Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

danielaaa212
12. nov 2012

@emogeon teraz bolo v pohode.. aj ked dalsi den bolo 12 rodiciek.. a dnes takmer kazdy si tie izby dava... ja osobne som bola rada,ze bolo volne.. lebo neviem si predstavit pri mojom zasiti.. zeby som nechala babo na izbe.. a sla na chodbu niekde na wc... a tam bola dlhsie.. alebo tak... vsetko ma boli.. zasivana som velmi.. takze ja by som fakt nemenila.. je to skvela moznost.. aj ked mam pocit,ze v dnesnej dobe by uz toto mal byt standard. 🙂

elllla
12. nov 2012

@danielaaa212 no veru, na antolskej je to standard, tu si za to priplacas 18E/den.. a ten natresk bol v pondelok/utorok? (lebo som postrehla, ze posielali vela bab z poradne naprijem na pondelok).. som zvedava, co mi povedia vo stvrtok na poradni, ci ma poslu v piatok na prijem alebo to nechaju az na pondelok..

zuzuz1
12. nov 2012

prosim vas kto chodite na poradnu od kedy funguje? mne sa zda ze od 7:00 bolo pisane ked som tam bola kuk, ale na nete som nasla len od 8:00... a ako skoro by som mala dojst, aby som zohnala "slusne" poradove cislo??? dakujem za odpovede..tento stvrtok ma caka prva poradna tak som zvedava 🙂

danielaaa212
12. nov 2012

@elllla ano pondelok nas rodilo vela.. a v utorok este viac :D .. masaker to bol... mali co robit

elllla
12. nov 2012

@zuzuz1 priznavam, ze neviem, odkedy sa daju zobrat casenky.. ja chodim az okolo pol deviatej a vacsinou mam poradove cislo okolo 25.. myslim, ze aj tak ambulancia zacina az o osmej.. a vacsinou cakam do tej desiatej..

kubkatka
12. nov 2012

@zuzuz1 no myslim, ze od 6:15 je otvorena poliklinika, tak pocitam, ze najprv ti daju listok okolo pol siedmej rano. od siedmej zacina fungovat poradna, ale len na meranie tlaku, vahy a kontroly mocu so sestrickou. lekar pride o/po osmej a zacina sa dnu brat podla cisla na papieriku. (sestricka vyvolava, displej nesvieti).

barunka
13. nov 2012

dievčatá a ako je to teraz s klystírom v ružinove??? spravia ho každej pred pôrodom???
som inak zvedavá, vo štvrtok prvýrkrát poradne v ružinove... som zvedavá, čo sa za tých šesť - sedem rokov zmenilo 🙂 😀

julka1981
13. nov 2012

Ahoj Barunka,
ja som rodila v Ružinove v júli tohto roku. Klystír som nedostala, ale iba čipok. Je pravda, že som prišla len na kontrolu a môj lekár ma prekvapil tým, že som už na 6 cm otvorená a ideme rodiť. Takže som nemala veľa času na prípravu a malý prišiel 3 týždne skôr. Ale myslím si, že všetkým babám dávajú čipok. Aj moja spolubývajúca z nemocnice ho dostala a tá rodila podľa termínu.

barunka
13. nov 2012

@julka1981 tak to mi teda odľahlo... lebo pri prvej dcérke mi ho robili a teda nič moc spomienky na to ☹ tak by som sa tomu celkom rada vyhla tentokrát...

zeytin
13. nov 2012

@zuzuz1 Na tie cisla sa ale neda bohvie ako spolahnut, lebo minule som tam bola o 6:30 a predomnou uz bolo 7 bab... :-/ Ale co, aspon si tam posedis, precitas si casopis, poklebetis... Mne osobne to velmi neprekazalo tam sediet... 🙂

zeytin
13. nov 2012

@barunka Ani ja som nedostala, iba cipky pri starsej a pri Anezke mi ani nestihli nic dat, hned som rodila 😀 Ale dala som si doma cipok...

danielaaa212
13. nov 2012

@barunka nooo co sme boli my vsetky , tak len cipok davali ;)

barunka
13. nov 2012

tak to je super správa... som rada, že sa niečo za tie roky zmenilo, lebo fakt to bol pomaly najhorší zážitok s pôrodu čo som mala... 🙂

amexa
13. nov 2012

Ahojte baby chystate sa niekto na prednasky co byvaju prvy pondelok v mesiaci? Oplati sa tam ist? A boli ste na prehliadke v nemocnic? 🙂 dakujeeem

zuzuz1
13. nov 2012

@zeytin no praveze sa chcem odtial co najskor vymotat koli malemu... mi ho bude mama strazit a nechcem aby s nim bola moc dlho bo uz je to postarsia osoba,,, 😉

zeytin
13. nov 2012

@zuzuz1 Hm... ja som si to tam vzdy uzila, lebo mi malicku strazil manzel alebo svokra a bolo mi jedno, ako dlho tam budem... Mohla som si tam aspon trosku oddychnut 🙂 Ale teraz tam uz nemaju taky natresk ako kedysi... 🙂

kubkatka
13. nov 2012

@amexa urcite sa oplati ist na prednasku o "EPI", lebo ak ju chces pri porode, musis ju mat za sebou (podpisuje sa na nej papier so suhlasom), nam na nej urobili aj prednasku o dojceni, ale bolo to take slabe, ze viac som si nastudovala z netu sama, takze mi to nepomohlo......ale zalezi od teba 🙂

amexa
13. nov 2012

@kubkatka a to je viacej prednasok naraz? noo asi sa pojdem pozriet...

kubkatka
13. nov 2012

@amexa no ja som si myslela, ze su v takom poradi, ako su napisane na nete, alebo v tom letaku, co davaju na poradni v poliklinike, ale vidis, boli sme s muzom prekvapeni, ze druhy pondelok v mesiaci bola prednaska aj o dojceni...., tak neviem potom ako to je

amexa
13. nov 2012

@kubkatka fiiiha a kde na nete ja som nic nenasla ☹ ja mam len papier s instrukciami od lekara - ani na poradnu nebudem chodit tak mi chybaju taketo info... ☹

amexa
13. nov 2012

@kubkatka a teraz som to nasla, no parada, dobre vediet 🙂
Prednášky pre tehotné: prvý pondelok v mesiaci prednáša pôrodník o 12: 30 hod. v posluchárni na X. poschodí monobloku a následne lekár z Eurocordu, druhý pondelok v mesiaci prednáša anesteziológ o 13:00 hod. v posluchárni na KAIM I. poschodie monobloku, tretí pondelok v mesiaci prednáša pediater-neonatológ o 13:00 hod. v posluchárni na X. poschodí monobloku.

kubkatka
13. nov 2012

@amexa preco nebudes chodit na poradnu? ked chces rodit v ruzinove, musis tam predsa od 36. tt chodit do poradne!

amexa
13. nov 2012

@kubkatka chodim k feriancovi co rodi v ruzinove tak budem chodit nadalej k nemu do sukromnej ambulancie,s tym by nemal byt problem...

kubkatka
13. nov 2012

@amexa jaj, jasne, to ma nenapadlo 🙂 ale pokyny k porodu ti da aj tak, neboj, myslim, ze u neho nebudes o nic ukratena a kludne sa ho opytaj aj na tie prednasky, urcite ti poradi.

amexa
13. nov 2012

@kubkatka hej na poslednej poradni som sa chcela spytat na detaily ibaze akurat mi chvilku predtym supla sestricka papiere s instrukciami tak som nemala cas sa zamysliet nad dalsimi otazkami 🙂 ked som sa ho pytala davnejsie na klasicke predporodne kurzy tak povedal ze dobry porodnik nauci dychat za tri minuty, akurat ma kolega trochu poplietol lebo oni rodili na antolskej a tam ked chce byt partner pri porode musi byt aj na priprave...

kubkatka
13. nov 2012

@amexa tak, 😎 ma toho vela......

tinasc
13. nov 2012

@barunka klystír už nerobia, dávajú len glycerínové čípky na vyprázdnenie, čo mne teda rozhodne nepomohlo 😀 celkovo tam trochu pomenili zvyky... 😉

katussska24
14. nov 2012

zeny, tak mna to tiez o chvilku caka 🙂 ja len k tomu klystiru - ja som si ho pravze kvoli tomu kupovala, vraj tie glycerinove cipky su o nicom...a k porodu pomoze byt "vyprazdnena" 😅 tiez sa netesim na tu proceduru, ale myslim, ze v Den D to bude nic proti zvysku "procedeur" 😀

emogeon
14. nov 2012

baby ani mne tie cipky nepomohli,...
@amexa ahoj...ze na prizemi naa pravo v poliklinike sa vyplnuje formular aj tam sedi dr. medzi 13 a 14 hod..

elllla
14. nov 2012

tak u mna stale nic.. kolke sa zajtra vidime? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre