Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tara2
1. dec 2008

dula renka - ja dufam, ze budem este dlho kojit 🙂 , tak ked budes mat cas nezabudni na tie info 😉

jaja257
1. dec 2008

Ahojte babulky,
dnes som bola prvykrat na vysetreni v ruzinovskej nemocnici. Som trosku sklamana z toho ako ambulancie vyzeraju. Tento stat by mal s tym nieco robit...........
Chcela by som sa opytat na Vase skusenosti. Napr. robi sa tam aj ultrazvuk, aby sa zistilo ake je babo velke? alebo ako je otocene? ci nahodou nema pupocnik okolo krku a tak? lebo v ambulancii som nevidela ziadny taky pristroj. A este by som Vas chcela poprosit o radu kedy je potrebne zaistit si lekara k porodu. Vopred dakjem.

cicushka
1. dec 2008

dula_renka, len sa pripominam k tomu kojeniu 😀

jaja, ultrazvuk sa robi, objednava sa na to, tusim 3 x pocas tehu a je na to specialna miesnost. 😉
lekara si mozes zaistit kedykolvek pocas tehu, akurat sa usiti, ci si nechysta prave v tedy dovolenku. 😉

luckam77, moze si zobrat svoju nocnu, ale nie k porodu, to by som jej ani neodporucala..vsak sama vies, kolko bordelu je okolo toho. Vyfasuje ereranu. A ked si ju uspini, moze si zobrat druhu erarnu, alebo kolko ich potrebuje. Su stale dostupne na oddeleni. Ja som mala aj svoju nocnu koselu, ale tus om si davala iba na nastevy.
Co by ta este zaujimalo. 🙂

jaja257
2. dec 2008

cicushka: dakujem za odpoved. Ja som chodila predtym k inej lekarke, teraz len do tej poradne pred porodom. To naozaj ani raz sa na nu nepozru ci je v poriadku? Budu riskovat, ze ma snuru okolo krku? Normalne zacinam mat strach ☹

cicushka
2. dec 2008

jajaj257, nie, vsak ti vravim, ze sa robi ten ultrazvuk...ale nie u lekara v anbulancii, ale v specialnej miestnosti na utz a ide sa tam an presny termin, na objednanie. Men vzdy povedal lekar, ze objednajte sa teraz a teraz na UTZ. 😉

nemaj strach, Ruzinovj je v BA urcite top. 😉

cmukinka29
2. dec 2008

ahoj cicushka, nevedela by si mi povedat ako je to s epiduralkou,chcela by som ju,ale neviem ci to staci nahlasit v den porodu,alebo ako mam postupovat

tara2
2. dec 2008

cmukinka - treba ist na ARO ambulanciu este pred porodom kuk ttp://www.nutarch.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/ru_kai...

...vypises tam dotaznik, absolvujes pohovor s anesteziologom, zaplatis si epi v pokladni a je to vybavene 😉

anelis5
2. dec 2008

cmukinka....ked chces epi,treba ist na prednasku,kde vyplnis formular a oni ti ho potvrdia,ze si tam bola,alebo ti daju neaky papier...uz si to poriadne nepamatam,len viem,ze musis ist na prednasku,inak by ti epi nedali.prednasky su neviem ci v utorok,alebo kazdy den,viem ,ze su o 14.00 v ruzinove,tam kde sa chodi do poradne,len je to v suterene....a je lepsie ked sa skor zaplati a ked by si ju nevyuzila vratia ti peniaze...ja som ju nechcela,ale ked som tam dosla,zacala som stresovat,kazda jedna si ju isla dat a tak som si ju aj dala.

cmukinka29
2. dec 2008

a neviete mi poradit nejaku dobru pediatricku alebo pediatra v ruzinove

tara2
2. dec 2008

anelis - ja som na ziadnej prednaske teda nebola a ani ma tam nikto neposielal 😀 , viem, ze na Antolskej a Kramaroch to tak tusim je, ale nie v Ruzinove...ides len ked ty chces

skrecok
2. dec 2008

Ja som na prednaske nebola, len jednoducho mi dali dotaznik a papier o epi. Jednoducho som vyplnila v cakarni a ked som sla donutra, tak anesteziologicka precitala ten dotaznik, par otazok mi dala a potvrdila. Vnutri som bola cca 3min a to bolo vsetko. Zaplatit si mohla kedykolvek pred porodom. 😉

caruzo19
2. dec 2008

jaja,ak si rozhodnuta si zazmluvnit doktora,mas najvyssi cas.v poradni v porodnici pred porodom ten mesiac ti uz nebudu robit sono,pokial nemas dohodnuteho porodnika.tam je to ako na beziacom pase,skontroluju moc,tlak,sahnu dnu a koniec.ja som prenasala 2 tyzdne a ani sono,ani monitor,nic.akurat jeden doktor sucho skonstatoval ze mate nejake velke brucho,to bude mat cez 4kg,pridte zajtra na prijem na vyvolavacku.... a to bolo vsetko.to bol stvrtok,vyvolavali v pondelok

jaja257
2. dec 2008

caruzo: ja mam doktora, ktory je manzelom mojej kolegine a teda je po znamosti. Chcem si ho zazmluvnit, v pondelok sa s nim dohodnem, lebo tento tyzden chybal a teda som bola na kontrole u jeho syna. Hadam sa mi podari dohodnut aj ten ultrazvuk. Pamatam si, ze na tejto stranke boli velke chvaly na Krizkovcov, tak ma hadam umriet nenechaju. Ale to co si napisala mi vyrazilo dych, ved to je fakt strasne zaobchadzanie ☹
Ty si mala zazmluvneneho lekara?

sophy
2. dec 2008

ahojte, my uz mame porod v ruzinove za sebou, mala som zazmluvnenu lekarku, zaplatenu epi a podarilo sa nam dostat nadstandart, musim povedat, ze v ramci moznosti ktore nemocnica ma sa nemozem viac nemej na nic stazovat, dalsie babatko by som bez problemov isla porodit znova tam, personal bol mily, na lekarov nemozem povedat nic zle, ci uz pri porode, ale aj neskor, to plati aj pre detskych lekarov, sestricky sa tiez snazili, porodnica bola plna a fakt bolo vidno ze maju strasne vela prace, napriek tomu hlavne zenske sestry prichadzali na izbu dokonca s usmevom, boli ochotne, detske sestry bolii take rozlietane ze prilis nemali cas, ale ked som videla ten frmol, tak to chapem, ked sa clovek opytal tak mu vsetko v rychlosti vysvetlili, ale nie je na skodu mat precitanu nejaku literaturu ci uz o dojceni alebo starostlivosti o babatko, hlavne sa clovek nesmie bat spytat, ci uz personalu, alebo inych rodiciek, jedine co som asi ruzinovu vycitala je to, ze je tam hrozny hluk, aj ked doma to clovek oceni, lebo nemusi chodit okolo spiaceho babatka po spickach a so zatajenym dychom 😉

katarinaa
2. dec 2008

jaja, tak to si mozes byt ista, ze krizkovci ta umriet nenechaju 😉 ja som bola teraz u ml. na "kontrole po sestonedeli" a este mi aj cytologiu urobil, co vobec nemusel.

katarinaa
2. dec 2008

sophy: aky hluk?? akoze vazne sa pytam, ja som tam nepocula nic rusive. Rekonstruuju, ci co? A keby tam aj bolo uplne ticho, tie malinke babatka hluk aj tak nevnimaju, mozes pri nich kludne aj vysavat (aj pri tych, co nemaju trening z ruzinova) 😀

sophy
2. dec 2008

no, hluk bol hrozny, tie plechove skrinky co v nich nosili jedlo, prevazali pradlo atd. na tych dlazdickach sa to ozyvalo, hlavne v izbach,, deti to hadam fakt vobec nerusilo, ale cez den pri tom zaspat alebo si zdriemnut, inak tie kachlicky su na chodbe len na nadstandarte, na klasickom oddeleni maju lino, tam fakt bolo ticho

funy
3. dec 2008

dievcata chcem sa len spytat kedy si treba vybavit pediatra?
dakujem

jaja257
3. dec 2008

katarina: dakujem, trochu si ma ukludnila, ja som o nich , hlavne o mladsom pocula vela chvaly. ja budem rodit u starsieho a verim, ze to dopadne dobre 😉 je to nase prve a mam strasny strach, aby sa nieco nestalo alebo aby sa nazadusila snurou a tak.........

funny: ja soom si uz pediatra vybavila, lebo ja som taka uponahlana a radsej som ho chcela skor ako keby to malo byt na poslednu chvilu 😉

caruzo19
3. dec 2008

jaja,ja som minule nemala zazmluvneneho,tentokrat taku chybu neurobim 🙂
krizkovci su vraj super

tara2
3. dec 2008

ja som rodila u Dr. Krizka ml. a bol super...co sa tyka porodu aj starostlivosti pred. Sono mi robieval on sam a na konci tehotenstva mi natacali pokazde monitor...ked pojdem zase rodit, tak urcite si ho zazmluvnim 🙂

jaja - vobec sa neboj, aj jeho ocina si mamicky velmi chvalia 😉 , vybrala si si dobre

enynka1
3. dec 2008

sophy gratulujeeeeem k miminu 😵

a Krizkovci su trieda 😀 mladsi uplne 😉

funy
4. dec 2008

pekne sa to cita, ked tu niekto chvali lekarov.
ja ho mam tiez vybaveneho 🙂 tak mi to dobre padlo.

jaja257
4. dec 2008

precitat si chvalu na lekara, cloveka naozaj ukludni 😀 uz som kludnejsia, ja len ze ked som bola teraz na kontrole tak som bola trosku v soku, lebo malu pocuvali cez taku cudnu kovovu vec, ktoru som nikdy nevidela a potom som sa bala, lebo ultrazvuk som mala naposledy v 30 tt a teda neviem ani aka je mala velka a ako je otocena.
V pondelok idem na dalsiu a uz si lekara zazmluvnim, len tento tyzden bol chory, tak som nevymyslala.

funy: koho si si zazmluvnila? inac mozno sa tam aj stretneme, lebo ja mam termin na 4.1. a keby si to mala rozmyslela skor tak sa nenahnevam.

enynka1
4. dec 2008

jaja257 nemusis sa bat, ak som dobre poxopila tak si xces zazmluvnit jedneho z Krizkovcov, to znamena ze mozes byt stopercentne kludna, sme tu viacere co u nich rodili a sama xvala len 😉 a neboj ultrazvuk ti urobia, ja som rodila u mladsieho Krizka a robil mi ho okolo 36tt, tak v pondelok mozes cakat ze ta objedna na ultrazvuk podla mna..a tu cudnu kovovu vec poznam 😀 on cez to pocuje ozvy babatka, takze sa nemusis naozaj bat 😉

funy
4. dec 2008

enynka,

ja som bola u neho v 37 tt. tento tyzden a ultrazvuk mi este nerobil.
posledny som mala ked som bola na 3D 15.10. tak to asi stacilo, nie?

enynka1
4. dec 2008

funy, nooo tak potom neviem..ja som bola tiez okolo 30tt na ultrazvuku este u svojho lekara a potom mi ho Krizko robil este okolo 36tt. Tak ja vravim z vlastnej skusenosti..ved sa ho najblizsie nato spytaj 😉

jaja257
4. dec 2008

Este mam jednu otazocku. Mali ste pre malickych aj ine vecicky ako su v tom zozname? Napr. body, zavinovacku alebo dupacky? A mozem mat aj vlastnu nocnu koselu alebo musim byt cely cas len v nemocnicnych?

evka_
4. dec 2008

ahoj jaja...

niektore maminky mali aj svoje oblecko pre miminka, ale v podstate to nie je potrebne, dostanes kazdy vecer ciste vecicky po kupani (problem je akurat, ked si ich zaspinis skorej, niekedy - zavisi od toho aka je tak sestra - ich dost neochotne menia za ciste), a nocnu koselu.. vela maminiek malo svoju... prve dni ti ju ale moc neodporucam, zvykne sa silne krvacat a to sa potom tazko ustriehne aby ostala cista.. 🙂

funy
5. dec 2008

jaja,

ja som od mamiciek pocula kt. rodili v ruzinove, ze k porodu ti mozu dat ich nocnu koselu, ale potom ti uz druhu nechce dat.
preto som si kupila dve vlastne.
daju sa kupit aj do 200 sk v lacnych obchodoch. tiez mi bolo luto kupovt drahe, ked to asi aj vyhodim. ktovie ako to zaspinim a ci sa to bude dat vyprat.
takze ja si beriem dve.
a pre babo si neberiem nic na oblecenie okrem ciapocky a deky.
vraj tam taha, tak je dobre mat ciapocku aspon tu zakladnu a deku.
a keby nemenili babatku oblecenie tak mi manzel prinesie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre