Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nibiru
4. feb 2011

@danka86 otom ani neviem tiez som tam rodila nikto sa nas ani na to nepytal ja som malej davala nasterlit tento tyzden chceli sme skor ale nastreluje sa az od 6mesiacou na nasa doktorka uska neprepichuje tiez je za nastrelovanie vraj je to menej bolestive a nezapaluje sa to a tiez nam to odporucila po ockovano tak nam to super vyslo pred 2tt nas ockovali 🙂 inak mala ani neplakala troska zamrncala aj to ze sa zlakla toho zvuku pistole o 5min. uz spala v kociku netreba to cistit proste nic o 3tt mozme vymenit nausnicky 🙂

danka86
4. feb 2011

@nibiru Veronike sme dali prepichnut ked mala 3tyz a ja som plakala dlhsie.. 😀 par dni som jej to cistila, ale uplne v pohode to bolo..

nibiru
4. feb 2011

@danka86 tak to ti verim ja by som asi tiez ja som chcela ale hovorim nasa lekarka to nerobila a odporucala pockat po ockovani no koli tbc sme mesiac pretahovali takze 1ockovanie bolo az 4m.co lekar to inay nazor.o)no ale som rada ze uz ich ma 😀 mne prepichovali ked som mala 12r.a nerada na to spomynam xixixi

sirinka
4. feb 2011

@danka86 nie, v ruzinove to oficialne nikto nerobi...
a moja pedatricka nam tiez odporucila nastrelit po druhom ockovani....ja by som uz ani nedala prepichovat....to je 2x bolest a casto sa to zapaluje....

danka86
4. feb 2011

@sirinka moze byt, ale ako vravim, Veronika s tym nemala ziaden problem a plakala mozno minutu dokopy.. par dni sme dezinfikovali a bolo dobre.. Tak sa aj teraz rozhodnem pre tuto alternativu, len som chcela vediet, ci nahodou aj v nemocnici neprepichuju, ale dakujem.. 😉

frola
5. feb 2011

dakujem vam vsetkym za odpovede. v podstate ci sme na izbe 4 alebo dve by mi bolo jedno. ale vadi mi ze ti dieta odnesu prec a okupu ho sestricky. a aj tie sprchy a vecka na konci chodby nic moc. a co robite s detmi ked potrebujete ist cez celu chodbu na vecko?

iinuska
5. feb 2011

@frola babenko Ti postrazia zvysne tri, alebo jedna spolubyvajuca

@danka86 v nemocnici uska neprepichuju

frola
5. feb 2011

a este mi napadla jedna otazka. existuje tu aj nadstandartna porodna izba? viem ze na antolskej ju maju.

sirinka
5. feb 2011

@frola je tam jeden nadstandartny porodny stol, len neviem, ci sa da zaplatit si ho...
ja som na nom lezala pri druhom porode...ale nakoniec som tam nerodila...
tu su platene sluzby a box medzi nimi nie je....

frola
5. feb 2011

@sirinka dakujem

lucia963
6. feb 2011

Rodila som v ružinove v roku 2008 a teraz sa chystám znova ale pri prvom dieťatku som nemala dobré skúsenosti so sestričkami. Rodili ste tam v blízkej minulosti? čo hovoríte na sestričky?

sirinka
6. feb 2011

@lucia963 a ktore sestricky mas na mysli...ja som pri prvom porode bola uplne sklamana z pristupu sestriciek, ale pri druhom a to som bola po CR som to uz vnimala uplne inac....tak mozno sa zmenil ich pristup alebo ja uz som jednoducho nepotrebovala tolko pomoci od nich ohladne miminka...slo najme o sestricky z novorodeneckeho odd....
rodila som v 2007 a 2009...

iinuska
6. feb 2011

@lucia963 ja som so sestrickami problem nemala, boli mile. Ale baby tu davnejsie spominali nejaku tmavovlasu tusim

cicus13
6. feb 2011

Ja som rodila júl 2010 a novorodenecké boli super všetky až na dve ktoré si mysleli, že zožrali všetku múdrosť a keď som sa niečo opýtala tak sa zatvárili, že ich otravujem...obe boli mladé. Potom tam bola jedna tak okolo 35 taká silnejšia a tá bola úplne perfektná.

lucia963
6. feb 2011

no hlavne jedna bola taka staršia a tak divne rozprávala,chodila aj kupať babetka, strašný prístup,mzslela si že vie všetko,no poradiť nevedela a nechceli mi dať pre malu mlieko,stale len glukozu ale z tej stále len grckala, vraj mam prsia tak mám aj mlieko ale nikto mi ich nechytil či su prázdne alebo nie... a kedže malá stále plakala od hladu tak som bola tak na nervy že sa mi mlečko ani nespustilo... 😒

sirinka
6. feb 2011

@lucia963 no s tou glukozou maju pravdu...len bohuzial vystresovanej prvorodicke to je prd platne, ked ju odbiju jednou vetou...presne takyto problem som aj ja mala pri klarke, nastastie som sa zatala a nakoniec sme sa kojili...ale v nemocnici pomoc ziadna....

janush
6. feb 2011

Ja sa rozhodujem este medzi Ruzinovom a Kramarmi... vraj na Kramaroch su milsie a lepsie sestricky, je to pravda? 😕

dankadina
7. feb 2011

Tak aj ja sa chystám svoje druhé dieťa priviesť na svet v Ružinove, dnes som sa dohodla s Dr. Križkom na zazmluvnení. Prvú malú som tiež rodila v ružinove ale s dr. orosom, bola som spokojná, mala som aj epi aj nadštandard, len sestry z novorodeneckého boli nejaké divné

vivianaba
7. feb 2011

Baby viete co ma udivuje? Ake rozne mame kazda skusenosti z Ruzinova. Citam ze vasim detom davali glukozu - ked som porodila ja (v juli 2010, bola som na standarde) tak som o ziadnej glukoze ani len nepocula, maly bol stale pri mne a ked este nevedel sat sestricka bez slova doniesla striekacku s mm ani pytat som nemusela. To bolo jediny raz v zivote kedy dostal ine ako moje mliecko. Suhlasim ze niektore sestry z novorodeneckeho boli odmerane, hlavne 2 mlade, jedna ciernovlasa a jedna blondyna. Ale zase jedna ina ciernovlasa mlada bola super, tusim sa volala Tana. A taka starsia z novorodeneckeho ma naucila prikladat si maleho, lebo sa nevedel prisat. Skusala to so mnou az kym sa nepodarilo (ale ked odisla mne samej sa to zase nepodarilo hned 🙂. Mne sa skor zdali trochu odmerane lekarky - taka starsia novorodenecka a izbova lekarka gynekologicka. Neviem ci odmerane je spravny vyraz, skor take profesionalne, splnili si povinnost, vysvetlili stylom otazka-odpoved, a odisli z izby.

@dankadina - aj ja som rodila u Krizka a bola som veeeelmi spokojna, ak budem zase tehu urcite si ho vyberiem znovu. Drzim palce!

jankaslamka
7. feb 2011

@dankadina dohodla si sa snim osobne? ci len telefonicky? ak smiem vediet 🙂 ci uz k nemu chodis alebo este nie

sirinka
7. feb 2011

@dankadina a teraz nechces u orosa rodit?

@vivianaba no ja som pri druhej tiez mala zo zaciatku problem si ju prilozit spravne....to je normalne, lebo maloktore mimi hned otvori ukazkovo pusinku a dokaze uchopit dvorec tak, aby mu poriadne tieklo mliecko...s kazdym babatkom si to treba nacvicit... 🙂

mijatkova
7. feb 2011

ahojte aj ja sa chystám rodiť v Ružinove termín mám 10.3. rodila som tam aj v roku 2005,bola som na nadštandarde a bola som spokojná.vtedy som mala zazmluvneného dr.SPANKU ale teraz by som chcela primára Hollého,máte s ním niektorá skúsenosť?chcela by som sa spýtať,kedy a kde sa dá vybaviť epidurál,viem že sa to tu už písalo,ale nechce sa mi to hľadať 😉 dakujeeeeeem 🙂

dankadina
8. feb 2011

@sirinka teraz som dostala super odporúčania na križka, tak vyskúšam jeho. Ked som sa mojho dr. pýtala na názor či orosa alebo križka, tak mi povedal jednoznačne križka a že oros je stará klasika.

dankadina
8. feb 2011

@jankaslamka volala som mu na mobil dohodli sme sa, že až po 7.mom marci k nemu začnem chodiť do poradne (dovtedy k mojmu dr.) a keby sa dovtedy náhodou niečo dialo budem mu volať na mobil.

jankaslamka
8. feb 2011

@dankadina super dakujem 🙂 my sme si dohodli rovnaky postup 🙂

mkg
8. feb 2011

Ahojte, chcem si len overiť, že pre bábatko stačí zobrať do pôrodnice len veci na cestu domov, príp. čiapočku, alebo rukavičky? žiadne body netreba však? rodila som v 2007 vtedy sa všetko dostávalo aj perinka aj oblečnie v pôrodnici, len sa chcem uistiť, že sa nič nezmenilo... za info vopred ďakujem 🙂

sirinka
8. feb 2011

@dankadina no to je pravda...je to klasik....ale zase ja sa na neho spolieham, viem, ze ak by boli nejake komplikacie, tak on presne vie, co treba robit...
uz pri prvom porode na nom bolo vidno, ze to neberie ako cistu rutinu, ale ze ozaj vsetko sleduje a robi co treba...takze ja aj do tretice u neho...

@mkg no ja dufam, ze je tak...

skippy7
8. feb 2011

@mkg ano,( som odtiaľ čerstvo prišla), vecičky ti daju a pravidelne vymienaju ak treba, aj plienky davaju....

dankadina
8. feb 2011

@sirinka no dúfam, že sa v križkovi nesklamem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre