Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bzuco86
12. aug 2013

@fanta no v sukromnej to vyjde 1200e , takze sa to stale oplati v statnej=)

bejbi777
15. aug 2013

Ahojte chcem sa spýtať ci ked bude partner somnou pri porode treba absolvovat nejakú prípravu? alebo stačí iba zaplatit?

bejbi777
16. aug 2013

@maruskaaaa Ahoj citam ze si mala zaplateneho manzela pri porode, musel mat predtym nejaku priprevu absolvobvanu?

maruskaaaa
16. aug 2013

@bejbi777 Nie, nemusel mať žiadnu prípravu. Ja som chodila na cvičenia + prednášky o pôrode. A na tých prednáškach bol aj on, ale nemusí chodiť na žiadnu špeciálnu prípravu 😉 Bola som rada, že bol pri pôrode pri mne. Zomlelo sa to veľmi rýchlo, do hodinky od príchodu som porodila 😉

zuzka38
16. aug 2013

@bejbi777 staci zaplatit a mozes mat kohokolvek pri sebe, max. 1 osoba 😉

snopkulka
19. aug 2013

@dejna20
@magimary
@barchee Ahojte kočky, čítam vaše postrehy z ružinovskej pôrodnice, tiež sa tam chystám rodiť 😉 chcela by som sa vás spýtať, či máte skúsenosti s postojom lekárov k pôrodným plánom. Neplánujem žiadne rozsiahle litánie o tom, čo chcem a na čom trvám.... nemám ani nebudem mať zazmluvneného pôrodníka, rada by som nadštandardnú izbu s dieťaťom na izbe po celý čas... ale... ohľadom pôrodu mám jedinú požiadavku, na ktorej by som v rámci možností (zdravie dieťaťa a moje po pôrode... ak by nenastali komplikácie) trvala - chcela by som, aby mi bábätko hneď po narodení položili na brucho, nechali dotepať pupočník, manžel by ho prestrihol a do prvej hodky by som chcela bábätko nakojiť. Mám takúto skúsenosť, ale z pôrodnice v zahraničí a moc by som to chcela zažiť ešteraz 😵 ako ste to mali vy po narodení bábätka?

barchee
19. aug 2013

@snopkulka ja som rodila predčasne neplánovane, takže ti neporadím veľmi ;) ak bude veľa pôrodov, určite pupočník nenechajú dotepať, lebo nebude čas...čo ho dovolia mužovi prestrihnúť - to neviem...bábo na bruško hneď dať to zvyknú, s tým by nemal byť problém...aj keď mne ho ho len ukázali, nachvíľku doniesli ukázať a potom išiel do inkubátora...Keď som ja teraz rodila, tak som tie 2 hodinky sme potom všetky ležali na chodbe, na sále nebolo kde, lebo sa rodilo furt...

snopkulka
19. aug 2013

@barchee aaach jaj, práve si mi ozrejmila, prečo tieto úkony v našich nemocniciach nerobia - lebo čas a miesto 😔 v tom prípade plán písať ani nemusím... v každom prípade som si to aspoň raz vyskúšala. Som však rada, že si Ružinov chvália, mne je tá nemocnica sympatická, mám z nej dobrý pocit (mamina tam bola hospitalizovaná pred pol rokom a tiež si veľmi chválila), tak dúfam, že všetko klapne 🙂 ĎAKUJEM 😉

dejna20
20. aug 2013

@snopkulka ja som mala zase neplanovany cisarak, takze tiez neporadim. Ale ked som rodila ja, bolo malo porodov, celkovo z ba nemocnic statnych je v ruzinove najmenej porodov, takze s tym casom to asi nebude take tragicke.

snopkulka
20. aug 2013

@dejna20 ďakujem za infošku 🙂 stále mi chodí po rozume, že by nebolo zlé keby som fakt rodila v čase, kedy je kľud, ale kedy to je???? 😀 tak uvidím, nechám to na náhodu 😉

janka830
20. aug 2013

@snopkulka ono je to tam s pôrodmi rôzne, ja som rodila pred 2rokmi a v tú noc som rodila úplne samaˇ. porodila som o 01:37 a ďalšie bábo sa narodilo až niekedy ráno ..ale potom ten deň tam bolo neskutočne veľa pôrodov myslím ten ďalší deň..takže záleží od šťastia asi 😉

snopkulka
20. aug 2013

@janka830 kiežby sa na mňa znova usmialo šťastie 😵

cejara
22. aug 2013

Baby, absolvovala tu niektorá z Vás amniocentézu v Ružinove? Ako to prebieha? Sú tam dobrý odborníci? Mňa to čaká o 2 týždne...

maruskaaaa
22. aug 2013

@cejara Ahoj, ja som absolvovala. Veľmi som sa bála, ale dopadlo to super. Hospitalizovali ma deň pred tým. Ráno mi hneď robili amnio, robil to môj pôrodník. Vôbec to nebolelo a celé to trvala cca 15 minút. Poobede v ten deň ma prepustili, nemala som žiadne bolesti, nemusíš sa báť. Držím palce 😉

cejara
22. aug 2013

@maruskaaaa a koho máš pôrodníka? A aké si mala riziko na downov syndróm? Mne to vyšlo veľmi zle 1:19 a ešte aby toho nebolo málo, tak som mala pozitívny aj trizomia 13

maruskaaaa
22. aug 2013

@cejara MUDr. Papcun, je skvelý. Pôrod prebehol super, nemôžem si sťažovať. Ja som mala hraničné hodnoty na NT ultrazvuk a preto doporučil amnio. Boli sme aj na umelom oplodnení a to sú tiež predispozície, tak preto. Krvné testy som mala ok, downov som mala 1:5000. Ale po 30-tke je riziko väčšie, ja mám už 36r. Neboj, dobre to dopadne. A v ktorom si týždni?

cejara
23. aug 2013

@maruskaaaa ja som v 16tt a keď som sa bola objednávať na amnio, sestrička hovorila, že je to priskoro, že až o 2 týždne, takže tam pôjdem, keď budem v 18tt. A pritom mi genetička povedala, že je jedno kedy mi budu robiť amniocentézu... Zajtra idem k lekárovi, tak sa musím spýtať jeho.

maruskaaaa
23. aug 2013

@cejara amnio sa môže robiť aj skôr, najneskôr však v 18tt, aspoň tak mi to vravel dr. Budem držať palce, aby to všetko dobre dopadlo 😉

srdiecko9
23. aug 2013

@cejara ja som bola v Ružinove na amnio. A to som bola už na začiatku 23tt. Amnio mi robil môj porodník. Bála som sa, ale popravde, bolelo ma to menej ako odber krvi. Ja som lezala v nemocke dlhšie, ale tie baby, čo boli v ten deň, išli domov rýchlo. Myslím, ze v jeden deň ich prijali a na druhý deň im robili to amnio. Čiže jednu noc tam boli.
Držím palce!!

maminab
24. aug 2013

maminy, ak chcem mať muža pri pôrode, stačí zaplatiť tesne pred? Netreba žiadne papiere vypisovať? Musím si niečo vyžiadať od lekára? Ak budem rodiť cisárskym, môže tam byť so mnou? dakujem

maminab
24. aug 2013

@dejna20 prosím ťa, ako to prebiehalo pri sekcii? bol pri tebe tvoj muž? Ako dlho si ležala na JIS-ke? Kedy ti dali dieťa? mám veľa otázok................. 🙂

myryjam
24. aug 2013

@maminab Stačí zaplatiť tesne pred, môže to zaplatiť manžel, keď si už ty na vyšetreniach. Od lekára ohľadom sprevádzajúcej osoby nepotrebuješ žiadny doklad. Žiadne papiere sa nevypisujú, iba sa to vyplatí a donesie sa doklad o zaplatení sestričke a ona manželovi všetko vysvetlí. Ja som rodila spontánne, nie cisárskym rezom.
Oficiálne info zo stránky nemocnice: "Sprevádzajúca osoba môže ostať s rodičkou od času, ked je ca 3 – 4 cm otvorená. A ako dlho môže ostať po pôrode? „S matkou, 2 hodiny po pôrode. Nezabudnite ešte pred pôrodom zaplatiť v hotovosti alebo kartou poplatok 30 €."
Cisársky rez: Partner môže ostať s vami na operačnej sále „po dohovore s anesteziológom a pôrodníkom“. Keď to umožňuje priestorová kapacita, je možnosť, aby bola s vami sprevádzajúca osoba aj po pôrode na oddelení šestonedelia. V tomto zariadení zatiaľ neumožňujú položenie zdravého novorodenca bezprostredne po sekcii matke na telo."
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

maminab
24. aug 2013

@myryjam Velmi pekne dakujem za vyčerpávajúcu odpoved. Velmi si mi pomohla 🙂 veľa šťastia 😉

matuskova003
27. aug 2013

Ahojte maminky, kedže sa chystám rodit v Ružinovskej nemocnici, chcela by som sa opytat. neviem sa tu k tomu dopracovat. ak budem chcieť mať v zálohe epidurálnu anesteziu tak : 1 mam ist do tej nemocnice na neaky pohovor s anesteziologom pred tym ?
2. vypláca sa pred aplikáciou alebo po aplikácií tejto epiduralnej anestezie ? 🙂 vopred dakujem 🙂

myryjam
27. aug 2013

@matuskova003
Z oficiálnej stránky nemocnice
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
:"Ak si dopredu požiadate o epidurálnu analgéziu, sú schopní vám ju zabezpečiť 24 hodín denne. Nezabudnite pred tým podpísať informovaný súhlas, absolvovať pohovor s anesteziológom a laboratórne odbery. Poplatok za EDA je 152 €. V prípade, že rodička dodatočne zruší svoju žiadosť o EDA, alebo z akýchkoľvek dôvodov sa EDA rodičke neposkytne, zložená záloha sa vráti ponížená o sumu 10 € za úkony, ktoré boli realizované v príprave (vyšetrenie, poučenie a vypísanie informovaného súhlasu)."
Poučenie sa musí absolvovať pred pôrodom, ideálne pár týždňov pred termínom. Absolvujete "prípravu" u anesteziológa (je v poliklinike nemocnice), trvá to max.10 minút aj s podpisom. Príprava nie je individuálna, keď som tam bola ja, na anesteziológa čalalo asi 6 tehotných, a všetky nás vzali do ordinácie spolu, dali nám prečítať si poučenie ohľadom epidurálke, a potom sme to podpísali, a nakoniec to podpísala anesteziologička. Platí sa vopred.

matuskova003
27. aug 2013

@myryjam dakujem moc !! 🙂

myryjam
27. aug 2013

@matuskova003 Ešte dopĺňam, že ja som žiadne odbery v súvislosti s epidurálkou neabsolvovala.

azmuk
28. aug 2013

@snopkulka ahoj, ja som rodila 1.jula a bola som jedina na porodnom boxe 🙂 takze este 2hod po porode som tam lezala, iba ja, maly a moj muz. Bolo to krasne. Dufam, ze budes mat stastie 😉

snopkulka
28. aug 2013

@azmuk úžasnéééé, verím, že budem mať rovnaké šťastie 😵 a gratulujem dodatočne k drobčekovi 😉

azmuk
28. aug 2013

Ahojte baby, pridavam aj ja svoju skusenost. Rodila som vaginalne 1.jula 2013. Porod bol relativne rychly -6,5hod. Pred porodom klystir pomocou cipku-bolo to uplne v pohode, ziaden stres. Trochu som pohopsala na fitlopte, ked som mala uz silne kontrakcie isla som do porod.boxu. a tam som bola az do konca. Personal bol skvely, akurat anesteziologicka prisla neskor ako som ju cakala a epi mi az tak nezabrala. Sestricky na sestonedeli boli velmi ustretove a dokonca mali cas/bolo malo rodicik/ ukazat vsetko okolo kojenia. Lekar-porodnik bol tiez super. Takze ja som bola velmi spokojna. 😉 Ak mate otazky, mam vsetko v cerstvej pamati-zodpoviem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre