Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tikuska
3. feb 2010

Prehliadky má na starosti sestrička Letošťáková na čísle 02/48 234 609, na prehliadku môžu ísť obaja rodičia a treba sa vopred objednať.

bibulienka
3. feb 2010

mizulienka - www.fnspba.sk , daj si nemocnica ruzinov a gyn.-por.oddelenie, alebo novorodenecke, neviem uz presne tam su info... aj co si zobrat do porodnice

mizulienka
3. feb 2010

super, ste zlate baby, dakujem 🙂
viete mi povedat aj kolko sa plati za nadstandard za noc? asi to je na tej stranke ze? ale nemam teraz momentalne cas...dikes 🙂

slniecko01
3. feb 2010

mizulienka platí sa cca 16,60 eur ( 500 skk ) a tie sprchy sú tam naozaj pekné, bola som kuk jednu babu čo sa tam dostala 🙂 . Inak my sme mali babatká tiež pri sebe. Inak aj personál na novorodeneckom bol milí. 🙂

evikkkk
3. feb 2010

ahojte, chcem sa opýtať či náhodou niekto nepozná -ingyn-p. Španka a p. Papcun, su súkromná gyn. ambulancia a pokiaľ viem rodí sa v Ružinove, neviete niekto o cenníku a službách?

sysinka
3. feb 2010

Ahojte, ja by som tiez chcela rodit v Ruzinove, ake mate skusenosti s touto nemocnicou. Po poslednych udalostiach u mna Antolska neprichadza do uvahy a Kramare su nesympaticke. Aj podla lekarky spadam do Ruzinova, len sa chcem uistit, ci je to dobre rozhodnutie. Dikes

byggyt
3. feb 2010

sysinka ja som bola velmi spokojná, pýtaj sa čo konkrétne ťa zaujíma a ja ti odpoviem 🙂

sysinka
3. feb 2010

ako to tam vyzera, ci je to ciste prostredie, aki su tam lekari a sestricky? Su tam deticky na izbach pri maminach? Mozu sa deticky vynasat do cakarne alebo sa na ne mozu pozerat len cez sklo?

byggyt
3. feb 2010

na nadštandarte je to prerobené čiže to aj pôsobý sviežejšie, na štandarde sú sprchy staršie aj wcka a je tam čisto veď sú tam novorodenci, lekári výborní tak ale nájde sa pár kusov čo mne teda nee, ja som mala svojho dr. tak toto som neriešila, sestričky sú úplne perfektné ( ja som ležala na štandarde) či už ženské alebo novorodenecké a treba sa ich pýtať lebo niektoré baby píšu že im nikto neporadil a tak, no ale nemému ani vlastná mať nerozumie ako sa hovorí, nikto ma nikdy neodbil a to mali tak plno že maminky aj hore na gynekológii ležali, deti sú pri maminách, do čakárne sa vynášať nesmú sú za sklom a je to pochopitelné, predsa novorodenec nemá imunitu a ja osobne by som asi nebola rada keby mi niekto nakazil dieťa vždy je tam vela ludí, vydýchaný vzduch, ja by som bábo von nevyniesla aj keby sa to dalo

tikuska
4. feb 2010

A na nadštandarde to ako funguje, tiež sa deti ukazujú len spoza skla? alebo tam môže ísť návšteva na izbu ?

katulienka.
4. feb 2010

ahojte, doktorka mi dala odporucanie na nejaku psycho - neviem aku pripravu na porod. Ale neviem nikde najst cislo na tu pani, ktora to organizuje. Neviete mi poradit? na internete som ho nenasla. A inac staci si do porodnice zobrat naozaj len to, co je v zozname?

bibulienka
4. feb 2010

toto bolo aktualne pred pol rokom....inak ja som chodila na predporodny kurz inde a nebol problem:

Porodnica poriada kurzy predpôrodnej prípravy v poliklinike Ružinov, v pripade zaujmu kontaktuje pani PhDr. Dvorsku, telefón 02/ 4827 9341. Porodnica tiez organizuje tehotenské cvičenia od zaciatku tehotenstva az do 36. týždna, kazdy utorok, stredu a stvrtok. Kontaktna osoba je pani Eva Šefčovičová a Lucia Jendruchová , telefón: 02/ 48234 386.

bibulienka
4. feb 2010

aj na nadštandarde-sa deti ukazujú len spoza sklan návšteva moze ist na izbu lem manzel po cisarskom reze inak nie

katulienka.
4. feb 2010

bibulienka a za tie kurzy sa plati a treba sa dopredu objednat?

bibulienka
4. feb 2010

ja som nebola na kurze v ruzinove (ja som chodila do kurzu do sukromneho centra)... zavolaj tej pani a ona ti urcite poradi...

supi
4. feb 2010

baby viem ze sa tie otazku tocia tie iste dookola, mam asi taku jednu 😀 ale prosim o odpoved
po sekcii, ak bysom bola na nadstandarte daju mi po prebudeni malu na izbu? Alebo bude musiet byt mimo, a vtedy mi ju kedy daju na izbu? A manzel bude moct po prebudeni byt na izbe?

A je asi aj rozdiel kebyze som na standarte? To mi ju na izbu asi nedaju tak skoro???

adasik
4. feb 2010

baby rada by som sa vas opýtala ak niektora z vas vie, ci maju v ruzinove aj polohovatelne porodne boxy, alebo len klasika...

a moze byt so mnou moj manzel pocas 1 doby porodnej?Alebo len pri porode?

sysinka
4. feb 2010

Hej to by aj mna zaujimalo, ci moze byt so mnou manzel pri porode celu dobu, teda ak sa jedna o klasicky porod.

meggie.sk
4. feb 2010

byggyt tak to si mala asi šťastie na personál. Mne pôrodník zabudol vybrať tampón a ja som sa mohla čudovať že mi stúpa teplota. Našla som to deň pred odchodom domov v sprche lebo ako som sa umývala som cítila, že zo mňa niečo trčí, prepáčte je to tak, aj keď je to hnusné. Tak som to opatrne vytiahla a zahodila. Išla som za sestrou a tá sa na mňa osopila čo si vymýšľam. Tak išla so mnou do sprchy a vysypala tam to vrece s bordeloma krvavými vložkami Bŕŕŕ. No ale nepovedala prepáčte že som bola taká keď to našla. tak zavolala lekárku. No ale hlavne, že ďalšia sa ešte čudovala " veď vy ste po pôrode ani moc nekrvácali " A od lekára tiež ani bú. No a a na novorodeneckom som mala smolu na sestru. Volala sa Eva, nepríjemná osoba. Dcérka mala od pôrodu upchatý noštek a z toho plakala dosť často. Tak som sem tam išla na novorodenecké nech jej s tým niečo urobia, vytrú alebo vytiahnu. Dva krát v pohode ale na tretí krát na mňa spustila, že ona nie je ambulancia aby som tam s dcérkou chodila. Do kelu ale kam som mala si tak ísť? Tak som sa vrátila so slzami na izbu. Videla to jej kolegyňa, prišla za mnou, tak kučeravá dlhovlasá a všetko mi vysvetlila a dala také tampóniky, ktorými som to mala robiť. Prečo mi to nedala tá predtýM. Tak som napísala pri odchode aj riaditeľovi nech vie čo tam má. Vlastne aj tá druhá sestrička vravela, že na tamtú nadávajú. No asi tak. To bolo v roku 2003. No dievčatá toto neprajem nikomu.

simonka11
4. feb 2010

supi - babatko ti urcite donesu a mozes si ho prilozit a zalezi podla toho ako sa budes citi bud ti ju tam nechaju alebo mozes poziadat sestricky aby ti ho odniesli hlavne na noc...Ano ak bude manzel pri porode tak ked ta prevezu na izbu moze tam pri tebe chvilku zostat a popripade je mozna aj navsteva na izbe ak este nebudes moct chodit..ale pustia na izbu jedine manzela 1 osobu ..takto to je na nadstandarde ....Bohuzial so standardom skusenosti nemam..

adasik - hej maju aj polohovatelny taky novy moderny box..ale zalezi od lekara oni asi radsej preferuju klasicke lezanie... ale mylsim ze ked budes rodit tak ti to bude uz jedno...hej moze byt stebou manzel cely cas....
Jedine ak ta prijimu napriklad ze ti odtecie plodova voda ale nemas este moc silne kontrakcie a neotvaras sa tak ides na izbu cakateliek a tam so mnou manzel byt nemohol ale akonahle ma prelozili uz na porodny box tak od rana od 6 do 16 kym som porodila bol cely cas manzel pri mne,..

sysinka
4. feb 2010

najhorsie je, ze vzdy na kazdu nemocnicu su aj dobre a aj zle referencie. ale ono je to naozaj asi o stasti. pojdem to tam v ramci navstevnych hodin omrknut a uvidim, ci mi to tam bude sympaticke. Inak kocky poviem Vam, ako to tu citam, zacinam mat celkom strach z porodu, rodit od 6 do 16, fuuu, to je hroza ☹

simonka11
4. feb 2010

Ale dá sa to vydržať , u mňa bol problém to že mi ešte den predtým odtiekla plodová voda ale vobec som sa neotvárala tak mi museli dat oxytocín ale išlo to velmi pomaly ...este že mi okolo 14 dali epiduralku lebo inak by som to uz nezvládla bola som strasne vycerpana....EPIDURÁLKU veľmi odporúčam si aspoň zaplatiť pretože nikdy neviete aký pôrod Vás čaká.....

sysinka - hlavne nemaj strach a stres z pôrodu..!!! Uvidíš všetko dobre dopadne...ale tiež odporúčam mať niekoho pri sebe je to obrovská pomoc......

busni
4. feb 2010

supi, ja som rodila v ruzinove sekciou pred troma tyzdnami, malu mi nosili len na prilozenie kazde tri hodiny cez den, v noci vobec nie. na izbu nastalo mi ju dali az na treti den po porode, pricom oni ten prvy den - kde rodis nerataju, ja som rodila v piatok rano a malu mi dali az v pondelok na stalo.
aj ked si ju budes pytat skorej, nedaju ti ju - ja som to skusala, nemala som ziadne komplikacie, vsetci hovorili ze ako rychlo sa mi rana hoji, no malu mi skor nedali.
a je jedno ci si na standarde alebo na nadstandarde - pravidlo je rovnake. ja som bola totiz v piatok a v soboru do vecera na standarde, lebo nadstandard bol plny a v sobotu vecer som sa stahovala na nadstandard. inak je to ako peklo a nebo, normalne cloveku pride, ze ho prestahovali do inej nemocnice, ked sa dostane zo standardu na ten nad.....

pietra
4. feb 2010

so mnou mohol byt manzel aj na izbe cakateliek, bol so mnou vlastne cely cas.

bibulienka
4. feb 2010

aj so mnou bol manzel stale ...ale ja som bola hned od zaciatku na porodnom boxe..resp. na chodbe ja som sa stale prechadzala ked som nebola na monitore...

mizulienka
4. feb 2010

busni, ten standard je az taky hrozny? ja stale vaham, ci si priplatit za ten nadstan...

a ako je mozne, ze ti babo doniesli az tak neskoro??? nemalo to vplyv na spustenie mliecka a na prisatie baba?

leishmania
4. feb 2010
simonka11
4. feb 2010

No napríklad so mnou ležala na izbe žena , ktorá bola po cisárskom reze a na druhy den po porode jej doniesli babatko na prilozenie a na treti den jej ho uz nechali celý čas pri sebe , lebo ona chcela .Akurat jej ho sestricky kupkali , pretože ich poprosila....No , ale ked ta prijimu večer a ešte pôrod nieje rozbehnuty ani zdaleka ako u mňa tak manžel naizbe čakateliek s tebou byť nemože....

mizulienka - poviem ti , že ten nadstandard sa oplati zaplatit si , pretože ta po pôrode bude všetko bolieť a po každej potrebe sa musi osprchovat a mať izbu a záchod na izbe je na nezaplatenie...a aj jedlo si može vybrat , pretože oni dávajú aj jedlá , ktoré sa pri kojení nemôžu lebo nafukuju a na standarde si jedlo vybrat nemožes a ešte k tomu musis chodit do jedálne pre mamičky jest...a nevies aký budes mat pôrod , naprikla ja som mala veľa stichov a ani sediet som poriadne nemohla.....nato velmi odporucam koleso po porode mne to velmi pomohlo bez toho som sediet nemohla.....

filipi
5. feb 2010

mizulienka ak ti môžem poradiť tak si ten nadštandard zaplať oplatí sa do toho investovať štandard je fakt hrôza....

ondrulka
5. feb 2010

ahojte baby, za ten nadštandart si mám tiež zaplatiť vopred? Už som zacvakala epidurálku aj za sprievodnú osobu pri pôrode. Alebo to zaplatím až potom či sa mi ujde a neviem vlastne ani kolko dní tam budem... (dúfam že čo najmenej 😀 😀 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre