Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sakura
20. okt 2011

@nina55
jeej ahoj ako sa mavate?

nina55
20. okt 2011

@sakura no ahoooj a kde si bola tak dlho? - som ta "nevidela" ani nepamatam 😉 = mala vyspava a ja sa tulam po nete a zhanam biely konferencny stolik v tvare stvorca alebo kruhu s vysokym leskom a nejak sa mi furt nedari a nedari - uz naozaj neviem, kde ho zozeniem. Ba - jeden som zohnala Galan, ale stoji 1.700,- €, takze zatial zhanam adekvatnu nahradu. A mala sa ma ako? Myslim, ze ella stale plakavala - sa ti podarilo rozbehnut produkciu mliecka? alebo si zostala pri umelom?

sakura
20. okt 2011

@nina55
ahoooj 🙂
no dlho som tu nebola 🙂) Tak mas o zabavku postarane - myslím stolík 🙂
Nooo mala je už v pohode, je úžasná. Ale len od vtedy čo sme prešli na Nutrilon.. A teeda dlho som nečakala.. KOjiť som vydržala 1 mesiac, viac sa nedalo.. Ešte ma aj reflux takže som musela nie že kojiť ale odsávať a zahusťovať.. takže pomaličky som odsávaním mliečko strácala...
A vy ako?

nina55
20. okt 2011

😉 @sakura ...sa chystam kojit do cca1 roka - teda mozno ☹ v januari totiz nastupujem do robotky, takze kojit sa bude dat uz len vecer a v noci - dufam, ze mi to moje dieta odpusti 😢 ......... a co tatinko, ako zvlada ulohu otecka? Furt si ho pamätam takeho vazneho, ked vybehol z tej pôrodnej miestnosti 🙂

vika34
20. okt 2011

@sakura
tak to máš šťastie ,mňa vyšli IVF a Ket spolu asi na 5 000 eur,a to som nebola samoplatca ☹

vika34
20. okt 2011

poradíte mi ,čo je tým myslené,že si mám prichystať pôrodný plán?
To mám čo požsadovať?

sakura
21. okt 2011

@nina55
jaaaj no ja by som o takom dlhom kojení mohla len a len snívať 😝 Ale veď jej môžeš odsať,nie?
Jaaaj tatinko malú zbožňuje, je to jeho poklad 🙂) No asi bol chudák hotový z toho lebo nechcel ísť pri pôrod ale na poslednú chvílu si to rozmyslel 😀

@vika34
fúúúha dobrá pálka 😕 Ste mali PiGD alebo prečo vás to tolko vyšlo?

sakura
21. okt 2011

@vika34
to ako v Ružinove pýtajú pôrodný plán? Odo mňa nikto nič nechcel 😕

nina55
21. okt 2011

@sakura 😵 ani môjmu sa nechcelo, ale trvala som na tom, aby som mnou stravil cas apon pocas kontrakcii a pripadne ma "obsluzil" ak by som nieco potrebovala, = no ale ked to na mna prislo a posielala som ho prec - 😀 tak odist ani za svet 😀 😀.
Inak ninka, mna to odsavanie nejak neoslovilo, takze mala sa bude musiet uspokojit, ze bude kojena len do nastupu do prace........to by mala mat 9 mes..

nina55
21. okt 2011

@sakura ........aaaa zabudla som, podla mna mat porodny plan nemusis - je to na baze dobrovolnosti 😉

sakura
21. okt 2011

@nina55
xi xi xi aj ja som ho potom poslala preč - nastal u mňa nejaký skrat ale potom som ho volala späť ale už nechcel ísť 🙂) Prišiel až keď som mala malú na bruchu 🙂)
Ako ťa neoslovilo? Či si za čerstvé?

nina55
21. okt 2011

@sakura ja nebudem mat cas v robote si ist niekam odsavat - budem ju kojit hned ako pridem domov + este v noci - to znamena, ze dovtedy kym budem prec bude na nutrilone a na tuhej strave = takto to budem praktizovat do 12-13 mesiacov no a potom ju uplne odstavim - a konecne budem spat v polohe v akej ja chcem huraaa - teraz spavam naboku, ona ma môj didik v puse a dudluje.

vika34
21. okt 2011

@sakura Hej raz som mala IVF s PIGD a to ma vyšlo skoro na 3000 eur a ostatné IVF +3 KETY ,DOKOPY tak ako som písala cca 5000 eur

Ja iba že čo to je vôbec ten pôrodný plán,čo to obsahuje aj ked by som ho chcela mať neviem čo by som tam napísala

nina55
21. okt 2011

@vika34 porodny plan? = su to vlastne zelania mamicky, ktora chce mat tak trosku svoj pôrod akoby pod kontrolou. To znamena, ze do zoznamu, ktory napise a odovzda lekarovi porodnikovi uvedie napr., ze po porode si praje, aby jej dietatko prilozili k prsniku, alebo ze si nepraje, aby ju nastrihli,.......atd. ....atd......-zavisi od buducej matky co uvedie. Za seba môzem len tolko, ze som ho nemala a viac som sa sustredila na to, aby som to cim skôr mala za sebou, ale respekt aj tym, ktore si daju tu namahu a riesia aj tieto veci 😉

sakura
21. okt 2011

@nina55
ved hej.. nebudeš behať po robote s odsávačkou 🙂) A už aj papkáte príkrmy? Naša už hádže do seba všetko 🙂))

@vika34
fúúha.. ale našťastie sa to podarilo 🙂 A u koho budeš rodiť?

nina55
21. okt 2011

@sakura papkame papapame, ale s problemami. Ona nic nechce, vyskusala som vsetko mozne. Momentalne sa ju snazim prekabatit a davam jej rozmixovanu mrkvicku so zemiakom a mäskom cez injekcnu striekacku. Streknem jej troska do pusy len co sa zasmeje - potom jej uz nic ine nezostane, len cast prehltnut. Jednoducho s tym bojujeme a dufam, ze sa to casom zlepsi 😢

vika34
21. okt 2011

@sakura
u Mudr Orosa,ale ešte som nebola u neho na poradni

pegggy
21. okt 2011

ahojte baby
skočím vám do témy, prosím vás aké máte skúsenosti s dr. Hrabčákom? aký je pôrodník? ďakujem veľmi pekne za všetky referencie. 😉

tamoulik
21. okt 2011

@vika34 Ak chces vidiet, co obsahuje porodny plan, posli mi tvoj mail do IP a poslem ti ten svoj z tohto roka.

sakura
22. okt 2011

@nina55 no my sme to zvlali celkom v pohode.. Len som to urobila zle že som začala najskôr s ovocím 😝 . Zeleninku mi už potom nechcela.. až keď som ju nechala fajn vyhladnúť - to zjedla všetko.. ale teraz si už zvykla a bez problémov mi všetko papá.
A jasné že sa to časom zlepší 😉

@vika34
toho nepoznám. Celkovo z Ružinovskej nemocnice poznám len dr Petrovú a dr Kozolkovú 🙂

vika34
22. okt 2011

@sakura my sme boli u Orosa iba na 3D,ja ho tiež nepoznám,mne ho doporučil môj gyndoš

lutsy
23. okt 2011

nechysta sa do ruzinova rodit niekto tieto dni? ja neviem presne kedy ale kedze uz prenasam najneskor stvrtok som tam ako na koni 😉

nina55
24. okt 2011

@sakura dufam - sak hadam nebude dietovat do nekonecna?! 😀

lipsa
24. okt 2011

@vika34 ahoj, ja som rodila v ruzinove pred 2 tyzdnami a na poslednu chvilu som sa rozhodla napisat porodny plan. Velmi mi pomohol plan od @tamoulik Dakujem Tamoulik 🙂
Kedze som ho pisala cez vikend a pondelok som rodila, nemala som ho vopred od nikoho schvaleny a podpisany. Jednoducho som ho odovzdala pri prijme. Sestricka si ho zobrala a potom uz za mnou prisla Dr. Bielikova - primarka novorodeneckeho (velmi zlata pani) a povedala ze akceptuje a jediny problem mala s tym ze ak bude vela zien rodit a daju ma na chodbu tak mi malu nemozu nechat 2 hod po porode. PP je vyhoda pre teba. Ak si napises ze chces byt o vsetkom informovana a chodit s mimi na vysetrenia tak to musia akceptovat. Mne vzdy vsetko vysvetlili, kam ideme, preco, co to obnasa a kedy budu vysledky. Spolubyvajucej len prisli vziat miminko a nic nepovedali. Ked sa pytala tak dostala suchu odpoved: ide na vysetrenie. Za mnou chodili dr, dokonca aj sama primarka a vzdy sa pytali ako sa mame, ci kojime a informovali ma o vysledkoch (mali sme mensie problemy a boli nutna viacere krvne testy). Taktiez mi malu neockovali, nedavaju injekcnu formu vit K, nedokrmovali ... vsetko dodrzali co sa dalo - mala som nakoniec SC a po spinaly som nemohla mat hned malu pri sebe ale po 12 hodinach som si ju vypytala a uz bola len so mnou 🙂 ale malu mi dali na prisatie hned po prevoze na izbu a nosili mi ju kazde 3 hodiny (neviem ci je to standard, ja som si ju pytala na prisatie.
Co sa tyka priebehu porodu, to som v PP neriesila, pretoze som mala zazmluvneneho dr a s nim som sa vopred dohodla na priebehu a vsetko sme si ustne odsuhlasili. Moj porodnik bol moj gynekolog takze ma dokonale poznal - obrovska vyhoda 🙂 Neviem si predstavit ako by sme dopadli keby som ho nemala pri sebe.
PP odporucam napisat, pre pokoj v prvych dnoch ... ja som si najskor hovorila ze nic nebudem pisat ved ked by sa mi nieco nepacilo tak im to tam poviem a budem si za tym stat ... esteze som to napisala ... nemala by som silu rieist s nimi nejake veci. Drzim palce 🙂

silvia74
24. okt 2011

@lipsa -a mohla by som ta poprosit o zaslanie toho PP? u koho si v Ruzinove rodila? bola si spokojna?
dakujem

tamoulik
24. okt 2011

@lipsa Tesim sa, ze som pomohla a mozno inspirovala ostatnych. S tym ockovanim je to super, to som nemala v plane a dodnes to lutujem! Dojcenie ok?

michellina
24. okt 2011

@tamoulik mohla by som aj ja poprosit o PP do IP? 🙂 A musi byt podpisany nejakym dr. alebo nie? Ako to je: Dakujem

tamoulik
24. okt 2011

@michellina POsli mi mail na tamoulik@gmail.com aj s otazkami, vecer odpoviem a poslem. Je lepsie, ked je podpisany, ale vidis, Lipsi to islo aj bez.

sakura
24. okt 2011

@nina55
xi xi xi.. veru tak🙂 Určite nebude 🙂 A kolko vážite a meriate? My máme 75 cm a vážime 9500g 🙂

nina55
24. okt 2011

@sakura tak to je riadna zena. My sme boli minuly tyzden a vaha 8,500 g a co je zaujimave, - moja lekarka mi ju nezvykne merat. Ba - merala mi ju, ale len raz a aj to na poziadanie, ale v podstate ju az tak do toho netlacim - nemusim to vediet za kazdu cenu. Bola som na kavicke v auparku aj s dievcatami, ktore maju rovnako stare babatka a decka boli velkostne rovnake, takze si myslim, ze ani po tejto stranke nezaostava 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre