Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bosorka3113
14. máj 2012

@margarita no ani ho tam nepotrebujem lebo ja si hovorim ze to uz bude len fuuu fuuu 🙂 Ale tak mozno si to rozmysli a sam bude chciet byt aj pri samotnom porode, mne zatial staci ak budeme spolu na vzdychacke 🙂

margarita
14. máj 2012

@bosorka3113
tak Ti zelam, nech je to naozaj uz len fuuu fuuu - pozitivne myslenie je polovica uspechu 🙂

vivianaba
14. máj 2012

@1982zuzka moj muz bol pri mne od zaciatku az do konca. Jedine kde nemohol byt stale so mnou bolo ked ma asi na 3hodky prijali na gyndu na 10.posch, lebo este nevedeli ci sa porod rozbehne. Ale odkedy sme zisli na porodnicu tak bol stale pri mne, ani na vzdycharni sme neboli ale rovno na sale este niekolko hodin pred samotnym porodom. Asi sme mali stastie ze tam prave nebolo tak vela mamiciek a saly boli volne.
@bosorka3113 suhlasim ze pritomnost muza je super pocas tych nekonecnych hodin (ja som rodila dokopy 24hod), ale aj pri samotnom porode potesi. Hlavne ja som bola uplne v euforii a muz isiel s babatkom do vedlajsej miestnosti kde ho vazili, utierali, a vsetko kameroval. Kebyze tam nie je tak nemame takyto krasny prvy zaznam, ja som ho vlastne videla az ked ho doniesli zabaleneho.

Baby a nie je to aj trochu tak ze zalezi akeho mate lekara? Ja som mala zazmluvneneho a nikto ani na sekundu nespochybnil zeby manzel nemal byt pri mne. Vsetko prebehlo v pohode a dobrej atmosfere.

1982zuzka
14. máj 2012

@vivianaba ja mám zazmluvneného tak dúfam, že budeme rovnako na tom ako ty ale počula som aj prípady, že muža pustili až na samotný pôrod, ktorý bol niekedy tak rýchli že bol s mamičkou ledva pol hodku a ak mám za toto zaplatiť 30 eur a sama sa trápiť niekolko hodín pred samotným pôrodom - to by mi bolo fakt veľmi luto a asi ani na psychike mi to nepridalo. Od začiatku počítam s tým, že budeme spolu po celý čas... tak uvidíme. asi to fakt záleží od toho ako sa ocinko správa (že nie je nejaký moc veľký frajer ktorý to tak chce celé riadiť) a aj od pôrodníka....

vivianaba
14. máj 2012

@1982zuzka tak drzim palce, treba si stat za svojim ale podla mna slusnou komunikaciou sa da viac dosiahnut ako nejakym frajerstvom. Tie 3 hodky co som bola bez muza na 10.tom boli pre mna najhorsie, aj ked sa porod iba rozbiehal. Je to velka pomoc mat ho tam a travit cas spolu, prechadzali sme sa po chodbe, a pomohol aj tym ze po dopichnuti epiduralu mi pomohol vstat, lebo raz sa mi veru riadne podlomili kolena a bola by som spadla 😀 Asi mi dali silnu davku ci co. Bola som na porod vyzbrojena roznymi olejcekmi, vodou v rozprasovaci atd. a muz to vsetko zamkol v skrinke na druhej strane chodby, takze sme nic z toho ani nepotrebovali. Jeho pritomnost a mily personal porodnice mi nahradili vsetky pripravene pomocky 🙂

bosorka3113
15. máj 2012

@1982zuzka
@vivianaba presne tak, ja si to ani nedokazem predstavit ze by mu tam nedovolili byt ved ja by som sa tam zlozila bez neho, pre mna je moj partner nenormalna podpora kt mi vzdy doda sily. Mozno mate pravdu ze to mohli byt oteckovia kt sa nespravali tak ako mali a preto tam nemohli byt idem tomu silno verit 🙂 Predsa to bude naaas spolocny velky den zeny a muza tak nechapem preco by so mnou ten muz nemohol byt... niekedy sa uz ani necudujem ze zeny chcu rodit doma ked im v nemocniciam nechcu vyhoviet, ved ide o porod, nie o operaciu chrbtice... Zuzka ja to vidim ze ty pojdes skor ako ja tak daj pls potom vediet ci ti umoznili mat muza stale pri sebe 🙂 A koho ste si baby zazmluvnili? Ja nikoho ...

vivianaba
15. máj 2012

@bosorka3113 drzim palce, potom napis ake si mala dojmy. Ja z porodu len tie najlepsie, a zo sestonedelia - pisala som niekde par stran dozadu. Teraz zase pojdem do Ruzinova a zase si zazmluvnim toho isteho dr. - Krizka mladsieho.

1982zuzka
15. máj 2012

@bosorka3113
@vivianaba
no uvidíme, či pôjdem skôr - zajtra mám poradnu tak som zvedavá. Zazmluvnujem si doktora Foltína - on je aj môj gynekolog a som s ním nadmieru spokojná.
Dám potom vedieť ako sme dopadli s oteckom pri pôrode

bosorka3113
15. máj 2012

@vivianaba ano som pocula ze je velmi dobry... ale ja si myslim ze v Ruzinove su vsetci dobri... este som na doktorov pri porode staznost nepocula a ani necitala, jedine na sestricky a tie su vsade take otrasne...a kedze som tam lezala uz 3x tak som mala moznost s vela doktormi prist do styku a bola som vzdy spokojna 🙂 A aj ja tebe drzim palce a jasne napisem 🙂
@1982zuzka na ja chcem do buduceho piatku uz ist rodit tak snad nas predbehnes a podas info nech som kludnejsia 🙂

1982zuzka
15. máj 2012

@bosorka3113
@vivianaba no ja som si teraz poležala na 10 posch. a bola som spokojná s každým lekárom a aj so sestričkami - tie sa správali podla toho ako sa pacient správal k nim - išli podla toho "aký požič taký vráť". Dúfam, že takto v pohode to bude aj na pôrodnici. Pri odchode som sa im ešte aj podakovala za starostlivosť a milý prístup a išli sa potom potrhať, ktorá mi odnesie tašku do čakárne kde ma čakal frajer. Ale boli tam baby ktoré si robili čo chceli a tvárili sa k tým sestričkám spôsobom "žiješ z mojich daní" a tak sa k nim tie sestričky potom aj správali.
Podľa mna (a aj podla toho čo som počula a čítala) presne takto nejako to funguje aj na pôrodnici. A to že je málo sprch, WC-ka su spoločné a že to tam nie je pekné ale staré - za to tie sestričky naozaj nemôžu.

bosorka3113
15. máj 2012

@1982zuzka ja som tam lezala asi pred 2-3 tyzdnami 2x a raz na 10ale na tom operacnom a tiez som vzdy bola spokojna... ja som tie sestricky zboznovala zlatucke, milucke, aj zasmiat sme sa vedeli... toalety a zariadenie neriesim voooobec ved som v statnej a nie v niakom KOchu... to je pre mna zanedbatelne, hlavne nech sa o mna postaraju tak jak maju a nic nezanedbaju... jedine co som neznasala bola velka vizita bo som sa vzdy straaasne bala 😀 ale doktori fakt super 🙂 tak aj ja dufam ze to bude tak aj na porodnici aj na 6nedeli 🙂

andrea_stella
16. máj 2012

@1982zuzka no otecka pustia ked vidia, ze porod sa uz rozbehol, napr. ja som prisla na salu uz na tri cm otvorena, vtedy bola somnou mamina, lebo ocko sa tulal este v Anglicku a hned ju za mnou pustili a bola somnou cely cas az kym ma neodviezli na izbu este aj tam bola 15min. a potom odisla 😉

magdal1
16. máj 2012

akcia k svet.tyzdnu respektu k porodu

http://www.centrumradost.sk/podujatia-2/minifes...

bosorka3113
20. máj 2012

A ako to je pri cisarskom? Otecko caka vonku a potom mu ukazu babo? Moze ist blizka rodina za mnou do izby, alebo aspon priatel nech si moze pochovat babo?

katussska24
21. máj 2012

@vivianaba jeeej, mame rovnakeho doktora 🙂 ako tak citam, tak sa zacnem asi tesit na porod a nie bat 😀

kabulko
21. máj 2012

cafte baby, chcem sa spytat ci ste niektora mala planovany cisarsky a pritom nezazmluvneneho lekara. ako potom prebiehal porod a prichod do nemocky?

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko ja mam planovany a nezazmluvneneho doktora... v ondelok prijem a v utorok ma odrodi ten kto bude mat sluzbu 🙂

kabulko
21. máj 2012

@bosorka3113 a mozem sa spytat preco mas cisarsky?

kabulko
21. máj 2012

@kabulko ja som totiz prveho syna rodila neplanovane v 35tt a to akutnym cisarskym. teraz neviem kedy to na mna pride, brucho mi tvrdne uz od 17 tyzdna, dost sa bojim. moj gyndos mi povedal ze sa mam radsej pripravit na cisarsky. do nemocnicnej poradne mam ist az za 4 tt, takze neviem ci si mam pre istotu zaplatit epi alebo ako sa mam zariadit 🙂. a kvoli cisarskemu sa mi nechce platit tolko penazi za zazmluvnenie

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko kvazy by som ho ani nemusela mat, ale chodim k profesorovi a mam veeeelku cystu 14x8 cm na lavom boku a zasahuje mi az pod hrudny kos, nebrani to normalnemu porodu, ale musela by som ich tam upozornovat ze tam je, ze my tam nesmu magat... tak som sa profesora opytala ci by som nemohla ist s cisarskym s tym ze sa mi to pokusia aj vybrat, tak s tym suhlasil, aj ked to nie je iste ze sa to bude dat vybrat, kedze organy su zvadcene a velmi prekrvene, ale mne to za tu snahu stoji... radsej teraz ako to vyberat ked uz bude maly na svete... A ty ides tiez cisarskym?

kabulko
21. máj 2012

@bosorka3113 ten text predtym bol pre teba, omylom som ho poslala sama sebe😀

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko v Ruzinove su vsedci dobry ja som si neplanovala nikoho zazmluvnit, uz som tam lezala 2x, teraz mi tam kamosky porodili a vsetky boli spokojne... pozri ked si EPI zaplatis a nevyuzijes prasule ti vratia, len 10 eur si strhnu ako manipulacny poplatok... 🙂

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko som si domyslela .-)

kabulko
21. máj 2012

@bosorka3113 hej tiez som rodila pred dvoma rokmi v ruzinove, len mam nariadene lezatkvoli tomu tvrdnutiu brucha tak sa mi dvakrat nechce ist na poucenie na epi, okrem toho mam problem kam s malym ☹. ja si tiez myslim ze je rozumnejsie ked ti to vyberu teraz, aspon budes mat pokoj. co cakate? my druheho chlapa 🙂

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko a ked si tam uz rodila cisarskym tak ako to potom prebiehalo? mohol prist manzel za tebou do izby , kedze sa 24h musi lezat? dali mu pochovat babo pred operackou? inak ze vraj to poucenie trva 5 minut, ale jasne ked musis lezat tak nikam nepojdes 🙂 ja moc ako za EPI nie som, aj ked som si ju chcela vybavit ale to len preto, ze mi doktor povedal ze budem mat velke babo... inak by som nad tym ani nerozmyslala... presne tak vybrat a mat pokoj 🙂 my cakame tiez chlapceka 🙂

kabulko
21. máj 2012

@bosorka3113 no v prvom rade ja som porodila ozaj neplanovane, v 32 tt som sa zacal otvartt, bola som par dni na infuzkach a potom doma. zacala som chodit do rizikovej poradne a v 35 tt to prislo. od polnoci ma bolelo brucho, som myslela ze vetry 🙂 a kedze som rano isla na poradnu nejak som to neriesila. moc to nebolelo 🙂. na poradni mi ale ujo doktor oznamil,ze som na 6 cm otvorena a rodim. nechcela som mu verit😀. ale kedze maly mal pred hlavickou nejaku blanu isla som cisarom. manzel bol pri mne kym ma pripravovali, potom cakal vonku. na izbu po porode isiel so mnou, maleho brali hned prec do inkubatora, ale muz si ho aspon odfotilked ho vazili. potom mohol prist na navstevu poobede na izbu, po cisarskom chodja navstevy prvy den na izbu, deticky vtedy sestricky donesu. inak nosia deti kazde 3 hodky a az po 12 hodinach ich davaju nastalo

kabulko
21. máj 2012

@bosorka3113 teraz ma napadlo ze po 12 hodinach sestricky nutia pacientky chodit, takze nastalo doniesli deti az neskor, nepamatam si presne ze kedy

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko no tak to by bolo super ak by to takto bolo ze moze byt so mnou kym ma pripravia a potom si maleho popestovat poobede, ale to si bola na normalnej izbe, alebo na nadstandarte?

kabulko
21. máj 2012

@bosorka3113 no ked ma vysetrovali tak tam nebol, to sa vtedy prezliekol do toho nemocnicneho zeleneho habitu, pri holeni uz bol a drzal ma za ruku ked som mala kontrakcie. hned po porode maleho isli odvazit a vtedy si mohol maleho tatinko odfotit. podrzat si ho nemohol, maly musel ist do tepla. ja som mala spinal takze som tiez maleho videla.a poobede nosia deti kvoli navstevam. to je vyhoda cisarskeho ze tatinko moze prist na izbu 🙂. a bola som na standarde, nadstandard bol plny, ale dalo sa to vydrzat. lezali sme 13 dni, maly bol malinky, musel vela priberat. jedine co mi vadilo po boli sestricky na novorodeneckom. niektore by si malj najst inu pracu

bosorka3113
21. máj 2012

@kabulko a kedze si rodila cisarskym, tak trebalo mat aj zaplateneho otecka pri porode, alebo v takom pripade netreba , lebo vlastne on ma bude cakat vonku... ja nadstandard moc neriesim, kedze jedina vyhoda je podla mna v tom ze je tam to wc a sprcha, ale tak co prejdem kusok dalej...a poobede pustali iba otecka na izbu alebo aj inych prislusnikov? ja viem viem vela otazok mam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre