Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

matta308
25. aug 2010

ahojte....nema niektora z vas kontakt na dr.Draba do Stupavy?? dakujeem...🙂

zucha
25. aug 2010

@nivejka rodny list sa vybavi v BA v Ruzinove. Vsetky papiere ti da po porode matrikarka, ked zapise babatko. Je tam presne napisane kde, kedy a o kolkej sa ma pre to prist 😉

pupkana
25. aug 2010

Ahojte baby.... chcela som sa opýtať na skúsenosti s dr. Andelom. ? Je to môj gynekológ.... , býva odmeraný, nie vždy má náladu..... dlllllho som ho nevedela akceptovať ako svojho doktora. ale ked som ostala teraz tehotná a stará sa o mna on chcela by som aby to so mnou aj odrodil.odrodil u nás v rodine 4 deti 🙂 , a aj mňa osobne... 😀 ale ja sa aj cez to všetko chcem opýtať na vaše skúsenosti s ním pri pôrode....

Dakujem za odpoved 😲

smejko1
25. aug 2010

@luly13 takze je OK si povedat svoj nazor, ked nebudem spokojna? to som rada, lebo tiez si myslim, ze niesom v nemocnici, lebo som chora, ale lebo som tam porodila ( co neni choroba 😀 ako to viaceri vravia), takze nema na mna pravo niekto ziapat........ teda ja verim, ze sa to ani nestane 😉

tiez mi bolo nedavno hrozne a vobec ma nenapadlo, ze to moze byt splnom.......... 😕 ma to mohlo napadnut, lebo som sa len vystresovala 😉

liliana82
25. aug 2010

Ahojte, aké máte skúsenosti s Dr. Kozolkovou?je to moja dr od začiatku tehu, ale neviem jej prísť na "chuť"..je dosť arogantná, a aj keď vie, čím som si prešla, má väčšinou hrozné chovanie, dnes po mne na poradni vyletela, len preto, že som povedala, že ma už všetko bolí a že sa teším, keď malý bude už vonku... 😒
Mám z pôrodu obavy hlavne kvôli nej...ako odborník je ževraj super, len chcem vedieť vaše skúsenosti 😅

karmelka77
25. aug 2010

@liliana82 ona je svojska povaha, na to si bud zvyknes a akceptujes too alebo nie, mna rodila tiez, ako lekarka je super...oni ti lekari su vsetci taki ze ked sa trochu stazujes oni to tak beru, len ona je viac otvorena ako ostatni...ona aj dost vulgarne nadava, ale pri porode je to zevraj aj dobre ja som rodila cisarskym ale bola som rada ze tam bola ona. Vies porodnici si zazili svoje a nemaju radi nariekanie...ty sa kludne postazuj ty vies ako sa citis...ale keby bolo najhorsie neboj pomozu ti🙂)) tak hlavu hore dobre si si vybrala

luly13
25. aug 2010

@liliana82 to je ta moja super doktorka 😉 . pri porode bola fakt super. ak pojdem do ruzinova, opat k nej. mozno ma trosku "iny" pristup. ked budes rodit u nej, po zdravotnej stranke sa urcite nemas coho obavat. vie perfektne nacasovat epi. ja som svoj porod brala ako v pohode, v podstate lahky, no potom som sa od nej dozvedela, ze bol jeden z tych komplikovanejsich. a vobec som to tak nevnimala. a aj pozasivat vie uplne perfektne 😉. kopec bab ma doteraz problemy, no ja co poznam aj ine baby, co u nej rodili, tak su uplne v poriadku. vraj na niektore na porodke nakrici (ale to je niekedy jediny sposob, ako "donutit" maminu spolupracovat), no ja som to nezazila 😉

lili_a_mimi
26. aug 2010

Ahojte! Ta som si citala fora a nasla som nieco pre tie, ktore sklamala ruzinovska porodnica. Je to sice mimo BA, no ta recenzia sa mi pacila 🙂 Je to z: https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/nova-sukromna-porodnica-v-bratislave-je-o-to-zaujem/ :
citujem:
"ano, som z BA a rodila som v BS. Kedze som zastanca prirodzeneho porodu, vylucila som tym moznost porodu v BA BS je pomerne daleko, z BA cca 2,5 hod cesty. My sme tam sli 2 tyzdne pred TP, mala sa narodila tyzden pred TP. BYvat sa da v mnohych penzionoch v BS ako aj v hoteli porodnice. Pristup doktorov a celho personalu, starostlivost o novorodencov a matku, otvorenost prirodzenym porodom - to vsetko 100 bodov.

Co sa tyka sekcie - radit ti nechcem, ale cisarsky len kvoli strachu je urcite nespravna volba. Vsetky sa bojime, ja som sa tiez (v BS nie je mozbnost EPI), ale dovolim si tvrdit, ze porod, jeho priebeh, zvladanie bolesti - je vacsinou cely v psychike. Ja som bola pocas celho porodu maximalne kludna (a to nie som nejaky extra kludny typ ), mm bol so mnou sustavne, aj pocas vysetreni mohol. Ako prvorodicke mi nic neurychlovali, nechali ma uplne ale uplne v klude, mala som neobmedzeny pohyb, sprchu, loptu, cely 1. DP som travila s mm na nadstandardnej izbe, citala som si, pozerala telku, jest aj pit som mohla. Akurat tlaky na mna prisli velmi rychlo, takze som nestihla porodit v ich krasnej sale (bola tam uz aj ina rodicka), ale pristavili mi rychlo polohovatelne kreslo, supla som sa na nom takmer do sedu (ziadne vyvazovanie noh, poloha ako mne vyhovovala) a mala bola na par zatlaceni krasne vonku. Ziadne hromadne vizity nehrozia, poporodne zranenia sa ozaruju na ambulancii laserom, kazdy vecer prisiel za mnou na izbu lekar ako sa citim a ci nic nepotrebujem. Sestricky tam maju vela prace, rovnako aj na novorodeneckom, ale taky uzasny pristup som skutocne nikde nezazila.

Ja na BS nedam dopustit, plati sa len za nadstandardnu izbu a aj to smiesnych 16,60 eur a to uz je v tom zaratany aj manzel. Preto som aj vyssie pisala, ze bolo by skvele mat takuto porodnicu aj v BA. Obavam sa len, aby to nedpadlo tak, ze sice si za to maminy zaplatia, ale okrem priestorov to bude ako inde v BA - nerespektovanie porodneho planu, urychlovanie porodov a podobne. Treba zmenit hlavne pristup doktorov, nielen prostredie. Ked sa to da v susednych Cechach a RAkusku, da sa to aj u nas, len to je uz o niecom inom...

Este ma napadlo, ja som si vela zistovala co sa tyka porodov v CR a AT. V Brne, Breclave a Kyjove a Hainburgu je to skutocne rovnako na urovni ako v BS, ak zvazujete nieco blizsie v BA, urcite sa chodte pozriet aj tam. Ja som pisala do Brna aj Breclavi a nie je ziadny problem tam porodit, su velmi ochotni."
koniec citacie... 😎

sirinka
26. aug 2010

@lili_a_mimi velmi pekne to napisala a znie to skoro ako z rozpravky 🙂 mozno to raz bude realita v kazdej porodnici, ale obavam sa, ze toho sa maximalne tak dockaju moje dcerky...

karmelka77
26. aug 2010

@lili_a_mimi no pocula som o tom ako jedna baba bola 3 tyzdne pred porodom v nejakom penzione v Brne a cakala kym to tam na nu pride...zda sa mi to uletene, a divim sa ze pri prvom dietati to spravila, lebo vtedy ani clovek nevie do coho lezie...teraz keby som bola tehotna, uz by som tomozno spravila, ale iba ak by som mala ist zas cisarskym, to by mi potom nevadilo 2,5 hodky niekam zbehnut🙂))

zucha
26. aug 2010

pre tie, co sa chcu vediet presne ceny platenych sluzieb 😉

tikuska
27. aug 2010

@matta308 Tak u toho by som nerodila !!!

boise
27. aug 2010

@pupkana ja som u neho rodila, nemala som ho zazmluvneneho, mal proste akurat sluzbu a super. Porod mi ako prvorodicke trval len 4 hodiny, urobil nastrih, ale zasil super, zahojilo sa rychlo, jazvu ani nie je vidiet. Ja by som kludne u neho rodila opat... 😉

pupkana
27. aug 2010

Boise: velmi pekne dakujem za odpoved 🙂 hned mi je lepšie.... 😅

matta308
27. aug 2010

@tikuska preco?? mas s nim nejake zle skusenosti?? ja som nanho pocula vela dobreho,ale aj par zlych skusenosti....tak kazdy nazor ocenim...🙂

akdarka
27. aug 2010

takze pridam vlastnu skusenost - vcera nas prepustili. v nedelu o 19tej ma prijali s odtecenou plodov.vodou, okolo 22:00 mi nastupili kontrakcie. dr, ktora ma prijimala (nizsia blondinka) bola velmi prijemna ako aj porodne asistentky boli fajn s vynimkou jednej. nastastie sme boli na cakacke len 2 takze som mala postel na noc. okolo 7:00 mi podali oxytocin kedze mne plodovka odtekala postupne a nechceli aby bol maly bez nej pridlho. mala som dohodnutu dr.Oťapkovú a nacasovala epi fajn dobre zabrala, na porodnej sale a s muzom sme sa rozpravali, oddychovala som, porodne asistentky a vsetci boli mili. po 11:30 som si pytala dalsiu davku, vysetrili ma a dr rozhodla, ze mi nedaju dalsiu davku lebo som necitila tlak na konecnik a nespolupracovala by som. no bolesti nastupili riadne som ich predychavala zavesena nejako o tu postel a o 12:41 prisiel maly na svet s 4245 g a 52 cm a šila ma do nejakej 13:10. dr je fajn, kludna, rozvazna, aj sme zartovali. sitie mi snad spravila OK 🙂 s prichodom na standard (nadstandard plny) sa dali prve 2 noci zvladnut, jednu noc sme boli na izbe 2 a jednu noc 4. tie 4 na izbe je strasne nieco, neprajem to nikomu. tretiu noc som prezila a bezpodmienecne som musela prec odtial a nejako som ukecala pediatricku aj gynekologicku - kedze maly sa narodil po 12tej tak ma chceli pustit az v piatok, ale nastastie nas pustili stvrtok lebo dalsiu noc by som nezvladla...hluk, placuce babatka a 4 zeny na izbe to sa neda dohodnut dobre na nicom - vetrat, nevetrat, svietit tou lampou, tym svetlom...WC, toalety - no nic moc, dalo sa prezit...personal - nikto nebol vyslovene neprijemni, len to "žobranie" pred mliecnou kuchynkou je ponizujuce a cakat s placucim babom kym niekto pride a da ti prikrm...som rada, ze sme s malym ok a dufam, ze nase zdravotnictvo sa pohne niekam lepsim smerom.
vsetkym buducim mamickam vela sil a hlavne zdrave babatka!
🙂

arrett
27. aug 2010

@akdarka Srdecne gratulujem. Bábätko je veľmi veľké, takze si to určite nemala take ľahké, no pani Otapkova je uzasna odbornicka a žena. Prajem rýchle hojenie, veľa mliecka a zdravé bábätko🙂

sirinka
27. aug 2010

@akdarka jeeej, gratulujeme!!!

karmelka77
27. aug 2010

@akdarka gratulujem!!! zazrak ze si ich ukecala aby ta pustili...vidim ze sa tam nic nezmenilo...prave to zobranie o mlieko je hrozne...a ked chces male zobrat na rukach zo sebou tak ti este vynadaju...ale hlavne ze je vsetko o.k.:!)) drzim palce..

arrett
27. aug 2010

@karmelka77 Dieta sa nesmie brat na ruky, lebo si ešte slabá, môžeš sa posmyknut... Preto sú tam tie prenosne postielky. Aj vážiť babo som chodila s postielkou.

karmelka77
27. aug 2010

@arrett to mi je jasne ale aj tak...to ci je dieta hladne ich nezaujima, ale to ze je na rukach ano...🙂)

arrett
27. aug 2010

@karmelka77 😀 😀 😀

tikuska
27. aug 2010

@matta308 Ja viem všetko len zlé a videla som mamičky ktoré unho rodili , dakujem neprosím.
Ak chceš naozaj výborného doktora tak to je Diveky ja som nemala žiadne dočisťovanie žiadne problémi pekne všetko zahojené ostatné dostali dve injekcie na dočistenie a mali také bolesti že nevedeli či s toho alebo majú pokazený žalúdok.

seva
27. aug 2010

matta 308, ja som rodila u dr. Draba, a urcite pojdem znovu. je to jeden neskutocne ludsky lekar a vyborny odbornik.
neviem co konkretne "pocula a videla" tikuska, (a nepaci sa mi, ze ho takymto sposobom ociernuje),
ale nemam pocit, ze by sa za tie necele 2 roky zmenil...
skus sa pripadne popytat viacerych dievcat, napr. aktak u neho rodila, myslim 3 krat 😉

heni79
27. aug 2010

@akdarka
Gratulujem. 🙂 A nech sa darí. Ty si iná žena, keď si stihla aj tak začerstva napísať. 😀
A dali ste malému krásne meno. 🙂

tikuska
27. aug 2010

ja nemienim nikoho očierňovať, vyskúšajte uvidíte. Každý má svoje skúsenosti

tikuska
27. aug 2010

To žobranie o mlieko zažívala spolubývajúca malý hladný plačkal no hrozné a sestrička ju zhúkala že čo stále klope nech počká. Ona sama mala traumu že sa jej mliečko nepúšťa a strašne sa tešila domov

cheerlady
27. aug 2010

@pupkana ahoj,ja chodim tiez k andelovi-presla som k nemu uz ako tehotna,lebo som na neho pocula dobre ohlasy,pocas poradni som nemala nejaku zlu skusenost.na poslednej poradni,ktora bola uz po TP mi povedal,ze ked do toho a do toho dna neporodim,mam sa hlasit na prijem,vraj ma sluzbu a odrodi ma.tak som sa aj celko potesila,kedze som s nim dovtedy nemala problem.prisla som teda v dohodnuty den na prijem a tam som ho skoro nespoznala-choval sa ako keby ma zivote nevidel,vysetroval ma dost surovo (az ma sestricka musela drzat za ruku a to nie som ziadna citlivka 🙄 ),pri porode mal drze poznamky...v tej chvili som vsak mala hlavu uplne inde,sustredila som sa na to,aby siel maly co najskor von,lebo sa mi nedarilo vytlacit ho (ako sa neskor ukazalo-lebo mal rovne 4kg a bol ramienkami priecne 😲 ). sil ma bez umrtvenia tristvrte hodinu a to najprv slabou nitou,tak potom nanovo cez to uz napichane silnejsou-sitie bolo pre mna 100x horsie ako cely porod 🙄 jazvu mam az po stehno a obcas ma bolieva..ked som k nemu prisla po porode na kontrolu,ofrflal sitie,vraj sa to malo zosit inak (mala som pocit,ze ma chce poslat aj na plastiku) a mam denne aspon 10x po 5minut cvicit svaly panvoveho dna,aby som pri dalsom tehotenstve nemala problemy....ked sa ma potom opytal,kto ma rodil a povedala som mu,ze on,tak cely zcervenal a uz nepovedal ani slovo.mozno len nemal "svoj den",ale mna sklamal svojim spravanim a pristupomna celej ciare...

aktak
27. aug 2010

@tikuska my s manzelom sme boli s Dr.Draba nadseny, mozno aj preto ze sme ho mali zazmluvneneho a po takom case a po tolkych porodoch sme sa uz lepsie spoznali, ale ako clovek je naozaj velmi mily a ochotny, urcite ma aj zle dni, aj doktor ma na pravu mat zlu naladu obcas ale robotu si robi dobre, btw ked ma prvy krat rodil mal prave 36 hodinovu vikendovu sluzbu 😔 neviem ako by som sa ja tvarila na jeho mieste a pritom ma vlastne zodpovednost za zivoty zien a deti kazducky den 🤐

karmelka77
28. aug 2010

@cheerlady a to k nemu este chodis???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre