Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

adulik16
10. nov 2008

dakujem enynka, hned zajtra malinkeho objednam na tie uska. Nevedela som, ze sa tak dlho caka...

e.vacka
10. nov 2008

Kde v ružinovskej nemocnici vyšetrujú ušká... aj my tam ideme a neviem, v ktorej časti to je. Ako toto vyšetrenie prebieha? Nie je to pre mimi stresujúce???

e.vacka
10. nov 2008

Inak ja som rodila v Ružinove začiatkom októbra. Bola som veeeľmi spokojná. Pôrod bol zvládnuteľný, prístup pôrodníkov veľmi dobrý a to som nemala zazmluvneného lekára, sestričky na novorodeneckom boli super!!! Určite aj druhýkrát pôjdem do Ružinova. Ja môžem odporúčať...

adulik16
10. nov 2008

e.vacka,vidis, kazda mame ine skusenosti, ja uz tam viac rodit nepojdem, aj ked porod bol super a rychly. Ostatne bolo hrozne, ale uz je to za mnou.

kakusa
10. nov 2008

No konecne po dlhej dobe zase niaka pozitivna reakcia na Ruzinov🙂

ivankaba
10. nov 2008

e.vacka....je to v poliklinickej casti na -1 poschodi..

e.vacka
10. nov 2008

Adulik16: to mi je ľúto.... pri takej úžasnej príležitosti ako je narodenie dieťatka by každá z nás mala mať len tie najlepšie skúsenosti z pôrodnicou..

Ivankaba: dakujem za info

e.vacka
10. nov 2008

jéééé opravujem - s pôrodnicou 😢

katarinaa
10. nov 2008

e.vacka, u koho si rodila? Inac, to usne je uplna pohoda, nic stresujuce. Babatku pustia do usi nejake utz vlny, co ani nepocuje, je to chvilinka, neboli to, ani o tom nevie. Akurat nesmie plakat. Ale super na tom je, ze ked place, dostane bonus - mamin prsnik na ukludnenie priamo pri vysetreni 😀 Dobre, nie?

e.vacka
11. nov 2008

katarinaa:
Rodila som u dr. Scholtzovej, je to asi nejaká nová lekárka, lebo mala akurát nočnú s dr. Križkom ml., bola zlatá... Počas pôrodu bol pri mne aj dr. Križko st., lebo som prestala mať kontraktcie a nakoniec ma šila ešte nejaká iná lekárka, ktorej neviem meno, keďže pri šití mi to bolo jedno, lebo som myslela, že umriem od bolesti, ale aj tá bola milá, aj keď ja som milá veru nebola ☹ . Takže som mala takú starostlivosť, že keby som si zazmluvnila jedného lekára, tak takú nemám.

dula_renka
11. nov 2008

spokojnost s porodnicou sa meria podla potrieb mamicky....niekto ma rad vdolky, iny zasa holky 😀 samozrejme nie v porodnici 🙂 , ale princip funguje

katarinaa
11. nov 2008

e.vacka, vsak teba rodil cely ruzinov!!! 😀 😀 😀

elenamarek
11. nov 2008

Ahoj babenky,Adulik ak mozem poradit mozno este zaberu na mliecko homeopatika,ricinus communis ch5,mme tiez pri syncekovi nikto neporadil,este som aj bola po cisarskom,a ako 1rodicke mi neukazali jak mam kojit,takze moje usilie bolo zbytocne hlavne ked maleho som dostala 1krat na noc pred odchodom plakal co bol hladny prisla sestricka a dala mu flasu s nutrilonom,takze som sa mohla snazit aby sa prisal. ☹ teraz som vybavena,homeopatikami,elektr.odsavackou,vela pit vody a stale odsavat,hned po cisaraku,len ci sa mi babulka prisaje este stale neviem jak sa spravne koji,pri synovi som uz 4den ziadne mlieko nemala,este mam aj dost velky problem s prsnikmi kosik F.co sa budem bat aby som malu neudusila

dula_renka
11. nov 2008

adulik, na tie homeopatika som zabudla, tie skus určite 🙂

silviami
12. nov 2008

Ahojte, je tu niekto kto teraz plánuje isť rodiť do Ružinova. Zle som si odpísala na 10. poschodí kontakt na prihlásenie sa na čvičenie na profylaxiu, tak neviem, kde sa mám prihlásiť. A telefonicky sa všetci tvária, že o ničom takom nevedia. Viem, že je to na 10. poschodí na dverách napísané, ale nechce sa mi tam kvôli tomu ísť. A ešte nemáte viac info o tom, ako bude prednáška, ktorá má byť 17.11 o starostlivosti o bábätko. Chceli sme tam ísť s manželom, už som volala aj na 10. aj na 9. poschodie, aj osobne som tam bola minulý týždeň, ale všetci vedia len toľko že nebude, či sa však prekladá alebo niečo podobné nikto nevie. Ďakujem za info. Silvia

caruzo19
12. nov 2008

silvia,tu mas link na stranku o ruzinovskej nemocnici,snad si tam to cisielko najdes: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=893&...[cmd]=SINGLE&tx_rtglister_pi1[uid]=7

adulik16
12. nov 2008

elenamarek a dula_renka, homeopatika som si kupila ako prve a pila som aj caj na mliecko, ale nic nezabralo. Uz som sa zmierila s tym, ze mliecko nemam, co uz:( Aj ja som po cisarskom a mne maleho priniesli az na piaty den, vobec mi ho nenosili prikladat, takze malinky sa potom uz nevedel prisat. Aj mojmu davali sestricky nutrilon, odsavacku som dostala v porodnici, ale bolo to skor utrpenie, odsavala som aj dve hodiny a odsala som 15 ml a bradavky ma strasne boleli. A pila som aj strasne vela tekutin a nic:(, dokonca mi pichali na piaty den sestricky oxytocin ci ako a ani to nezabralo. Troska este mlieka mam, ale nie je to na kojenie, ked si odsavam, odsajem si 40 ml za cely den, co je nic. Teraz skor potrebujem nieco, aby sa mi mlieko zastavilo, kedze mi obcas vytecie mlieko z prsnikov.

elenamarek
12. nov 2008

adulik,tak to si myslim,ze uz kojit je zbytocne,existuju homeopatika na zastavenie laktacie ale nespomeniem si jak sa volaju ale v lekarni ti povedia lebo mne to tam spomynali alebo tusim gynekolog pichne inekciu na zastavenie tvorby mlieka.moj Alexko odrastol na nutrilone a je chlap jak buk,nie kazdemu je sudene kojit hlavne ked sme boli po cisarskom a nemal nam kto poradit.

adulik16
12. nov 2008

Ved prave, ja si z toho zase az taku hlavu nerobim, chcela som kojit, ale bohuzial v nemocnici sa na mna vykaslali a ja ako prvorodicka som nevedela co robit. Tie homeopatika mi priatel bol dnes kupit, tak som zvedava,ci zaberu. Aj ja som zacinala z nutrilonom, ale mojmu nechutil, vracal z neho, tak som mu kupila nutrilon proti vracaniu, ten ho zase zapekal a teraz papa francuzske mlieko a zatial je vsetko v poriadku, tak snad uz nebudeme musiet menit mliecko.

ivca77
12. nov 2008

Ahojte,aj ja som rodila pred rokom v Ruzinove.Co sa tyka porodu super,uzasny lekar vsetko sme zvladli na vybornu,ale co sa tyka sestriciek na novorodeneckom...no coment....vacsina zakomplexovanych dutych hlav 😝

slavica2
12. nov 2008

e.vacka, ale Krizko ml.je super, vsak 🙂 odrodil nasu Hanku a je to profik 🙂 ma 30 rokov,ale vdaka nemu mam na porod, aj ked dlhy a bolestivy, fantasticke spomienky, odporucam 🙂

skrecok
13. nov 2008

Adulik, je mi luto...Ja som tiez po cisarskom a uz od prveho (v skutocnosti na druhy den) dna som prikladala maleho aj ked som este nemala mliecko. Mliecko sa mi zacalo tvorit na treti den. Takze nechapem preco az na 5. den ti priniesli... 😖
No a taktiez mi normalne nevysvetlili ako dojcit, v akej polohe... Proste som bola takmer sama, nieco mi vysvetlila spolubyvajuca, ktora tiez bola po cisarskom a ma uz urcite skusenosti...Skusala som vsetko mozne, nastastie som pocas tehotenstva citala brozurky, knizky o dojceni a vdaka tomu som mala ako-take vedomosti. Aj tak som sa dost natrapila s prsnikmi.
Ale aj napriek tomu by som sla rodit este raz do Ruzinova 🙂 .

marya
13. nov 2008

Ahojte baby 🙂
Chcem sa spytat, ako je to s manzelom pri porode - pocula som, ze moze byt len pri 2. dobe, ale pri prvej nie...ozaj je to tak ? vopred dakujem 🙂

dula_renka
13. nov 2008

marya...niekedy je tam vela porodov, tak je to technicky dost obtiazne, kedze su tam obnazene ine zeny a ocko je chlap ☹ ale skus sa dohodnut vopred s lekarom

marya
13. nov 2008

Renka dakujem za rychlu odpoved 🙂 ...ale asi sa dohodnut neda, kedze ja si nikoho zazmluvnit nejdem, lebo tam ziadneho dokiho nepoznam a moj k porodom nechodi ☹ ale aj tak dakujem 🙂

dula_renka
13. nov 2008

marya ...na lekarov sa mozes informovat aj tu 🙂

caruzo19
13. nov 2008

marya,ked som rodila ja pred 2 rokmi,tak nebol ziadny problem s tym,ze tam bol celu 1.dobu porodnu.len sa treba ozvat.ked sa mi ale porod zastavil a poslali ma si pospat na cakacku,tak ho poslali prec,ale to je pochopitelne,lebo tam su 3 postele a maminy by si neoddychli keby tam niekto konverzoval,takze som to chapala a ked sa to zase rozbehlo a bola som na 3 prsty otvorena,tak ho zase pustili dnu.treba trvat na tom,ze ho tam chces a hotovo.

seva
13. nov 2008

marya,
to s tym manzelom pri porode je "prudko individualne",
naozaj to zavisi aj od toho, kolko rodiciek tam prave je,
aku naladu maju prave sestricky - a ake tam prave su 😉
a povedala by som, ze ak mas zazmluvneny lekar tiez moze
dopomoct tomu, aby si tam manzela mala co najskor ...

ale treba byt asertivna, vyhliadnut nejaku sympaticku sestricku
a poprosit ju, aby manzela pustili,
myslim, ze ak nie je nejaka fakt hranicna situacia,
nemaju dovod cakat na 2. porodnu dobu ...

ja som manzela pri sebe mala od vtedy, ako mi umelo vypustili PV ,
cize zhruba od polovice 1. porodnej doby ...

marya
13. nov 2008

Caruzo, tak to si mala super, dakujem za info 🙂 A musi k tomu, aby tam mohol byt, absolvovat aj nejaku pripravu ? Alebo staci, ked zaplatime ? 😀

caruzo19
13. nov 2008

mal by to mat zaplatene vopred,na pokladni pytaju jeho udaje,tak tam radsej chodte spolu,nieco sa mi mari ze aj op musel predlozit.v ruzinove nepotrebuje ziadnu pripravu,na kramaroch ano,na antolskej myslim tiez.
nam vyvolavali porod asi 7 a ja som trvala na trom,aby tam bol so mnou a bol tam od uplneho zaciatku,aj ked sa to moc niektorym sestrickam nepozdavalo zrejme,ale je mi to jedno.
ako pise seva,treba byt asertivna a poprosit sestricku a pustia ho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre