Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
2. jún 2010

@citacik s holenim asi tak ze ked sa sama neoholis urobia to oni...jedlo sa ti zide urcite ak si prieberciva, lebo to co robia je hnus...nocne kosele maju oni, ale radsej si zober aj svoju...uterak samozrejme nedavaju..pribor ti daju, vlozky su tam na kazdom stole...porodny plan ti je nanic, ked to pride aj tak nestihnes nic...drzim palce

zu26
2. jún 2010

@karmelka77 ahoj a mas osobnu skusenost?ja som z toho uplne hotova lebo neviem do coho idem a je fakt dobra ta doktorka?

citacik
2. jún 2010

@karmelka77 karmelka, ďakujem!

karmelka77
2. jún 2010

@zu26 no mne robila s Divekym cisarsky, a ma velmi dobru povest, len je dost vulgarna, taka svojska ale fakt dobra...bola tam baba ktora cakala dvojicky a mala ist k nej...ona rodila aj Puskarovej syna...🙂)

karmelka77
2. jún 2010

@zu26 jedine co mozem na Ruzinovsku nemocnicu povedat v dobrom su prave lekari🙂)

cherryblossomgirl
2. jún 2010

@citacik Ahoj, zupan a uteraky sa ti urcite zidu.. ja som bola pred porodom 'za fajnovku' a myslela som si, ze si erarnu koselu na seba v zivote neobleciem, lebo sa mi to hnusilo.. ale ked som tam bola, zistila som, ze je lepsie spinit tie ich, ciste su stale k dispozici a svoje pekne som si obliekala, ked som mala navstevy.. ja som si nechala doniest este mineralku.. a ohol sa radsej doma 😝

citacik
2. jún 2010

@cherryblossomgirl ďakujem, cherry, no, s tým holením práve neviem, lebo sa mi nechce každý deň (pre prípad, že by to už prišlo) holiť, tak som skôr naklonená tomu, že to nechám na nich... a možno to ani nestihnú, to by mi asi najviac vyhovovalo...

cherryblossomgirl
2. jún 2010

@citacik ale ved predtym, ako pojdes do porodnice, si aj tak hodis sprchu, predpokladam, tak sa oholis 😝 aspon ja som to tak urobila..

citacik
2. jún 2010

A ozaj, ešte by som sa chcela opýtať, či sa v Ružinove robia nejaké prípravy pre otcov pri pôrode? Myslím, že môjmu manželovi by sa to aj zišlo..

citacik
2. jún 2010

@cherryblossomgirl tak uvidím, dik, len mi je to také nanajvýš nesympatické sa tam vôbec holiť (aj ked asi fakt lepšie, ked si to urobíš sama, ak už to musí byť...)

cherryblossomgirl
2. jún 2010

@citacik ja osobne by som nechcela, aby ma niekto holil.. a tiez som nechcela prist neoholena.. ale ved povedzme si pravdu, ked sa raz poriadne oholis, pri kazdovecernom sprchovani uz s tym potom nie je vela prace 😉

fiiha, pripravy pre otcov neviem.. moj na takom niecom nebol a porod zvladol perfektne, aj potom starostlivost o malu.. je z neho velky tatino 😵

zuzpolka
2. jún 2010

citacik, ja som sa stihla oholiť a osprchovať doma pred tým ako som išla do pôrodnice 😉
a ak to robiš pravidelne tak to máš šup-lup 😀 a aj keby si sa oholila pár dní pred tým tak to stači, nie? 😕 😅

elisa7
3. jún 2010

zu26 ja som v Ruzinove rodila dvojicky pred 7mesiacmi a posledne tyzdne som chodila ku Krizkovi ml. (na odporucanie mojho doktora), bol uplne fantasticky, musela som rodit sekciou koli priecnej polohe babatiek, a operoval ma spolu s Kozelkovou.Takze urcite odporucam tuto dvojicu.

blanocka
3. jún 2010

ja som sa holila cca 2 dni pred porodom, v nemocnici ma uz neholili potom, tak si myslim, ze to sa este da zvladnut, kazdy 2-3 den😉 a rodila som u MUDr. Kozolkovej 🙂 bola som spokojna 😉

sportpark
3. jún 2010

blanocka no aj mojho kamosa priatelka rodila u nej a bola velmi spokojna.........

sportpark
3. jún 2010

blanocka no aj mojho kamosa priatelka rodila u nej a bola velmi spokojna.........

lenka2929
3. jún 2010

@sylvia36 - ja som bola u Divékyho 1.juna a dnes idem na Am. namestie na ultrazvuk. Rodiť by som mala 17.6.

marcy30
3. jún 2010

citacik, no ja som prave doma spominala, ze takmer vsetko, co som mala zbalene v taske som doniesla naspat domov. Je tam dostatok vloziek, podlozky pod pacienta, plienky 5 kusov na den, tie si vsak zober urcite aj z domu...
Inak pre babo ja som mala svoju deku, ktorou som ho prikryvala, ked sami zdalo, ze je zima, ta sa ti zide. Obliekaju ich do erarnych bodiciek a dupaciek, kazdy den po kupani dostanu ciste, aj cistu zavinovacku, masticku na ritku nam este pribalili aj domov 🙂
Pribor nam dali tiez, ale ten som ja pouzivala vlastny. Daju ti aj nocne kosele a j zupan, ak si nechces spinit vlastne.

zu 26, velmi dobra je vraj kozolkova, vela ludi si ju chvali, ja nedam dopustit na dr. draba....je perfektny.

sylvia36
3. jún 2010

lenka2929, a na kolku ides na ultrazvuk? tak to sa určite v nemocnici stretneme 🙂

zeytin
3. jún 2010

chcem sa spytat - kolko ste platili za nadstandard izbu na noc?

sylvia36
3. jún 2010

plati sa 16,50 za noc

citacik
3. jún 2010

@marcy30 marcy ďakujem, takže s tými vecami do nemocnice to netreba preháňať, to som rada 🙂 , a však prinajhoršom by mi chýbajúce doniesli na ďalší deň..
hej, tú deku pre bábo majú aj na zozname - myslím, že aj ja ju zbalím, však pri tomto "krásnom" júnovom počasí sa asi aj zíde...

zuzlicak
3. jún 2010

zu26 ja som u dr.Kozolkovej rodila pred mesiacom a pol. Odporucam, podla mna najlepsia porodnicka. Teda povedali mi to vsetky sestricky na oddeleni ze lepsiu doktorku som si nevedela vybrat. Ze ona je fakt najlepsia v ruzinove z porodnikov. A mozem to potvrdit.Naozaj!!

tilda
3. jún 2010

@citacik ahoj 🙂
vlozky a podlozky urcite neber, toho je tam neurekom... takisto nocnu kosielku by som si vzala len na spacirku ked budu navstevy, je tam k dispozicii dost cistych erarnych. oblecko pre babo nech donesie len muzicek, ked pojde pre vas, oni ani nedovolia aby malo babo ine ako erarne oblecko (ale deku si vezmi svoju... a ja som mala aj hracku s ktorou sme dost dlho spavali, aby vonala ako rodicia🙂 ako pisala marcy, vecer daju babu vsetko ciste, ale ak sa stane nehoda pocas dna, vymenia tiez.
daju na den 5 plienok, ale budes asi potrebovat viac, tak si nejake dones a tiez vlhke utierky na ritku. inak myslim, ze ti viac netreba - no este samozrejme vodu na pitie, ak nechces stale dokola pit caj. add strava: da sa, jedine ak mozno nejake mliecne vyrobky alebo nejaku mnamku, inak ak nie si prieberciva tak sa to podla mna da. na nadstandarde si dokonca mozes vybrat zo styroch jedal, ale som sa dost divila ake zostavy kapustovo cibulove tam boli - uplne ako stvorene pre kojacu matku 😀 no a potom este zalezi od toho ako sa ti bude darit dojcit. mne sa velmni zisla podprda na kojenie a tie vlozky do nej a viem, ze niektore maminy pouzivali aj tie klobuciky na bradavky (ked mali znicene bradavky). ano, da sa to doniest aj dodatocne, ale niekedy je dlho cakat na to aj od polnoci do rana, ked ju mas poranenu...

drzim palce... a hlavne sa tes, cele je to super, nech citas akekolvek horory o ruzinove, nie je to take strasne. ak si to mozes dovolit, isto ber nadstandard (jejda, slapky do sprchy pribal tiez 🙂
pa

tilda
3. jún 2010

@citacik este som zabudla: uterak si urcite ber - aj dva... s holenim netusim, ja som sa pre istotu este doma.... a porodny plan? ak mas zazmluvneneho dr, tak to s nim nejak pories ustne - ja som sa s divekym dohodla, nic som si nejak oficialne nezostavovala...

sportpark
3. jún 2010

tilda super dakujem akurat som si dočítala príspevok od teba...som rada ze viem viac.....tak som rada....už mam taskuzbalenu ako na hokej a na 3 mesiace...tak pre malu nemusim brat ziadne oblečko?

santana
3. jún 2010

Ahoj maminky, sice to je este dost daleko, ale chcela by som uz zacat zistovat nieco o dr. v Ruzinove. Moja gynekologicka nieje porodnicka a mudr ktory rodil mojho syna uz nerodi.
Budem musiet mat sekciu a hladam doktora ku ktoremu by som mohla prejst tak cca 1-2 mesiace pred porodom a ktory by mi tu sekciu aj urobil. Prosim dajte mi nejake tipy kto ste rodili cisarskym, ktory dr ma ordinaciu v ruzinove a je aj dobry porodnik....dakujem

citacik
3. jún 2010

Tilda, vďaka za info aj Tebe, tak to už budem mať asi komplet, že čo si brať a nebrať zo sebou 🙂 Hej, rada by som nadštandard, snáď bude voľno... 🙂

Ešte raz vďaka a dobrú nocku!

adelaine
3. jún 2010

@tilda dakujeme za info 😉
a odsavacku na mlieko si si brala, ci je to zbytocna zataz v kufri?

tilda, ty si si brala rovno vsetky veci do porodnice,
alebo ti ich postupne podanasal manzel?

iwet001
4. jún 2010

zu 26, doktorka Kozolkova je naozaj najskusenejsia porodnicka, aj ked sa jej na zaciatku mozno trochu zlaknes, ta si teda servitku pred usta nedava 😀 chodila som do poradne hned vedla, par krat som ju zazila v cakarni 🙂 ale naozaj je vraj velmi velka odbornicka.
baby a k tym veciam do porodnice, ja som tiez mala tasku ako na mesacnu dovolenku, ani som ju nevladala nosit sama ked som dosla na prijem, ale bolo to preto, ze som v nej mala 3 flase mineralky, jedna a pol padli hned pri porode, urcite si vezmite vodu, inak budete do ranajok odkazane na vodu z vodovodu.. deku pre babo jednoznacne ano a ak bude takto chladno, tak odporucam aj ciapocku a rukavicky baby si nedoskrabalo tvaricku, nechtiky mu tam urcite strihat nebudu. kto chce, tak aj dudel. odsavacku si neberte, ta vam bude uuuplne na nic, nemozu sa sterilizovat ine ako nemocnicne, takze ju aj tak pouzivat nebudete moct. plienky pre drobcov tiez urcite treba. ale ziadne ine veci pre babo nebudete potrebovat, ani ziadne oblecko ani bavlnene plienky, nic.. pre vas su este super poporodne nohavicky, tie sietkovane, v lekarnach ich maju od Hartmann, ale 100 krat lepsie su tie od Chicco, tie som ale inde ako nete zatial nevidela.. su prijemne na nosenie, uplne prievzdusne a ked dojde navsteva, nebudete musiet drzat vlozky len tak medzi stehnami 😅 slapky do sprchy bezpodmienecne ano. a napr. ja som mala aj jedno balenie caju na podporu kojenia, je plno druhov, je tam kanvica, tak som si pekne robila cajiky vzdy ked som dostala chut. hrcek som mala svoj, lebo tam boli len take male pohariky. pribor az tak netreba, dostanete jeden a ten vam zostane az do konca.a ja este odporucam fotak. a urcite aj podprsenku na kojenie a vlozky do nej. ostatne sa uz spominalo.. drzim palce.

iwet001
4. jún 2010

Jaaaaaj, a este som zabudla, urcite aj kremik na bradavky. Z osobnej skusenosti radim Multi Mum, bud lanolin alebo rovno Compress, to su take stvroceky vlhcene na bradavky, je to ako maly zazrak, dala som si to ked bolo najhorsie a uz pri dalsom kojeni o 3 hodky som videla velky rozdiel..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre