Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

filipi
17. jan 2010

tomu nášmu drobcovi sa nejak nechce no keď sa to tak vezme kto by aj do takej zimy šiel..... 🙂

slniecko01
17. jan 2010

Filipi asi sa tam stretneme. Ja idem zajtra na príjem ak sa nič neudeje.

filipi
17. jan 2010

Slniečko už ideš na príjem?????? Tak ja len do poradne na kontrolu myslím že tam ešte neostanem. Ku komu chodíš?

pietra
17. jan 2010

m.i.r.i, zupan si radsej zbal. V satni ti sice daju ich, ale ak by si isla rodit v noci, satna bude zatvorena. Koselu ti daju aj na oddeleni, kazdy den vykladaju ciste a mozes si zobrat, ale k zupanu by si sa asi nedostala, tie som tam nikde vylozene nevidela

m.i.r.i
17. jan 2010

super baby..tak ja si ho zbalim...mam aj jednu koselu pre istotu zabalenu...len ten zupan je taky velkyyyy..no co uz, ale iste bude lepsie teda ho mat, ak by mi ho nedali..
dakujem..

slniecko01
17. jan 2010

m.i.r.i. aj mám župan cez pol tašky a košele mám radšej dve.

Filipi nemám nikoho zazmluvneného, ale do poradne som chodila aj do 41 aj do 53. Na prjem mi kázal prísť Mudr Španka, pretože ja som po IVF a vraj by som nemela prenášať

tikuska
17. jan 2010

Ja som dostala zoznam čo treba do pôrodnice od sestričiek v Gynaexe. Ak chceš napíšem Ti čo treba.

- Baby a ked vetráte ranu ako si tu vložku prichitíte, ja teda moc vložky nemusím ale čo už. 😢

supi
17. jan 2010

Ahojte, tikuska mohla by si aj mne prosim napisat co treba?

supi
17. jan 2010

a zajtra na prednasku sa niektora nechystate? Mala by byt o starostlivosti o novorodenca a o dojceni... neviete ci bude?

filipi
17. jan 2010

slniečko, Španka je celkom fajn i keď ja mám trošku na neho ťažké srdce, ale to je o inom.........Aj ja mám Lindu po IVF a presne týždeň som ju prenášala.....názory lekárov sa hrozne líšia.......ale prajem ti aby všetko dobre dopadlo...... 🙂

slniecko01
17. jan 2010

Tak dufam že ma nenechajú týždeň prenášať ☹ . Ja nechcem byť tak dlho v nemocnici. To radšej podpíšem reverz

monica25
17. jan 2010

ahojte 🙂
sesternica ma za chvilu termin...a chysta sa rodit do ruzinova vedeli by ste mi napisat co ma zo sebou zobrat do nemocky aj pre seba aj pre babetko dakujem vam velmi pekne 🙂

pietra
18. jan 2010

monica, vela toho nepotrebuje, v ruzinove skoro vsetko dostane.
Potrebuje mat so sebou doklady (karta poistenca, obciansky, tehu knizka, sobasny list - ten ale ani raz nechceli vidiet, ale vraj kvoli udajom pre matriku ho treba). Pre seba potrebuje hygienicke potreby (mydlo, sampon, toaletak, ... vlozky nepotrebuje, tych je tam habadej), podprsenka na dojcenie a vlozky do nej, papuce a prezuvky do sprchy, zupan, jednorazove nohavicky, uterak.
Pre babo vlhcene utierky, ciapocku, deku, rukavicky, plienky (davaju sice, ale len 5ks na den a to nestaci, dokonca cez vianoce sme obcas ani to nedostali, len 3ks alebo vobec nic) a ja som mala pre istotu aj nahradne body a dupacky pre drobca. to som sice nevyuzila, ale spolubyvajucej sa jej oblecenie pre maleho zislo, lebo sa jej raz precikal a oblecenie nahradne nemocnicne uz mali len take strasne cudne vytahane a pytali sa jej, ci nema nahodou svoje

arrett
18. jan 2010

Ahojte maminy
Chcem sa opytat ci mi neviete poradit kde mam ist v Ruzinove na tu kontrolu usiek s drobcom. Ruzinov vobec nepoznam a neviem ci to je na poliklinike, ci kde. Dakujem:-§

margarita
18. jan 2010

arrett, ono je to na nemocnicnej poliklinike 🙂 to je presne medzi budovou nemocnice a polikliniky, v strede, taka asi 2 podlazna budova, pri vchode je lekaren. Je tam aj vratnica, tak sa tam spytas, keby si bludila. Treba ist az uplne dozaduk vytahom, na minus prve podlazie a tam je to hned vedla ambulancie ORL a hematologie, ze audiometria, tusim c.dv.17, ale nie som si ista - uz sme tam boli davnejsie 😉

katulienka.
18. jan 2010

ahojte, chystam sa ist rodit do ruzinova a planujem zacat chodit na nejake tie pripravy... neviete, kde zistim kedy a kde to je? a od ktoreho tyzdna na ne mozem chodit, alebo je to jedno? dakujem

filipi
18. jan 2010

tak super rodiť ešte nejdem drobcovi sa fakt nejak nechce, ale v stredu už idem na príjem.......

och
18. jan 2010

ahojte

neviem s kym sme sa to snazili dovovat to Ruzinova koli tym uskam, tak mne sa to dnes podarilo a dala mi tel cislo na Antolsku bo oni maju pokazeny ten pristroj 😝 takze tak

neviete kde na Antolskej to robia? ja tela som sa zabudla opytat 😀

m.i.r.i
18. jan 2010

Babenky, este mam jednu taku trapnu otazku.. pojdem si zaplatit vsetky tie poplatky - za epi, za doktora, za manzela pri porode..a chcem sa spytat, ci tam v tej pokladni maju aj terminal, ci si musim ist vybrat hotovost...nerada chodim s tolkymi peniazkami a to je dokopy okolo 350 EUR 😖 Dakujem vam velmi pekne...

boise
18. jan 2010

m.i.r.i da sa v pohode aj kartou 😉

m.i.r.i
18. jan 2010

diky Boise...no super...ja uz totiz v nasom state niekedy neviem co cakat...a ked vidim tu nemocnicu, tak vela veci je 40 rokov spat..tak som nevedela, ci uz take nieco ako platba kartou tam je bezna 🙂 diky moc..som kludnejsia..

boise
18. jan 2010

no ja som si tiez myslela ze to nepojde tak som tam dosla s hotovostou a teta ma zrusila ze ci nemam kartu 😕 Kukala na mna ako keby som dosla zo stredoveku ze jej hotovost nukam 😀

tikuska
18. jan 2010

🙂 Dokumenty -
Preukaz pre tehotné
Kartičku poistenca
Občiansky preukaz
Sobášny list
Zápisnica o určení otcovstva( ak nie si vydatá a otec súhlasí - vybavuje sa na matrike)
Výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite
🙂 Osobné veci -
Nočná košela so zapínaním v predu (1 -2)
župan
uterák
mydlo, zubná kefka, pasta, hrebeň
papuče, šlapky do sprchy
ponožky ( v zime teplé)
volnejšie nohavičky ( v lekárni a zdrav. potrebách kúpite jednorázové)
materskú podpresenku ( 2 ks), vložky do podprsenky
masť na ošetrovanie bradaviek
nápoje ( nesýtené min. vody)
toal. papier, hyg. potreby
jednorázové podložky do postele
🙂 Pre dieťa -
jednorázové plienky
vlhčené obrúsky
oblečenie podľa roč. obdobia - body plienky poštolkové nohavičky čiapka rukavičky ponožky dupačky teplá deka kabátik fusak autosedačka

m.i.r.i
18. jan 2010

No ale ked ten stredovek tam vsade panuje, tak ako mozeme vediet 😝 Ja som tiez uz rozmyslala, ze pojdem vybrat radsej, aby ma nezrusili a potom budem hladat bankomat...len ma napadlo potom sa vas tu spytat.. 😉

boise
18. jan 2010

podlozky do postele netreba a ani postolky a tie ostatne vecicky...to az ked pojdete s malym dom...Stacia mu rukavicky, ciapocka a deka...a pampersy a tie vlhcene utierky...A sobasny list tiez nikto nechcel... 😉

m.i.r.i
18. jan 2010

ved to..na tom zozname oficialnom v nemke tiez nepisu ze podlozky do postele..a presne, pisu tam, ze postolky a ostatne vecicky az pri odchode..ja si vezmem len jedno oblecko pre istotu ako tu baby pisali, ze ak by nahodou uz nebolo pre babo..ale inak tie ostatne veci nebudem brat...rukavicky, ciapocka a deka iba...dakujem

veve23
18. jan 2010

ahojte, ja sa tiez chystam rodit v Ruzinove, ale az v aprily. Neviete nahodou ako to je s pediatrickou, to musim mat uz pred porodom niaku vybavenu a potom nahlasit alebo ako to je. A nadstandart neviete ako byva obsadeny, alebo je to lotto ci bude volny?

iinuska
18. jan 2010

veve, ked sa narodi babeko, tak sa ta budu pytat na meno pediatricky, takze je to dobre vediet.Ten nadstandard je loto, ako pises 😉 Ale ked sa uvolni, mozes sa prestahovat

veve23
18. jan 2010

dik iinuska, vidim ze si z Pezinka, ja byvam teraz v sv. Jury, nevies niaku dobru dr. tu v okoli? a kolko dni cca pri normalnom porode pobudnem v nemocnici

iinuska
18. jan 2010

veve, tak to neviem. ja nebyvam pramo v PK.Ja som mala robenu sekciu a na piaty den sm isla domov. Po normalnom porode sa chodi na stvty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre