Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikitka444
17. mar 2013

@woman04 kamarátka rodila pred týždňom a nemohla mat svoje.len ciapocku a rukavicky..ale ja si tiez pre istotu vezmem nejake náhradné ,take co by mi nechýbalo kebyze to tam nechám,lebo som tiez počula,ze nemali niekedy na výmenu

amstelko
17. mar 2013

Babenky,stretli ste sa na gynekológii alebo v pôrodnici v ružinove s dr.Svobodovou?

nikitka444
17. mar 2013

Tehulky neviete co moze byt to,ze ma nohy bolia ako keby som mala svalovicu,rano ma boleli kríze,bruško,prehnalo ma☹od unavy som zaspala a teraz ma zas prehnalo a je mi na vracanie☹nemoze to byt predzvest porodu,alebo poslickovia,alebo neviem..dakujem za radu

mandarinkaa
18. mar 2013

Tiez som to vcera mala... no a dnes mam nadchu a vyzera to, ze budem chora. Si vies predstavit ako sa tesim.

azmuk
21. mar 2013

😉 Babule, ktore ste uz rodili v Ruzinove, mali ste porodny plan? ako k vam pristupovali? Mohli ste si zvolit polohu?
Dakujem za vsetky info!!!

silviami
24. mar 2013

ahojte, neviete či je tu niekde zoznam čo treba do pôrodnice v Ružinove? nechce sa mi to celé čítať. Ďakujem.

lila77
26. mar 2013

ahojte pred par dnami som prisla z Ruzinova a bola som velmi spokojna tak som sa bala ale naozaj vyborne sluzby aj o dieta aj mamicku

stansn
26. mar 2013

@lila77 ahoj, ja idem tiez do Ruzinova rodit teraz, aku si mala izbu, klasicku, ci nadstandardnu? Mala si zaplateneho lekara? Aky lekar Ta rodil? dakujem za info 🙂

putney
27. mar 2013

@lila77 Ahoj, tak to som rada, ze aj nejake pozitivne informacie 😉 Len som sa chcela spytat, ci si mala zazmluvneneho lekara a ci ti boli treba zobrat veci aj pre babatko, alebo ich mali dostatok. Dakujem

lila77
27. mar 2013

hej lekara som mala hej veci vzdy prezliekli ked boli spinave netreba nic len capicku, deku , rukavicky a veci domov inak davaju aj rybaciu masticku , a este tam treba vlastne plienky papierove lebo tie ich nestacia a mokre utirky

lila77
27. mar 2013

@stansn klasicku a bolo to fajn ja som predtym bola v Kochu a tam je clovek sam na izbe to sa mi vobec nepacilko tu sme boli tri a aj sme podebatkovali bolo veselo aj sa clovek poradil preto som nechcela nadstandard lebo tam je jedna alebo dve na izbe

kyri1977
30. mar 2013

dievcata, vaham medzi zazmluvnenim a nezazmluvnenim lekara v ruzinovskej porodnici. prveho syna som rodila, ked sa este nezazmluvnovalo a riesili sme to obalkou po porode (boli sme s lekarom vopred tak dohodnuti). teraz pocuvam dva rozporuplne nazory - prvy, ze ak nezazmluvnim, ani pes o mna nezakopne a druhy, ze ak je vsetko ok, tak ma odrodi aj "vratnik" a je to skoda 300€ a ak nebude, tak ze konzultuju hned s primarom. ja sa bolim, ci sa nieco nezanedba, ak nebudem mat dohodnuteho lekara vopred. Viem si predstavit vyuzit tie peniaze pre babatko aj inym sposobom, samozrejme, ale pochybnosti vrtaju a viera v napravu slovenskeho zdravotnictva za poslednych osem rokov je slaba ☹. poradte prosim, ak sa da, tak aj porodnika - ak by som sa rozhodla zazmluvnit, lebo zatial som sa pytala troch kamosiek, co rodili uplnynuly rok a kazda mala ineho a vsetky tri spokojne a nikoho ineho by nechceli. cize ak to takto pojde dalej a dvadsat mamiciek mi odporuci dvadsat roznych lekarov, tak uz fakt neviem... ☹

putney
30. mar 2013

@kyri1977 Ahoj, ja som tiez riesila tuto dilemu a nakoniec som sa rozhodla, ze si nikoho nezazmluvnim. Pri prvom porode som mala zazmluvneneho lekara. Uz dlhsie som chodila otvorena na 3 cm, takze sme sa dohodli, ze mi porod vyvola na zeleny stvrtok - kedze uz som mala tehotenstva plne zuby, tak som suhlasila, ale mylsim si, ze to nebolo ani tak v moj prospech ako v jeho, kedze si nechcel kazit sviatky pripadnym porodom. No a v den porodu ma aj tak posunul svojmu synovi, lebo podla jeho slov mu "manzelka stale vyvolavala" , lebo isli niekam na chatu. Kedze som nemala ziadne komplikacie, tak som nepocitovala nejaku extra starostlivost. Rozdiel bol v tom, ze ma tri hodiny po porode prisiel pozriet na izbu a potom som ho uz nevidela. Cize aj tak som nakoniec rodila s clovekom ktoreho som videla prvy krat na porodnej sale.

kyri1977
30. mar 2013

@putney vdaka, vidim, ze tiez rodis v maji, planujes ist zasa do ruzinova? ako to prebieha? ja mam gynekologa v pezinku a este raz k nemu mam ist v 34. tyzdni (9.4.) a potom uz mam chodit do porodnice. vraj poradna je v ruzinove vo stvrtok a je tam brutal natresk. vdaka za kazde info.

putney
30. mar 2013

@kyri1977 no to je to, co ani ja neviem, ja chodim k sukromnemu lekarovi, tam idem 8.4 a potom uvidim, ci sa ma uz "zbavi" alebo pojdem este raz k nemu........a potom som aj ja pocula o stvrtkoch, na ktore sa hlavne kvoli cakaniu vobec netesim - a hlavne dufam, ze nenarazim na doktora Spanku, lebo to mi urcite dvihne tlak 😀 Inak ako tak pozeram, tak to vyzera, ze sa tam mozno aj budeme stretavat.

kyri1977
30. mar 2013

@putney ja som dnes nacala 34. tyzden... nemam preferencie, lebo som rodila davno a nepoznam lekarov... mam takuto strategiu zatial, v utorok 9.4. pojdem k svojmu lekarovi a potom mozno hned vo stvrtok skusim naklusat do Ruzinova a uvidim, aky budem z toho mat pocit... alebo tyzden na to 🙂. podla toho, ci budem mat vsetky vysledky a tak... termin mam osemnasteho maja, ty kedy?

putney
30. mar 2013

@kyri1977 ja mam termin 25. maja a dnes som nacala 33. tyzden 🙂 Vsak to, nejako to v tom Ruzinove vydrzim, ved tam pojdem pri troske stastia maximalne 4 krat. Co si pamatam, tak bolo potrebne si nosit suknu 😀 lebo pani sestricka bola zhrozena ze som ziadnu nemala, tak potom som uz nosila, lebo tam maju tri kabinky a volali si to tam ako na beziacom pase, cize jedna zena bola vysetrovana a dve v kabinke cakali - a tym padom aj vsetko poculi......no zabava. Takze si casto podavali klucky a casto sa videli - preto ta sukna 😎

ewulienkaa
2. apr 2013

ahojte babulky 🙂 pisem skusenosti s porodnicou ruzinov 🙂 rodila som 28.3. teraz vo stvrtok, bola som nadmieru spokojna, cely personal, sestricky, doktorky....porod uzasny, kazdy sa perfektne staral, povzbudzoval, pomahal mi 🙂 kvoli plnemu stavu som lezala na standarde, sestricky, doktorky na sestonedeli a aj na novorodeneckom oddeleni uplne uzasne....no kazdopadne idem tam rodit nabuduce znova a bez rozmyslania 🙂 doktora som zazmluvneneho nemala 🙂 prajem vam vsetkym, ktore idete rodit do ruzinova, taky isty pocit ako som mala ja 🙂

fanta
3. apr 2013

@kyri1977 pri prvom porode som mala lekara zazmluvneneho, maximalna spokojnost, staral sa o mna aj po pororde, dokonca som k nemu chodila na kontroly aj po porode, lebo som mala nejake problemy a hlavne som nemusela chodit do poradne v tie uz spominane stvrtky. Takze peniaze nelutujem.Pri druhom porode som k nemutiez chodila posledny mesiac, ale zvrtlo sa to nakoniec tak, ze ked som rodila, akurat mal par dni dovolenku. O tej dovolenke som samozrej vedela uz dopredu. Ale porod bol taky rychly, ze v tomto pripade by to boli zbytocne vyhodene peniaze. Zo styroch prstov na desat som sa otvorila za cca desat minut, sestricka ledva stihla dobehnut, lebo akurat mi vybavovala epiduralku. Takze ako potom povedala porodna asistentka, ak by vobec zazmluvneny lekar stihol prist, tak by akurat len chytal dieta do ruk. Tak ale samozrejme clovek nikdy nevie, ako sa porod vyvinie. Aj ked som bola s mojim "zazmluvnenym" lekarom max spokojna, som rada, ze bol vtedy na dovolenke :-P Ak by som rodila tretikrat, tak by som opat isla do zazmluvnenia. Cervik vrta v hlave, co ak... Tak ale zase ja som taky posero.

patriss1992
4. apr 2013

Ahojte 🙂
Chcem sa spýtať ohľadom poradne v Ružinovskej nemocnici. Mám prisť budúci štvrtok medzi 7:30 - 11:00 do prvej poradne ale bude ma vyšetrovať iný lekár pretože pan primár Dr. Hollý nemá poradne. Je potrebné sa tam vopred objednať alebo stačí len prísť a niekde sa zaregistrovať????

kivinka
4. apr 2013

@patriss1992 ahoj! ak ides do tej poradne, kde chodia zeny bez zazmluvnenia, tak sa dopredu nemusis objednavat. ale asi sa spytaj potom na informaciach, ze ci potrebujes dake poradove cislo alebo co.... ja tiez pojdem buduci stvrtok prvy krat, tak som zvedava...

brumka
4. apr 2013

@putney ahj prosim ta co je zle na doktorovi spankovi? planujem si ho zazmluvnit

putney
4. apr 2013

@brumka ja s nim mam velmi negativne skusenosti, okrem toho ze je arogantny a necitlivy, tak ma poslal krvacajucu domov, lebo "on ma nema kam v nemocnici dat" a ja som nase prve babatko potratila. Odvtedy ho naozaj nemusim, ale zase tisic ludi, tisic chuti

brumka
4. apr 2013

@putney aha, citam na neho negativa ale od par bab som pocula ze je super a ked som s nim telefonovala sa mi zdal velmi velmi ochotny. tak sa teraz bojim, ja som robila prvu na kramaroch a uz nikdy viac, a potom nedavno som na kramaroch aj potratila vdaka 2 panom doktorom ale ten jeden sa ako tak dala le druhy ani ziadny zaujem krvacajuca. dakujem za info

patriss1992
4. apr 2013

@kivinka dakujem veľmi pekne 🙂

putney
4. apr 2013

@brumka on asi musi byt ochotny, pretoze zazmluvnenie pre neho znamenaju peniazky navyse 😉 tak asi sa potom chova inak ako ked musi robit sluzby "nasilu". Podla mna bol neskutocne arogantny a necitlivy a ked ho vidim "mudrit sa" v telke, tak vyslovene na mna posobi ako strasny macher a majster sveta. Ale zase poznam zeny, ktore by uz v zivote nesli rodit do Ruzinova a ja som bola vyslovene spokojna - takze ono to naozaj zavisi od toho s akym zazitkom sa ti dana osoba spaja a povedzme si, ze potrat nepatri medzi pozitvne skusenosti.

brumka
4. apr 2013

@putney dakujem za informacie, ja uvidim ako dopadnem, sna uz nepadnem do vadsieho lajn. lebo to co som zazila, ono to ma asi dve strany tam na pohotovosti co som potratila som si zazila a pritom ty doktori su velmi vychvalovany ale ku mne sa spravali ako ku psovi a este ma nechali s dietato krvacajucu cakat 4,5h bez liekov a poslali ma domov a ten jeden ma pekne pourazal cize rozhodnutie je ze nikdy viac apoistit sa

putney
4. apr 2013

@brumka drzim palce, nech tentoraz vsetko dobre dopadne. 😉

brumka
4. apr 2013

@putney dakujem, ja verim ze ano 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre