Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
16. jún 2009

Caute baby...neako nestiham...vakcina raz je raz nie...treba s nou velmi sestrit...preto sa ockuje viac deti naraz a ked ich je malo,tak neockuju,ale zavolaju na termin,kde pridu aj ostatne deticky...
som na vas akosi nemala cas...ale uz mam konecne po skuskach...tak som tretiacka...

sirinka
16. jún 2009

zoldy ale ked nas pustali, tak ockovali, este aj do spravy napisali, ze bola zaockovana, lebo sa dr. pomylila...

ludika33
16. jún 2009

sirinka maju v tom nejako chaos teda 😖

zoldy
16. jún 2009

a nezaockovala malu?a nemoze byt,ze zabudli...ja neviem co sa to tam deje,same preslapy robia...

ludika33
16. jún 2009

hej same preslapy, ide to tam ako na beziacom pase a ked potrebuju miesto, tak prepustia aj skor ako je zakonna lehota.

nikollette
16. jún 2009

Zoldy gratulujem 😉
malemu sa anemia trocha zlepšila, tak ideme na kramare na kotrolu az v juli 🙂
A ta silná zltacka, ktrá uz zmizla nastastie a aj ta jeho chdokrvnost je aj z toho ze máme iné krvné skupiny.. ja som pozit,a malý je negat...

Sirinka, no divné ešte vam aj zle do správy napíšu, trochu nezodpovedné 😒

nikollette
16. jún 2009

Inak ked pises zoldy, ze ked je máo detí tak neočkujú, ved nás ked prepúštali neprepustali v ten den nikoho, izby boli poloprazdne, maminy lezali vacsinou na izbe same, a niektore izby boli uplne prázdne, a maleho mi ajtak zaockovali...
ja neviem teda podla coho ockuju... niektore deticky ano, ine nie... 😕

bublinka34
17. jún 2009

zoldy gratulujem ku skúškam.. 🙂
my ideme na Kramáre zajtra na kontrolu uška (mali sme výtok z uška - definovaný ako mierny zápal vonkajšieho zvukovodu..), ale už to vyzerá byť v poriadku..
..no a v nedeľu vyrážame na týždeň na chatu na Jazernicu.. hurááá!!!! 😀

dzuzu83
17. jún 2009

zoldy,co studujes? 🙂

nikollette
17. jún 2009

Ahojte, no dnes sme boli v poradni, malý ma 6650g... a dnes ho očkovali do obidvoch nožičiek.. jaaak plačkal.. takto som ho plakť este v zivote neidela, a to uz bol chudáčik na ihli zvyknuty, na kramaroch ho pichali kazdy tyzdne.. a do hlavicky.. a vobec neplakal.. aj pani doktorka so sestrickou sa vzdy cudovali aké dobré chlapčiatko, ze ani pri odbere krvi, a pichaní ihlou neplačká 😅
ale dnes to bol ale plač, ufff...
a o mesiac zase na preočkovanie.. inak ja som sa ani nespýtala, proti comu je toto očkovani.. neviete náhodou??? 😅

a.d.r.i.k.a
17. jún 2009

ahojte babiky!😉

nikoll do 1 nožičky sa pichá proti: záškrt(diftéria) , čierny kašeľ(pertussis) , tetanus, detská obrna (polyomielitída),žltačka typu B , a infekcie vyvolaná hemofilom B ( to je bakteria,ktorá može sposobovat otravu krvy,zápal mozgových blán a iné vážne hnusné choroby ☹ )

a do 2. nožky dostávajú "Prevenar" vakcínu proti pneumokokom

Budu ho očkovat zase o mesiac,a potom ešte 1x asi za nekjake 3 mesiace.

bay
17. jún 2009

Ahojte, tak nam sa navsteva Ruzinova pomaly blizi 😵
A cim dalej mam pocit ze toho vela neviem 😅 tak si k vam (ak mozem) idem po dobre rady 😵
Tak ak mi mozete poradit s mojimi otazkami 😵 :
1. Cize by mi mali maleho zaockovat este pred prepustenim? A to vtedy ockuju len proti TBC? 😅
2. Ako je to s nastrihom pokial nemam zazmluvneneho doktora? Akceptuju zelanie rodicky, ze si tento zakrok nezela? (ja si teda chystam zazmluvnit doktora, len pre pripad ze by bol na dovolenke 😅 )
3. Ako je to ked ma dieta po narodeni zltacku? Aj tak je na izbe pri mame alebo je cely cas mimo?

Dakujem za rady a do porodu ma isto este napadne mnozstvo otazok 😅 😀 😀

sirinka
17. jún 2009

bay standartne sa na sk ockuju deti na 4. den po narodeni proti TBC
co sa tyka nastrihu netusim
a ak ma babo prilis vysoke hodnoty bilirubinu, musi byt pod specialnou lampou na nov. odd., ak su nizsie, je normalne s mamickou na izbe...

bay
17. jún 2009

Sirinka, dakujeeeeeeeeeem 😵
A ako je to potom s kojenim ked je pod tou lampou 😅 😅

ludika33
17. jún 2009

bay presne ako pise sirinka a s kojenim je to tak, ze nosia potom babatko po troch hodinach na kojenie

fanta
17. jún 2009

bay my sme sa vrátili z nemocnice 6.6.2009 a malú mi nezaočkovali proti TBC, že nemajú vakcínu 😖 Sme objednaní na očkovanie až teraz na piatok

zoldy
17. jún 2009

ahojte baby...
Niki,to vam obom konecne blahozelam...uz nemas doma maly citronik

Dzuzu,studujem externe osetrovatelstvo

Bay,1.maleho nemusia za kazdu cenu za ockovat pri odchode,ale je to povinnost zo zakona do 6.tyzdnov zivota.nemocnica si to v podstate uhahlcuje,ze vas potom nemusia volat na ockovanie...a zaockuju dietatko hned pri odchode a niektore mozu aj dva dni pred odchodom...ked maju otvorenu vakcinu a ockuju a dieta je minimalne tri dni stare...
2.Nastrih je o rozhodnuti lekara,ty si mozes povedat,ze ho nechces...ale je lepsie,ked to nejde,aby lekar strihol a nenechal ta celu rotrhnut...ja by som to nechala na lekarovi...nie je to dobre riskovat ani pre teba a dieta uz vobec nie...
3.zavisi to od hladini bilirubinu...pokial je nizky a chcu to len preventivne "fotit" a daju ho na bilibed...mas ho pri sebe a cele dojcenie si organizujes sama,ako keby sa nic nedialo...pokial ide na novorodenecke.nosi sa na dojcenie v urcitych intervaloch...pokial nema infuziu,aj to sa niekedy kombinuje s fototerapiou,pichnutu v hlavicke,tak aj tak chodi mamicke na dojcenie...a ked si to samozrejme babo vypyta,nesie sa na dojcenie...ale tie deti su casto ospale,tak sa musia na krmenie vyslovene budit...

zuzka88
17. jún 2009

Ahoj, prosim o referencie na Dr. janeka, velmi pekne dopredu dakujem... Urcite si ho zazmluvnim a viem ze je super iba by som sa rada ubezpecoval co najviac... moc sa bojim... Uz som porodila jedneho anjelika v 20tt, viem do coho idem, mozno preto ten strach...
A ako to v Ruzinove funguje? Mli ste aj porodny plan? Mam si to robit? zda sa mi to zbytocne, ze aj tak to nebude nikto brat na vahu...

mikiko
18. jún 2009

ahoj zuzi, janek je moj gynekolog, od zaciatku tehotenstva. ja som v 31 tt a aj teraz ked som bola hospitalizovana v ruzinove nim samym, koli skratenemu krcku, a lezala na lozku, chodil za mnou a pytal sa ako mi je. Je to clovek, ktory ma ludsky pristup a je velmi mily a zhovorcivy na vsetky otazky. rodil aj moju kolegynu a nevedela si ho vynachvalit. preto som sa aj jarozhodla chodit k nemu. zial mna rodit nebude nakolko ma vtedy dovolenku. co sa tyka porodneho planu ten si ja nerobim. je to na tebe, dnes idem k nemu do poradne na kontrolu. som zvedava ako sa malicka ma... drz sa kedy mas termin?

nikollette
18. jún 2009

ahojte..
No zoldy už nemám malý citrusík, veru, veru..
Adrika dakujem za vysvetlenie, to proti tolkym chorobám naraz no pekne..
vcera sme mali troska zvysenu horucku, navecer, ale ze vraj je to normálne, dala som mu obkladíky na nožiky, a prešlo to.. dnes je to už v poho..

Bay, ako píšu baby, nikemo malé zaočkujú, iným nie, zaleží ci majú vakcínu atd...
nas zaockovali v den odchodu...
Nástrih? Na tvojom mieste by som bola rada keby mi ho urobili, ak to bude potrebne a nenehali ta rozthat ako žabu... moja znama nemala zazmluvneneho a lekar ju nehal roztrjat ako zabu.. na zasivanie ju museli upsat tolko stehov mala, a zobudlila sa na ARE 😒 nic príjmené...
Mna nastrihol, absolutne som to ncítila, ani som nevedela kedy to stohil, a mala som len 4 stehy 😉 takze v poho...
A stou žltackou.. no my sme mali žltacku až do 3 mesiacov, takze v nemocnici mal vysoke hodnty maly, okolo 313umol.. takze bol pod lampou, aj na bilibede, ked bol pod lampou nosili mi ho kazde tri hodky, alebo som odsavala mlieko a krmili ho tam z flasky, nakolko to mal velmi vysoke, aby bol co najviac pod lampou aby ho zbytocne nevyberali spod lampy.. posledny den, ho dali ku mne na bilibede, a tam som ho musela kazde dve hodky otacat z bruska na chrbatik, a krmit ho podla seba... boli sme tam 10dní, kvoli žltačke 😝

zabka1003
18. jún 2009

Sirinka, tak sa držte a nech vám to dobre ide všetkým.. 😉

Zoldy, tebe veľká gratulka ku skúškam, tento rok už budeš Bc?

Niki, super, že sa vám polepšilo, a hlavne, že je žltačka fuč..

Bay, s tým nástrihom súhlasím so Zoldy aj s Niki, že je to určite lepšie ako sa roztrhnúť..a podľa toho čo so mnou rodili baby, nerobili vôbec nástrih paušálne, ale fakt keď bolo treba..
A u koho sa chystáš rodiť?

bay
18. jún 2009

Juj ste uplne zlatunke 😵
No ja zas nastrih uplne neodsudzujem. Ked ho treba, tak je jasne ze lepsie nez sa porhat az boh vie kam 😠 😅 Len by som rada aby mi ho nerobili len preto ze je taky zvyk, ale preto ze ho potrebujeme (teda ak ho budeme potrebovat 😅)
Niki, no pekne ste si to s tou zltackou uzili 😠 😠
Chcela by som rodit u Drabeka...

nikollette
18. jún 2009

No veru, lepsie ako potrhat sa az po zadok 😖
A ak sa bojis bolesti nastrihu, tak ver tomu ze to ani nepocitis, vobec, ale vobec.. vravim ani neviem kedy ma nastrihol.. aporeto ma len 4 stehy,, inak by som amal akj 40, podla mna 😅
a ver tomu ze to nerobia len tak, ale robia to len ked treba, dokonca aj ked treba niekdy si myslia ze to zena zvladne bez tak cakaju a potom su take pripady ako som pisala, ze sa zena roztrhá tam dole ako žaba 😖

bay
18. jún 2009

Ja sa nebojim tej bolesti ako takej 😉 Pre drobceka predsa vydrzim cokolvek (som zvedava ci budem taky hrdina aj pri porode). Len ja mam panicku hrozu z noznic a strihania do mojho tela 😔 cize ja mam desny strach pred a potom to asi ani riesit nebudem, bo pochybujem ze si to vsimnem. 😉 😅

zoldy
18. jún 2009

Zabka,hej uz budem Bc.asi tak o rok o takomto case...uz aj pomaly zacinam pracovat na bakalarskej praci...

Bay,nemusis sa bat,oni to nerobia zo zvyku,ale z potreby....

nikollette
18. jún 2009

bay a cítit to nebudes to ta uistujem, ani nebudes veidet ze ti to urobili.. 😉 😉 😉

bay
18. jún 2009

Dakujem, hned mi je lepsie 😉

nikollette
18. jún 2009

Vies ty si hovorila ze sa bojis predstavi ako do teba za 1 sekundu strihnú, mlu ciarku, pekne, a pekne sa to aj zasije, a nastrih necitis.. ale si predsav ze sa ti koža trhááá 😖 😝 😝 no čo je potom lepsie??? A pri roztrhaní by si mala veru stehov až až, pri nástrihu urcite menej, ja mam len 4.. a znama ma okolo 50 stehov... cize si redstav ten rozdiel... a to sitie.. u mna to trvalo asi 5min.. u znamej asi 2 hodiny, museli ju aj uspať... a potom aj to hojenie si predstav., ja som bola do 2 tyždnov fit 😉
a ked si na šitie vypýtaš EPI, tak vazne ani to šitie nepocítiš 😉 ja som mala dávku EPi aj na šitie, mne nestačili nejake omrtvovačky, vysleovene som povedala že chcem EPI aj na šitie, tak sa šlo pre anesteziologa, a dopichla mi dávku aj na šitie, tak ked to biude potrební, v pohode si výpytaj, netreba sa ničoho báť 😉

livika
18. jún 2009

ZOldy,gratulujeme 🙂 ,si sikulka!!!!
Mne uz asi z tej materskej sibe,tiez chcem ist do skoly a este si chcem otvorit obuv 😀
Aj mna sili s EPi,nic som necitila 😉

zoldy
19. jún 2009

Livika,kde budes mat obuv???Dojdem ti urobit trzbu...Dakujem...vacsia sikulka budem uz s titulom v ruke.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre