Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

barchee
25. máj 2013

@myryjam moj malý mal nízku glykémiu len hneď po pôrode, podali mu glukózu a bolo dobre už potom na druhý deň. Ja som pri prvom tehu pichala inzulín od 15tt, teraz som len na diéte 😉 preto sa pýtam, lebo vtedy som chodila na rizikovú poradňu.

snehulienkatrpaslik
25. máj 2013

myryjam mam otazocku, kolko si platila za ucast manzela pri porode, resp. kolko si pýtali za nadstandard za jednu noc? nemam predstavu o cenniku, dakujem 🙂

snehulienkatrpaslik
25. máj 2013

@myryjam mam otazocku, kolko si platila za ucast manzela pri porode, resp. kolko si pýtali za nadstandard za jednu noc? nemam predstavu o cenniku, dakujem 🙂

myryjam
25. máj 2013

@snehulienkatrpaslik Nadštandard 18 EUR/noc, manžel pri pôrode 30 EUR- to je v oficiálnom cenníku. Ale manžela pri pôrode jednoznačne doporučujem, on tam môže byť celý čas s tebou (i pred pôrodom i počas pôrodu), a po pôrode, keď teba šijú, on už môže vidieť bábätko, keď mu robia 1. vyšetrenie a fotiť. A po vyšetrení bábätka ti ho hneď prinesú na 1. prisatie, dajú ti ho na hrudník, a môžeš tam byť s manželom i bábätkom 2 hodiny, potom manžel odchádza domov, bábätko si zoberie sestrička, aby si si ty oddýchla (ja som rodila v noci o 22.00 a do polnoci ma nechali na sále s manželom a dcérkou), a ráno okolo 6.00 ti bábätko prinesú na izbu na mobilnej postieľke so základnou výbavičkou- krémik na zadoček a 5 jednorazových plienok- tie ti každý deň dopĺňajú. Bábätko je oblečené v oblečení nemocnice + perinka. Keď ti bábätko prinesú vysvetlia základnú starostlivosť- prebaľovanie. Inak ďalšou výhodou nadštandardu je to, že máš dieťatko stále pri sebe, aj v noci, čo je neoceniteľná skúsenosť získaná už v nemocnici. A ďalšou výhodou nadštandardu je to, že ťa naučia kúpať svoje dieťatko, pri 1. kúpaní si prítomná, pozeráš a sestrička vysvetľuje iba tebe čo robiť, celý proces kúpania. A po 2 dňoch už môžeš kúpať ty sama, samozrejme za prítomnosti sestričky, ktorá je stále s tebou.

myryjam
25. máj 2013

@barchee A to si mala cukrovku aj po 1. tehotenstve alebo sa ti objavila tehotenská cukrovka až keď si zase otehotnela? Ja som bola na kontrole po šestonedelí, a zatiaľ mám cukro v poriadku. O pár mesiacov pôjdem na záťažový test, a dúfam, že cukrovka sa mi nepotvrdí.

snehulienkatrpaslik
26. máj 2013

@myryjam dakujem za odpoved 🙂 ja som uz druhorodicka, manzel teraz asi pri porode nebude, nema sa nam totiz kto postarat o starsie dieta...som bola zvedava na ceny....prve som rodila v inej nemocnici, za manzela pri porode som neplatila nic 🙂, nastatie ma ani nesili, pouzivala som epino, doporucujem!, tak dufam, ze nebudu sit ani teraz 🙂 manzel pri mne ostal este dve hodiny, kým ma previezli na izbu...izby boli po tri postele, az na jednu velku izbu, tam bolo 5 lozok a vozili tam maminy po sekcii, neskor ich presuvali na ine izby...dieta si mohla mat stale pri sebe-teda pokial mi prave netiekla infuzia a pod, az na tu sekciovu izbu, kde maminy mali dost co robit same so sebou prve dva dni a nie este s dietatom...prve kupanie babatka ukazala sestricka, druhe kupanie uz bolo pod dozorom sestricky...babatka boli oblecene v nemocnicnom, a co ma potesilo, dostala som nemocnicne oblecenie i ja pre seba na celu dobu, co bolo super, moje som poslala po manzelovi domov 🙂 tam si asi treba priniest vlastne, vsak?

maminab
27. máj 2013

Ahojte, môžete mi odporúčiť dobrého pôrodníka v Ružinove? Bola by som Vám vďačná. Čakáme druhé dieťa po 13 rokov. 🙂

margarita
28. máj 2013

@maminab
ja som oba razy rodila u Dr.Mareka Draba. mava poradne pre rizikovky. odporucam ho 100%.
keby si chcela nejake detaily, cez IP.

cejara
28. máj 2013

@maminab Doktor Diveky. Skvelý lekár!!!

syslica
28. máj 2013

@maminab Ahoj, osobne si myslím, že v Ružinove nie sú "zlí" pôrodníci. 😉 V akcii som zažila Dr. Drába (pomohol mi k narodeninovému darčeku a aj po 8 rokoch si to pamätal) a Dr. Papcúna. Potom je tu osvedčená "stará škola" doc. Holomáň a doc. Šimko a skúsení nasledovníci, napr. Dr. Kriško ml., Dr. Gábor, Dr. Plichtová - a mnoho ďalších, no spomenula som len tých, ktorých prístup som mala možnosť oceniť počas môjho nedávneho pobytu na 10B v Ružinove.
Želám ti / vám všetko dobré a bezproblémový pôrod. 😵

kejkej
28. máj 2013

@maminab ahoj odporucam dr.Diveky je to spicka 🙂

magimary
28. máj 2013

@maminab ja tiež odporúčam dr. Drába 🙂

tonita
28. máj 2013

tak ako písala syslica🙂 Ja som sa osobne nestretla v Ružinove so zlým Dr. Vo februári som bola hospitalizovaná pre rizikové tehu a teraz chodím do poradne pred pôrodom kde na amb. sa stále mení nejaký doktor ale všetci mi došli taký láskavý, prístupny, nikde sa neponáhľali....

m.i.r.i
28. máj 2013

tiez si myslim, ze tam nie je zly doktor...ja mam skusenosti s Janekom a Krizkovcami oboma osobne a super...a co som mala moznost vidiet a zazit pocas pobytu tak vsetci uplne super...podla mna ani v tomto smere vela negativneho na Ruzinovsku nemocnicu nie je..tam su ine medzery...hlavne sestricky na novorodeneckom, hygiena v spolocnych sprchach, "baby friendly" nemocnica s uvodzovkami naozaj co sa tyka pomoci mamickam...aj ked samozrejme aj v tomto smere ma kazda mamicka inu skusenost..ale co sa tyka porodnikov, tak su podla mna vyborni vsetci...

maminab
28. máj 2013

@m.i.r.i Všetkým vám pekne ďakujem za rýchlu reakciu. Veľmi ste mi pomohli!!! Ďakujem

miub
28. máj 2013

100% suhlas s prispevkom m.i.r.i

barchee
29. máj 2013

baby, chodíte niektorá na rizikovú poradňu k dr.Feriancovi? mám k nemu začať chodiť, tak som zvedavá, či ste spokojné 😉

jamika
29. máj 2013

@m.i.r.i No s tým zas nemozem suhlasit 🙂 Mám dobré skúsenosti s Kriskom ale aj dost zlé skusenosti so Špankom (ignorácia, neodpovedanie na otázok pocas porodu. Ja priviazaná 6h o stol a on sa rozcvičoval na fit lopte a rebrinách 😀možno prežíval bolesti so mnou, len som to vtedy nepochopila 😀).
A jedna pani dr.už ani neviem ako sa volá ma nechala skoro porodit v prijímacej kancelárii v noci o jednej. Nechala ma tam 45 minut na monitore a šla spat a nepozrela si ze mi treba ATB kvoly infekcii. Potom mi chceli dat tie na ktoré mám alergiu-červeným oznacenu v knižke .Bola som inak druhorodička po roku po prvom porode. Potom ked uz som mohla tlacit ma nechali s taskami vyliezť o poschodie vyššie a prosili skúsiť vydržať nerodit este hodinu, aby mi aspon 1 hodinu tiekli ATB aby prezilo babo. Zatial tiez na hodinku odisla spat. Boli to hrozne bolesti netlacit a predýchavat otvorená na rodenie.Inak ta lekárka bola velmi pohodova a mila a nestresovala sa 😎 .
Potom, pri daľších porodoch som uz mala zaplateného doktora. Bez zajednaného doktora, ak je to len trochu mozné by som nesla rodit nikam. Ale počula som na všetky nemocnice aj zle aj dobre ohlasy. Ta hygiena v Ružinove je už dosť dlho katastrofálna (záchody a sprchy) a sestričky na nadštandarte by mohli byť trochu milšie a citlivejšie-aspon keby sa tvarili, že ich to aspon trochu baví. Inak idem zas už piaty krát do Ružinova a inde by som nešla 🙂

panki
29. máj 2013

Ani ja s tým nemôžem súhlasiť 😉 MUDr(c). Harbuláková (neviem, či tam ešte je) a MUDr. Španka des a hrôza 😒

barchee
29. máj 2013

@jamika @panki na Španka je veľa negatívnych referencii, tuším som ešte pozitívnu ani nepočula...čo je teda hanba... 😖 koľko sa platí v ružinove za zazmluvnenie lekára?

bambina18
29. máj 2013

@barchee plati sa 300 eur

putney
29. máj 2013

Ahojte, ja som sa vratila z Ruzinovskej porodnice pred tyzdnom a mozem ju maximalne odporucit. Rodila som tam uz svoje druhe dieta. Narazila som tam na samych dobrych ludi, ci uz sestricky alebo lekarov a to gynekologickych aj detskych. Lekara som zazmluvneneho nemala, ale mala som stastie ci uz pri prijme, alebo samotnom porode a taktiez aj na vizitach na Dr. Gabora - mlady a velmi sympaticky lekar. Bola som na standarde, na izbe sme boli najskor tria potom dve a bolo to fajn - boli sme prva izba pri sprchach a nadstandard mi naozaj nechybal. Ano hygiena na WC hrozna - stav nezmeneny, je to tam stale ako bolo pred troma rokmi. Zachody sa nedaju zavriet, aspon to by mohol niekto opravit, az tolko namahy by to nedalo. Sprchy sice nic moc, ale boli vzdy ciste. Vela robia aj zeny ktore su tam hospitalizovane, zial niektore su riadne humusacky 😉 Lezala som dve noci aj na 10. poschodi, co taktiez hodnotim pozitivne. Urcite by som isla do Ruzinova znovu 😀

panki
29. máj 2013

@barchee ja som platila pred cca 3 rokmi 300e. A s tým Špankom to už je tak, ani ja som o ňom nič dobré nepočula. Keď som rodila, vedľa mna mal menovaný na sále ženu, ktorá rodila bábätko v 24tt, bohužiaľ mrtve, ako sa ten hulvát vyjadroval to ani napísať nemôžem, lebo ešte teraz mi je z toho do plaču ☹ okamžite odobrať licenciu a vrátiť diplom

bambina18
29. máj 2013

@putney Ahoj gratulujem k babatku. 🙂 vela zdravicka prajem. Prosim ta napisala by si co vsetko si tam potrebovala zobrat? Pre seba pre babo...a aky bol porod mala si aj EPI?

ganesh
29. máj 2013

@myryjam ahoj, prosim ta, musi otecko absolvovat nejake poucenie,aby mohol byt pri porode? tiez by ma zaujimalo,ci si rodila s epi. dakujem.

azmuk
29. máj 2013

@barchee ja chodim k Feriancovi cele tehot, nie rizikove, ale je to spickovy doktor. 🙂

putney
29. máj 2013

@bambina18 Ahoj, jedine co som potrebovala boli vlozky do podprsenky a par plianok pre malu - mala som 27ks balenie a vacsiu cast som priniesla spat domov, vlhcene utierky, rukavicky pre babo, aby sa neskriabalo a potom svoje osobne potreby. Vlozky, podlozky a aj kosele boli stale k dispozicii. Epidural som mala, ale nestihli mi pichnut - skoro som porodila uz na chodbe 🙂 trosku sa mi podarilo oklamat monitor, ktory neukazoval ziadne kontrakcie a ja som uz bola na 8cm otvorena 😀

syslica
29. máj 2013

@putney Dúfam, že si tieto tvoje riadky prečíta aj pán Dr. Gábor. 😉 Bol mojím izbovým lekárom na 10B a počas jednej debaty ma "obvinil", že si chodím po rozumy na Modrého koníka. Nemá valnú mienku o tejto stránke a hlavne o tých bludoch, ktoré tu niektoré mamy prezentujú ako zaručené medicínske info (teda, musím povedať, že s ním súhlasím, niekedy mi ozaj vstávajú vlasy na hlave). No nečudovala by som sa, keby si občas prečítal, čo také píšu pacientky o nemocnici, v ktorej pôsobí. 😀 a o ňom 😝 .

myryjam
29. máj 2013

@ganesh Manžel nebol na žiadnom špeciálnom poučení, keď ma vzali na sálu, jemu dali plášť, a sestrička mu vysvetlila všetko čo bolo potrebné.

myryjam
29. máj 2013

@ganesh Áno, mala som epidurálku vybavenú vopred, ale zle mi ju pichli, nezabrala mi a všetko som cítila (aj pôrod, aj šitie), a po pár dňoch mi začali neskutočné bolesti hlavy, ktoré som mala z epidurálu..lieky nezabrali ani po pár dňoch...a nakoniec mi museli robiť krvnú zátku, a až potom mi bolesti hlavy ustúpili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre