Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
22. júl 2010

@sirinka tieto nie su, to su tety zvonku, ktore zabezpecuju vsetko okolo a mozu byt aj pri porode, oni na to pozeraju z tej organizacnej a pravnej stranky, neviem aky iny vyraz by som pouzila...ale samozrejme robia aj ostatne veci ako laktacne poradenstvo atd...

karmelka77
22. júl 2010

@cicus13 je velky rozdiel ci si na standarde alebo nadstandarde, ja som sa na nadstandard nedostala, lebo v tom case bolo plno tak ze zastavili prijmy...a baby lezali aj na 10 tom...ale o tie ktore su na nadstandarde sa staraju...

sirinka
22. júl 2010

@karmelka77 uz som si o tom nieco pozrela...mozno by ich pracu dokazali scasti nahradit aj duly a tie by mali byt zadarmo...

karmelka77
22. júl 2010

@sirinka ano to hej..🙂)

cicus13
22. júl 2010

@karmelka77 kľudne to tak môže byť....však si to platíš 😠 tak sa musia starať

vivianaba
22. júl 2010

@karmelka - to si mozes zaplatit aj nejaku konkretnu PA ktora ti potom radi a pomaha? Ako to funguje? Este som o tom nepocula, zaujima ma to aj ked by som si asi zato neplatila. Mam len zazmluvneneho lekara.

karmelka77
22. júl 2010

@vivianaba ano mozes aj konkretnu a ona ti potom vybavi vsetko, aj izbu, aj je s tebou pri porode ak chces, dohliada na vsetko, aj ti potom pomaha kojit na zaciatku a dokonca aj domov po porode chodi...ale za vsetko sa plati...maju na to cennik

tilda
23. júl 2010

@nivejka ahoj, ja mam dvojmesacnu babulu, rodila som v ruzinove, ale nik a dokonca ani pediatricka nam nekazala nosit postolky. praveze vraveli, ze do ultrazvukovej kontroly jadierok na ktoru sa ide s babom ked ma mesiac sa postolky nenosia a potom ti povie ortoped, co ano 🙂 tak ja neviem...

nivejka
23. júl 2010

@tilda ..ahoj...dakujem ti aj za takúto informáciu--no ved uvidíme,čo mi povedia...ak sa môžem spýtať u koho si rodila? a ten zoznam vecí do pôrodnice je taký ako na nete?síce mi už bolo poradené,ale tak človek nikdy nevie 😉

tilda
23. júl 2010

@nivejka jasne, ved postolky nestoja hory doly zase 🙂
rodila som u divekiho, mala som planovanu sekciu. chodim k nemu aj normlane na gyndu uz niekolko rokov, bola som strasne spokojna (tak ako som predpokladala ze budem🙂
neviem, co je v tom zozname, tak mi napis co odporucaju - mrknem na to a napisem co som potrebovala ja 🙂

nivejka
23. júl 2010

@tilda ani nepoznám toho dr.-ja chodím k šimkovi.
osobné veci : hyg.potreby, kojenecké podprsenky 1-2ks, vložky do kojeneckej podprsenky, prezuvky, ponožky, prezuvky do sprchy, odsávačka mlieka-podľa uváženia
výbavička pre dieťa-počas pobytu v pôrodnici : jednorazové plienky, vlhké utierky, deka, čiapočka, rukavičky(biele-bavlnené)
výbavička pre dieťa - treba priniesť v deň odchodu z pôrodnice : bavlnené plienky 2ks, poštolky, košieľka, svetrík, dupačky, čiapka, ponožky, zavinovačka alebo spací vak s kapucňou, deka-teplejšia
tak opísala som ti to všetko okrem potrebných dokumentov

sylvia36
23. júl 2010

nivejka, odsávačku netreba, nemáš možnosť si ju v nemocnici sterilizovať, a vlastné odsaté mlieko Ti spracujú a odložia pre prípad potreby len ked je odsaté na erárnej nemocničnej odsávačke, ktorú Ti poskytnú a každý deň vymenia.

tilda
26. júl 2010

@nivejka ahoj, ja zas nepoznam simka 🙂
tak ideme na to - co som ja potrebovala a nepotrebovala:
os.veci: vsetko co pisu urcite ano, tu odsavacku nie, pozicaju ti tam elektricku, podla mna dost dobru. neviem, ci by som si vopred odsavacaku kupovala, uvidis ako na tom budes s mlieckom. mozno by som zvazila kloobucik na bradavky, ale to ti mozu aj doniest, mast na bradavky.... vzala som isi i svoj zupan a nocne kosele, ale nevyuzila ich, tych par dni sa da vydrzat aj v erarnom - hlavne ja som sa furt prezliekala, tokio svojich som ani nemala (potila som sa ako diva🙂 - tak to si podla svojho uvazenia... zober si veeeela veeela vody, potrebujes pit, aby sa ti rozbehlo mliecko
pre babo - plienky dostanes 5ks na den, ale to je malo, preto treba aj vlastne... ostatne ako pisu. okrem toho co si napisala som mala este hracku. spavali sme s nou v posteli asi posledny mesiac, aby vonala ako my, potom su ju nasej eli dala do postielky, kym sme boli v porodnici, nech sme akoze spolu 🙂 nemozes si brat babo v porodnici do postele (teda nemalo by sa), tak aby mala stale pocit, ze som pri nej... mozno sibnute, ale ja som si to takto vymyslela, aj ked to mozno urobilo viac dobre mne ako elenke 🙂
pre babo ked pojdete domov - postokky sme si pisali 🙂 oblecko normalne, vsak podla pocasia uvidis, resp muzicek....

joj, drziám palce nech vsetko ide ako po masle 🙂 caka ta uplne super obdobie... inak dobre, ze sa teraz ochladilo, vsak: urcite si rada...

nivejka
26. júl 2010

@tilda ....jááj veľmi pekne ti dakujem 🙂 🙂 ...ani nehovor--veľmi sa mi tým ochladením uľavilo---kľudne nech je takto stále a hned sa mi aj lepšie spí...5.8.idem do poradne,tak som strašne zvedavá,čo mi doki povie tentokrát,ked mám už ten krčok tak labilný a drží mi ho už len pesar...možno ked sa aj takto ochladilo--vydržím dlhšie 😉

tilda
26. júl 2010

@nivejka jejda, len pekne drz este...a drz sa 🙂

nivejka
26. júl 2010

@tilda dakujem ti...posnažím sa 😉 😉 😉 😉 😉

gangulienka
26. júl 2010

ahojte, chcem sa spytat, ak chce byt manzel pri porode v Ruzinove potrebuje k tomu nieco absolvovat, nejaku preporodnu pripravu alebo take nieco ?dik 🙂

cruelty
27. júl 2010

baby, nerodili ste v poslednom case u dr. Divekyho alebo u dr. Otapkovej? aky je vas nazor? dakujem

tilda
27. júl 2010

@cruelty ahoj, rodila som u divekiho koncom maja - moj nazor: super 🙂 on je velmi mily clovek, aj dobry odbornik podla mna. chodila som k nemu cele tehotenstvo, bola som naozaj velmi spokojna 🙂 dalsie zas len unho 😀

sirinka
27. júl 2010

@gangulienka iba potvrdenie o zaplateni....nechodili sme na ziadne prednasky...

cezarka7
27. júl 2010

Baby ahojte, nechce sa mi to tu hladat, tak sa Vas spytam:
Neviete ktore dni sa robia prednasky v Ruz.nemocnici? konkretne epiduralka! a ci sa treba objednat a kam?
a ake ine prednasky robia a kedy? dik mooooc 🙂

vanesska
27. júl 2010

gangulienka... ja mam kamosky co rodili v ruzinove a ziadny otecko nebol na predporodnej priprave... staci len doniest potvrdenie o zaplateni a prezuvky pre otecka... 😉
aj ked viem ze na kramaroch musi otecko absolvovat pripravu... my sme na nej boli ked sme este nevedeli kde budeme rodit a bolo to celkom fajn aspon sa otecko pripravil na to co ho asi caka... 😵

vivianaba
27. júl 2010

@cezarka7 prednasky su vzdy v pondelok o 13.00 na 10.poschodi, len neviem ktory konkretny tyzden je prednaska o epiduralke. A este viem ze cez leto sa prednasky nerobia, zacinaju niekedy v auguste. Rozpis prednasok je vylepeny na 10.poschodi pri dverach na oddelenie, alebo tam skus zavolat, to mas najistejsie.

cezarka7
27. júl 2010

@vivianaba dakujem, uz som si to obvolala ;) ... pekny a rychly porod prajem 😵

gangulienka
27. júl 2010

dakujem, manzel uz pri prvom porode bol tak snad zvladne aj druhy 🙂

adelaine
28. júl 2010

kocky,
ak vam mozem poradit, ruzinov zdaleka obchadzajte,
som 3 tyzdne po porode tam, a mam problemy doteraz 😖
starostlivost tam stoji za fajku dymu a este som si priniesla
so sebou domou nozokomialnu infekciu v prsniku,pre ktoru
budem musiet prestat dojcit mojho drobca... 😠

karmelka77
28. júl 2010

@adelaine moja rec!!!! Hlavne ze som tu bola za najhorsiu ked som o tom otvorene pisala...🙂) tak drzim palce aby sa ti polepsilo...snad sa to nejak vyriesi🙂)

sirinka
28. júl 2010

@adelaine kvoli infekcii nemusis...ked ti napasuju spravne atb...

adelaine
29. júl 2010

@sirinka praveze na skoro ziadne ATB ta svina nie je citliva, jedine ktore si mozem dat,
aby zabrali, su take, pri ktorych nemozem dojcit :((

sirinka
29. júl 2010

@adelaine a co mas, aku bakteriu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre