Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
19. júl 2010

@zucha asi si zle citala, lebo nehovorime o tom ze na izby by mohlo chodit ale niekde inde...

zucha
19. júl 2010

@karmelka77 ale niekde inde je mozne len v tom priestranstve hned za dverami a to je hadam este horsie

zucha
19. júl 2010

inak na Kramaroch to maju tak, ze si babatka zoberu von k navstevam a ked som to videla, tak mi bolo az zle. V navstevnych hodinach hlava na hlave. Chori, zdravi, novorodeniatka,............. hygiena ziadna. Aj ked Ruzinov je v tomto druhy extrem, ale radsej tak, akoby som mala dieta liecit pol roka z niecoho co dostalo kvoli tomu, ze si niekto neumyl ruky po WC, ci len nebodaj chytil spinavu klucku a dostalo sa to na moje dieta

karmelka77
19. júl 2010

@zucha tak pri tretom babatku ti to uz asi nevadi ze nemoze...zaujimave ked pozeram niekedy tv tak v inych mestach je to v pohode len tu nie...preco asi?? A to tieto nase porodnice - Ruzinov a Antolska maju najvacsie prusery napriek ich "nesmiernej opatrnosti🙂)"

zucha
19. júl 2010

@karmelka77 ake prusery ma Ruzinov? O Antolskej viem o umrtiach matiek kvoli chybe lekarov.

aarwen
19. júl 2010

dik baby za odpovede. aspon viem na co sa uz mam psychicky pripravit. tie navstevy cez sklo ma ani nenapadlo ze to takto moze byt.

sirinka
19. júl 2010

no ja si tiez myslim, ze brat novorodenca medzi vsetkych navstevnikov je nevhodne...a 4 dni ak je babatko aj mamina ok sa daju vydrzat...ak je nejaky problem a musite byt s miminom v nemocnici dlhsie, tak uz vonkoncom nepatri medzi navstevy...

mimochodom, ak sa po cisarskom citite dobre, mozete si vyziadat babatko k sebe aj skor ako po troch dnoch...ja uz som mala malu na druhy den pri sebe, samozrejme najme kvoli kojeniu, lebo sestricky tam babatka nosia tak halabala... no ale verim im, na druhej strane je ich malo a prilis vela babatiek a roboty... ☹

zucha
19. júl 2010

@aarwen to len babatko ostane za sklom. Ty kludne vyjdes za navstevou. A az take strasne to nie je. Si tam len tri dni a tak sa ani nenazdas a budes doma aj s babatkom

iinuska
19. júl 2010

@sirinka suhlasim a gratulujem 😉

lucia.kl
20. júl 2010

@nivejka pyžamo a župan si zober ak nechceš ten ich - to davaju tiež ale svoje je svoje. uteraky a hygienicke potreby si tiež zober a aj WC papier. Poštolky su take tie akoby nohavičky čo sa davaju na pampersku - deti sa tym balia na široko - ide pamperska, normalna plienka a poštolka. mne v pôrodnici nakazali nosiť až do kontroli bedrovych klbov.

karmelka77
20. júl 2010

Nuveritelne ako tu niektore viete otocit temy - jasne ze nikto nehovorilo tom vytiahnut dieta na chodbu medzi tych blaznov co su na chodbe pocas navstevnych hodin, ale islo iba o otca aby mohol prist niekde (do nejakej miestnosti ktora tam este nie je!!!) a chvilu si podrzat male. A maminy ktore cakaju tretie dieta prosim nesudte prvorodicky. Hlavne pomozte prvorodickam a nie sa iba prizerat a mysliet si svoje. A sirinka - ja som nebola dlhsie koli miminu ale koli sebe a to je sakra rozdiel. S malym som bola 6 dni po cisarskom.

nivejka
20. júl 2010

@lucia.kl ...ahááá no už viem,čo je to tá poštolka--ved dcéru som tak viazala až do 4.mesiaca---len som nevedela,že sa tomu tak hovorí...a mám tie poštolky už aj doma.....strašne moooc ti dakujem a hlavne aj za tvoju ochotu 🙂 🙂 🙂

sirinka
20. júl 2010

@iinuska diky! 🙂
@karmelka77 ved nikto nesudi, piseme svoje nazory 😉... ja som nastastie po cisarskom sla domov uz na stvrty den...po normalnom porode sme museli byt tyzden, lebo malinka mala zltacku...

zucha
20. júl 2010

tiez nemam pocit, ze niekto nieco prekruca, ci sudi. Ved sa bavime o nazore na to, ci mozu iny ludia chodit na novorodenecke oddelenie, alebo by tam mali byt len mamicky so svojimi novorodeniatkami. 😉 Inak verim, ze ak by bolo mozne, tak tam urobia miestnosti, aby mohli byt navstevy same a povarovat si babatka. Ale kto tam bol, asi videl, ze je tam naozaj nedostatok priestorov. Po prvom porode sme boli na izbe 4 a niektore mamicky chodili lezat aj na 10. poschodie, kde je vlastne len gynekologia. Takze s nedostatkom miesta bojuju aj oni a su radi, ze maju mamicky aspon kde lezat.
A treba si uvedomit, ze to je nemocnica a nie nejaka sukromna klinika. Tam je to ine, teda bolo. Ale tie tusim v BA uz nie su. Teda o nich neviem. Bol kedyzi Koch, ale to sa zrusilo pre nezhody a ty naj lekari odtial rodia v Ruzinove. Kto ma odpor voci nemocnici, stale si moze zvolit moznost rodit doma, ak ma odvahu a potom tam moze prist cela rodina hned po porode

karmelka77
20. júl 2010

dobre dobre nechajme to tak, kazdy mame iny nazor, na to to tu je🙂) Keby bolo u mna vsetko v poriadku a nestretla tam dokonale sestricky tiez by som tak hovorila ako vy, nuz ale to stastie som nemala. Miesto by bolo keby v nemocniciach nedrzali ludi zbytocne koli peniazom za lozka, nemyslim teraz na porodnicu pozor🙂) Ale stale hovorim inde to ide a tu nie...rodit doma je podla mna blobost to urcite nie, ale urcite nie ani v ruzinove..tot moj nazor

zucha
20. júl 2010

@karmelka77 a kam by si isla rodit? Porad

aarwen
21. júl 2010

@karmelka77 to by aj mna zaujimalo 🙂 porad nejaku dobru porodnicu

nibiru
21. júl 2010

@karmelka77 no stym drzanim miest to mozem len suhlasit nechapem preco tam mamicky na amiocentezu,kyretaz davaju lezat den pred zakrokom.. tam musia bit rano na 8.00 pritom uplne zbitocne a po amiocenteze ktora bola na druhy den okolo 10.00 ich uz od 12.00posielali domou taktiez po kyretazi ....by som pochopila keby tam ostali cely den po zakroku ale nie prednim...same mamicky tam na to nadavali ze uplne zbitocne tam lezali den predtym ...ked ich 2-3h.po zakroku posielali domou

karmelka77
21. júl 2010

ak bude nejaka sukromna porodnica tam, alebo napr. do Ciech v Brne je zevraj dobra...aj keby to malo stat viac radsej budem setrit ako este raz sem...a keby aj sem do BA urcite za asistencie porodnej asistentky. Ta vie velmi vela pomoct...no to lezanie to som si uzila....no na tie kyretaze som tam zazila baby, jedna prisla cez znameho doktora az vecer a rano isla doma a ine ked bolo totalne plno na porodnici prijali v jeden den rano s tym ze im to spravia a na obed im povedali ze maju planovane cisarske tak musia cakat do druheho dna...ked som pred niekolkymi rokmi lezala na 10 tom tak ma koli vysledkom drzali dva tyzdne v nemocnici to som mohla aj doma...take su moje skusenosti...

zucha
21. júl 2010

@karmelka77 asi mi ale nejak presne uniklo, co bolo podla teba zle na ruzinovskej porodnici.
Co sa tyka toho, ze nechavaju zbytocne dlho zeny lezat. Okolo mna a aj zeny po porode, co poznam pustali na 3 den po porode domov - teda ak boli ony aj babatka v poriadku a po cisarskom tusim na 4-5 den. Tato doba sa mi nezda umelo predlzovana. Ked si spomeniem na nase matky, co boli v porodnici, dokial babatka nemali naspat svoju porodnu vahu, tak je mi jasne, ze by som tam s prvym dietatom stravila cely mesiac a s druhym priblizne 2tyzdne.
Na 10. som musela lezat tyzden a asi som mala stastie len na mamicky, co tam boli dlhodobejsie, aj 2 mesiace, lebo boli otvorene a doslova niektore lezali s vyviazanymi nohami, aby nepotratili. A potom tam boli take, co cakali na vyvolanie a tie posedeli na izbe 2 hodiny a uz ich volali. S inymi pripadmi som sa tam nestretla.

karmelka77
21. júl 2010

@zucha tak si precitaj o com sme vyssie pisali...co sa tyka dlhsich pobytov v nemocnici, nie v porodnici...a co bolo podla mna zle??? Prostredie a sestricky, ale sestricky na novorodeneckom, ostatne boli o.k. Na 10-tom boli zlate sestricky a aj na sestonedeli sa to dalo az na niektore ale po cisarskom sa postarali...neviem kde si bola predtym v porodnici ale teraz sa po normalnom porode pustalo na 4 den a po cisarkom 5 aj to muselo byt vsetko o.k. a co sa tyka vahy dietata nepustali kym aspon trosku nepribralo...rodila som pred tromi mesiacmi a nemyslim ze sa to nejak zmenilo...No a sestricky na novorodeneckom boli otrasne - ked ti dieta v noci place a ty sa musis niekomu doprosovat o mlieko - kym vobec otvorili to bolo niekedy aj 10 minut a kym ti mlieko dali dalsich 5 a vies asi ako dlho to je ked nechas dieta bez dozoru na izbe, lebo ho snad nevytiahnes v noci na chodbu vo voziku, lebo ani na rukach ho nesmies po chodbe nosit, tak si mozno vies predstavit co to s niekym urobi ked s nim este aj hormony lomcuju...a potom ti este vynadaju a zazeraju juuuj ale hrozne...keby som mala ist este raz rodit tak mojou povinnou vybavou je urcite mlieko ktore by som si sama radsej robila...ja som nemala to stastie aby moje dieta bolo kojene a ked je niekto odkazany na umele mlieko a ani nikto nepovie kolko mu mas dat tak potom ake mam mat dobre skusenosti???

zucha
21. júl 2010

@karmelka77 uz som tu pisala, ze fakt sa tych sestriciek treba vela, vela pytat. Ony odpovedia ochotne, ale je pravdou, ze same od seba ti nezacnu hovorit.
Ci by som ale kvoli tejto veci isla rodit do ineho statu - to neviem. Mozno prve dieta ano, lebo porod byva vtedy zvacsa dlhsi, ale pri druhom to tak uz nemusi byt a ak by este nebodaj nastali nejake komplikacie, keby by museli operovat matku, ci dieta, tak to si neviem predstavit, ze by som bola tak dlho a tak daleko od svojho prveho dietata.

sirinka
21. júl 2010

@karmelka77 no musim sa priznat, ze som mala podobne pocity po prvom porode a aj vyhlasenie, ze ruzinov nikdy viac...a vidis...prvy porod som mala vaginalny, hned som bola fit, ale jednoducho som nevedela, co s malinkou robit, mlieko sa tazko rozbiehalo, miestami som zufala a sestricky boli skupe na rady...pravdou je, ze co sa tyka dojcenia to ani nie je bohvieaka podpora od personalu...takze tu plati cenna rada, co najviac si o dojceni nastudovat a do porodnice ist s tel. cislom na skusenu lakt. poradkynu.
druhy porod bol cisarsky z dovodu nepostupovania porodu a polohy KP... mlieko som mala, kedze som este stale kojila starsiu, malinka sa vedela prisat... a zrazu sa mi zdalo na sestonedeli vsetko ok, sestricky v pohode, na druhy den som si malu zobrala k sebe, kedze sa mi velmi naliali prsia a malo mi ju nosili, z dovodu nedostatku personalu a ver ci nie, na stvrty den ma pustili domov po cisarskom... a s pozitivnymi dojmami
vadi mi na ruzinove hygiena, spolocne hyg. zariadenie, nastastie mi bolo dopriate mat nadstandart, aj ked je to velmi nadneseny vyraz pre tie izby...
a je pravda, ze musis byt drza a sestricky otravovat a pytat sa a neustale sa pripominat...
a pravda je, ze cim budes skusenejsia mamicka, menej problemov tam zrejme uvidis...
tak ti drzim palce, aby si nemusela kvoli dalsiemu babatku cestovat az do brna, hainburgu alebo ktovie az kam.... 😉

katcok
21. júl 2010

sestry z novorodeneckého na Kramároch vôbec neboli skúpe na slovo, boli veľmi milé a všetko vysvetlili, ja som rodila na Kramároch a bola som veľmi spokojná, cez doktorov , sestričky až po pani sanitárky...

karmelka77
22. júl 2010

@katcok ja som sa nanestastie nechala ukecat na Ruzinov. Sirinka -ano pri druhom by som uz aj ja bola mudrejsia, ale ja mam neprekonatelny odpor uz voci tejto nemocnici, hovorim lezala som tam v 19tich dva tyzdne na 10 tom nechcela som tam ist rodit ale ukecali ma...lekari su tam super to sa musi nechat. Boli sme v kontakte s jednou porodnou asistentkou u ktorej sme boli pred tym na prednaske a budem asi lutovat cely zivot ze sme nepocuvali jej rady , ani nie tak nepocuvali ale niektore veci sme brali na lahku vahu..lebo som si myslela ze toto sa mne nestane tak ako niektore tu v tejto diskusii ktore este nerodili a uz vypisuju take veci akoby mali odrodenych 10 deti....no a tym ze som rodila skor som ani nestihla studovat nieco o com som vtedy nic nevedela a bola som v to ze to je tak prirodzena vec ze nepotrebujem o tom citat clanky a este sa nedajboze stresovat.

vivianaba
22. júl 2010

@karmelka77 co vam radila ta porodna asistentka na prednaske? To by ma zaujimalo aby som sa mozno vyvarovala chyb a neskor nelutovala. Dik.

karmelka77
22. júl 2010

@vivianaba vsetko zabezpecit dopredu cez nu🙂)) keby som to spravila urcite by som nemohla nic povedat na nemocnicu, lebo vzdy je dobre mat niekoho za sebou...bohuzial je zdravotnictvo skorumpovane riadne a niekedy je lepsie platit takuto asistentku...tak ale su ludia ktory na to nemaju a nemaju na to ani aby si zaplatili lekara to chapem...moj pripad to sice nebol ale podcenila som to...pri prvom dietati sa to oplati, lebo pri druhom uz clovek vie ako na to...🙂)

sirinka
22. júl 2010

@karmelka77 ale PO by mali byt zadarmo....nie?

cicus13
22. júl 2010

Moja skúsenosť....nás včera pustili domov....našťastie som sa dostala na nadštandart a neľutujem, lebo po sekcii spraviť tých pár krokov do kúpeľne bolo na zaplakanie. Izba bola v pohode žiadny hotel Hilton ale vydžať sa tam dá.
No čo sa týka sestričiek tie gynekologické boli v pohode dokonca sa tam našli medzi nimi aj také ktoré s nami srandovali a chvílu na izbe aj pokecali. Na novorodenecké zase nemôžem povedať tiež nič zlé boli aj také čo sa tvárili, že zožrali všetku múdrosť sveta ale vždy som si vtedy povedala nerieš to. Tým že sa mi mliečko rozbehlo až na skoro 4 deň som ich stále musela prosíkať o umelé tak mi nič iné ani neostávalo, ale aj tu sa našli také ktoré boli vždy ochotné odpovedať mi keď som sa pýtala. Lekári sú super dokonca jedna detská lekárka mi pomáhala s malým ako si ho správne prikladať a tak ale zase to bolo o tom pýtať sa pýtať sa pýtať sa.....
Takže ja toto celé hodnotím celkom pozitívne.....
A v tom čase keď som tam bola ja bolo aj dosť izieb voľných takže myslím, aj keď rodilo sa v jednom kuse..

sirinka
22. júl 2010

teda PA 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre