Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zabka1003
18. aug 2008

evkavacka..
ja som nemala zazmluvneného lekára..ale ak bude druhé bábo, určite si zazmluvním... 😎

claudinka
18. aug 2008

zabka, preco? co bolo zle pri prvom porode?

livika
18. aug 2008

Podla mna je to poznat,ci mas alebo nie ☹

zabka1003
18. aug 2008

Ako píše Livka..je to poznať..
ja som rodila od odtoku plodovej vody po narodenie malej 22 hodín!
A to len preto, že prednosť mali všetky baby, ktoré mali zazmluvneného lekára..
možno to bola smola, že nás rodilo vtedy tuším 12, keby som bola sama, bolo by to fajn..

Takže už len kvôli tomuto..pretože ked som po 22 hodinách "prišla na radu"...a konečne mi to urýchlili, nevládala som tlačiť, malej museli pomáhať na svet vákuumextrakciou, musela byť deň na ATB kvôli dlhej dobe bez plodovej vody, ja som bola na ATB 8 dní..našťastie všetko dopadlo dobre, ale nemuselo to tak byť, mať zaplateného niekoho, kto by sa o mňa postaral..

Nemôžem sa sťažovať..lekárka, ktorá mala službu, aj PA boli skvelí..to nemôžem povedať..ale mala som asi smolu že nás bolo moc v ten deň..
Jednoznačne som už na vzdychárni ľutovala, že som niekoho nezazmluvnila..a druhýkrát bez toho rodiť nepôjdem...

Samozrejme, že to nemusí vždy tak dopadnúť..niekto si lekára nezazmluvní a je všetko v pohode..toto bol môj prípad..

livika
18. aug 2008

Je to snutne,ale fakt je to tak.
Ja som isla hned rano na vyvolavacku,super ma obskakovali a pritom by sa to skor zislo ist inym mamnikam-holt museli pockat 😒

claudinka
18. aug 2008

ja to asi aj tak risknem.. keby bolo naozaj peniazkov navyse, tak ich urcite investujem takto.. snad nebudem lutovat 😒 bolo by to urcite na dobru vec..

zuzana8
19. aug 2008

Krásne ránko babenky,
chcem sa Vás spýtať, chodím do poradne MUDr. Žáčkovi ( možno niektorá z Vás ho pozná), na poslednú poradňu mám teraz ísť 3.9. A potom už do nemocnice. Neviete mi poradiť aké vyšetrenia by mal ešte urobiť - teda čo vyžadujú na kontrole v nemocke. Nerobil mi totiž žiadne odbery ako písala claudinka na toho streptokoka a ani setrička mi nerobila posledný odber krvi na RH fafktor. Spravia to až v nemocnici? Alebo sa ho to mám spýtať a nečakať na prehliadku v nemocnici?? ďakujem

kakusa
19. aug 2008

Kocky a ako to je ak chodim k lekarovi do Ruzinova, potom ak tam chcem aj rodit musim prejst aj tak k inemu?

zabka1003
19. aug 2008

claudinka budem držať palčeky, nech máš rýchly pôrod, lebo potom nemajú na výber a odrodiť ťa musia 😉

evkavacka
19. aug 2008

Zuzana8:
Ja chodím k Žáčokovi. ja mám poslednú poradňu u neho 4.9.. Mal by nám urobiť testy na streptokoka, aby nám mohli včas podať antibiotiká. Posledný odber krvi by sa mal urobiť kvôli biochémii t.j. železo v krvi atď., odber na RH faktor iba v prípade negativu. Myslim si, že by to mal urobiť náš gynekológ a s tým pôjdeme do poradne do nemocnice.

Zabka1003, Livika:J
Je to fakt hrozné, že prvoradé sú tie maminy, ktoré si zazmluvnili lekára. Asi to tak funguje. Len sa bojím toho , že to oľutujem, že som si nikoho nezazmluvnila, ak sa tam na mňa vykašlú. Nejde o peniaze, ale princíp. Každý lekár musí pomôcť čo najlepšie...alebo?

zuzana8
19. aug 2008

eckavacka - no tak ja sa ho spýtam na toho streptokoka, uvidím čo mi povie, aj keď naposledy mi nič také nehovoril, iba sa pýtal kde budem rodiť, ani o epidurálke mi nič nespomínal...odbery mi robili pred mesiacom, takže asi posledné...a sestrička hovorila, že ultazvuk až v nemocke, ale prišla tam jedna mamina, že ju z nemocnice poslali, že majú plno, že jej to má urobiť gynekológ aj prietoky...srandy kopec...
ani ja nemám peniažky navyše - 7000Sk je dosť, radšej chcem ten nadštandard a prípadne epi... takže dúfam, že ten prístup lekárov nebude k nám nezazmluvneným taký zlý... 😉

zabka1003
19. aug 2008

Baby ja sa nemám na čo sťažovať, čo sa týka starostlivosti..starali sa fakt super všetci..
Ale bolo to naozaj cítiť, kto mal zaplateného lekára, mal navrch..
Ja som kvôli tomuto zvládala svoj pôrod horšie psychicky ako fyzicky ☹
Pretože som videla ako tam obskakujú lekári maminky, ktoré si ich zaplatili a o mňa tam nik ani "nezakopol"..
A ked som si potom spätne uvedomila, že čo všetko sa mohlo následkom toho dlhého čakania stať, nebolo mi všetko jedno..

Samozrejme, iná vec je ked prídete už s rozbehnutým pôrodom..potom musia "fičať"...
A želám vám aby to tak aj bolo 🙂 🙂

martinaj
19. aug 2008

ja som zazmluvneneho lekara nemala, v Ruzinove su podla mna skoro vsetci lekari super. aj ked nas v ten den rodilo min. 10, mne rano o 8,00 vyvolavali a od deviatej som mala kontrakcie kazde 3minuty, mala sa narodila az po siestej vecer lebo som sa pomaly otvarala. doktori ma pravidelne kontrolovali a nikto nemal prednost. venovali sa vsetkym. samozrejme ty co mali sluzbu. netreba cakat ze sa vam budu venovat lekari, ktorich si niekto zazmluvnil a koli nim tam aj prisiel. ono odrodit vas musia a zaplatene to aj tak maju. podla mna najvacsi problem boli sestricky, tie sa dost flakali ale mozno aj preto, ze som vystihla smenu ktora dosla do roboty prvy den po sviatkoch a vsetko si museli porozpravat.

evkavacka
19. aug 2008

Zuzana8: Tiež si viem predstaviť, že sedem tisíc využijem inak, EPI si zaplatím určite, či si ju aj dám, uvidíme, ale asi áno, až taká frajerka nie som. A ten nadštandart si rozmyslím podľa toho aký bude pôrod. Ešte som hrozne zvedavá ku komu pôjdem do poradne v Ružinove a podľa toho sa rozhodnem. Daj vedieť ku komu budeš chodiť.

zabka1003: Veď práve o tom to celé je, že môžu byť milí a zlatí a starostliví, ale keď nezazmluvnenie lekára má ovplyvniť priebeh pôrodu, tak mi je už teraz zle 😀 A pri takej "príležitosti" ako je pôrod si asi každá mamina aj tá, ktorá rodí svoje desiate dieťa vyžaduje pozornosť. 🙂

evkavacka
19. aug 2008

martinaj:
toto som potrebovala počuť 🙂
Tak by to aj malo fungovať, ak si niekoho zazmluvním, tak nech je tam kvôli mne, ale ak má nejaký lekár služby mal by sa venovať všetkým rovnako. U koho si rodila?

zuzana8
19. aug 2008

evkavacka - to ku komu pôjdem, to vôbec netuším...ani neviem ako to tam chodí, takže skúsim opýtať dokiho Žáčka, či mi bude vedieť poradiť...v tomto je myslím v pohode, tak uvidím čo z neho vydolujem 😀

evkavacka
19. aug 2008

Zuzana8- keď zistíš, daj vedieť pls!!!

zuzana8
19. aug 2008

oki, 3.9. mám o 11.45 hod poradnu, keď prídem domov hodím správu 😀 len si musím napísať čo sa mám všetko opýtať, lebo nejak mi to občas vypadáva 😀

evkavacka
19. aug 2008

Zuzana8: to je teraz normálne s tým vypadávaním, ja mám niekedy pocit, že sa niekde zabudnem.

zabka1003
19. aug 2008

Baby držím vám palce, hlavne nech to máte rýchlo a bezproblémovo za sebou..
Ja nikoho nenahováram, aby si zaplatil lekára..
Išla som do toho presne tak ako vy..nemala som 7000 Sk navyše a myslela som že postarať sa o mňa musia..
Po pôrode som to videla ináč, no možno som mala len smolu ☹

Držte sa všetky a dajte potom určite vedieť u koho ste rodili, a ako to dopadlo.. 😉

evkavacka
19. aug 2008

Zabka1003: ďakujem!!! Určite aj tvoja skúsenosť mi veľmi pomohla. A ty si u koho rodila?

zabka1003
19. aug 2008

Službu mala dr. Bederová, mladá doktorandka, ktorá bola veľmi fajn a potom ked sa pôrod skomplikoval tak aj dr. Sečanský, bol tiež v pohode..
Aj pôrodné asistentky boli super, všetky do jednej..
Ja som nebola na nadštandarde - nebol voľný - a bola som aj na plnom oddelení spokojná..

skrecok
19. aug 2008

Zuzana8, aj ja chodim k Dr. Zackovi a poslednu poradnu mam takisto ako ty (3.9. skoro rano). Mne minule hovoril, ze mi bude robit stery. Ale neviem ci odber krvi (biochemia a protilatky) v 36.tt mi budu robit, kedze mi uz robili v 30.tt (asi zrejme uz nie). Pytala som sa na epiduralku, a on na to ze vsetko mi urobia az v nemocke.

martinaj
19. aug 2008

ja som rodila u Dr. Papcuna ml. a bol super, fakt perfektny 😀

zuzpolka
19. aug 2008

ahojte,
ja som nemala zamluveneho lekara ale bola som spokojna.....aj zo sestričkami... možno preto že nas nebolo vela rodičiek, predomnou asi 3 porodili a po mne ešte jedna kym som tam bola takže sa pekne starali 😀 a to som tam bola skoro od rana a mala sa mi narodila druhy den rano o druhej 😅 😀 😀 vtedy tam bol uuuplny klud 😀 😀

claudinka
20. aug 2008

vsak snad to nejako uz prezijeme aj bez zazmluvnovania.. 😀

zuzana8
20. aug 2008

no babenky, necháme sa prekvapiť čo všetko ešte podstúpime kým tie malé ratolesti uvidíme 😀 niekedy mám ale už toho malého votrelca v bruchu dosť, hlavne keď sa jej v noci nechce spať 😀 to by som najradšej rodila hneď 😉 inak máte aj Vy také pocity, že sa nebojíte???Všetci sa ma pýtajú či mám strach z pôrodu, lebo že za chvíľu to už bude a ja nič.... 😵

evkavacka
20. aug 2008

Zuzana8:ja sa v podstate pôrodu nebojím, hrozne sa teším na malinkú.

elenamarek
20. aug 2008

ahoj babenky 🙂 ja si radcsej zazmluvnim,mam termin 16ale posledny je 23decembra budem mat cisarak,a po predchazdajucej skusenosti tych 7000tic,obetujem aj ked by som ich vedela vyuzit inac,aj vtedy som rodila cisarskym cez sviatky nastastie som mala svoju doktorku,lebo doktor co bol pri nej pri komplikaciach zacal strasne zmetkovat.Tak teraz nechcem ostat cez sviatky napospas niekomu koho nepoznam.Podla mna citia vacsiu zodpovednost a su milsi ked su zaplateny,len nechapem logiku,ze vsetko nejde doktorovi,ved nemocnica od poistovne peniaze za porod dostane

zuzana8
20. aug 2008

babenky,
a ešte som sa chcela spýtať, keď nemáte naplánovaný cisársky rez, ale zo zdravotných problémov lekár pri pôrode určí, že inak to nepôjde, aj v tedy platíte za epidurál alebo teda narkózu???

evkavacka - aj ja už sa na ňu teším...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre