Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
21. jan 2011

@rena273 hej, ked je volna postel...

t1nulka
21. jan 2011

@sirinka a nevadi babatku ta klima na izbe? 😕

janula123
21. jan 2011

Ahojte baby. Nepoznáte MUDr. Pancúna st. z Ružinova?

sirinka
21. jan 2011

@t1nulka my sme ju pustali, iba ked sme tam neboli...inac by som ju nepouzivala...urcite to moze tym miminkam poskodit...

janula123
21. jan 2011

@sirinka
jééé. pozerám, že máš termín 22.3. Mne sa takmer pred 2 rokmi 20.3. narodil synček. 🙂

t1nulka
21. jan 2011

@sirinka ahaaaaaa, kazdopadne aj podla mna sa oplati ten nadstandard... 🙂 ale isto to byva v lete plne 😒

iinuska
21. jan 2011

@t1nulka nielen v lete 😉

sirinka
21. jan 2011

@t1nulka no plne to je v podstate vzdy...zalezi, ako natrafis...a hlavne treba to stale dookola omielat, ze ho chces...mne sa zatial usiel obidva razy....

sesilia
21. jan 2011

a ten nadstandard treba zaplatit este pred porodom v pokladni alebo ako je to s jeho platenim? dakujem

bobora
22. jan 2011

@janula123 mna pred 5 rokmi rodil jeho syn perfekný doktor vraj je otec taký istý

mimifred
22. jan 2011

@sonicka315
Ahoj Soni. Dakujem mam sa docela fajn a ty? ako?

mimifred
22. jan 2011

@rena273
ahoj
Ano rodila som v ružinove, len o nadstandarte temozem povedat nic, pretože ked som rodila boli obsadene vsetky izby a bola som na obycajnom oddeleni. Ani som sa na nadstandart nedostala, takže neviem. Takže mozno ani ty na nadstandarte nebudes ak budu obsadene izby, lebo to sa neda zarezervovat. 😒

mimifred
22. jan 2011

@aderka
tak to ano. ved vydis z foto ako približne vyzeram tak ma potom oslov ak ma tam uvidís 🙂

sesilia
22. jan 2011

baby a ao je to s tym nadstandardom? kedy a kde to treba zaplatit?

karaa
22. jan 2011

pocas pobytu na nadstandarde vam daju sestricky papier o pobyte na nadstandarde a otecko to pocas niektorej z navstev zaplati a donesie potvrdenie o zaplateni, ktore vyzaduju sestricky pri prepusteni mamicky - takze netreba dopredu, plati sa pocas pobytu, najneskor v den opustenia porodnice

arrett
22. jan 2011

Ja som rodila 10teho a izby na nadstandarde boli prázdne. Ja som bola sama na izbe 4 dni. Takze uplna parada. Super som si oddychla.
Pred 14 mesiacmi som lezala na štandarde a nedá sa to porovnať. Nejde o luxus, ale o tu pohodu, ktorú žena po pôrode potrebuje. Na štandarde sme boli 4 aj s babatkami a ja som nepospala ani minutku. Nemohla som sa poriadne vetrat a vadila mi sprcha. Teraz som sa po každom kojeni osprchovala, nasadila erarne pyzamo, čo majú sestricky voľne položené s vlozkami a podlozkami, rozcapila na posteli a 3 hodky driemala s dcerkou. Proste klud aký by mal byt po pôrode. Takze jednoznačne ak môžte, investujte do nadstandardu.

zuzka1008
22. jan 2011

@arrett tosi mala super, ja som tiež chcela nadštandart, nam to bohužial nevyšlo ☹ bolo plno, ked som rodila, bola som najprv na 10posch, až po 6hod ma previezli dolu, taka bola tlačenka, na izbe sme boli 4 a nič sme nenaspali, no horor.... Ale personal super možem len odporúčať 🙂

sesilia
22. jan 2011

ja idem zajtra do ruzinova na vyvolavacku a strasne sa bojim. ako je to tam s klistirom, davaju to tam vsetkym . co ma tam caka,ked tam pridem? dakujem

iinuska
22. jan 2011

@sesilia klistyr nedavaju, dostanes 2 cipky

sesilia
22. jan 2011

a nedavaju nic na vyprazdnovanie? tie cipky su na vyvolanie? Najviac sa bojim, ze mi daju nieco na to vyvolanie a nic to so mnou neurobi a posunie sa to. uz by som to chcela mat za sebou.

jankaslamka
22. jan 2011

Baby ako je to s prisatim babatka v ruzinove? kedy ho daju prvykrat sa prisat? hned po porode? alebo az ked ste na izbe?

aderka
22. jan 2011

@mimifred akurat pozeram ved ty pochadzas z Malaciek, ty tam byvas alebo byvas tu v Ba, ked ides rodit do Ruzinova a ides si niekoho zazmluvnit? juuuuuj uz sa neviem dockat toho dna deeeeeee , uz si pomali zehlim vecicky a vsetko pripravujem. Este ma caka tyz. praca a potom od 1.2.2011 nastupujem na povinnu matersku🙂 drzkajte sa

iinuska
22. jan 2011

@sesilia ja som myslela glycerinove cipky na vyprazdnenie

ivaluu
22. jan 2011

@jankaslamka

Ahoj, ja som bola tento stvrtok na prehliadke porodnice. Zevraj daju babetko prilozit hned po vazeni a merani(do pol hodiny po porode) - v perinke. Potom ho odnesu na novonarodenecke sa zohriat. Po dvoch hodinach ho opat prinesu prilozit a opat ho odnesu. Na izbu ti ho daju ak sa na to citis cca po 6 hodinach.

jankaslamka
22. jan 2011

@ivaluu jej super, dakujem za info.. na tu prehliadku porodnice sa treba nejak dopredu prihlasit, alebo to je nejako dane a moze tam ist kazdy? Ale asi mam este cas..baby tam asi chodia az ked chodia na poradne do nemocnice

ivaluu
22. jan 2011

@yennn S cim konkretne si nebola spokojna co sa tyka poporodnej starostlivosti??Dakujem za odpoved

ivaluu
22. jan 2011

@jankaslamka podla mna mozes ist aj teraz radsej nech si mozes porovnat porodnice. Totiz od 35 tt uz musis chodit do poradne tam kde chces rodit, takze to uz musis vediet kde to je🙂
prehliadky su utorky a stvrtky o 13.oo, stretavate sa na 9. poschodi, pride pre vas sestra. Je lepsie dopredu zavolat(v den ked chces ist) - 02/48234609 - ak maju nieco akutne prehliadky nie su.
Mozes si pripravit otazky ktore ta zaujimaju - ohladom starostlivosti atd.

jankaslamka
22. jan 2011

@ivaluu no ja pojdem na isto rodit do ruzinova.. kramare mam daleko a antolska nehrozi 🙂 Ale super, dakujem za ifnosky, poznacim si to a pojdem sa tam urcite pozriet 🙂

yennn
22. jan 2011

@ivaluu no jednak bola tam jedna sestricka na novorodeneckom, ktora ma vzdy totalne rozhodila, taka starsia - ak je este tam, hned by si vedela o kom hovorim. Mysli si ze je mudrejsia ako doktori (nehanbi sa to povedat nahlas), na mamicky bola strasne prisna - mna rozrevala kazdy druhy den (mala som rozkolisane hormony a bola som prvorodicka, takze to je dovod, inak by sa mi to nestalo - uz pri druhom by som jej to riadne natrela, snad 🙂 )
A jednak - aj ked som bola na nadstandarde, tak sa mi nikto nevenoval, aj napriek tomu ze som vsade zufalo takmer prosila o pomoc, ze maly nevie papat moje mliecko (a mala som ho vobec?). Jediny kto ma podporoval bola primarka novorodeneckeho, ale ta samozrejme nemohla sa mi venovat ( na to su tam ini), tej velmi pekne dakujem. Ale aj tak som sla domov z placom a s odporucanim "kupte si cestou nutrilon" - co sme aj urobili ☹
No kedze som silna natura, zabojovali sme nakoniec ale trvalo to dlhych a hroznych 7 tyzdnov, mnohi by to vzdali. A ked som potom dala stretko bab ktore rodili zarovno so mnou ale na antolskej, a pocuvala ako sa im krasne venovali............. 😔
A tiez - nejako nam zabudli povedat ze su tam dva tímy personálu (sestricky a doktori) - šestonedielky, a novorodenecké. Takže keď som šla dopredu sa niečo sestričky spýtat, tak zahučala na mňa, že ona tu na to nie je, že sa mám spýtat novorodeneckej... ale zeby nám ich predstavili, alebo aspon nosili uniformy inej farby.... (a to opakujem, bola som na nadstandarde ☹ )
Ale inac - co sa tyka samotneho porodu, tam bol na sale personal super. Lenze to trvalo "chvilku" oproti tomu casu co som tam stravila neskor 😖

ivaluu
22. jan 2011

@yennn Dakujem za info. Tiez som sa pytala sestricky v ruzinove na laktacnu poradkynu - ci ju maju. Len na mna prekvapene pozrela - "A na čo??" - trochu zvlastna odpoved..
no este mame chvilku casu, tak mozno zmenim nazor aj porodnicu 🙂
Pekny vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre