Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

liluska
28. dec 2009

ahojte
Sme doma uz tyzden z ruzinova a bolo tam fajn. Sice som chcela nadstandart ale neusiel sa mi, aj ked po mne tam obcas kazdym dnom isiel nikto z porodnice na nadstandart, ale neriesila sme to kedze sme sa na izbe stretli celkom fajn baby.
Sestricky boli fajn a mile, dokonca sa mi zdalo ze este lepsie ako pred dvomi rokmi na nadstandarde. 😵

Porod som mala velmi rychly a aj zotavovanie je lepsie ako pri prvom porode 🙂
tak vam vsetkym drzim palce aby ste to v ruzinove zvladli a boli cim skor doma 😉

mi75
28. dec 2009

Dievcata, chcem sa len opytat ako to je s platenim v Ruzinove.Ak som absolvovala pohovor s anesteziologom a pojdem rodit v noci, uz nemam sancu dostat epiduralku, ked som to cez den nevyplatila? Akebo sa to da zaplatit hockedy pri prijme?Diky za pomoc.

pietra
29. dec 2009

mi75, pokladna pri centralnom prijme by mala fungovat 24 hodin, takze by sa to dalo zaplatit. ale pre istotu by som sa na to nespoliehala a zaplatila si to dopredu

pietra
29. dec 2009

a hlavne si fakt nezabudnite plienky pre drobcov, vcera sme uz nedostali plienky vobec. Ak nas dnes nepustia (maly ma stale vysoky bilirubin), tak si budem musiet nechat doniest dalsi balik.A to som doma este uvazovala, ci ho brat cely, lebo pri dcere som ho ani neotvorila vtedy, co plienok bolo dost

filipi
29. dec 2009

Ahoj Kika25.... 🙂 , že ty neuhádneš kto ja som????? ale len tak zo srandy mrkni fotky a skús si podľa detí tipnúť 🙂

filipi
29. dec 2009

supi to je asi vždy lepší prípad ak ti ten magor povedal, že sa ponáhľa na operačku ako mne pri synovi že nieje nič v poriadku a on neni povinný mi niečo vysvetľovať.

mi75
29. dec 2009

pietra, dakujem za info.mam to uz len za par (termin 5.1.), tak neviem ci sa tam budem kvoli tomu plateniu trepat.este raz diky a prajem vam , aby ste aj s drobcom boli cim skor doma. 🙂

kika25
29. dec 2009

Jej ahoj filipi, jasne ze som Vas spoznala🙂))
Ako si na tom? Stretneme sa v Ruzinove alebo pojdes na Antolsku?

macam
29. dec 2009

ahoj kika 25, dakujem. ja som mala epi tiez predplatenu, ale spustilo sa to tak rychlo, ze mi ju ani nestihli podat.zelam ti aby ti to islo aspon tak rychlo ako mne 🙂

filipi
29. dec 2009

ahoj kika rodiť budem ako vždy v Ružinove, ale ja mám až termín 17.1. plánovala som síce že porodím medzi sviatkami ale lekárka ma zrušila že mám čas tak teraz plánujem 10.1. 🙂 . Ti normálne závidím že to budeš mať za sebou skôr.....U koho budeš rodiť?

kika25
29. dec 2009

Filipi, rodit budem u Otapkovej, a Ty?
Uz aby som to mala za sebou, nevlaaadzem a vsetko ma boli...mam pocit ze toto predporodne obdobie je bolestivejsie ako pri Lenke ale to je asi tym ze sa musim o nu starat...

filipi
29. dec 2009

Kika ja budem rodiť u Kozolkovej.....No tak o tom mi nič nemusíš písať ja som ako taký malý nemotorný hroch. Ty sa staráš o jedno dieťa a to máš tak kľudné že mi je až do plaču keď pozriem na našu Lindu tá je za 20 chalanov mám čo robiť každý ma obdivuje že ako to zvládam keby tak všetci vedeli koľko nervov a úsilia ma to stojí a ešte sa musím venovať aj Filipovy lebo mladý si myslí že môže v škole poľaviť fakt padám na hubu mám toho dosť.... ešte mám aj vysoký tlak čo som v živote nemala veď tie tri schody pred domom čo vylezem tak fučím a myslím že mi udrela posledná hodina toto je najťažšie tehotenstvo len dúfam že ma nepotrápi lebo pri Filipovy to bol horor ale pri Linde rozprávka tak som zvedavá čo bude teraz.....už aby to bolo a sledujem že ste vybrali meno Filipko.6... 😉

kika25
29. dec 2009

No, nasa Lenka sa tiez uz pekne zmenila a je to poriadny vymyselnik...nastastie rodicia aj svokrovci su blizko a dost nam pomahaju. Niekedy som tiez na nervy, neviem ako ju mam zabavit, co vymysliet, nevladzem sa s nou tolko zabavat a hrat ako pred tehotenstvom...len dufam ze prichod braceka zvladne bez vacsich problemov a ziarlivosti.

lenka03
29. dec 2009

Ahojte baby, v Ruzinke som rodila pred 4 mesiacmi, s porodom a gyn. sestrami som bola na standarde velmi spokojne, na nadstandarde to tiez slo ale s novorodeneckymi sestrami to bolo dost slabe. Rady k babatku a laktacne poradenstvo nulove. Chcem sa opytat kolke z vas svoje babatka dojcia, lebo mam pocit ze vacsina z nas co rodili v ruzinke chova babatka na NUTRILONe a to je dost smutne ...

pietra
29. dec 2009

lenka, laktacna poradkyna tu fakt chyba. Ale zas nemozem povedat, zeby sa mi nevenovali alebo nesnazili poradit. Prvykrat, pred 2,5 rokmi, so mnou stravili hodiny na izbe, lebo sa dcerka odmietala prisat a hladali sme pricinu, alebo vhodnu polohu. Kojenie sme vtedy sice nerozbehli, ale laktaciu ano, takze MM nakoniec dostavala do 8 mesiacov. Aj ked verim, ze keby mali laktacnu poradkynu a ja tie vedomosti, co teraz (uz len to sa na nejaku obratit), tak mohla byt plne kojena.
Pri malom som teraz mala problem so spustenim mlieka, ale nakoniec sa podarilo a len kojime, ziadne dokrmy UM nie su, tak nam to snad aj vydrzi 🙂

bibulienka
29. dec 2009

ahojte, ja plne kojim uz vyse 4 mesiace, moja dcerka sa prisala bez problemov a kojenie je super...ale chodila som na predporodny kurz kde nam ukazali ako na to 🙂 🙂 🙂

arrett
29. dec 2009

Ja kojim 7 týždeň a je to úžasné. S malým si to naplno uzivame. Nechodila som na žiadnu prípravu, ale veľa, veľmi veľa som o kojeni čítala. A musím povedať že veľa veci som uplatnila v praxi. Od prvého prisatia, cez nenormálne naliate prsniky až po popraskane bradavky. Malého som si poctivo od prvého okamihu ako mi ho dali na izbu poctivo prikladala každé 3 hodinky po 15 minút z oboch prsnikov. Pila som čaj na podporu laktacie a na 3 deň sa mi plne spustilo mliecko. Dokonca som odsavala a nechavala detickam v porodnici. Bradavky som si po každom kojeni natrela gelom a nechavala voľne vetrat. Alebo som si ich potrela materskym mliekom a tiež nechala na vzduchu. Čo sa týka poradenstva na štandarde, musím povedať že sestricky boli ochotne, len ich treba požiadať o pomoc. Ku spolurodickam u nás na izbe chodili bez problémov a vždy ochotne poradili. Či už kúpiť klobucik, alebo ponatahovat bradavky či správne prilozit. S ruzinovom mám dobre skúsenosti. Či už ide o pôrod, alebo o sestricky. Akurát čo sa mi nepáčilo tak to bola plesen na oknach☹(

boise
29. dec 2009

Ahojte, ja kojím pekne už od tretieho dňa po pôrode, malý sa nádherne prisáva...Bohužiaľ mi s tým v Ružinove nik neporadil, pýtala som sa troch sestier a žiaľ odpoveď vždy bola že proste to mám skúšať a mám si sama nájisť nejakú tú polohu... 😒 Ale celkovo som s Ružinovom veľmi spokojná, kľudne by som šla rodiť znovu aj teraz a znovu bez zazmluvnenia. Z pôrodu mám krásny zážitok a dúfam že to budem môcť ešte aspoň raz absolvovať 🙂 Tieto bezsenné noci to je už iná káva... 😀

arrett
29. dec 2009

Boise 🙂
môj krpan po kupani spinka 5 hodín a potom 2x po 3 hodinky🙂 v noci je zlatý🙂 len sa sem-tam budí na prdiky😀 niekedy nechápem ako môže tak prdiet. Dáva take pecky !
Aj ja by som kľudne išla rodiť, dúfam že sa nám to podarí čím skôr 🙂 určite znova Ružinov a tiež bez zazmluvnenia.

claudinka
29. dec 2009

Ahojte maminy, svagryna ma tp v juli a chcela som sa opytat, ci stale plati, ze v ruzinove davaju podlozky na postel a vlozky dakujeeem 😉

boise
29. dec 2009

arrett Leon mi už tretiu hodinku teraz narieka po kúpaní, on je strašne zvedavý a stále sa s ním musíme rozprávať, už ma huba bolí...A stále sa naťahuje a vzdychá pri tom ako starý chlap 😀 Tak dúfam že o mesiac sa už tiež dočkám takých dlhších spánkových epizód 😒

Claudinka podložiek a vložiek je tam celá kopa, netreba brať 😉

marushka
29. dec 2009

jéj, boise a arrett som rada, že nie som až taká sama, čo sa chystá rodiť bez zazmluvnenia - 😉 😉 😉 ste ma utvrdili teraz v tom, že to nemusí byť zlá voľba...aj naše prvé mimi prišlo na svet bez dohodnutého lekára a na Dr,Harbuláka, ktorého sme síce poznali ale nezazmluvňovali , sme mali len šťastie, že mal službu...

inak boise, neviem, či to tu niekto písal, nečítam veľmi dozadu, ale kúpeš malého každý deň? len ma tak napadlo, že sú deti, ktoré kúpanie pekne naprudí k životu a keď im dopraješ hygienu, ešte sú aj naštvané 😉
alebo ak nekúpeš každý deň, je takto večer uplačkaný vždy?

boise
29. dec 2009

marushka skúšala som kúpať, aj nekúpať, proste večer má svoju trojhodinku kedy je mrzutý...Ale potom ho celkom fajn odpíli a spinká...A jemu sa samotné kúpanie páči, ani pri utieraní neplače, to príde až potom keď sa s ním nikto nerozpráva...Proste zvyknutý že mamina celé tehotenstvo kvákala 😀

marushka
29. dec 2009

ahá, tak máš vyskúšané 😉
no, toto kubko tiež robil, tieto nevysvetliteľné plače sú asi súčasťou života týchto drobcov, ono to ustúpi, ale chce to čas...kubka to prestalo baviť asi v troch mesiacoch, potom už bolo dobre 😉
tak nech to aj vás prejde čo najskôr 😉 😉 😉

slniecko01
30. dec 2009

Maruschka, aké máš pocity, myslíš že o chvíľu porodíš ? Mne včera doktorka povedala že malá je ešte vysoko. Včera som bola v tej 41 poradni ide to tam lepšie aj doktorka bola milšia a viacej toho nahovorila 🙂

lenka03
30. dec 2009

Jej babeny zaaavidiiim to kojenie, u nas to bolo len trapenie. Este v nemocke hned po prineseni babatiek sme so spolubyvajucou poprosili detsku sestricku aby nam pomohla s prilozenim a ona ze ci sme citali navod na kojenie co visi pri umyvadle... Tak sme skusili poprosit dalsiu a ta ze ked bude mat cas tak sa pri nas zastavi a nezastavila sa ...Dalsia sluziaca detska sestra nam ponukla glukozu lebo ze nam babatka placu ... Mozno sme mali smolu, v den ked sme rodili bolo 15 porodov. Ked nas presunuli na nadstandstandard tak tam mali detske sestry viac casu ale v radach neboli jednotne. Zial mne sa mliecko nespustilo a jej maly sa neprisal lebo sa neskoro zistilo ze ma nieco s jazyckom. Na porod v ruzinke a gyn sestry nedam dopustit, sla by som tam znova ale co sa kojenia tyka asi by som si hned zavolala laktacnu poradkynu zvonku ... Na prednasky o dojceni som chodila, vela som citala ale ked pride babo je to uplne ine...No a poznam viac bab co hned dokrmovali, resp. poznam len jednu co plne dojcila.

iinuska
30. dec 2009

lenka, s tym prikladanim je tam fakt problem. Sestricky maju skratka vela roboty a nemaju cas venovat a este aj mamickam. . 😖 .Ja so mala to stastie, ze sa maly prisal dobre od zaciatku a saje dodnes 😀

lenka03
30. dec 2009

iinuska a vraj na kramaroch su detske sestricky tak ustretove az su pre viacrodicky otravne a ze laktacne poradenstvo tam je najlepsie v ba a nikto ti UM na dokrmenie len tak neponukne, nakjprv sa hlada problem preco ho potrebujes ... co uz ruzinka je super ale nejaka gurusestra by tam bodla ... Ak sa podari druhe babo tak idem zas tam, to uz budem skusenejsia mamina tak absenciu rad od detskych sestier nebudem az tak pocitovat dufam, a mozno sa to dovtedy smeni k lepsiemu 🙂

filipi
30. dec 2009

Kika ale tvoja Lenka určite zďaleka nieje taká živá ako tá naša opica ani sekundu neni v kľude. Pod stromček dostala Spievankovo tak od raná do včera zadkom natriasa. Ja sa trocha obávam, že na malého bude žiarliť je hrozne na mňa viazaná. A čo je ešte horšie mne tu v Blave nemá kto pomôcť takže si budem musieť poradiť sama. ☹

filipi
30. dec 2009

Ahojte kočky ja som sa musela pri synovi tiež s kojením dosť natrápiť nakoľko bol predčasne narodený a po 4 mesiacoch som to vzdala, boli slzy, hnev že som neschopná, ale pri dcére to už bolo iné plne som ju kojila 20 mesiacov a keby som nebola otehotnela tak ju snáď kojím doteraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre