Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
8. jan 2010

Veru, veru Diveky je úžasný 😉

miluska.h
9. jan 2010

ja som rodila u Divekyho, mozem len odporucat 😉

kika25
9. jan 2010

Ahojte dievcata,
tak my sme sa vcera vratili z porodnice, maly je rozkosny akurat mi pri dojceni stale zaspava a poriadne sa nenapapka...no, musime s tym nieco vymysliet.
Co sa tyka nemocnice a sestriciek, moja porodnicka bola Dr. Otapkova, mozem ju maximalne odporucat, skvela, ludska, prosto lekar so srdcom na spravnom mieste 😵 samotny porod bol bez problemov, najbolestnejsia cast bolo vpichanie EPI pretoze sa anesteziologickam nepodarilo pichnut ju ani na 14krat... ☹
Sestricky na oddeleni ako ktore, vacsina milych a ochotnych pomoct ale treba sa pytat.
Kedze ja som druhorodicka nemali so mnou moc roboty ale aspon trocha snahy by niekedy nezaskodilo...musim koncit, nabuduce dopisem.pa

tikuska
9. jan 2010

K Dr. Divekymu chodím už dva roky, odkedy ma na Myjave uplne dokaličili svojou nedbanlivosťou. Dal ma dohromady už behom pol roka za čo som mu velmi vdačná. Vôbec mi nevadí že si budem pôrod platiť ked viem že budeme s maličkým v dobrých rukách. Len mám starosti s tým čo s tým fusakom a teplým oblečením, aby som to nekupovala zbytočne a potom na zimu by mu to bolo maličké. 😒

kika25
9. jan 2010

Maly mal pri narodeni 3720g a 51 cm.
Na nadstandard sme sa dostali bez problemov a to bolo v noc pred nasim porodom 8 porodov a my sme boli v ten den uz stvrti...na oddeleni sme sa nakoniec stretli aj s marushkou, tymyo ju srdecne pozdravujem 😉

supi
9. jan 2010

Ahojte maminky,
prosim koho by ste mi odporucili v ruzinove na ultrazvuk? Zatial som mala stastie ( teda smolu) len na Suchanka a to bol des. Tak by som sa uz chcela na ultrazvuku aj nieco dozvediet. Prosim je to surne. Dakujem

broni
10. jan 2010

Kika, gratulujeme, prajeme Vam vela zdravička. 🙂

filipi
10. jan 2010

Ahoj Supi no to si teda narazila na fakt super lekára tomu Suchánkovi sa treba vyhnúť je to snáď najhoršie čo tam je vravia síce o ňom že je odborník ale ja mám s ním len a len zlé skúsenosti. Ani Petrová sa ultrazvuku moc nevyzná sama sa mi k tomu priznala vraj to neni jej parketa, ja chodím dosť často k Fulupovej, tak skús ju.

filipi
10. jan 2010

Kika ešte raz gratulujeme 🙂 a všetko dobré. Aj mne Filipko pri papaní zaspával tak som každé tri hodiny budila.

mizulienka
10. jan 2010

ahojte, viete mi poradit ako to chodi v ruzinovskej nemocnici? prve som rodila v antolskej a tam v 36. tyzdni zacnes chodit od svojho gynekologa k porodnikovi. Nemusis ho mat zaplateneho, ale on uz musi byt porodnik, nestaci gynekolog.
je to tak aj v ruzinove? ja zatial chodim ku gynekologicke (MUDr.Vargova) ale ona nie je porodnicka, takze v 36. budem musiet menit. Poradite mi?
dik

pietra
10. jan 2010

mizulienka, v ruzinove od 36tt zacnes chodit do ich poradne, ak nemas zaplateneho porodnika. Poradna byva vo stvrtok a funguje v poliklinike v dvoch ambulanciach na cislach dveri 41 a 53. Po prichode si na recepcii vyzdvihnes poradove cislo, vyberies si, do ktorej z tych dvoch ambulancii ides a cakas. Nezabudni si so sebou zobrat moc

nikollette
10. jan 2010

presne ako píše Pietra 😉
ale obrn sa trpezlivostou, že vraj je tam toho velmi vela... 😒

gaboushka
10. jan 2010

Ahojte, tak uz aj ja mozem aktivne prispiet do tejto temy, kedze som na Novy rok porodila v ruzinovskej nemocnici svoje prve dieta. Odporucam vsetkym mamickam zucastnit sa na prednaskach a tiez nech absolvuju prehliadku porodnice. Samozrejme, ze ked pride k cinu na teoriu sa dost rychlo a lahko zabudne 😉 Ruzinovsku nemocnicu som si vybrala, pretoze je to par ulic od nasho bydliska a potom som uz len sledovala prispevky mamiciek ako su spokojne so sluzbami v nej. Od 36 tyzdna som zacala navstevovat poradnu v poliklinike a bola som dost sklamana, pretoze to tam slo ako na beziacom pase. Riadne som vytriezvela, ked som si priniesla 'svoj porodny plan' a chcela ho prekonzultovat s porodnikom. Povedali mi, ze maju 3 rodiace boxy a 15 porodov denne a aby som bola realisticka. Na co som odpovedala, ze som, len by som si velmi ocenila, keby sa mi personal predstavil a aby ma informovali o priebehu porodu. Na to mi ta mila gynekologicka odvetila, ze na to potrebujem medicinske vzdelanie. Priznam sa ze v ten den som lutovala svoj vyber, ale bolo to aspon na nieco dobre. Mala som velmi nizke ocakavania a kedze som nepoznala ziadneho porodnika, poslednych 5 tyzdnov som sa modlila aby som vyfasovala niekoho ochotnejsieho a profesionalneho pri samotnom porode. Na Silvestra som bola prijata na 9.poschodie ako posterminova gravidita a na novy rok mi mali vyvolavat porod, i ked som preferovala spontanny. Na stastie s poslednym delobuchom mi praskla plodova voda a o 1 rano ma prijali na 9 poschodie. Privital ma tam nezny (ako ho uz niekto vo fore nazval 🙂 )MuDr Redecha, ktory sa hned predstavil a bol strasne mily. Okolo 7-8 ma este skontroloval a potom nastupila dalsia smena. Ani na dalsiu doktorku a sestricky sa nemozem stazovat, nehovoriac o anestesiologicke, ta bola taka starostliva a profesionalna... Baby, nevahajte nad epiduralkou musim len odporucit, teda ak nemate nejake masochisticke sklony. Samotny porod prebehol velmi rychlo, pocas 3 kontrakcii som ho 'vyprdla'. Taktiez odporucam osobu pri porode, ak sa otecko na to neciti zavolajte si niekoho, kocka predomnou rodila s mamou napriklad. Povodne som chcela ist na standard ale na chodbe pri vzdycharni som si vsimla poplatky a bola tam aj sluzba, ze otecko mohol zostat na noc na izbe. Kedze kapacita to umoznovala, bola som velmi rada, ze prvu noc mohol byt partner pri mne, pretoze ten nedostatok spanku ma zmohol.
Gynekologyicke sestricky boli bud strasne zlate, alebo pracovali iba do vysky svojho platu. Zial ako tak vidim v prispevkoch, zasadny rozdiel v standarde je v ochote detskych sestriciek, samozrejme ze aj v nad standarde boli niektore v pohode a ochotne, ale mali sme nestastie na jednu sestricku, ktoru viac trapilo ako je babatko zabalene v perinke ako to, ze babatko place kvoli hladu alebo sa dusi zvratkami.Chcela som nieco napisat do knihy staznosti a priani, kedze som si precitala mety Ruzinovskej nemocnici ale ta nebola k dispozicii. Tato osobita sestricka namiesto toho aby mi ukazala ako spravne dojcit (zadna poloha) brnkla rukou do vytlackov vyvesenych na stene, aby som si precitala. Samozrejme dovtedy som uz mala vsetky tie materialy precitane ale o taka poloha tam vyobrazena nebola. Akokolvek, musim povedat, ze na pediatricky, gynekologov a vacsinu sestriciek sa nemozem stazovat, takze z vlastnej skusenosti ruzinovsku nemocnicu odporucam. Aj tu sa riadte heslom, ze kto nepyta- nema. Ak mate otazky pytajte sa, takisto plienky, vlozky, suche oblecenie pre babatka na ktore mate narok. Vsetkym vam zelam pohodovy porod a nech vam deticky robia len radost.

nikollette
10. jan 2010

Gaboushka, doniesla si si porodný plan a nemal si ani zazmluvneného doktora???
Keby si tam nejaké mala, mozno by ti ten plán aj prijal. Ale ako ti ho mohli prijať, ked sa to tam strieda, a doktor ta videl vlastne prvýk rát v živote 😅
A áno, Redecha je velmi milý, skvelý 😉 to si mala potom šťastie naozaj... 🙂

logout
10. jan 2010

A preco by ho nemali prijat? Porodny plan je predsa urceny pre zdravotnickych pracovnikov, ktori vedu porod! Tam nejde o to, ci ju poznaju alebo nepoznaju, ide o priebeh samotneho porodu. A reci doktorky o tom, ze na informovanie o priebehu porodu musi mat rodicka lekarske vzdelanie, to co ma byt? To ju chcela informovat o tom priebehu po latinsky? Zdravotnici sustavne porusuju chartu prav pacientov, lebo su zvyknuti, ze si to ludia nechaju!

logout
10. jan 2010

Navyse Ruzinov sustavne porusoval aj zasady, ktore ho opravnuju k titulu Baby Friendly Hospital. Sestricky systematicky odradzali od dojcenia, stale mi tvrdili, ze mam malo mlieka, co nebola pravda. Bez mojho vedomia dieta dokrmovali umelym mliekom.

evil15
10. jan 2010

Ahojte vidím, že tu píšete o Ružinove a síce som ešte nerodila (ešte ma to len čaká) ale môžem povedať že som bola na prehliadke, teda oni to nazívajú prehliadkou ale bola som velmi sklamaná ☹ prišla sestrička povedala 2-3 slová potom nám ukázala jednu nadštandartbú izbu, ukázala len tak z rýchlika kde sa kúpu bábätká a povedala nám zbohom celé to trvalo asi tak 5 minút a bolo... no nechcem byť hnusná ale pre mňa ako prvorodičku to bolo dosť šokujúce, neočakávala som tam červený koberec a nejakú odbornú prednášku ale priatelskejší prístup by im tam nezaškodil, bola som na prehliadke aj v inej pôrodnici a tam to bolo iné kafe milí personál a boli ochotný a poukazovali mi toho o dosť viacej ...

romanelka2
10. jan 2010

ahojte mamini ja som rodila v ruzinove 25,6,2007 rodil ma doktor secansky aj som knemu chodila od zaciatku tehotenstva a mozem povedat ze bol velmi dobry rodila som cisarskym takze bolesti boly velke akurat vam chcem povedat ze ja som stou nemocnicou na 100-percent spokojna aj sestricky boly velmi dobre a teraz mam zdrave velmi pekne a rozumne dievcatko ktore ma 30.mesiacou. ak by ste chceli vediet viac poradim 🙂

pietra
10. jan 2010

logout, s tym UM mas pravdu, pred 2,5 rokom hned navrhli UM pre dcerku, lebo sa nevedela poriadne prisat. Aj ked so mnou teda stravili mnoho casu na izbe a skusali sme rozne polohy. Ale s navrhom na odsavacku, aby som jej mohla davat vlastne mlieko som musela prist ja. Na Vianoce sa mi narodil syn, tiez v Ruzinove. A ked som mala pocit, ze je hladny, lebo mlieka je este malo, presviedcali ma, nech UM nedavam, ze ho mam casto prikladat, ze ked sa raz mlieko spustilo, tak je a aby ho bolo viac treba prikladat a prikladat a prikladat. Takze si myslim, ze v tomto sa situacia zlepsila

evil, to si ma normalne prekvapila tou rychloprehliadkou. Ja som tentokrat nebola na prehliadke, kedze som to uz poznala, ale v r. 2007 som ju absolvovala a bola som velmi spokojna. Vsetko nam poukazovali, izby aj porodne boxy, podali informacie ustne a este rozdali aj take papiere, kde to bolo vsetko zhrnute. Sestricka odpovedala na kazdu otazku, ktora tam padla

slniecko01
10. jan 2010

Ahoj Pietra, pozerám že si dala aj malého fotečky do albumu. Máš zlatučké deťúrence 🙂

Inak vo štvrtok som bola v poradni v 41 a išlo to tam veľmi dobre. A hlavne je tam lepšia doktorka ako v 53. Nedá sa porovnať to ich správanie a prístup.

pietra
10. jan 2010

slniecko, ja som bola na 53 len raz a musim s tebou suhlasit, na 41 je ovela prijemnejsia doktorka
a dakujem za pochvalu drobcov 🙂

pietra
11. jan 2010

baby, mam otazku netykajucu sa porodu, ale suvisiacu s ruzinovom
Musi sa na vysetrenie sluchu babatka objednavat? Ak ano, v akom case?
Pri dcerke sme sa neobjednavali, len sme mali prist. Teraz v prepustacej sprave mam, ze mam maleho objednat telefonicky rano medzi 7 a 11. Ale ked na to cislo volam, tak mi to vzdy len trikrat zapipa a zrusi ma to 😕 Uz som kontrolovala aj cislo na stranke, ci je dobre a aj podla stranky sedi. Len nechapem,preco mam objednavat doobeda, ked ordinacne hodiny maju poobede. Uz si pripadam ako idiot, ze za tyzden sa mi nepodarilo maleho objednat

bibulienka
11. jan 2010

ahoj pietra ja som tam tiez volala dost dlho kym sa to podarilo, musis sa objednat...bez toho ta nevezmu..musia vediet kolko toho maju na ktory den...inak potom to uz ide tam velmi rychlo...tak ti nic nezostava len skusat dalej, a ked sa ti nepodari dovolat doobeda skus poobede ved ti neodtrhnu hlavu cez telefon 🙂 🙂 🙂 🙂

boise
11. jan 2010

pietra mne to zdvihli na prvy krat, volala som hned rano po siedmej a uz sme objednani...skus teda hned rano 😉

m.i.r.i
11. jan 2010

ahojte baby..viacere ste tu rodili v ruzinove tak mam otazku aj ohladom poradne v nemocnici...ja chodim do sukromenej ambulancie, ale teraz v 36 tt mam zacat chodit do poradne uz do nemocnice...som aj volala doktorovi a kazal prist v stredu, ale ja trubka som sa neopytala, ze kde to presne akoze sidli...mozete mi poradit len na ktorom poschodi kde presne su gynekologicke ambulancie ked sa tam chodi do poradne pred porodom? na zzz som nasla len cisla dveri nejako 57, 58 a tak..ale neviem na ktore poschodie a kam...a na obhliadku porodnice ste niekto boli a museli ste sa objednat ci staci prist podla toho casu co maju na stranke? dakujem vam velmi pekne

filipi
11. jan 2010

m.i.r.i. vojdeš cez hlavný vchod polikliniky ideš rovno a za bufetom zabočíš do ľava a potom hneď do prava a tam máš gynekologické ambulancie.......

pietra
11. jan 2010

bibulienka, boise, mozte mi poslat to cislo do IP? mne to totiz vobec nezvoni, len tak cudne trikrat zapipa 😕 a zrusi sa to

filipi
11. jan 2010

Baby ja som teda fakt vyvalená že sestričky odporúčaju dávať UM ja som v Ružinove rodila 2x ale ani raz som sa s tým nestretla dokonca syn sa nechcel prisať a ja sama som žiadala o UM ujala sa ma sestrička a pomáhala mi a stále som ho prikladala a ono sa to spustilo. Dcéru som porodila v r. 2007 a bola som múdrejšia sústavne som si ju prikladala a išlo to super kojila som ju 20 mesiacov, chce to len veľa trpezlivosti. A to som neležala na nadštandarde ale na obyčku a ja sa teda fakt nemôžem sťažovať.

m.i.r.i
11. jan 2010

filipi - si poklad..to som ani nevedela, ze mam ist do polikliniky..som chcela ist hlavnym vchodom do nemky 😖 takze to je teda na prizemi v poliklinike? ani po schodoch nemusim..super..dakujem velmi pekne

sambika
11. jan 2010

ahojte maminky co ste rodili v ruzinove, chcela by som sa spytat ako je to s prikladanim babatka po porode, pocula som, ze ho nechaju mamine len par minut a hned s nim utekaju do inkubatora na niekolko hodin ..... mate niekto inu skusenost ? resp. da sa s nimi dohodnut na dlhsom prilozeni ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre