Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

aktak
22. jan 2008

myslim ze dr.drab je uz zdravy ak sa na to pytas, myslim ze bol cez sviatky chory ak sa nemylim

bejca
26. jan 2008

zostal vomne pocit 😅 ze momentalne nikto nerodi v Ruzinove 😀 😀 od 22.1. ani riadok xixixiixixxi

liluska
26. jan 2008

no o ružinove sa tu málo kecá...o iných nemocniciach je "živá" diskusia a o ružinove nič 😒

mimmka
26. jan 2008

ahojte, ja som rodila v ružinove 2x a bola som maximálne spokojná 🙂 a myslím si,že sa zlepšili 😀 lepší bol personál hlavne na pôrodnici boli všetci veľmi milý a tiež na novorodeneckom boli strášne ochotní a všetko poukazovali aj keď som bola druhorodička, mali tam zrekonštruované priestory, kde boli rozdelené na dva bloky-štandt. a neštand., celkovo táto nemocnica má zrejme nejakých sponzorov, lebo bolo všetkého dosť, hlavne vložky, podložky a plienky tam mali na kilá......a detičky obliekali do takých chutných bodyčiek a polodupiek, chlapci mali modré a béžové a dievčatá mali ružové a žlté, mamičky mali možnosť používaťi elektrické odsávačky 😉

bejca
26. jan 2008

😀 mimmka jeeeeeej peknucke este aj tak ich drobcekov rozlisuju 😀
no nas to caka asi uz cochvilku 😅 bojime bojime ale co uz prezijeme 😀 ale ako pocujem tak teraz sa s tymi porodmi ako keby mech roztrhol - co je dobre a tesi ma ze sa konecne zacalo viac deticiek rodit - ale chcela som ist na nadstandarrd tak neviem ci bude volny 😅 ale co uz .... uvidime hlavne aby vsetko prebehlo v poho 😉

januliak
26. jan 2008

Bejca ja som tiez rodila v Ruzinove. Ja si tiez nemozem stazovat,ale urcite sa oplati zaplatit ten nadstandard. Uz len kvoli sprche a zachodu... Ale dokonca nam jedna sestricka hovorila, ze sa baby dali prelozit z nadstandardu na klasicke, je to asi kazdeho nazor.
Co sa tykalo personalu, tak nasli sa aj menej prijemne sestricky,ale inak to bolo fajn. Ja si neviem vynachvalit stanicnu z novorodeneckeho. Mala som ju aj pri porode a je velmi ochotna sa rozpravat a vysvetlit.
Ja ako prvorodicka som nebola skusena, co sa tykalo kojenia a bezproblemov vysvetlili.
A ako pise mimmka vlozky vsade kam sa pozries, plienok taktiez dost, no a nebol problem ani s vecickami, ked ti drobec zaspinil body alebo dupky. Vlozky ponukli aj mojmu drahemu pri porode, ked si pytal nieco do coho by si mohol utriet nostek 😀 😀 😀

pietra
26. jan 2008

veru, tie vlozky tam pouzivaju uplne na vsetko 😀
a to farebne delenie veciciek sa mi tiez velmi pacilo. V jeden den mali nejaku krizu, vypadla im pracovna ci co a sestricka sa mi pri kupani ospravedlnovala, ze musi dat malej dupacky bezove a nie zlte 😀 som na nu len oci plestila
bejca, vacsinou kazdy kto chce sa na nadstandart dostane, hoci nie hned prvy den. Ja som mala stastie, rano ma odviezli najprv na standart, ale poobede som uz isla na nadstandart
a co sa tyka ochoty vysvetlovat, nemozem sa stazovat. Dlho predlho sa mi snazili pomoct a najst vhodnu polohu pri kojeni, aby sa mala bola ochotna prisat

bejca
27. jan 2008

januliak 😀 uz si viem zivo predstavit mojho keby mu tak podali vlozku na utretie nosteka 😀 😀 no a ja osm tiez teda zvedava ako prvorodicka ako sa " rozbehnem" aj pri porode -dychanie a pod ... a potom kojenie a pod... ale ved tiez dufam ze tam pomozu a poradia 😉 a ten ndstandard by som fakt rada - presne koli sprche a wc ...ale ved uvidime ako to bude 😉
pietra 😀 to muselo byt zlate 😀 ze nevadi ze budu bezove 😀 jeeeeej 😀 podarene -a aj mne doki povedala ze ak sa nepodari v ten den tak na druhy vacsinou sa dostane zena na ten nadstandard tak uvidime -ale ved 4 dni neni az taka dlha doba a potom uz budeme domenka 😉

januliak
27. jan 2008

Beji u nas bolo vsetko v poriadku od zaciatku, este aj zltacke sme sa vyhli a aj tak nas nechali pat dni a to bolo uplne plno,ze baby lezali aj na 10 a deticky mali na 9. Ja som porodila v sobotu a v nedelu vecer som isla na nadstandard. Dalo sa prezit aj to, ale spokojnejsia som bola na nadstandarde.
A co sa tyka dychania a porodu, vsetko ti tam sestricky aj tak hovoria, ale ja som aj tak najviac pocuvala draheho, ktory opakoval po nich 😅 😀 Nastastie mne porod trval styri hod. tak to bolo rychle a sestricky to tiez necakali. Boli mile a napr. v sprche som bola dva krat, velmi mi pomahala a ak ti mozem doporucit, tak prechadzaj sa, pomaha to v tom, aby to bolo rychlejsie. Ja som o stvrt na desat prisla do porodnice (4cm otvorena) a o jedenastej som uz bola na 8cm, vsetko to bolo vecer, tak zacalo to v piatok a skoncilo o 0.10 v sobotu 😀 A kvoli kontrakciam som nemohla sediet ani lezat,kruzila som tam ako druzica okolo toho stola 😅

jaz
27. jan 2008

ahojte, odporucam ist na obhliadku porodnice ruzinov, sestricka, ktora ju robi je velmi mila, vsetko vam podrobne vysvetli - rozdiel standart - nadstandart, epi, kedy ist do porodnice, co mat v taske na porodnej sale, ukazala nam nadstandartnu izbu, porodnu salu...

cicushka
27. jan 2008

jaz) ja ked som rodila, tak sa prisla akurat pozriet ta prehliadka s buducimi mamickami a oteckami. Sa ma ta pani spytala, ci mozu...tak som povedla, ze mozu (samozrejme ma zakryli) no ale dlho nepobudli, lebo isla na mna akurat kontrakcia, tak isli radsej prec, aby sa nevylakali 😀

Inac zvedave mamce..u mna v albuem je vidiet jeden z ich porodnickych boxov (udajne ten najlepsi). Tak kuk, kto chce vidiet.

A ja som uz davnejsie pisala, ze Ruzinov je super. 🙂

bejca
27. jan 2008

jaz si zlata 😅 viem ze je fajn tam ist - ale akosi ked muzik pracuje a neni som s BA a ani z blizka .. tak je to trochu zlozitejsie 😅 aj ked by som rada 😉
a co sa EDA tyka tak ju mam zaplatenu a bola som na pohovore aj s anesteziologickou 😉 ale berem ju ako " taku poistku " ak by to islo tak radsej bez nej -ale to zistim az potom ...
kedy ist do porodnice mi asi povie moja doki - zalezi ako budem " vyzerat " asi xixiixix a ako sa jej budeme s Petkom pozdavat 😉
manzel k porodu nepojde a ani neviem ci tam vobec bude aspon na zaciatku a konci - nakolko zalezi ci tam budem uz pred porodom nejaky cas alebo priamo az v danu chvilku 😉 ved uvidime ...ako to dopadne ale ja by som aj tak nechcela aby pri priamom porode bol .
januliak dik pekne si to napisala 😉 no ved som zvedava ako to "dopadne " somnou a potom vam popisem ako to prebehlo 😀 ale dufam ze to bude v poho 😅 ale to dufame vsetky 😉

jaz
27. jan 2008

my sme buducich ocinkov nechali na chodbe, bolo to zelanie kocky, ktora tam bola napojena na monitor, mala vyvolavacku a posobila, ze je v pohode - aspon, kym sme tam boli

lula5
27. jan 2008

Ja som uz pri prichode do porodneho traktu avizovala nech zistia ako je na tom nadstandard. Normalne mi vyhoveli a zistili, ze su volne 4 miesta. Bola som teda v poho, kedze sme rodili dve. Lenze do hodiny sme uz boli styri a napokon pat. Tak som chodila sondovat ako je na tom kto s porodom, aby ma nahodou vsetky nepredbehli a "nutila" som porodnu asistentku volat na oddelenie a jeden flek mi rezervovat. Napokon porodili vsetky predomnou.... ale nastastie sla jedna na standard, takze svoje miesto som mala iste.
Inak ja si myslim, ze vdaka tym detickam je to aj tak jedno. Hadam okrem tej kupelky. Ja som bola v sprche vkuse.
Inak sestricky novorodenecke boli fantasticke vsetky a viem, ze tie druhe - urcene mamickam mali tendencie byt vselijake, ale tie som k nicomu nepotrebovala, takze som ich neriesila. A detske lekarky boli tiez super. Az na jedneho mladeho lekara, ktory mal v sobotu sluzbu a cele doobeda som si myslela, ze ide o osetrovatela, ktory niekoho prave doniesol z porodu - este som sa cudovala co nezdravi nevychovanec a napokon sa na vizite z neho vyklul lekar. Ale aj tak bol nanic, nic nepovedal, dokonca spolubyvajucej malemu zistil selest na srdci, zapisal to do karty a nepovedal ani slovo az kym to tam na druhy den nenasla primarka detska... mojej malej rovno v ten den zistili zvyseny bilirubin a sla pod lampu na 12 hodin a ani sa neunuval mi prist k tomu povedat par odbornych slov... ale to som tam cirkus narobila riadny....

Vonku prsi a mala spi tak som sa rozpisala, ale ruzinov proste nesklamal. Akurat, ze som malu raz dostala oblecenu po tej lampe v nejakych oranzovych dupackach, bola noc a to vyzeralo ako ten mundur co si treba dat na ceste ked sa nieco stane s autom... hned som ju vyzliekla a sla slohnut ine oblecko z vozika pri recepcii sestier.... ziadna sestricka tam nebola tak som si dokonca chvilu aj vyberala nech je babulka pekna.... haha.

bejca
27. jan 2008

cicushka ja som uz tvoj album videla 😉 a teda super to vyzera v tom boxe 😀 a to su vsetky take alebo kazdy je iny ?? 😅 a malinka je nadherna 😉
lula no ja som zvedava ci bude nieco volne na nadstandarde - my sme vo februarovkach co si piseme ale 60 bab 😀 a pomalu tristvrte chcem ist do Ruzinova a na nadstandard xixixi a to nehovorim este co su aj ine maminy 😅

januliak
28. jan 2008

Bejca nie su vsetky take. Len tento jeden je taky hezky, ja som bola na starom, kde asi zastal cas 🙄 Ale to si ani tolko nestihas vsimat. Inak vacsinou casu som bola aj tak na chodbe asi hodinu a pol pred tym sme boli v tom boxe.
A vtedy ako som tam bola a nebolo volne, tak som bola v poradi stvrta a v jeden den(tu nedelu) ich pustili z nadstandardu sest. V tom case bolo cca 6 porodov za den.

bejca
28. jan 2008

hm myslela som si - lebo ten je ozaj pekny 😀 taky " utulny" iny ako tie obyc. 😝 ale ved co uz a vtedy to asi ani clovek nevnima len chce aby uz bolo po 😀 a mal uzlicek pri sebe ze 😉 a s tym nadstandardom ma to netrapi ak nebude volny tak sa nezblaznim co uz no 😉

januliak
28. jan 2008

Da sa to vydrzat aj tam 😉 My sme vtedy dve rodili a ta baba bola v tom novom, ale jej robili sekciu, tak asi preto ju tam dali.
Ja aj,ked som bola nad tom nadstandarde som sa nevedela dockat, ked pojdeme domov.A nakoniec v ten posledny den mi to este predlzili(bola som uz zbalena a nedockava), bo miesto mne doniesli prepustaciu spravu mojej spolubyvajucej... 😒
Neboj bejca vsetko bude ok a naozaj je to len par dni a potom uz sa budete tesit z malickeho doma a tie prve dni si naozaj budete uzivat, bo nic ine nebudete robit len sa pozerat do postielky 😀 😵

bejca
28. jan 2008

januliak 😀 ti verim ze si nemohla vydrzat domov 😀 ved doma je len doma 😉 a o tom urcite nepochybujem ze do tej postielky budeme stale pozerat - uz teraz pozeram 😀 aj ked je este prazdna 😉 😀

januliak
29. jan 2008

Presne tak, my sme mali postielku zlozenu asi mesiac, odkedy nam povedali, ze to moze byt kazdu chvilu a pritom si to potiahla dokonca 😉
Daj potom vediet ako to vsetko dopadlo a drzim pasticky, nech je to rychle a co najmenej bolestive 😉

bejca
29. jan 2008

😀 😀 my mame postielku uz dllllllllho zlozenu 😀 xixixiix a neboj sa jasne ze dam potom vediet 😉

maatalka
29. jan 2008

fiii, vy tu mate toho popisane... nejdem vsetko citat. len pridam moju skusenost s Ruzinovom:
rodit som tam sla, lebo MUDr. Janek ml., ku ktoremu chodim do nadstandastnej ambulancie, rodi v Ruzinove. tak nebolo co spekulovat 😀 trosku som sa toho bala, nemocnica vyzera ako ktorakolvek ina - nic moc. ja som bojko a bolesti neznasam prave najlepsie, tak som aj mala obavy, ako to zvladnem. s EPI to bolo naozaj fantasticke a kedze mi porod vyvolavali, cele to trvalo len 5 hodin a slabsie bolesti som mala mozno tak dve hodinky. po epidurale som sa mohla normalne usmievat, take to bolo super. no a presonal bol fakt vyborny. moj lekar sa velmi staral a aj tie baby okolo boli skvele a mali nenormalne profesionalny pristup. pocas kontrakcii si ma moc nevsimali, len ma chodili vsetci v pravidelnych intervaloch kontrolovat. ale ked prislo na rodenie, cely tim sa pekne zbehol a pomahali ako sa dalo. jednoducho uzasne. malu zo mna vytlacila sestricka ako zubnu pastu a doktor ju pekne vytiahol, takze aj samotny porod trval mozno 5 minut 😀 ked uz bolo po tom, ani sa mi verit nechcelo, ze to je vsetko. sla by som v ten den mozno este aj trikrat. a hoci mi robili aj epiziotomiu a nieco sa napriek tomu roztrhlo, vdaka epi a pridanym analgetikam sa aj sitie dalo celkom zniest. ak toto vyzera ako oda na Ruzinov, tak aj je 😀 bola som velmi spokojna. lezala som na nadstandarte (mam pocit, ze moj lekar mi to "zabookoval") a setricky sa dali, len mali toho straaaasne vela. bolo sa treba pytat. ale babatka naozaj lubili, bolo to vidiet. a ked som mala problemy s kojenim, tak mali pre mna okrem rady aj mile slovo - ako ludia, nie ako stroje. ja som bola naozaj spokojna. hoci mi je jasne, ze vela robilo aj to, ze sokm nemala ziadne vaznejsie komplikacie a obe sme boli zdrave a v poriadku. budem vsetkym buducim maminkam drzat palce, aby im to dopadlo rovnako dobre ako mne 😉

danka86
30. jan 2008

Baby odporucate mi epiduralku? Chcela by som rodit v ruzinove, ale co ma teraz najnovsie trapi, ci si mam dat pichnut epiduralku? Nie je to nebezpecne, alebo bolestive??

zabka1003
30. jan 2008

Danka, epi vrele odporúčam..vpichnutie ma absolútne nebolelo a totálne mi potlačila bolesti. Mala som dlhý pôrod a vďaka epi som nabrala silu, aby som vládala malú vôbec vytlačiť. Takže je to skvelá vec. Všetky baby čo so mnou rodili si pochvaľovali, takže ja hovorím ano!!!

jaz
30. jan 2008

danka, na prehliadke porodnice v ruzinove nam sestricka povedala, ze ked uvazujeme o epi, treba ju mat zaplatenu dopredu, ak by si sa nahodou rozhodla, ze ju nechces, nedaju ju ti ju a peniazky vratia. Tiez spominala, ze v ten den na sale ich jedna mamicka so slzami prosila, ze manzel jej ju hned odbehne zaplatit, ale tak sa to uz neda, lebo ze sa musis rozhodnut v pokoji a nie pri bolestiach. Tiez dodala, ze keby ona mala taku moznost v dobe, ked rodila, vyuzila by ju.

ginger01
30. jan 2008

danka, ak nie si z tych, co radia trpia a chcu si vytrpiet aj porod, vrele odporucam. Je to bezpecne, neboli to a hlavne, ked pojde do tuheho , budes mat dost sil na vytlacenie babatka, presne ako uviedla zabka, lepsie spolupracujes s personalom. Je to dobre aj pre to dieta /kvoli O2/. Ja sama tiez do toho pojdem.

tucika
30. jan 2008

Ahojte maminky a tehulky, koho treba kontaktovat kvoli prehliadke porodnice? Dakujem.

bejca
30. jan 2008

danka - ja mam epi zaplatenu a teda samozrejme aj pohovor s anesteziologickou , ale s doki sme dohodnute na tom ze ak by som to "zvladala " bez epi tak mi ju nedaju - ale ako pise zabka pri dlhom vycerpavajucom porode si myslim ze je to uplne super - a vzdy mas moznost si ju nedat a peniazky dostanes spat -ale ak nemas pohovor a zaplatene nikto ti ju nepichne 😅
a ja si myslim za som aj kludnejsia teraz - takze urcite aj po psychyckej stranke je dobre mat ju zaplatenu 😉

bejca
30. jan 2008

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/...
tucilka tu je link a mas tam aj pisane kedy su ake prehliadky a pod 😉

tucika
30. jan 2008

Dakujem bejci! Ja tiez idem rozhodne s epi!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre