Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
16. júl 2010

boli sme 14 dni ale prvy tyzden sme boli este dva v jednom, lebo som tam bola koli zlym vysledkom az sa rozhodli ze babo musi ist von aby som ja bola v poriadku a ked som mala uz nadej ze idem domov tak maly dostal zltacku, ale nastastie sa moj pobyt tam predlzil koli zltacke iba o 1 den...ved toto ze baby ktore su 4-5 dni v nemocnici a na nadstandarde mozu mat dobre skusenosti ale aspon nech nezhadzuju ostatnych ked nevedia o com hovoria.🙂) ale vsetko je za nami maly je krasny a zdravy, spinkame celu noc tak je to parada🙂) ale Ruzinov obchadzam z daleka🙂)

monline
16. júl 2010

@livia333 pokiaľ viem, deti sa prikrmujú materským mliekom..mne malý na druhý deň vracal, tak som sa pýtala, čo to má znamenať...povedali mi, že to je ešte plodová voda, že malému nedali jesť ešte nič..potom mi už pomaly nabiehalo mliečko...kočka čo bola so mnou na izbe mala väčšie bábätko, ktoré začalo byť hladné, tak prišla sestrička so striekačkou a po kojení ju dokŕmila materským mliekom...v ružinove majú mliečnu kuchynku, kde sa uskladňuje odstriekané materské mlieko a následne pasterizuje...keď sme mali prebytok mlieka, odstriekavali sme si ho a nosili tam...každý deň nám dali vysterilizovanú elektrickú odsávačku, mliečko označovali menom dieťatka a ke´d ho to dieťatko nepotrebovalo, tak ho večer pasterizovali a dávali druhým deťom

karmelka77
16. júl 2010

@monline no neviem mojmu malemu nedavali MM niekoho ineho, praveze hned Nutrilon. A ked som tam bola ja, tak po prilozeni brali deti s tym ze oni ich dokrmia, ale vzadu kam sme nemohli ist...

sirinka
17. júl 2010

mne pri prvej dokrmovali UM a pri druhej MM...asi zalezi, ake maju zasoby a kolko nedonosenych deticiek potrebuje MM...

inac co nove v porodnici,. ako to tam vyzera?

leishmania
17. júl 2010

MM davaju v prvom rade detom co to potreuju viac, chore, nedonosene, ak zostane daju ja ostatnym babatkam radsej MM

zucha
18. júl 2010

aj ani netusim, ze ked som poprosila o trosku mlieka, ci dali materske ci umele. Vobec mi to nepovedali, ale ja mam pocit, ze to bolo materske. Ked som odchadzala, tiez som tam nechavala svoje odsate, co asi robilo viac mamiciek a oni to dali urcite babatkam, ktore to potrebovali

lucia.kl
18. júl 2010

ja som mala deti cely čas na prikrme, kedže som mlieko nemala, zo začiatku sme dostavali materske mlieko a potom nutrilon - po tom neboli take hladne ako po materskom mlieku a dlhšie mi spali...
@zucha MM je také do žlta a nutrilon biely aj podla toho sa to dalo rozoznať...

zucha
18. júl 2010

@lucia.kl ja som mlieko dostala len raz a to som si nevsimla. Pri prvom dietati mi vobec nedali a tak strasne schudla, ze si ju tam chceli nechat a pri druhej som bola mudrejsia a najprv si pytala glukozu a raz aj to mlieko, kym sa to rozbehlo. Teda ja som mlieka mala dost, len tazko islo von

nivejka
19. júl 2010

ahojte....ja si len vyberám pôrodnicu,ale pravdepodobne to bude v ružinove----mohla by som vás mamičky poprosiť,čo všetko mi treba do pôrodnice?......už som si aj stiahla z netu--čo do pôrodnice v ružinove,ale neviem,či to stačí-či je to komplet zoznam....dakujem

lante
19. júl 2010

Nivejka a čo v tom zozname máš?
Ja som napríklad mala aj podložky pod seba a popôrodné vložky (prvý raz, keď som tam bola) a nepotrebovala som ich, lebo nám ich dávali oni. Takže druhý raz som si ich už nezobrala. Tak isto plienky pre bábo, ale oni používajú už rovno veľ. 2 takže som mala pocit, že je to veľká plienka, takže som používala svoje veľkosť 1 čo som si priniesla a tie čo dávali som si odkladala a použila ich, až keď do nich drobec dorástol.
Určite som brala vlhčené utierky, vložky do podprdy, teda aj podprsenku.
Skús sem hodiť, čo máš v zozname, ľahšie sa bude radiť čo ešte treba a čo nemusíš brať vôbec.

aarwen
19. júl 2010

caute baby, mam otazocku, mali ste babatka po porode stale pri sebe?aj v noci? dik.

lucia.kl
19. júl 2010

@nivejka z toho zoznamu polovicu veci nepotrebuješ. poporodne vložky aj podložky davaju, tak isto pohar a pribor ti daju. pre babatko budes potrebovat len vlhcene utierky a balik plienok - 5 na deň cca dostaneš aj tam 5 na deň, a ja som mala deku. no a potom už len veci na cestu domov - nezabudni na poštolky!!

lucia.kl
19. júl 2010

@aarwen ja až na 3 deň

lante
19. júl 2010

@aarwen ja som mala oba razy sekciu, takže tiež až na tuším tretí deň...ale mne to teda nevadilo. Najskôr sa musím vzchopiť, aby som sa mohla starať o bábo. A mlieko sa mi rozbehlo tak ako iným normálne rodiacim, takže v tomto by som problém nevidela. Nosili mi ich každé 3 hodiny......na návštevné hodiny ich nechali na celý čas...a potom večer okolo pol desiatej (tuším) a potom ráno po piatej.

lante
19. júl 2010

a k poštolkám prvému som ich dávala mesiac a druhému vôbec...a nožky sú u oboch v poriadku, dokonca čo sme chodili na kontrolu kĺbov na Kramáre (tam svokra pozná lekára čo ich kontroluje), tak mi ten lekár povedala, že toto balenie je už neopodstatnené, že stačí na správny vývin aj jednorázová plienka....V podstate sa to robilo preto, že kedysi si ľudia mysleli, že ak zviažu deti pevne s vystretými nožičkami (do takej akoby kukly) tak budú mať rovné nohy......a tým vlastne degenerovali bedrové kĺby. A prato sa zaviedli poštolky aby sa tejto degenerácií zabránilo. No v dnešnej dobe má toto balenie opodstatnenie len pri malom percente detí a tí čo s tým robia vedia, ktoré deti tak bude potrebné baliť 😉

byggyt
19. júl 2010

nivejka tie veci pre bábo stačí keď si doma pripravíš a nech ti to návšteva potom prinesie aspoň ja by som to nemala kam dať je tam málo miesta, mala som veci v kufri čo sa mi nezmestili do stolíka

zucha
19. júl 2010

@aarwen ja som dostala deti par hodin po porode. Tusim nejake 4-6 ak sa dobre pamatam. Ale porody som mala prirodzene. Ak je cisarsky, tak babatka nosia len na kojenie a az neskor aj na noc 😉
Postolky sa teraz uz vobec nenosia. Odporucia ich davat az vtedy, ak prva kontrola dopadne zle

blondo
19. júl 2010

@livia333 ahoj Livia, ja som rodila u Janeka ml., sice v 2005-tom ale bola som nadmieru spokojna

lante
19. júl 2010

Ja som rodila oba razy u Dr. Janeka ml. teda v 2007 a 2009, je skvelý a starostlivý.

karmelka77
19. júl 2010

Pri klasickom porode davaju deti tak po troch hodinach a uz na stalo...pric isarskom na 3tí den co je na jednej strane super lebo sa musis trosku vchopit ale na druhej strane blbe, lebo neustriehnes jeho krmenie a tym ze mlieko az tak na 4ty den nabehne tak dovtedy ho krmia oni. Urcite si treba zobrat pre babo plienocky a utierky, decku a mozno aj capicu, lebo cez navstevne hodiny su deti v prievane.

nivejka
19. júl 2010

@lucia.kl ...hmm čo sú to tie poštolky??-teraz si pripadám dosť duto 😒
inak veľmi pekne ti dakujem....to je na tom ružinov tak dobre?--lebo ako píšeš,tak nepotrebujem skoro nič 😵
ani pyžamo?alebo ako píšu župan?

peach
19. júl 2010

karmelka, mozem sa spytat, to nastalo znamena ze babo je stale s tebou? Preco niektore baby hovorili ze ich nenechali ani dokojit? Som z toho popletena.
A este ked bude babo pri mne v izbe, moze prist aj navsteva, rodina, manzel? Mozu vidiet a podrzat si babetko, nie ako na Antolskej len cez sklo?

livia333
19. júl 2010

@peach ak som sa dobre docitala, tak to mozne nie je. A je to aj spravne tak. Okrem teba bude na izbe minim. jedna mamicka...a narusa to sukromie. Ved par dni musia vydrzat a nie chodit si na navstevy na izbu ako na hodiny klaviru a popripade este aj deticky niecim nakazit.
Navsetva prist moze, ale podobne ako na Antolskej, za sklo a ja to velmi schvalujem. Bolo by to ine, ak by si mala izbu sama..ale treba brat ohlad aj na sukromie ostatnych mamiciek..si myslim ja osobne. Ved ten pobyt v nemocnici v priemere nie je tak dlhy, ako bol u karmelky...

A na kojenie nosili mamickam babatka, kt. boli po cisarskom..na prikladanie ich nosili aj im, akurat babatko zostava s mamickou po cisarskom az neskor, ked sa na to citi - co je spravidla na treti den.

karmelka77
19. júl 2010

@peach ked budes rodit prirodzene tak ho budes mat stale, nebudu ti ho nosit na kojenie, to je iba pri cisarskom tie prve tri dni ked ho maju oni a nosia ti ho. A vtedy zvyknu byt hnusny a nenechaju ti ho dlhsie. Navstevy na izby nemozu ist, iba vynimocne po cisarskom aj to iba prvy den. Bohuzial len cez sklo ho uvidia, toto aj mna hnevalo, lebo ked mozu babatka drzat tie zahulene sestricky na novorodeneckom, ktore mozu doniest zvonku hocijake choroby preco nie aspon otec?? Je to hrozne, moj manzel plakal ked videl ako maly konecne otvoril oci ked bol za nami a nemohol sa ho dotknut. no co uz..

panki
19. júl 2010

baby prosím vás nevie niekto ako sa vybavuje epidurálka v Ružinove? viem že sa chodí do nejakej -1-tky na polikliniku alebo tak nejak mi to niekto hovoril 😒 len neviem či mi o tom povie doktorka alebo si to mám sama od seba vybaviť? aký čas pred pôrodom to treba?

karmelka77
19. júl 2010

@livia333 k tym navstevam, nemyslim ze na izbu je to o.k. samozrejme nie, lebo tie druhe mozu akurat kojit a je to blbe, ale niekde by na to mohlo byt nieco vytvorene, ze aspon na chvilku, jedna sestricka bola pre mna ked bol za mnou manzel ked uz som to nezvladala a ked prisla ze mam dat maleho lebo mu isli nieco robit chytila ho na ruky a dala ho manzelovi medzi dverami aspon pobozkat🙂).

karmelka77
19. júl 2010

@panki doktorka ti to nepovie, musis ist sama, len tak tam prides a vybavis to...je to v tej nizsej budove vedla nemocnice, tam ti povedia presne kam mas ist a v tej ambulancii ti daju papiere na precitanie a vypisanie a potom ides dovnutra a lekarka ti to potvrdi. No podla tyzdna v ktorom si, uz aby si isla🙂)

livia333
19. júl 2010

@karmelka77 ja som mala na mysli na izbe, ze to schvalujem...ale tiez by som samozrejme uvitala..keby to bolo mozne..ale ked svagrina rodila pred par rokmi v Ruzinove..tak jeden z nas mohol vojst za sklo...a byt tam s mamickou...a babatkom...ja som myslela..ze tam snad otecka uz pustia..ale ak nie..tak by naozaj mali nieco take zriadit. Najidealnejsie je asi mat to co najskor za sebou a na pobyt v nemocnici zabudnut...v pripade negat.skusenosti.

karmelka77
19. júl 2010

@livia333 to ano...no ja uz mam a som rada a viem ze tie moje negativne skusenosti mozem aspn niekomu posunut aby sa poucil...a hlavne budem vediet druhy krat co a ako...ale uz nie tam:(( ale drzim palce, lebo jasne ze vacsina ma asi tie dobre🙂)

zucha
19. júl 2010

je skoda, ze aj druhy rodic si nemoze povarovat svoje nove babatko, ale na druhej strane je to fajn. Nie kazdy rodic je ohladuplny a pride zdravy do porodnice. A ak by ste lezali na izbe s nejakymi mamickami, ktore nie su najhygienickejsie a to uz nehovorim o ich oteckoch, asi by ste neboli najstastnejsie, ak by sa pohybovali okolo vasho babatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre