Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

byggyt
2. okt 2009

liluska- s tou vyvolávačkou úplne súhlasím je to super vec mne doktor aj vodu pustil tiež som nerodila dlho tak dúfam že aj teraz to pôjde tak rýchlo, no ale čím viac sa to blíži tak mi začína nejako lepiť ☹ ☹ ☹ ☹

lia
3. okt 2009

byggyt,ze v kotolni 😀
ja som tiez z ruzinova a chodim do petrzalky za nim,ale uz zo zaciatku tehu.teraz chodis ku komu do poradne??
az o skoro tri tt skor si rodila?? 😅
super,takze takto budem aj ja vyzerat byggyt,dufam,ze mi niekto poradi ☹

byggyt
3. okt 2009

lia- chodím k Divekymu do poradne tiež od začiatku, áno skoro 3 tt skôr sa narodila lebo som mala gestózu a potom som už mala problém aj so zrakom tak preto mi dávali vyvolávačku a neboj sa teraz sa tam už dávajú pampersky tak je to jednoduchšie predtým boli klasické plienky a oni sa tak zvláštne skladali , už to tam určite neni také zlé len sa bojím že sa nedostanem na nadštandard a to ma asi porazí veď štyri maminy na izbe a ešte bábetká k tomu hmmm dosť zlééé

petulik29
3. okt 2009

Caute nadstandardov je tam 10 izieb ak si dobre pamatam, bola som tam kuk na tej ukazke porodnici. Musim povedat, ze porodne boxy sa mi zdaju lepsie ako na antolskej.

tilly
3. okt 2009

pralinka, rodila som u kocha

ja chcem nadštandard, nechcem byť na normálnej izbe... pôjdem aj na 10.te, ak môžem byť na nadštandarde... tam by som si snáď mohla aj bábo zobrať, nie? keby som bola sama na nadštandarde... komu by to vadilo?

pralinkaaa
3. okt 2009

TIllyy noo na to 10. neviem neviem, tak ťa dajú iba ak nie je vôbec voľné miesto na 9 - ja som na 10 ležala....ôonii inak brať nechcú, a to by si si musela platiť celú izbu...
tak asi je to nič moc 4 maminy a 4 bábatká..ale zasa si poradia a tak 🙂 a vraj pridávajú aj 5 posteľl...ak nie je miesta.

iinuska
3. okt 2009

ja som nebola na nadstandarte, povodne som nad tym uvazovala, potom mali plno. Ale da sa to vydrzat aj tam. Na izbe sme boli tri.

byggyt
3. okt 2009

pralinkaaa- 5 postel????? a to asi ju dajú niekomu na hlavu, to je ale super kam sme to dopracovali, kamoška rodila v nemecku a tam majú iba obyčajné izby a ovela lepšie ako u nás nadštandard a ni kto si nič nemusí priplácať, stále mi to nejde do hlavy tých 5 na izbe veď to by som si ž naozaj pripadala ako krava v maštaly 😠 😠

pralinkaaa
3. okt 2009

byggyt - neviem teraz či sú tam na izba normálne 3 či 4 postele, myslela som to tak že dalšiu posteľ navyše...
takže bud piatu alebo štvrtú...ale to iba ked je extrem naval asi. ale počula som to...tak nechcem plašiť, tiež dúfam, že ked tam pôjdem ja, bude prázdno 😀

lia
3. okt 2009

no praaadaaa,strasne sa tesim 😠
vsetci chceme "nadstandart" asi,to musi byt na palicu byt v takej izbe este s tromi babami a babatkami bez wc,kupelky 😠 som natlakovana

liluska
3. okt 2009

lius ja som z toho tiez na nervy a dufam, ze sa mi to nejakym zazrakom podari a dostaneme sa na tu "lepsiu" izbu. A ak nie, tak budeme musiet vydrzat...vsak co nam ine ostava nie 😉

lia
3. okt 2009

no sak hej lilus,aj ja stale dufam,ze sa mi ujde nadstandart 😝
ale ak bude planovany porod,tak aspon tak si to nejak zaistim dufam,ked nie,tak uvidime ci opat budeme mat stastie 😀

lenka85
3. okt 2009

ahojte baby... Tak som sa sem konecne po porode dostala. Rodila som v Ruzinove teraz 18.9. Porod som mala velmi dobry, sice som rodila az nejakych 7 hodin, co je na druhorodicku dost,ale mala som epi, takze to bolo uuuuplne bez bolesti, az poslednu tristvrte hodku som mala paradne tlaky na konecnik a maly vysiel von na styri kontrakcie... Oproti prvemu porodu bez epi to bolo sto a jeden... Nemala som zazmluvneneho lekara - co som dost olutovala a keby som isla este raz, tak si urcite zazmluvnim. Rodila som od jednej v noci do osmej rana a celu noc o mna ani pes nezakopol - totalne ma doktorka odignorovala a az rano sa to pohlo, ale aj to vsetko prirodzenou cestou. Sestricky pocas nocnej boli super. Dootvarala som sa strasne rychlo, behom pol hodiny asi tri prsty, sestricky z rannej sluzby mi nechceli verit ze rodim, tak ma tam nechali len tak. Vraj skusajte si tlacit. Este ze som tam mala muza, lebo inak neviem. On tam potom nabehol, ze uz rodim a az potom tam vsetci prisli a maly bol do piatich minut na svete... sprosta sestricka.
Co sa tyka sestonedelia, tiez nic moc, nebolo to zle, ale ani ziaden aspon dobry standard. Na nadstandard som sa nedostala, uvolnil sa az den pred odchdom, to som uz odmietla. Na izbe sme boli tri, posledny den nam tam dali ciganku, skoro ma porazilo. Nastastie bola celkom slusna a cistotna, ale aj tak si myslim, ze by ich mali davat na jednu izbu a spolu a nerozhadzovat medzi ine... Sestricky nic moc ale ani ziadna katastrofa. Chvalabohu,ze som bola druhorodicka a vsetko som vedela, lebo spoliehat sa na ich pomoc by bola asi odvaha... Ale inak som bola spokojna, myslim, ze keby som rodila este raz, tak by som si znova vybrala Ruzinov...

szilvia31
4. okt 2009

ahojte
lenka85 gratulujem k tomaskovi a prajem vam vela zdravia 🙂 ,tesi ma ze si sa s nami podelila o svoje zazitky z porodu.

zuzuliq
4. okt 2009

Ahojte! Tak uz aj my to mame za sebou a uz druhy tyzden si na seba s Davidkom zvykame 🙂
Nakoniec som rodila sekciou tak este stale som cela ubolena. Nastastie som mala svojho doktora, porod si naplanoval na nedelu a cely cas som bola na porodnici len ja - takze ziadne ochkanie a jojkanie inych rodiciek. Dostala som sa aj na nadstandart - chvalabohu, inak si neviem predstavit ako by som sa dotackala na wecko na chodbe ked som sa ledva doplazila na to co bolo na izbe.
Inak lekari boli vsetci zlati co sa o sestrickach az na par vynimiek povedat neda. Nonstop tam trieskali dvermi, babe co bola so mnou na izbe normalne vytrla dieta pocas kojenia - ze ide ho ockovat. No dalo by sa tu o tych zazitkoch pisat hodiny 🙂
V nemocnici som bola uz 10 dni pred porodom - to som lezala na 10tom. Ked bol natresk na 9. tak davali mamicky na 10te ale bez deticiek, tie chodili kojit dole na 9te. a az ked sa tam nieco uvolnilo ich prelozili.
No som kazdopadne rada ze to uz cele mam za sebou, ale ak znova budem rodit tak hlavne koli mojmu doktorovi to bude zase Ruzinov - sestricky nejak budem musiet pretrpiet

elisa7
4. okt 2009

Ahojte, chystam sa ist do Ruzinova rodit dvojicky, a chcem sa Vas aktualne skusenych opytat na pritomnost manzela pri CS, ci je to tam mozne a ak ano, kolko sa za to plati, dakujem 🙂

bibulienka
4. okt 2009

zuzuliq-gratulujem k syncekovi a prajem vsetko naj a tebe aby si sa mala uz lepsie, bolesti postupne ustupia a bude fajn...mozem sa opytat ktoreho doktora si mala pri porode???

zuzuliq
4. okt 2009

elisa ja som mala cisarsky a manzel bol cely cas pred tym so mnou ale priamo pri tom zakroku uz nebol, stal za takymi presklenymi dverami alebo co to bolo. Ale mala som strasne zlatu anesteziologicku, od zaciatku do konca ma drzala za ruku hovorila mi co doktori robia, bola fakt uzasna. Manzel vsetko videl a hned ako malinkeho umyli tak mu ho dali takze bol prvy kto maleho drzal na rukach 😉 A platili sme tych 500 korun.
bibulienka mala rom MUDr. Secanskeho - mozem len odporucit, cely cas z neho vyzaroval neskutocny klud a pohoda.

iinuska
5. okt 2009

zuzuli, aj ja som rodila u Secanskeho, bola som velmi spokojna

petulik29
5. okt 2009

Ahojte baby tak vam gratulujem k babatkam nech ste zdravucky. Dakujeme za prispevky co nam tu poskytujete. 🙂
Inak myslim, ze vacsina doktorov je tam super. 😉

iinuska
5. okt 2009

petulik, ja som bola spkojna aj so sestrickami. 🙂

tilly
5. okt 2009

idete niekto dnes alebo zajtra na prednášku o epi?

inak, sme tu tuším 4 s novembrovým termínom, ja mám len strach, lebo v novembri už budú všelijaké chrípky a podobné blbiny, že nás bude veľa na izbe, stačí jedna mamina, že bude nakapatá a koniec sveta... všetky maminy aj deti budú v tom... 😠
takéto tlačenice, to už nemyslia vážne...

na také mesto ako je BA (+ celé okolie, veď v PK ani v SC nie je pôrodnica, najbližšie asi v DS a v MA, opravte ma, ak sa mýlim) tri pôrodnice, aj to len v nemocnici, to je otraaaaaas 😠

iinuska
5. okt 2009

tilly, v Petrzalke pri Drazdiaku funguje nejaka sukromna, ale neviem ci sa tam aj rodi

tilly
5. okt 2009

nerodí... vraj je strašne zložité získať licenciu a všetky povolenia na pôrodnicu a novorodenecké, preto ani koch tak skoro nebude...

kika25
5. okt 2009

to je pravda ze na cely Bratislavsky kraj su iba 3 porodnice, to je zalostne malo... ☹

iinuska
5. okt 2009

3 porodnice a v akom zalostnom stave ☹

tilly
5. okt 2009

tak som tam dnes bola, hrúza, bola som tam hodinu, volali si nás po jednej dnu a ujo doktor anesteziológ všetko študoval a vypytoval sa... a veľká prednáška je 12.10. o 13.00 keby ste niekto chceli 😉

inak celá nemocka je dosť desná... zaparkovať sa tam nedalo, kým som prešla cez parkovisko, skoro som oškrela na každom druhom rohu auto, aj sa tam nabúrali autá, hrúza... a tá anesteziológia je v suteréne 😉

lia
5. okt 2009

ja som dnes bola na prednaske o porode a pytali sme sa kolko zien rodia denne??ze teraz za tieto tri mesiace 12-13 rodiciek denne 🤐
ale ze kto,moze ostat dnes 😀 ,rano rodili len dve,dnes mali klud.
ja by som aj isla na tu prednasku,len neviem ci uz budem mat vsetky vysetrenia,to si uz budem moct zaplatit??uz viac nebudem musiet prist kvoli tomu??
a kde sa to robi tilly?

lia
5. okt 2009

na -1 to robia tilly??nevies blizsie??

tilly
6. okt 2009

tá veľká prednáška neviem, kde bude, ale na dverách na -1 je to napísané...

ja som to ešte neplatila, len som dostala pečiatku, že mi to môžu dať, ono zaplatiť sa to podľa mňa bude dať zaplatiť aj v deň pôrodu, veď muž vybehne do pokladne a zaplatí to... ja to budem platiť tak v 39tt... stále dúfam v ten cisársky...

fakt sa včera málo rodilo? 😀 vraj v piatok totálne kolabovali...

inak, reči idú všelijaké, aj také, že keď pôrod nepostupuje, tak hneď režú, lebo potrebujú miesto pre ďalšiu rodičku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre