uz mam zaplatenu, tak aspon dalsie bremeno z krku hihihh

cora73
25. mar 2010

Pozor!

Vakcina Rotarix kontaminovana :

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10350

poslite dalej,prosim....

katarinkak
25. mar 2010

Baby,prosim vas,som 38tt,u koho sa mam v ruzninove objednat na biometriu a prietoky????dakujem krasne

katkav
25. mar 2010

tikuska, aj mne to maly robil, ze papal kazdu hodinu, kazdu hodinu a pol. Taketo male babatka vraj vedia papat z prsnika tak, ze velakrat nepohlcu vela vzduchu a tym padom, si ani neodgrgnu, ked ich das, neboj aj grganie bude. Aj bude za chvilku lepsie spinkat, ked zacne viac pozerat dokola a vnimat viac, co sa deje okolo neho. Nezjedla si nieco, z coho ho bolelo brusko, ked mraucal? Neboj, kym je spokojny, aj Ty si zvyknes na tie prebdene noci a kojenie bude tiez za chvilku pohoda, ja som tiez na zaciatku nevladala, lebo som mala pocit, ze je stale hladny, ale ich aj prsnik ukludnuje, tak si ho pytaju aj ked nie su hladni na zaciatku 🙂 neboj bude lepsie aj kojenie si budes o chvilku uzivat. drzim palce.

katkav
25. mar 2010

tikuska, tiez gratulujem k babatku, inak este stale mas v pase, ze ho este len cakas a nie, ze si uz maminka 😀

tikuska
26. mar 2010

Ahojte, v pase som to skúšala meniť a v tom mi to jaksi zmrzlo.
Už sa cítim ako dojka, manžel ma stále nadája vineou a mne potom mlieko tečie samo, bez vložiek do podprsenky nespím ani v noci. nakojím a ešťe celú odsávačku naplním a do pol hodinky môžem začať znova. Dnes malý už spinkal dobre papal každe 3 hodinky, nemohol sa vykakať. Asi som ozaj niečo zjedla, musím si na to dávať strašný pozor.
S malým je sranda naraz chce tlačiť do plienky aj papať a zvíja sa mi potom jak dáždovka 😀

katkav
26. mar 2010

to robia asi vsetky babatka, ze jednym otvorom to ide dnu a zaroven druhym von, vsak cas su peniaze 😀 a najlepsie je to do cistej plienky, ked ho cerstvo prebalis. Pre mna to bolo tiez tazke na zaciatku, myslela som si, ze pocas kojenia treba jest tiez tak zdravo ako pocas tehotenstva a nakoniec som skoncila tak, ze som mohla zo zeleniny iba mrkvu, petrzlen a celer. Jablcka som tiez pre istotu jedla bez supky. Tak dufam, ze Tvoj malinky nebude taky citlivy na Tvoju stravu ako ten moj, lebo nasledne ten neutisitelny plac a nechapes preco, je srdcervuci asi pre kazdu mamicku 🙂

iwet001
29. mar 2010

Ahojte baby, tak minimalne jeden porod sa urcite blizi.. Dnes ideme na to, malemu sa dobrovolne nechcelo, tak sme sa dohodli na vyvolavacej tabletke. Ked budeme doma, dam vediet co je v Ruzinove nove 🙂

jaja25
29. mar 2010

Tak držím päste nech to máš rýchlo a šťastne za sebou a nech už držíš Vilka v náručí 😉

simonka11
29. mar 2010

iwet001 - Tak držim palce nech všetko dobre dopadne..🙂)!!!!!

cheerlady
29. mar 2010

iwet drzim palce aj ja 🙂

baby je pravda,ze do porodnice by sa nemalo ist s nalakovanymi nechtami??? 😕

fanta
29. mar 2010

cheerlady, ja som počula, že by si nemala mať nalakované nechty, pretože ak by ťa museli náhodou operovať, anesteziológ pri operácii kontroluje, či ti nemodrajú nechty a ak by si ich mala nalakované, tak by to nevidel. Ale neviem či je to pravda. Dáva to ale logiku 😉

bibulienka
29. mar 2010

ano fanta je to pravda, aj pristroj na meranie pulzov (pulzny ox.) sa dava na prst a aj prekrvenie brusiek prstov sa kontroluje pri operacii tak preto odlakovane nehty..max priesvitny lak 😵

tinkarisko
30. mar 2010

Ahoj jessica 25 chcela by som sa opytat ,ze aku lekarku si mala v ruzinove a ako to tam vsetko bolo a atd....lebo aj ja chcem rodit v ruzinove a chchem vediet co ma tam cakaaaaaaaaaa.Bojim,bojim. 😕

sedula1
30. mar 2010

Ahojte baby, nestiham nic, ani vas pomaly citat.. My sme uz tiez porodili, Misko mal 3590gr. a 52 cm. V Ruzinove, sme boli maximalne spokojni, ani nadstandard sa nam neusiel, ale dalo sa to aj na normalnej izbe zvladnut. Sestricky boli po vacsine zlate, ochotne, mile..Samozrejme, ze sa najdu aj opacne pripady, ale to najdete vsade roznych ludi.. 😉 Zajtra uz budeme tyzden doma a casto nas brusko trapi. uz neviem co by som pouzila,vyskusala..Teraz ked sa maly zobudi, skusim mu dat feniklovy caj.
Je to srdce trhajuce, ked neviete ako by ste svojmu babatku pomohli.. Tak ak mate niekto nejaky dobry typ, budem rada. Dakujem..

jaja25
30. mar 2010

Seduli, ak ho bolí bruško z toho že je nafúknutý, skús kvapky Sab simplex- 15kv. pri každom dojčení. 😉

boise
30. mar 2010

sedula nam pomohli len kvapky babycalm... a to sme si teda s bruskom uzili svoje 😅 pripadne krem pupik a cvicenie s nozkami...

katkav
30. mar 2010

sedula1, kojis? Je mozne, ze je to Tvojou stravou, niektore babatka su na stravu maminky velmi citlive. Ja som bola tiez bezradna, bolelo ho brusko zo vsetkeho, tiez som ho krmila kvapkami, pomaha aj ked babatko nosis na rukach, lebo ono si o Teba masiruje brusko. Feniklovy caj mozno pomoze tiez, ja som ho pila sama a mala som pocit, ze maleho bolelo brusko aj z toho, asi lebo som pila aj caj pre dojciace matky aj feniklovy, tak ho asi nafukovalo.

sedula1
30. mar 2010

Baby dakujem vam za rady, ste zlate. My sa stale kojime, netusim co z mojej stravy mu moze robit zle, lebo si fakt davam pozor.. Davali sme Espumisan, ale ze zaberie po par dnoch tak uvidime..Cvicime pravidelne a skusim toho Pupika kupit. Dnes to nebolo az take zle ako vcera, ked som sa aj sem dostala na skok 🙂 Dobru nocku vsetkym mamickam a ich babatkam 🙂

marcy30
30. mar 2010

Ahojte maminy, tie, ktore ste uz rodili v Ruzinove, mozete mi poradit dobreho, ochotneho porodnika? Som prave v stadiu rozhodovania, koho si zazmluvnit, tak by ste mi velmi pomohli. Dakujeeem. Mozete aj IP. 😉

boise
31. mar 2010

marcy ja som odchytila dr.Andela a bol skvely..nemala som nikoho zazmluvneneho, proste mal sluzbu...ale na druhe babo si ho zazmluvnim 😉 ak sa teda zadari...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre