Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

byggyt
26. nov 2009

nemám to tam, to neva, kde si kúpila kojace tampóny do podprdy? už si to naozaj musím kúpiť takéto veci lebo to stále len odkladám a potom mám nervy ale tak sa mi nechce behať po obchodoch

boise
26. nov 2009

Tie tampóny som kúpila v tescu, majú ich pri tých plienkach a detských vecičkách 😉

tilly
26. nov 2009

aj dm majú 😉

bibulienka
26. nov 2009

pripajam sa k tilly, v DM su pre mna zatial najlepsie tampony pre kojace matky aj cenovo

byggyt
26. nov 2009

ďakujem baby a kupovali ste aj flaštičky pre bábo? ja som počula že netreba dopredu no ale hádam aspoň jednu keby niečo.....

arrett
26. nov 2009

Boise - pokúsime sa dať nejaké to foto teda 🙂

Bygyt - fľašu nekupuj. Dostaneš jednu Avent v baby bagu pre novorodencov. Ja som kúpila a mám teraz 2 rovnaké🙂 a aj tak sú mi zatiaľ na nič, lebo kojim🙂

Vlozky do podprsky kupujem v lekárni. Fixis, je tam tuším 30 ks. Sú celkom dobre, majú aj lepivu časť z druhej strany.

byggyt
27. nov 2009

to je super tak o starosť menej, akurát sa idem chystať na nákupy tak snáď to poriešim všetko dnes

iinuska
27. nov 2009

Aj ja pouzivam fixies, su v pohode, dostat ich v kazdej lekarni 😉

zuzka88
27. nov 2009

ahojte baby, pre casovu nudzu vam okopirujem moj porod z inej temicky ale musim vam napisat moje hodnotenie ruzinova

Ja a petulik sme sa tam nakoniec stratli, neuverite ale rovno na nadstandarde, ktory bol v nasom case dost volyn... Ja som napriklad bola prvy dena noc sama na izbe a potom sme boli dve len preto, ze prisla Petulik, inak by som asi ostala sama aj dalsi den.. potom sa to naplnilo a potom zasa uvolnilo, prsote sme vymakli uplne super tyzden

Co sa tyka porodu, bol uplne super!!! Sice sekcia ale vsetci dookola boli uplne uzasni! Sestricky na monitore (este na boxe), moji lekari co ma rezali a sili, anesteziologicka (mala som spinal), personal dookola, sanitar co ma viezol na izbu.. Proste uplne super team!
Narozdiel od Tilly som masirovala rovno na 9B nadstandard, ziadne 10. a chodenie za miminkom
Maleho mi doniesli asi po 2 hodinach, to bol este muz na izbe, ale nesmela som sa hybat takze ho hned aj brali. Potom mi ho este 3 dni nosili, ale len cez den a vraj na 4 mi ho nechaju ale som si ho vydupala skor co vobec nelutujem! Sice som sa nevyspala ale to len preto, ze som sa na neho musela stale pozerat 😀 dsruhu noc sme mali na izbe skandal, najpr reval moj, potom Petkina mala...ale ustali sme to
Co sa tyka sestriciek sestonedelia, boli vsetky minimalne neutralne alebo prijemne az velmi mile... Vzdy na zazvonenie prisli, podali, vymenili...
A sestricky sestonedelia? Minimalne tie, co som stretla ja a mali sluzbu u nas na sesto, boli vsetky uplne uzasne.. niektore tak svojsky ale vsetky pomohli, poradili... ja som jednu noc chodila za nou s malym, ten len reval a reval...tak sa so mnou do druhej trapila, kym maly nezaspal...
WC papier sme nedostali, podlozky do postele boli prilis male takze som mala radsej svoje, vloziek bolo dost... Jeden den sa ale minuli plienky tak bolo treba vlastne. Na kupanie mali vsetko, na ritku krem dostanete, aj lieh aj gazu. Co sa tyka oblecka, tiez by som pouzila svoje keby som trafila velkost, niektore tie vecicky boli ubohe.. no ale tie 3 dni...
strava sa celkom dala, jasne ze sme mali vsetky "zakazane" potraviny no ale ziadne zle scenare sa nekonali
Zoberte si caj, da sa tam zaliat...
Vizity boli tiez v pohode, zvacsa sa len jedna Dr prisla popyta, a velka vizita len v stredu
Detske lekarky boli tiez uplne super, mile, ochotne, detickam sa fakt venovali pozorne, aj ked jedna mojmu sinov stale hovorila v zenskom mene 😀 😀 😀 kym ho nerzobalila

Takze neviem, ci to bolo stastie alebo nahoda, ale ja som so svojim porodom a pobytom nadmieru spokojna... Aj sme sa s Petkou narehotali, aj nanadavali... Ale ked to clovek berie s nadhladom, myslim, ze to bolo velmi fajn a znova by som do Ruzinova sla rodit

Tolko odo mna...akl ma este nieco napadne, napisem vam

zuzka88
27. nov 2009

Luborko sa narodil 16.11.2009, 13:51hod, 3140gramov, 50cm

V pondelok poobede som mala ist za mojim Dr. ze uz ma prijme a v stredu sa rodi... Rano ma zobudila sms, nech mu zavolam, nahodou musel k porodu tak ze nech pridem uz rano ak mozem... Prijali ma na 10. poschodie, odoslala som si postel a hned som sla na monitor a na sono... Zaver: monitor nic moc a na sono pokles plodovej vody, malo pohybov. Vraj to nebolo pre babo nebezpecne ale uz to nebolo vonco. Dr. mi naordinoval take ze Oxitocinovy test ale ten schvaluje primar. Ten ma aj vysetril, krcok polotuhy, zatvoreny, porod nikde Test schvalil to znamnalo, ze dole na porodnicu na box, na brucho monitor a infuzka s oxi. na vyvolanie kontrakcii, ze ako sa ma babo pri kontrakciach... zaver o 13,00: kde mate manzela? Stiha? O 13,30 rezeme... Zrazu frmol, ruch, zhon... odcupitala som vedla na salu, spinal do chrbta a uz som aj lezala... Strasna panika! moj chlap nikde! Myslim, ze prisiel 13,29, poslal mi pusu a uz aj ma rezali. Maleho mi ukazali ponad plachtu, hned ako ho dali do poriadku ho dostal tato do ruk, potom mi ho priniesli k ruke pohladkat a bolo.
Taky wooooooow pocit, slzy v ociach, no nadhera... O hodinu uz som aj lezala na izbe, sestricka nam ho doniesla pomojkat ale nemohla som sa hybat 12 hodin, takze v noci som bola sama... Druhy den hrozne bolesti ale som si povedala, ze to musim rozchodit nech mi ho nechaju cim skor. Takze som si hp vyzobrala uz v stredu naobed (inak sa davaju deticky az na 4. den) a takisto nas pustili skor domov, vlast ne akokeby som rodila normal... Na izbe som dokonca bola s kockou z nasich Novembroviek, aj sme sa zasmiali, aj zanadavali, aj noc pebdeli... Ju si tam dokonca nechali, ze mala nepriberala a my sme aj ked po antibiotikach, sli domov
Maly mal zvysene zapalove markre, dajaka infekcia no vyhla sa mu silnejsia zltacka, nemusel ani na lampu 🙂
Hned zacal krasne papat ako som ho dostala lebo dovtedy ho jasne, krmili nutrilonom a ja som sa len cudovala, ze ked mi ho donesu, tak spinka... No priznavam, ze cestou z nemocky som aj ja kupila nutrilon.. vcera som bola na stehy tak mu babka dala umele mliecko, ale inak kojim
Zatial je dobrunky, trosku ked boli brusko, pomaha cvicenie a vrtenie, hadam nam to vydrzi. V noci spinka, niekedy aj 2-3 hodiny, potom sa hodinku dve krmime, prebalime a zasa spi. Je to ozaj dobre babatko!!!

zuzka88
27. nov 2009

Sorry, za tie romany ale to sa neda vo vacsej skratke 😀

Vsetkym vam drzim palce, nech to prebehne aspon tak hladko ako u nas, drzte sa!

tilly
27. nov 2009

zuzka, tak to ste mali super, ale mali ste šťastie... asi tým, že to bolo prázdnejšie, tak mali viac času a boli prívetivejšie...

lia
28. nov 2009

zuzka gratulujem,krasne si to popisala 😵 aj ja by som chcela tolkio stastia v ruzinove zazit 🙂

byggyt
29. nov 2009

Zuzka aj ja sa pridám ku gratulácii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

A kde je Boise???? Že by už?

boise
29. nov 2009

byggyt bodaj by si mala pravdu 🙂 ale ja len trhám linoleum v izbe a ukladám koberec...už som si myslela že to aj prišlo, ale všetko len plané poplachy...vždy tie bolesti prejdú 😠

byggyt
30. nov 2009

no už som si myslela že to máš za sebou 😉 , ja idem zajtra na kontrolu s tým tlakom tak uvidím čo bude, mám taký pocit že som tam minule nezostala len kvoly tomu že tam nebol môj doktor a zajtra tam už bude 😒

boise
1. dec 2009

byggyt držím palce nech Ti to dobre dopadne 😉

macam
1. dec 2009

prajem pekny den, mimochodom, vraj pri zmene pocasia je viac porodov, u nas prsi od rana 🙂

boise
1. dec 2009

macam ja som si včera niekde prečítala že aj spln to podporuje a v stredu sa jeden chystá, tak dúfam že sa mi to už spustííííí 😠

macam
1. dec 2009

ja by som prve drzala v sebe doteraz od strachu, keby mi doktor nepomohol. a pocitam ze to bude tak aj s druhym. boise, mas najvyssi cas, aktivna si co citam, prsi, este ten spln bude, no bol by v tom cert ak by to v tu stredu uz nebolo 🙂

boise
1. dec 2009

😀 no vidíš, ale ten môj lenivec to všetko ignoruje. Jedine bedrové kĺby ma hrozne bolia, ale to je tak všetko. 🙄 A spokojne si ten mladý muž tam vo mne pokopkáva...Jéj vy budete mať Tamarku? Ja to meno úplne žerem, akurát že mi doma neprešlo (ak by to bola baba)...Keby sme mali dievča tak by bola Stella 🙂

macam
1. dec 2009

hovori sa ze chlapcekom sa od mamy nechce, tak to bude aj vas pripad asi, je mu u teba dobre, ber to ako kompliment od mladeho muza 😉 nam sa to meno hodi celkom k priezvisku, ani neviem ako ma napadlo, ked som ju uvidela na 3D, tak sa jej to nejak hodilo. a nechcu ta supnut do nemocnice uz? mojej znamej pred 4 dnami vyvolavali porod v ruzinove, a epi jej nezabrala vobec. tak sa natrapilo chuda.

boise
1. dec 2009

No ja mám podľa knižky termín až 6.12., takže uvidím čo mi vo štvrtok povedia v poradni. Modlíííím sa nech tam už nemusím ísť a nech sa to do štvrtku spustí. Hlavne ma namotal doktor posledne, keď mi minulý týždeň povedal že do 6.12. určite nevydržím 😔 Od vtedy čakáááám a čakáááám a nič 😒

lia
1. dec 2009

boise,co ty tu este??ic okuknut ake su stavy v ruzinove 😉 😀
ja rozmyslam nad vyvolavackou,bude to hroza teda??moc sa natrapila kamoska,macam??
ja som si to chcela dat vyvolat prave kvoli tomu,aby mi mohli pichnut epi,lebo ja si ju nemozem hocikedy pichnut,len rano a cez den,v noci uz mi ju nedaju ☹

macam
1. dec 2009

lia, ak ti po vyvolavacke pichnu epi a zaberie ti, myslim ze to zvladnes v pohode. ja som mala prvy s vyvolavackou, zabrala jak das, ale nejak to neurychlila, dali mi ju o osmej, a o pol piatej az mi to trapenie lekar ukoncil kliestovym porodom. preto sa teraz bojim vyvolavacky. a neviem ci mi epi neurologicka v stredu povoli.

boise
1. dec 2009

Lia však ja už čakám jak na ihlách, a stále ništ...počkám ešte na ten zajtrajší spln a keď nezaberie, mangela znásilním a bude musiet pichnút vyvolávačku. 😀

byggyt
1. dec 2009

Baby ja som mala zas šťastie už som tam mala ísť zajtra ležať ale po premeraní som mala tlak ok aj ultrazvuk s prietokmi bol ok tak ešte raz idem k internistke, v utorok do poradne a potom ten ďalší týždeň nastupujem už rodiť. Ja som mala prvý vyvolávaný a úplná pohodička o 10:00 mi dr. pustil vodu a malá sa na rodila o 16:30, tento druhý bude tiež vyvolávaný tak ja dúfam že to bude o polovicu kratšiea tiež také ľahké, no ale klamala by som vám keby som tvrdila že sa nebojím ale veď nejako von ísť musí 😝 😝 😝 😝

iwa1
1. dec 2009

ahoj, tak to mame za sebou: Simonka 3980g a 51 cm , 26.11. o 13.13 cisarskym.... 😉

personal na sale skvely, bola som na 9B, a maju to tam pestre 😀 😀 trosku by mohli byt ochotnejsie na novorodeneckom 😖 🙂 ale co uz...

lia
1. dec 2009

iwwwiiiiii,ty uz doma??uz som ti pisala a gratulovala 🙂.cize nadstandart si mala??

macam preco??
byggyt,tak to si mala teda stastia,to nie jak ja minule,aj ked bol kontolny monitor uz lepsi,uz ma nepustili

tilly
1. dec 2009

iwa, gratulujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre