Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lucadra
26. sep 2010

ahojte babulky. je tu niekto kto rodil v máji? medzi 6. a 20. májom?

hanele
26. sep 2010

@sarias jasom tam rodila uz dvakrat, naposledy pred 6tyzdnami...ides na centralny priem tam ta zaeviduju a poslu na 9poschodie na porodnicu a mna sa pytala potom sestricka na porodnici co chcem ci nadstandard...ja som chcela, podla mna je pohodlnejsie mat vecko a sprchu na izbe ako na standarde je len jedno vecko (ako miestnost) na celu chodbu, na nadstandarde je moznost si vybrat jedlo zo 4diet, a ked moc teda nebolo z coho vyberat...ale celkovo mi prislo na nadstandarde vacsi klud, ked su len dve kocky na izbe, lebo ja som prechadzala cez standard na novorodenecke(maly tam bol 2dni v inkubatore) a furt tam boli vsetky dvere pootvarane na izbe min. 3 matky s detmi a nebolo sa kde v tych izbickach ani hnut...

zuzuz1
26. sep 2010

ahojte kocky... nie je tu naaahodou niekto z 907 z obdobia zaciatku septembra (4-8.9)? babulky bolo by fajn zistit ako sa vam dari tak ak ste tu ozvite saaaaaaaaaa 🙂

heni79
26. sep 2010

@emily327
Máš pravdu, jediná výhoda nadštandardu je WC a kúpelňa na izbe a iba pre dve osoby.
Ale pre mňa to stálo za tie peniaze.
A tvária sa, že aj výber z viacerých jedál. To asi nie (väčšinou niet čo vybrať, najmä pre dojčiacu matku - v ponuke som zažila napr. rybu, či pomaranč ! 😲 ), ale to, že ti jedlo prinesú na izbu a nemusíš ísť do jedálne, je pozitívum. Nemusíš totiž riešiť, kam dáš dieťa. Neviem, nebola som na štandarde, ale dieťa sa asi do jedálne nevozí. 😅
Podstatné je, aby si bola v poriadku aj ty, aj bábo. A zvyšok nejako prežiješ.
A zas ma obvinia, že očierňujem Ružinov. Ale keď som ešte ležala na 10.posch. pred pôrodom, bola so mnou na izbe babenka z DS, ktorá sa dosť čudovala, že dvojposteľová izba s WC a kúpelňou je považovaná za nadštandard, za ktorý sa platí. Vraj u nich v DS tak vyzerá štandard a ten nadštandard je jednoposteľová izba s WC, kúpelňou, TV a ostatným (TV máte aj Ružinove na nadštandarde, ani raz sme ho za celý pobyt nezapli, nebolo chuti ani času.)
P.S. Tá žena bola v Ružinove z objektívnych príčin a nie preto, že by tam byť chcela. Keby bola mohla, bola by rodila v DS! To pre tie, ktoré by sa pýtali.

gangulienka
26. sep 2010

heni bohuzial mas pravdu, to co je tu nadstandard je inde uplna samozrejmost...inak ze porodnica v ds je jedna z naj...

zucha
26. sep 2010

@heni79 no, ten nadst. ma este jednu vyhodu, ze mamicky si mozu same kupat babatka pod dozorom sestriciek. Ked som bola prvorodicka, tak mi to ohromne pomohlo.

karmelka77
27. sep 2010

@heni79 Babatka sa mozu vozit do jedalne...🙂) aj ked som hrrooozne moc nahnevana na Ruzinov ale mozem povedat este jednu vec pozitivnu na standard - kym na nadstandarde ste odkazane na styri steny a jednu spolubyvajucu tak na standarde su sice otrasne podmienky ale je tam vacsi kontakt s ostatnymi mamickami...mne osobne to vyhovovalo porozpravat sa s ostatnymi pri jedle pripadne sa navstivit aj na izbe...co sa tyka kupania - nemala som vobec problem prist domov a okupat maleho bez toho aby mi to niekto ukazal. To ze tam bol inak riadny hluk som nejak prezila...tak ale ja som bola v nemocnici dokopy 2 tyzdne a neviem si predstavit byt odizolovana na nejakej dvojke izbe bez kontaktu s okolim...to je fakt dobre na to ked pride niekto porodi a odide na 3ti pripadne 4ty den...

lucia.kl
27. sep 2010

@karmelka77 ja keď som rodila, tak sme si nesmeli deti brať do jedalne, tak sa vždy stražili navzajom na izbach. ja som bola na štandarde, ale ako by som bola na nadštandarde, mala som tu druhu izbu na začiatku - to je dvojpostelova a wc na izbe, jednotka tam ma aj sprchu, prvu noc sme boli dve a potom som bola sama cely pobyt a ked som potrebovala tak mi deti postražili sestričky a aj mi chodili pomahať keď som niečo potrebovala, alebo som dokrmila a potrebovala som dať jednu odgrgnuť aby som mohla nakrmiť druhu. a čo sa hluku tyka, tak ten je podla mňa aj na nadštandarde, ved dvere som mala zatvorene a počula som ako deti kričia z iných izieb....

heni79
27. sep 2010

@karmelka77
Ale veď ja so kontakt s inými mamičkami mala. Najmä pri váhe na chodbe. 😀 To asi bolo aj na štandarde, nie? Váženie pred kojením a po ňom. A tam sme sa stretali dosť často, spravidla tie isté, rovnako zúfalé, že dieťa nič nevytiahlo. 😖
A tiež sme boli v kontakte pri kúpaní večer, ale aj počas dňa sme chodili von. Teda spoň ja áno.
Spoznala som tam mnohé mamičky, aj keď je pravda, že dosť z nich som poznala už z pobytu na gynekológii, či priamo z pôrodnice (ja som tam bola 12hodín). 😅

karmelka77
27. sep 2010

@lucia.kl ja som mala tiez tu izbu a dokonca som jednu noc a den bola na nej sama🙂) jasne ze ti pomahali mas dvojicky🙂)) ake to je? S dvomi detmi naraz myslim...zvladas to?

karmelka77
27. sep 2010

@heni79 neviem posudit nadstandard lebo som sa nanho nedostala, ale podla kamosky viem, ze ona vela veci nevedela koli tomu ze bola zavreta na izbe a v podstate nemusela ani z nej vyjst...to vazenie si pamatam, len ja som nevazila lebo nebolo co:( to vzdy zavisi od povahy, kto chce najde si tam niekoho na pokec...🙂)

sarias
27. sep 2010

@hanele dakujem za info, no uz som pekelne nervozan lebo to cakanie je na zblaznenie ked nevies kedy to pride ale nastastie moj manzel bude pri mne, teda nie pri porode (toho sa boji ako cert svatenej vody) ale tak na chodbe si podukavat a v duchu nas podporovat 🙂 niekedy mam pocit ze muzi z toho maju vacsi stres ako same rodiace zeny 😨
V podstate ako tu pisala jedna kocka, hlavne nech su babatka v poriadku a my a ostatne sa nejak prezije a kazda nemocnica ma pozitiva a negativa. A co sa tyka postupu lekarov, my ako rodicky a laicky sice prezivame bolest, ale pre nich je to cista rutina, robia to cely zivot a mnohe by sme boli take ako oni vo svojej prefoesii, jeden je ufrflany, jedne mily - podla mna podla ich nalady, a druhy vacsi ci menej zdtatny odbornik ale vsetci su to lekari, ktori sam pomahaju rodit a vlastne sme odkazane len a len na nich v tej chvily ... tak si vsetky nadchadzajuce mamicky co budu rodit v Ruzinove drzme palce!!! a podporme sa

sarias
27. sep 2010

maminky ktore ste rodili ... ako to vyzera s terminmi napiste v ktorom ste porodili tyzdni a ako dlho po termine ste cakali? a ako sa to prejavilo stahy maternice ci plodova voda?...som prvorodicka a teda fakt netusim ako to prebieha aj ked falosne stahy maternice uz mavam a vzdy si myslim ze uz rodim 😝

zucha
27. sep 2010

ja som bola aj na nadst. a nemozem povedat, ze by som nemala kontakt s ostatnymi. Dokonca, ked to porovnam so stand. tak asi aj vacsi som mala v tom "sukromi", lebo fakt pri kupani sme boli s ostatnymi, pri vazeni,.......... A aj tie, s ktorymi si doteraz pisem boli s nadstandardu a nie so stand. Tam sa nam to rychlo striedalo a nejak sme nemali cas sa viac spoznat. A je aj fakt, ze som mala stastie aj ja a aj ostatne, ze nemuseli byt dlho v nemocnici a isli pekne domov tak skoro, ako sa len dalo.

akdarka
27. sep 2010

@sarias mne predpoludnim den pred terminom zacala odtekat voda - ja som si myslela, ze sa "pocikavam" ako maly tlaci na mechur kedze to boli take male mnozstva 😝 este o 15tej sme isli s manzelom do restiky lebo som netusila, ze to je plodovka, kontrakcie ziadne...potom okolo 18tej, ze teda ideme do nemocnice sa ukazat - ja som si bola ista, ze ma poslu domov...a oni vysetrili vlozku temesvaryho roztokom a teda ma prijali. kontrakcie mi slabulinke zacali okolo 22hej ale tak dalo sa vydrzat v pohode. rano potom prisla dr, napumpovali do mna oxytocin, ze mozno mal maly menej plodovej vody a aby nenastala nejaka infekcia - a o 12:41 bol maly na svete, cize presne v den terminu 🙂 a to mi vsetci dr tvrdili, ze budem prenasat!

sarias
27. sep 2010

@akdarka ako mam vediet ze ked cikam ze to moze byt aj plodoiva voda to sa neda rozoznat a za kazdym ked cikam nemozem behat k lekarovi...niekedy cikam viac niekedy v mensich mnozstvach lebo mi mala tlaci na mocovy mechur ale nedkoazem rozoznat ci ide o moc alebo plodovu vodu a toho sa najviac obavam.... 😒 lebo je prirodzene ze chodim curat castejsie som v 40tt. co s tym?

arrett
27. sep 2010

@sarias Plodovu vodu nevieš zastaviť ako cikanie. Proste to ide z teba vonku. Plodova voda je trochu mazlava.

emily327
27. sep 2010

@arrett je to ako vytok? Myslim plodova voda.... Lebo ja mam taky samovolny unik uz par tyzdnov a je to ako taky mazlavy vytok...

akdarka
27. sep 2010

@sarias ja teda som mala pocit, ze to viem "zastavit" a preto som si bola ista, ze to je moč. ak mate pochybnosti tak si dajte cistobielu vlozku nech nasiakne "vytokom" (nie tie s modrozelenymi vnutrami) a na tej v nemocnici otestuju ci to je plodovka. samozrejme toto je moj priebeh zaciatku porodu a nechcela som nikoho vyplasit 🙂

udada
27. sep 2010

@emily327 to čo píšeš určite nie je plodová voda, ja som to mala tiež pred pôrodom. Zo mňa keď začala tiecť plodová voda, tak som hneď vedela o čo ide. Teda môžem povedať, že zo mňa riadne, zo začiatku v takých 2.minútových intervaloch. Kým som prišla do pôrodnice bola som mokrá ako myš, ani vložky mi nestíhali sať. Pomaly mi už tiekla aj z nôh. Ja ako prvorodička som ani nemala predstavu koľko sa jej môže nazbierať v brušku. Mne to skôr pripomínalo čistú vodu, odtiekla mi na začiatku aj hlienová zátka.

sarias
27. sep 2010

@emily327 to je bezny vytok v tehu taky bielo-zlty niekedy hustejsi inokedy redsi je to no normalne v tehu, mam ho aj ja.bala som sa na zaciatku ci to nie je nejaka infekcia ale dktor ma ubezpecil ze je to v poriadku a niekedy ked bol hojnejsi tak som zase nevedela ci ta hlienova zatka mi neodisla...niekedy je to tazke rozoznat 😒
udada si ma ukludnila ze to by si zena teda mala vsimnut ked jej ta voda odteka lebo ked chodim cikat tak mam strach ci sucasne netecie aj voda...ale zrejme by neprestala ako moc, ale pokracovala by dalej aj na vlozke alebo v postely.

arrett
27. sep 2010

Mne keď praskla voda, tak to ozajtieklo a nedalo sa to zastaviť. Postavila som sa avoda vytiekla, dala som si sprchu, vyšla von a vida zasa dole nohami. Tiež som to nevedela nijako ovplyvniť. Nie je to ako vytok, je to ako voda. Trosku mazlavejsie. Ak chceš, v lekárni predávajú tu tekutinu čo nalejes na vlozku. Keď sa zafarbi do Modra, je to plodovka. Podľa mna, plodovku rozoznas. Môže ti zozaciatku odchádzať hlienova zatka. To je ako vytok, no je trosku s primesou krvi. Môže byt doruzova.

zucha
27. sep 2010

baby, tak som sa dnes pytala mojej porodnicky, ako to je s prijmom v Ruzinove, ked maju plne. Povedala, ze je tam tak vela rodiciek, ze boli dokonca stopnute prijmy, co znamena, ze vas pri dverach otocili a povedali, ze musite ist rodit inam. Neberu do uvahy ani to, ze tam mate zazmluvneneho lekara alebo tam bydliskom patrite. Proste musite odist a hotovo. Ostavaju teda Kramare, alebo Antolska.

karmelka77
27. sep 2010

@zucha 🙂)) samozrejme ked nemaju volne postele vtedy ich nic nezaujima...v den mojho porodu tiez stopli prijmy ostala som tam iba s jednou babou s ktorou sme tam uz boli tyzden a to nas uz museli odrodit...nemohli nas poslat prec...ale stava sa aj toto to je fakt...asi si moc nepotesila spolubojovnicky🙂)

sirinka
27. sep 2010

mne sa tiez zda, ze na standarte je mamickam veselsie, maju lepsi kontakt medzi sebou...
mne vyhovuje nadstandart...jediny cas, ked som vklude mohla citat knihu, telka na izbe s oblubenym serialom a spravami a po CR to bolo pre mna najvyhovujucejsie riesenie...mne tych par dni kludu vyhovuje 🙂

plodova voda...pri klarke mi praskli obaly niekde hore, takze som mala niekolkokrat do dna pocit, ze si ucvrkavam...nedalo sa to ovladat, ani som to bohvieako necitila, iba ze mam vlhke gatky, tak som pouzivala vlozku...sla som na pohotovost a tam ma presvedcili, ze to je unik mocu, ze mi babo tlaci na mechur...po styroch dnoch sa mi rozbehli kontrakcie a zrazu uz boli ochotny aj test urobit a zistili, ze je to skutocne plodovka...nebola mazlava a celkom bez zapachu...ako velmi zriedeny moc
pri magdalenke mi rupla voda naraz...a to som citila a to uz sa nedalo pomylit si s nicim...takisto, bez zapachu a nebola mazlava...

gangulienka
27. sep 2010

no tak to je super 😖 ....neviem do ktorej by som potom isla

emily327
27. sep 2010

@zucha tak to si ma fakt potesila, to nie dost,ze ma clovek strach z toho kedy to pride a ako to bude prebiehat este aj toto. Hm no super, ved kludne mozme porodit aj doma nie? Sak nech pride porodnik k nam domov, ked ho mam zazmluvneneho a basta. Ach jaj, fakt sa tesim. Opytam sa na to asi lekara v stredu v poradni..... Ale nemam sajn kam by som sla. ☹

smejko1
27. sep 2010

ahojte, mne dnes sestricka v ruzinove vravela, ze je plno, ale ze aj kazdy den dost prepustaju......

primar ma pozrel a povedal, ze porod az o tyzden, takze zajtrajsok sa rusi......... no a drabek mi dal t.c. na dr. papcuna ale neviem ktoreho, lebo su tam vraj dvaja ( to ked bude na tom kongrese)........ takze cakame a cakame 😉

emily327
27. sep 2010

@smejko1 no tak teraz sa len modlit, aby nas tam ked to na nas pride zobrali. Ja o ziadnom kongrese neviem. Sak ale nejaky porodnik tam musi byt nie? Hlavne ked maju plno. Ja idem do poradne v stredu, tak sa opytam ci aj moj lekar ide na ten kongres a aka je situacia na porodnici. Lebo fakt mi nechyba, aby som riesila kam pojdem rodit, ked chodim cely cas do Ruzinova a tam mam aj zazmluvneneho lekara. A inak sa mozno buduci tyzden stretneme 😉

gangulienka
27. sep 2010

inak v sobotu vecer som isla s mojim manzelom na pohotovost do ruzinova a hned vo dverach nas vypoklonkovali, ze nic nerobia lebo nie je prud a nejdu im ani PC, ze mame ist do inej nemocnice....inak cela nemocnica vysvietena jak na silvestra.... takze keby som vtedy isla rodit tak ma asi tiez poslu prec 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre