Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
29. dec 2010

@dany03 http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=101750
tak tu pisu baby, ze je nonstop a da sa platit aj kartou...

dany03
29. dec 2010

dakujem mamulky, kontrakcie sa skracuju, uz chodia kazdych 8-10 minut takze sa ja veru pomaly poberiem na centralny a uvidime ako dopadneme 😅 drzte palce, ozvem sa 😉

sirinka
29. dec 2010

@dany03 drzime!!!

santana
29. dec 2010

@lucia1181 presne 7 dni pred terminom, ale sranda bola ze mne rano v nemocnici praskla voda, takkze porod zacal prirodzene. Ty ak mas 2 cisarske za sebou tak urcite ti to naplanuju tych 14 dni, aby sa vyhli spontannemu zaciatku a tym riziku prasknutia jazvy...
Ja som prave dnes bola na vyberani stehov a pytala som sa dr. ze ako je to keby som este chcela otehotniet...no velmi s ato vraj uz neodporuca po 2 cisarskych, ale ked sa to odsleduje tak v pohode a to sa automaticky planuje cisarsky cca 2 tyzdne vopred.... Ja ked vidim a citim ten vonavy balicek, tak sa neviem zmierit s tym ze by som uz nemala take male babatko, tak keby som este niekedy zatuzila tak to hadam nebude problem. 😅 😅
No tie pocity po porode........radsej na to nemysli dopredu 😉

santana
29. dec 2010

@dany03 drzim palce 🙂

jaavaa
29. dec 2010

@dany03 ja som tam tiez niekde na dverach citala ze pokladna na prijme je nonstop otvorena..len je to tam zasite trochu..a da sa platit urcite kartou..my sme tam platili po odchode z porodnice,lebo na nadstandarde sme boli 7 dni...kedze malinka mala zltacku

jaavaa
29. dec 2010

@dany03 drzim taktiez palce..nech ste zdravi obidvaja...a nech ma sluzbu nejaky zlaty lekar,aby si bola spokojna 🙂

jaavaa
29. dec 2010

@lucia1181 no veru pri Tvojich komplikaciach, by som si aj ja veru vyberala nejakeho dobreho doktora.,nech sa nebojim,ze babatko je v dobrych rukach. Ale po skusenostiach z porodu s MUDr Krizkom, jednoznacne by som si vybrala jeho..ako uz aj santana pisala,ze je velmi starostlivy a ludsky..,,radost rodit,, s nim 🙂

sirinka
29. dec 2010

@santana to uz je dost zastaraly nazor, ze po dvoch CR nemozes mat aj tretie 😉 ved moja teta pred 20 rokmi uz mala tri deti cisarskym a v zahranici cim dalej tym viac pristupuju k alternative, ze aj po dvoch cisarskych sa da rodit vaginalne bez komplikacii...

santana
30. dec 2010

@sirinka no to sa asi len dr tym chrania...keby nieco tak sme vas varovali 😖 ale je to na rozhodnuti zeny....no ja som momentalne tak nastavena, ze by som tretie babo prijala o par rockov 🙂

sirinka
30. dec 2010

@santana ved uvidite....ak sa ti maternica v pohode zrastie, tak by to nemal byt problem...

sirinka
30. dec 2010

@santana

https://vimeo.com/5648654

toto je pekne video...

santana
30. dec 2010

@sirinka joooj to ja nemozem pozerat 😅 lebo potom ma uz nik nenahovori na 3. dieta 😅 Ved ja viem ze po cisarskom sa da rodit prirodzene, len to uz nieje moj pripad, ja mam nabeh na velke deti a uzku panvu, u mna to nebude nikto riskovat a ani ja to nechcem riskovat. Som rada ze uz som celkom fit po minulotyzdnovej sekcii a nechcem si to teraz uz pripominat. Ja som len prezentovala nazor lekarov. 🙂

sirinka
30. dec 2010

@santana za inych okolnosti to ani ja nepozeravam...len toto je take mile video... 🙂

jankaslamka
30. dec 2010

baby chcem sa opytat, tie co mate skusenosti s MUDr. Krizkom, staci ist k nemu ak si ho chcem zazmluvnit az na poradnu ked ma poslu do nemocnice od mojej lakerky? Alebo sa treba nakontaktovat nanho skor? Lebo povodne som chcela chodit k inemu lekarovi, ale on sa zazmluvnit takto neda. Dakujem 🙂

monykaaa
30. dec 2010

@jankaslamka je lepsie kontaktovat ho vopred par tyzdnov, ma to narvano 😅

j.a.n.e.7
30. dec 2010

Čaute maminy, je tu z vás niektorá, čo rodila po 2 CR normálne? Vidím, že sa tu o tom bavíte, ja by som chcela kontakt na ženu, ktorá to zažila 🙂 Ďakujem

cicus13
30. dec 2010

baby to myslíte vážne, že do 5 rokov od podania epidurálu Vám nepichnú daľší ? Ja by som chcela druhé bábo, ale bez EPI si to tak trochu neviem predstaviť 😕 mne sa pôrod začal normálne, ale skončil CR.

cicus13
30. dec 2010

Tá pokladňa tam je...keď vojdete akokeby na urgent tak hneď do ľava za rohom. Je tam aj bufet.

sirinka
31. dec 2010

@j.a.n.e.7 ja viem iba o tej babe v zahranici...konkretne nepoznam u nas nikoho takeho,lebo u nas ti to ziadny lekar nedovoli zrejme....

@cicus13 nie, tu islo o vaginalny porod po cisarskom....ja som mala epidural pri obidvoch prvych porodoch a rozdiel je 22 mesiacov.

lucia1181
31. dec 2010

@santana no tak bola som vcera v poradni,mas pravdu,porod bude o 10-14 dni pred terminom.a podla mna 3 cisarske rezy sa daju zvladnut,ale vela zalezi aj od toho v akom stave mas maternicu po tych 2 cisarskych.ja som ju mala v pohode,ziadne zrasty,tak mi dovolil tretie babo,len s tym,ze som rizikova a od zaciatku na PN a budem az do konca.ozaj,ako to teraz prebieha po vybrani babenka?este stale sa chodi na hodinku na ARO na pozorovanie,ci uz davaju rovno na izbu?ja som rodila naposledy v roku 2004 a od vtedy tam asi nastalo kopec zmien 🙂
@cicus13 ja som rodila prve cisarskym,druhe som chcela normalne,ale povedali mi,ze do 5 rokov po cisarskom mi epiduralku nepodaju.lenze to bolo v roku 2004 a mozno teraz uz maju ine pravidla.nakoniec som aj tak rodila zase cisarskym pre nepostupujuci porod,odtiekla mi voda,ale nemala som kontrakcie a ani som sa neotvarala.

santana
31. dec 2010

@lucia1181 Ja som rodila v 2007 a teraz a oba razy ma zo saly previezli rovno na izbu, takze ak niesu ziadne problemy, na sale ta nalozia rovno na tvoju postel a sup na izbu 😉 aj babo ti po par hodinkach prinesu na prilozenie.
Cize ty si este pred otehotnenim bola u dr a zistovala si ci mozes otehotniet? Mozem sa opytat kolko mas rokov? lebo ja ak budem chciet 3 dieta tak uz nebudem veru najmladsia 😀

baby teraz od veci, prosim Vas beriete alebo brali ste antikoncepciu pri dojceni? ake mate skusenosti a s akou ? dakujem

lucia1181
31. dec 2010

@santana no super,to by bolo fajn,lebo mne babo doniesli az na druhy den na prilozenie na chvilenku.a ano,este predtym som bola na preventivnej prehliadke a tam som povedala lekarovi,ze by sme este chceli babo,ze co si o tom mysli....vysetril,pozrel vsetko,urobil odbery,aj cytologiu.skontroloval maternicu a aj jazvu a povedal,ze jedno dieta este zvladnem donosit bez problemov.tiez nie som uz najmladsia,presne zajtra budem mat 30 rokov 🙂.inac teraz som dostala rovno v poradni papiere na sterilizaciu,vraj je to v mojom pripade uz potrebne,ze dalsie babo by uz bolo velmi rizikove...tak premyslam a rozhodujem sa ci to podstupit,alebo nie.ale mysli,ze ano,kedze uz dalsie dieta neplanujeme.ja som brala antikoncepciu pri dojceni,ale iba mesiac,lebo mi z nej bolo stale zle,tak nakoniec som to vzdala.teraz som mala taky kruzok vaginalny a ten bol super,len neviem ci sa da aj pocas tehotenstva.najlepsie je opytat sa lekara,kazdej zene sadne ina antikoncepcia a on ti da urcite tu spravnu 🙂

santana
31. dec 2010

@lucia1181 jeeejda tak to mas krasny narodeninovy datum 🙂 prajem vsetko najlepsie 🙂 no a ved to si mladucka 😉 ja budem mat 35, cize ked by som teoreticky zacala uvazovat o dalsom babatku tak to uz budem mat skoro aj 40 🙂 no stara korcula 😀 aaaale vsak uvidim
Po sestonedeli ked pojdem na kontrolu tak vyzistim ake su moznosti s tou antikoncepciou, naposledy som to brala hadam pred 10 rokmi odvtedy sa asi dost zmenilo 😅
A ano s tou sterilizaciou - tu odporucaju po 3 cisarskych...ale zas je to len na zene

sybilka
31. dec 2010

jeej aj ja som 1.1. ,ale ročník ako santana 🙂 inač k téme -ja som sa dala po dvoch cisarakoch podviazat,vzhladom k veku a aj k zdravotným problémom....a nelutujem .Nemusím riešit antikoncepciu a som spokojná.

sybilka
31. dec 2010

pardon 😅 mám rovnaký datum nar. ako lucia1181 som chcela napísat ,žeby už to šampanské čo sme si s mužíkom otvorili ??? 😀

danka86
1. jan 2011

Viete mi prosim vam poradit, ze kolko stoji nadstandartna izba v ruzinove? A kolko stoji doprovod pri porode?

danka86
1. jan 2011

@cucuriedka dakujem, ale to nie je stary cennik? je to este v slov.korunach. Tolko som platila pri malej, ale epiduralka vraj bude stat od noveho roka 150€ a tu je cena 2500sk. Tak teraz neviem 😅

maznacik007
1. jan 2011

@danka86
http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/ps-d...

cennik platil do vcera ... niektore sa zvysili napr. EPI stoji zo 109 na 150 EUR

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre