Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bibulienka
28. sep 2009

ahoj kika, prednaska-lepsie povedane poucenie na epidural je kazdy den od 13 do 14 hod v poliklinickej casti na minus prvom poschodi na anesteziolog. ambulancii... precitas si papiere a vyplnis dotaznik, potom pokecas s doktorom a hotovo...

tilly
28. sep 2009

zzuzzik, tak puding ani krupicovú kašu ja nezjem... a kurací vývar sa môže? ja som myslela, že len tá kaša...

kika25
28. sep 2009

vdaka bibulienka a kedy tam treba ist? Kolko cca pred porodom?

bibulienka
28. sep 2009

ja som bola na pouceni cca v 33 tyzdni ale preto, ze som mala od dr.povedane ze sa mala narodi skor lebo som sa postupne otvarala a vedela som ze to nepotiahnem az do 40tyzdna, baby tam boli okolo 34-36 tyzdna , najcastejsie to bolo tak ze isli na poradnu a potom na poucenie, ak chces epidural urcite tam chod..aby si ten papier mala podpisany lebo napr. ked som rodila ja bola tam jedna babenka co chela epidural ale nebola na pouceni a nedali jej ho- nesiem byt totiz suhlas vynuteny pocas bolesti

metlonka
28. sep 2009

ahoj bibulienka, pozeram ze ty to mas asi vsetko este v zivej pamati...mimochodom vybrala si krasne meno pre dcerku 😉 , tak by som sa ta chcela spytat, ci aj v Ruzinove je spoplatnena tato prednaska o epiduralke a ci sa zvysil aj poplatok za samotnu epiduralku. Lebo ako som citala v teme....Antolska, tak tam je prednaska spoplatnena tusim 20 eur a epiduralka uz 106 eur ☹

bibulienka
28. sep 2009

ahoj metlonka- ja som bola na pouceni o epidurale este v juli- vtedy sa za to neplatilo- v ruzinove to nerobia ako prednasku- tam prides ojednej sadnes si do cakarne, sestricka potom rozda tie papiere o poucenim a dotaznik a citas, potom si pohovoris s anesteziologom a ked nie je problem tak ti da peciatku na papier ze mozes mat epidural, a ides to zaplatit- ja som platila 82 eur, ale ak sa to zvysilo na kramaroch a na antolskej mozno to bude drahsie aj v ruzinove lebo patria vsetky pod fakultnu nemocnicu... skus pozriet na www.fnspba.sk pracovisko ruzinov a oddelenie anest. a intenz.mediciny
dakujem aj ty si dala dcerke krasne meno 😉

bubula64
28. sep 2009

ahojte.aj v ruzinove sa uz za epi plati 106 eur.

petulik29
28. sep 2009

Ahojte chcem sa spytat, ked sme neni zosobaseni, ale chceme aby bol zapisany aj otec, da sa to v ruzinove alebo treba ist niekam na matriku. Uz si to nepamatam. Dufam ze ste ma pochopili. 🙂 dakujem

szilvia31
28. sep 2009

ahojte.petulik treba ist na matriku v mieste bydliska,tam vam vypisu papier a hotovo 🙂
my to uz mame za sebou 🙂

metlonka
28. sep 2009

diky za info...aj ked ste ma nepotesili, aj tak som aspon spokojnejsia, ze sa to plati vsade rovnako 🙂
ja som rodila pred necelymi dvomi rokmi v Ruzinove, tak viem ako to tam funguje, len Antolsku mam teraz blizsie, tak sa rozhodujem medzi tymito dvomi porodnicami

petulik29
28. sep 2009

Dakujem szilvia31, potrebujem k tomu nejake doklady okrem obcianskych? Tusim aj rodne listy, nie?

szilvia31
28. sep 2009

obciansky preukaz a ak je niekto z vas rozvedeny original rozsudku

byggyt
29. sep 2009

babula64- no oni hádam iba srandujú s tými sumami
szilvia- no tuším zobereme na pôrod úver ako tak pozerám 😀 😀 😀 😀 😀

szilvia31
29. sep 2009

ahoj byggyt no tie sumy su fakt palky 🙂 ,nejak to vydrzim a tie prachy si radsej uzijem s rodinkou 😀 😀 😀 😀

mata222
29. sep 2009

ja som absolvovala prednasku o epi, bola to cca 10 min.zalezitost+priplatok za ucast partnera pri porode. doktora som si chcela zazmluvnit, len som cakala, kedy pojdem do poradne do nemocky, aby som si vybrala nejakeho. zial, prislo to na mna skor ako som tam mala ist. ☹ do porodnice som prisla v nedelu v noci s vysokou teplotou, kontrakcie v plnom prude, ale kedze som nemala zazmluv.ziadneho doktora, pohadzovali si ma 3 dni, fuujj tolko antibiotik do mna napchali, aj po porode {pripadala som si ako pokusny kralik 😨 } epiduralku mi nemohli pichnut, lebo by sa mi zapal mohol dostat do mozgu a nakoniec vo stvrtok pred polnocou, sa nam narodil nas Bubinko cisarskym. Som stastna, ze to mam za sebou, fyzicky som OK, ale psychicky nie... kedze som stravila skoro 4 dni na cakacke, pri vypocuti si vsetkych porodov, urgentnych pripadov, mam strach mat 2 babo ☹ , kedze ani tehotenstvo nebolo ukazkove. Som sa rozpisala 😉 , odporucam zazmluvnit si doktora, uz len ten pristup, ze hned riesili, ked boli nejake problemy a nie ako som dopadla ja...no skoda..

dada1307
30. sep 2009

Ahojte.. chcela by som sa spytat, ci je mozne ist do poradne do nemocnice skor ako v to 36tt.. bo u nas to vyzera na skorsi porod bo cakame dvojicky.. a rada by som si doktora zazmluvnila..
Mozem sa tam vybrat sama alebo potrebujem od svojho doktora nejaky papier???

lia
30. sep 2009

ahojte 🙂

treba si do porodky zobrat aj veci pre babo??teda chcem sa spytat,ci ste si babo na druhy den uz prezliekali do svojich veci.a este sa chcem spytat,treba do porodky brat asi komplet kozmetiku pre babo,ze??
podlozky a vlozky su tam??
mali ste tie jednorazove nohavicky??kolko ich mam kupit??

mata222
1. okt 2009

dada, ked som cez teho lezala na gyn.v nemocke v ruzinove, tak tam bolo dost bab, ktore cakali dvojicky. chodili si na par dni cca 3 dni polezat, aby ich kontrolovali, ci je vsetko ok. myslim, ze to bolo skor ako v 36 tyzdni. ked boli nejake problemy, tak si ich tam nechali aj 2 tyzdne, kym sa nerozhodli pre porod. tak si myslim, ze tvoj doki ta urcite posle do nemocky skor a tam si otukas, ktory doki je ok..
lia, neviem, kde chces ist rodit. kazda nemocka ma zoznam, ktore veci si mas zobrat. kozmetiku pre maleho sme nemali, propagovali johnson, ale bolo mozne kupat ho so svojou {ak si budes kupat babo sama}, pokial nechces johnson. ja som mala 1 balenie jednorazovych nohaviciek, minula som z toho 3 ks. mala som cisarsky, takze ma to dost tahalo o jazvu a stichy a najmensie cislo je M, tak mne sli spadnut zo zadku 😀 pouzivala som ich iba, ked som sla za navstevou. potom som pouzivala svoje bavlnene nohavicky, ale nie stale..
DRZIM VAM VSETKYM PALCE 😉 aby ste to mali cim skor za sebou a boli co najrychlejsie doma aj s babom..

lia
1. okt 2009

v ruzinove mata,ved sme v takej teme 😉

bibulienka
1. okt 2009

veci na oblecenie pre babo netreba-len capicku a rukavicky... a potom az na domov to ti moze priniest manzel... kozmetiku- na kupanie vacsinou prve dni staci aj cista voda, maju tam johnsons, na ritku ti daju masticku johnson je celkom fajn, aj lieh na pupcek ti daju a viac kozmetiky take male babo ani nepotrebuje...
podlozky dostanes aj vlozky
jednorazove nohavicky som mala jedno balenie a pouzivala som ich len pocas navstev a ked som isla napr. na sono na ine poschodie

iinuska
1. okt 2009

lia, mozno par plienok, lebo tam davaju 5 na den a to nestaci

simonova815
1. okt 2009

lia, ked chces, mozes si tam zobrat aj vecicky pre babo. baba co bola so mnou na izbe si maleho obliekala do svojho, ja som malej nechala tie veci z porodnice, postacuju uplne, najma maju uz novsie a krajsie ako pred 4 rokmi ked som tam rodila malu, vtedy este frcali klasicke kosielky a na nozicky im davali plienku.....
akurat si potom musis tie svoje vecicky ustriehnut, najma pri kupani.
zober si ale urcite deku, ciapocku ked pojdes babo ukazat navstevam, je tam dost velky prievan.
jednorazove plienky si zober tak cca 15 ks, viac urcite potrebovat nebudes davaju aj tam.
ostatne dostanes vsetko. Nam dali hned na druhy den aj take reklamne tasky, tam bola vzorka sudokremu, tak ste mohli pouzivat aj ten, aj tusim vzorka bepanthenu.

petulik29
1. okt 2009

Ahojte chcem sa spytat, ked chcem mat draheho pri sebe, ale len pokial nepovedia, ze rodime, potom by odbehol a prisiel by za mnou hned ako by bolo babo vonku,ked ma uz budu len sit alebo tak, da sa to? A treba to aj platit ?
Dakujem

lubkamik
1. okt 2009

AHojte,

nemate skusenosti nahodou s Mudr. Oroszom v Ruzinove? Nikde som nenasla na neho referencie 🙂

Dakujem

dada1307
1. okt 2009

Mata222 - no len moj doktor sa tvari, ze ma tam do poradne skor neposle 😒 tak preto by som chcela vediet, ci sa tam mozem vybrat aj sama.. ze by som chodila na dve poradne.. 😨

katarinaa
1. okt 2009

baby, neviete nahodou, ci ruzinov berie obnosene veci po babatkach? mam kvantum malinkych veci a je mi to luto vyhodit. dik vopred za info

iinuska
2. okt 2009

dada1307, posledny mesiac sa uz chodi do nemocnice na kontroly. K dvom doktorom naraz nie

katarinaa, skus si tam zavolat, ale podla mna nie.

petulik, za manzela pri porode sa plati

byggyt
2. okt 2009

lubkamik- ja som mala Orosza pri pôrode a bola som spokojná

zuzu08
2. okt 2009

ahoj žienky,nedá mi nepodeliť sa s vami o zážitok z pôrodu v ružinovskej nemocnici.rodila som 13.7.2009,po dvoch dnoch na čakačke kedže mi odtiekla plod.voda a malemu sa stale nechcelo na svet,nasledoval cisarsky rez.lekara som nemala žiadneho ale myslim že som mala štastie lebo akurat služil mudr Ferienec,ktoreho vrele doporučujem.celkovo na pôrodnej sale boli velmi mili ludia čo sa bohužial o šestonedelí nedá povedať.ak mate možnosť naštudujte si všetko o kojení vopred,prípadne si najdite laktačnú poradkynu,lebo v nemocnici je to žalostné čo sa týka zdr.sestier.tolko neochoty pomôcť mamičkam prvorodičkam s babatkom a problemami pri kojení!ja som tam tyžden preplakala,a ešte dva tyždne doma kym som sa ako tak vysporiadala s papanim mojho maleho.takže prajem vela zdaru buducim maminam v ružinove.

tilly
2. okt 2009

baby, stačí ísť na prednášku o epi v 37tt??? 😅 a kam to treba ísť? treba aj nejaké odporúčanie od doktora? dá sa tam ísť hociktorý deň?

u ferianca rodila aj moja suseda, bola veľmi spokojná s pôrodom, ona ho mala zazmluvneného 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre