Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

azmuk
5. sep 2013

@vavrenka ano nechali nas tam aj s muzom 2 hodiny a potom ho asi na hodinku vzali umyt...a priniesli mi ho spat a uz bol cel ycas pri mne az kym sme neodisli domov. na dalsi den mi ukazali ako sa babatka kupu a obden som uz kupala sama. Na stvrty den sme isli domov 🙂

magimary
5. sep 2013

@tinushka13 no, aj keby to bolo len kvôli sprche, tak pre mňa mala OBRvýznam práve tá (aj keby tam ozaj iné nebolo), pretože lekári nám kázali aj čúrať do sprchy, súčasne so sprchovaním, aby to tak nebolelo a neštípalo (po vag.pôrode) a keď si predstavím, že by som mala každých 5minut odbiehať na wecko do sprchy (keďže som bola naliata asi 4litrami infúziek), pričom som sa nevládala pohnúť, keďže som mala veľmi náročný pôrod s následnou ruptúrou krčka, niekde do stredu chodby, tak teda...
ani nepomyslím, zaplatím aj keby tam boli šváby-hlavne že by tam tá sprcha bola...

vavrenka
5. sep 2013

@azmuk a kedy si rodila? to je super sprava! a to ti ho nechali automaticky, ci si si to vypytala?

tinushka13
5. sep 2013

@vavrenka Inak podstatné je aj kedy budeš rodiť. Ja osm tam trčala od rána od 8mej.. a poviem ti.. doobeda rodila mamička na chodbe.. mali 10 pôrodov a nestíhhali čistiť sály .. ☹ sestrička iba vybiehala a pozerala kde je hlavička.. no bolo to pekne o držku. Ráno je veľký zhon.. vtedy nedávali mamičkám deti. Odrodili a potom boli asi hodinu vonku na chodbe a museli si tlačiť bruško. Teda toto som asom videla ja.. Ale verím, že budeš mať pekný pôrod a vychutnáš si tie nádherné chvíle s babatkom. Pri sekcii mi ju hneď vzali ☹ ocinko ju videl skôr ako ja 😀

katussska24
5. sep 2013

@romy31 nooo..pani doktorku Kozolkovu treba ozaj "zvladnut"...ja by som to nedala, keby bola moja doktorka, som taka jemnejsia povaha 😅 pri porode som mala aj svojho doktora....ja ju blizsie nepoznam, takze overene a podrobne info dat neviem...

katussska24
5. sep 2013

@romy31 ou a tema nadstandart - ja som bola a sla by som tam znova. cisto, na izbe len 2 a ta vlastna kupelka....stoji za vsetky prachy - aspon pre mna 😉

romy31
6. sep 2013

@katussska24 a akého dr si mala?
Žienky a rodil niekto z vás aj s dulou? Neviete ako to tam chodí v tomto prípade? Neviete prípadne poradiť, ktorý dr je naklonený prirodzenému vedeniu pôrodu a s nimi spolupracuje?

maminab
6. sep 2013

Po týchto Vašich skúsenostiach som mierne zaskočená 🙂 Pri prvom pôrode sme na výber nemali, takže rozhodovanie žiadne! Bola som presvedčená, že teraz určite nadštandard..... uvidíme, ako to dopadne! Možno, ak bude hned volný nadšt., tak ho zoberiem..............ak nebude volný, tak už sa sťahovať nebudem!!! Ale budem mať sekciu a tá sprcha a wc je na izbe pohodlnejšie 🙂

azmuk
6. sep 2013

@vavrenka ahoj. rodila som vaginalne teraz v lete 1.jula. ked ma dieta dobre Apgar score, tak ti ho nechavaju automaticky na prve prisatie, este neokupane len zabalene. ibazeby si ich poprosila, aby ti ho zobrali, kebyze si mimo. ale ked rodis vaginalne tak by to nemal byt problem. 😉

vavrenka
6. sep 2013

@azmuk uzasne. ja som rodila v jumi 2011 a malu mi hned na tie dve hodiny vzali. tak sa tesim, ze je to inak, si poslom dobrych sprav 😎

magimary
6. sep 2013

@vavrenka ja som rodila v apríli (a predtým pár rokov dozadu to bolo úplne inak) a malého nám presne tie isté dve hodiny (čo mi prechádzajúce deti vzali) nechali celý čas s nami na pôrodnom boxe (ja-Timy-manžel)

vavrenka
6. sep 2013

@magimary uzasne. ja sa modlim "o dusu", aj za totot, aby mi maleho nechali,t ak som normalne dojata 😵

magimary
6. sep 2013

takto sme boli spolu celý čas (teda takto len keď sme sa fotili, inak sme sa kojkali a mojkali-tatik ho nosil, keď si zaplačkal 😵),
a vlastne bol bezo mňa asi len 10-15minut, keď nás každého zvlášť (aj mňa aj malinkého) prevážali na izbu:
(a počas toho, ako bol s nami ho sestrička občas-asi každých 30min.- prišla monitorovať-skontrolovala, či mu neklesá teplota, pulzy, kyslík a zase odišla)

vavrenka
6. sep 2013

@magimary uz mi nic nepis, lebo zacnem plakat 😵 , cim som tehotnejsia, tym som placlivejsia.. prenadherna fotka...

magimary
6. sep 2013

@vavrenka aj ja (ssom z toho bola dojatá a stále som)-ešte doteraz!
toto, čo som mohla zažívať tie dve hodiny na sále som ešte NIKDY nezažila! pretože mi vždy deti zobrali hneď do inkubátorov na dve hodky-že na zohoriatie a priniesli ich až okúpané a tak som NIKDY doteraz necítila, ako voní bábätko od plodovej vody, pričom táto vôňa znamenala obrovskú pečať do môjho vnútra a táto pečať mala takú silu, že ma vyslovene postavila na nohy (po tom neskutočnom pôrode) a súčasne mi dala asi najsilnejšie puto, ktoré som takto ešte nikdy necítila...
taký malý úkon a tak veľa dokázal...
myslím, že Malinký to vnímal rovnako 😵
(ani jeden z mojich chlapcov sa nenacuckal toľko kolostra ako práve Malinký a aj kojenie s ním je teraz neporovnateľné, oproti starším chlapcom)

magimary
6. sep 2013

@vavrenka a takto tam vždy sestrička prišla, pomerala, pomonitorovala a zase odišla
/všetko stále pri nás-konkr. pri mojich nohách, ktoré tam všade trčia 😅 😀 /

maminab
6. sep 2013

@magimary krásne fotky 🙂 asi po sekcii to nebude možné! škoda! je mi to luto ☹

katussska24
6. sep 2013

@romy31 Ja som rodila u dr.Krizka

maminab
7. sep 2013

@katussska24 ja som chodila pri prvom ku dr. Križkovi staršiemu, bol výborný! Počula som aj na mladšieho len chvály 🙂 Výborný je aj dr, Janek ml. a Redecha ml. Teraz mám zazmluvneného dr. Drábeka......... 😉

snopkulka
9. sep 2013

@maminab ahojky, už chodíš predpokladám na konzultácie priamo do nemocky, však? Je to v tej poliklinickej časti? Budem určite blúdiť, mňa to čaká, od budúceho štvrtka 😉 poznám to tam ako zimný štadión, pohotovosť, lôžková časť a poliklinika, kam mám vbehnúť, do ktorej budovy na poradne??? 😉 aaaa okrem tehotenskej knižky treba mi niečo priniesť? Majú tam vonku tie papieriky na ocikávanie ako u gyndoša? Pýtam sa ako šiši, ale už vidím ako tam budem zmätkovať 😀 ĎAKUJEM 😵

maminab
10. sep 2013

@snopkulka Ja chodím do Gyn-Fiv na Záhradníckej, aby som nemusela na poradni čakať.... Ale ako si dobre pamätám, tak je to v poliklinickej časti na prízemí, č. dverí 41al.43... Myslím, že si musíš priniesť moč a tehot.knižku.. Ak máš zazmluvneného lekára, tak na č. 53 al.54..... Vzadu za krídlovými dverami (asi č.63) sa robia monitory. Držím palce a pevné nervy.....počula som, že sa tam čaká aj 2-3 hod... 🙂

snopkulka
10. sep 2013

@maminab ďakujem veľmi pekne 😉 áno, o tej čakačke som počula 😔

nevestickaaaa
15. sep 2013

Ahojte, ja som rodila v ruzinove v auguste, takze pripajam svoje skusenosti. Porod samotny bol okej, ale mala som zazmlvuneneho lekara, takze sa o mna staral hlavne on. Lezala som dlho aj na gynekologii, mala som izbovu lekarku dr. Polackovu, to je skvela osoba, velmi mila, ochotna a odpovie na vsetky otazky a vzdy sa snazi vyjst v ustrety. Ostatni lekari si tam plnia iba sluzbu a ich pristup tomu vacsinou aj zodpoveda, ale zase cest vynimkam, je tam aj par super lekarov. Sestricky perfektne, mile, nemala som zle skusenosti.
Na sestonedeli su 2 druhy sestriciek - gynekologicke a detske. Gynekologicke vacsinou fajn, velmi s nimi neprichadzate do kontaktu, takze som ich velmi neregistrovala. Detske sestry maju pristup ako keby matky mali vsetko vediet a ako keby mali odrodenych uz 8 deti. Bolo tam par (2-3) naozaj velmi milych sestier, ale inak nic moc, odmerane, neprijemne, beru to uz moc ako rutinu a pritom prave to su osoby, s ktorymi najviac komunikujete a potrebovali by ste ich pomoc a podporu. No skoda. To je ale skusenost z nadstandardu. Vraj na beznych izbach pracuju prave naopak velmi mile a ochotne destke sestry, ktore sa vzdy, ked dieta place pridu pozriet co sa deje a ci nepotrebujete ich pomoc. Na nadstandarde sa pride sestra pozriet tak po 20 minutach neustaleho placu ak vobec a aj tak vam nepomozu 🙂
Detske lekarky na sestonedeli uplne super, velmi mile, uzasne, ochotne, naozaj nemam ani 1 vyhradu a nestretla som sa tam ani s jednou zlou alebo neprijemnou lekarkou.
Gynekologicki lekari su v pohode, tiez sa tam striedaju kazdy den, ale ich tam v podstate uz velmi nepotrebujete, jedine ak je nejaky problem.
Lezala som na nadstandarde, nabuduce by som si ho zaplatila tiez. Velmi som ocenila sprchu na izbe, kedze po prirodzenom porode sa odporuca sprchovat sa po malej aj velkej potrebe. Neviem si predstavit, ze by som lietala na spolocne sprchy a maleho by som nechala na izbe. To iste s jedlom, ktore nam nosili na izbu. Ked kojite alebo riesite nieco ine s babom, nemate cas ist sa najest do spolocnej jedalne. Takto si na izbe aspon dzobnete a stale pritom mozete dozerat na drobca.
Na odd. sestonedelia mam iba jednu velku vytku a to su navstevy. Deticky zostavaju za sklom, mamicky chodia na chodbu. Vela mamiciek vsak ukazuje svoje deti medzi dverami ostatnym rodinnym prislusnikom, casto aj detom. Niektore maju tu drzost, ze zoberu svojho muza a dieta, prip. viac deti medzi tie miminka a tam sa mojkaju so svojim babom. Toto tam naozaj nepatri, mali by takymto navstevam vymedzit nejaku miestnost alebo by mohli maminky proste vydrzat. Viem, ze aj otecko si chce babo podrzat a pohladkat ho, ale treba mysliet na to, ze niektore deticky mozu mat rozne zdravotne problemy a chytit este najakeho bacila im urcite neprospeje. Nas maly je nedonoseny a bala som sa navstev deti, ktore chodia do kolektivu ako do skolky alebo do skoly a mozu byt nosicmi roznych bacilov. Nie som velmi uzkostiliva, nevadilo mi, ked napr. za mojou spolubyvajucou prisiel na izbu manzel, ale deti su deti...
Takze celkovo keby som to mala zhrnut, urcite by som opat isla rodit do ruzinova, aj ked par veci by sa tam mohlo zmenit 🙂
Vsetkym buducim maminkam drzim palce a prajem vela stastia 😉

bejbi777
16. sep 2013

@nevestickaaaa Dakujeme za prispevok🙂, sa chcem spýtat to znamená že ked prídu na dalsí den za nami navsteva tak sa pozeraju iba cez sklo to je vsetkoo? :(

kazunomiya
16. sep 2013

@bejbi777 ja som sa tam raz tak bola pozriet, babo mozes vidiet len za sklom, mamicka moze vyjst aj na chodbu. A tym myslim tu hlavnu chodbu co su na nej vytahy.

bejbi777
16. sep 2013

@kazunomiya to nic moc teda ccc

kazunomiya
16. sep 2013

@bejbi777 no co viem, tak s babom mozes ist k navsteve napr. na kramaroch. Ja planujem ist rodit urcite do ruzinova a si hovorim, ze hadam tie 4 dni navstevy vydrzia. Asi to je myslene ako prevencia infekcii, aj ked mozno to je trochu zbytocne.

bejbi777
16. sep 2013

@kazunomiya to som este ani nepočula ze nemôžu popestovat babo ale tak dobre no., ja sa chystam rodit dnes ale moja najmilovanejsia sa rozhodla ze este je asi cas;)

eva225
16. sep 2013

@tristia hej mas pravdu bola som ja tom ,, nizsom" nadstandarde ;) v kazdom pripade ja som bola spokojna ( bola som v maji)... sestricky boli zlate a aj porodne asistentky...vid didekova 🙂 ked rodit tal znova ruzinov ;))

mirka_st
17. sep 2013

Ahojte chcela by som sa iba spytat mamiciek ktore uz maju skusenosti s nadstandardom v Ruzinovskej nemocnici kolko ich to vyslo? Je tu strasne vela prispevkov a nejako sa mi to tu nedari najst :D vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre