Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nadja23
1. jún 2014

ahoj baby, vedeli by ste mi, prosim, napisat, ci sa treba na poradnu zahlasit vopred? alebo staci tam prist a pockat si? nemam nikoho zazmluvneneho... dakuejm

kikuliak
1. jún 2014

ja chodím vo štvrtok na číslo dverí 53 a nie netreba sa vopred zahlásiť, stačí prísť počkať len si treba na recepcii zobrať por. číslo

nadja23
2. jún 2014

@kikuliak dakujem za info 🙂

matkamatkova
4. jún 2014

Ahojte čo je pravdy na tom že po pôrode v ružinove keď ležíte na šestodedelí tak na noc berú všetky detičky na novorodenecké odd?

magimary
4. jún 2014

@matkamatkova absolútne NIČ

matkamatkova
4. jún 2014

@magimary veď ako poznám pôrodnice všade je systém rooming in a dieťa si berú na odd. len ak sa nemá dobre pokial viem

magimary
4. jún 2014

@matkamatkova no, ja som počula aj o pôrodniciach (ďaleko od BA), kde ešte stále rooming-in nie je,
ale v Ružinove URČITE je 😉

matkamatkova
4. jún 2014

@magimary lebo tehotná kamarátka si čítala o ružinove na ich stránke a tam je vraj uvedené že dieťa na noc berú mamičkám na odd. a že stále dieťa pri sebe môže mať len na nadštandarde, no myslím si že to len zle pochopila

magimary
4. jún 2014

@matkamatkova úplny nezmysel,
toto je z ich stránky:
"Priamo v nadväznosti na oddelenia šestonedelia sa nachádza moderne vybavené novorodenecké oddelenie, ktoré ako certifikovaný člen skupiny "baby friendly hospitals" umožňuje a preferuje maximálny možný kontakt rodičiek s dieťaťom a ich spoločnú hospitalizáciu v zmysle "rooming in"."

tiež na inom mieste:
" Novorodenecké oddelenie
O nás:
Novorodenecké oddelenie je súčasťou II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UK. Oddelenie je rozdelené na časť fyziologických, patologických novorodencov a jednotku intenzívnej starostlivosti.

Sme držiteľmi titulu Nemocnica priateľská k deťom (Baby friendly hospital), čo znamená, že dieťa je pri matke od prvých hodín od narodenia. Preferujeme prirodzenú výživu novorodencov a podporujeme skorý nástup laktácie. "

matkamatkova
4. jún 2014

@magimary Ďakujem preposlala som jej to,...

jajamalka
4. jún 2014

ahojte všetky,
hľadám si nového gynekológa a tak mi napadlo či neviete, či sa dá normálne chodiť k lekárom v ruž. nemocnici ako klasická pacientka, ktorá nie je tehotná? vďaka 😉

monicka83
5. jún 2014

Baby prosim Vas na monitor sa da ist hoci- ktory den?

andreaa1983
23. jún 2014

Ahojte a mali ste niekto v Ruzinove sekciu? Ako to prebieha po sekcii? Ci uz s matkou alebo s dietatom?
Dakujem.

andreaa1983
23. jún 2014

@jajamalka v gynfive robia lekari, kt. aj rodia v ruzinove... neviem ci si to myslela tak... ale gynfiv platis nejakych 50 eur rocne a ak mas gynekologa - porodnika, tak ta potom aj odrodi v ruzinove...

andreaa1983
24. jún 2014

@maminab ahoj, prosim ta a ku komu si chodila do gynfivu? chodila si tam az do uplneho konca?

maminab
24. jún 2014

@andreaa1983 Chodila som k mudr. Drábekovi 🙂 Ten ma aj odrodil 🙂 Chodila som k nemu na všetky UTZ a potom od 36tt až do konca 🙂

maminab
24. jún 2014

@andreaa1983 Mala som plánovanú sekciu pod celkovou anestézou. Rodila som na operačke na prízemí, nie na pôrodnici...

ambrozia
3. júl 2014

Ahojte,ako prebieha poradna v Ruzinove?Kazdy tyzden sa chodi na monitor?Da sa na monitor objednat?Ak si lekara zazmluvnim, na monitor budem chodit k nemu?Dakujem.

sharmana
19. júl 2014

@matkamatkova
@magimary
v Ružinove prinesú matke po klasickom pôrode dieťa o pár hodín, po sekcii záleží, väčšinou prvé dva dni len na kojenie, ale predsa je to operácia.

na to, že "preferujeme prirodzenú výživu" som alergická, pretože musia brať ohlad aj na to, či má matka mlieka dosť, a oni na to s prepáčením tie laické sestričky kašlú. Každá vysvetluje o dojčení niečo iné, a hlavne sa smejem na tých, čo ešte nerodili a majú ti radiť.
Mne šlo málo mlieka, malá hladná, okúnali sa mi ju prikrmiť, avšak ked bola na novorodenckom určite ju prikrmili, aby im tam nerevala, to len predo mnou sa robili, že kojte, aj ked nič nešlo. Na 3. den dostala malá horúčku z dehydratácie. Môžem o...ť taký "baby friendly prístup" ked neberú ohlad na matku, ktorá je vyšťavená a mlieko sa už len po takom vyčerpaní určite rozbehne 😖 Pre mna sú tam najhoršie sestričky aké len môžu byť 😝
A najlepšie, že sa ešte nehanbili mi povedať, že dieťa bolo dehydrované z nedostatku tekutín a pritom moje žiadosti na prikrmenie odpinkávali predtým.

dollynkaa
19. júl 2014

No ja som bola po cisarskom a co sa tohto tyka tak v pohode.mne sa mlieko pustilo az 4den.dovtedy jej davali a nosili na kojenie.samozrejne kazda sestricka trosku inak rozprava ale to je aj kazdy doktor a tak.
@sharmana a co ze nerodili a vypravali.ani tvoj porodnik nerodil a vypraval. Ja si pochvalujem nadstandart v ruzinove

dollynkaa
19. júl 2014

@andreaa1983 ja som tam bola po sekcii.hned po opke mala som spinal mi ju ukazali ajpriatelovy.potom odniesli bola 2hod v inkubatore.pri sekcii mi ju ukazali.potom az po tych 2hodkach ked mohol priatel prist na navstevu na izbu nam ju doniesli a nosili mi ju kazde 3hodky na prikladanie bo mlieko sa mi pustilo az niaky 4den.nadstandart ruzinov pochvalujem

sindysaiga
19. júl 2014

@sharmana mozno pred 4 rokmi to tam bolo ine, kazdopadne, ja som rodila vlani v decembri a vsetko bolo v absolutnom poriadku... nemali najmensi problem dieta prikrmit, chodili sa pytat mamiciek na izbu, ci nepotrebuju s niecim pomoct, ci nechcu prikrmit a pod. a to tam bolo v tom case uplne plno.. vlastne si ma ale milo prekvapila, ze ty si si dieta prikrmit pytala, lebo ja som zas alergicka na mamicky, co su zasadne proti, hoci same mlieko nemaju a zrejme si myslia, ze tie 2-3 niekedy aj viac dni, kym sa mlieko spusti, to dieta asi vyzije zo vzduchu... ale budu sa buchat do prs, ze mojmu dietatu ziadnu UM nedavajte!!, lebo ja som za "prirodzenu vyzivu", a potom ho v 5.-mesiaci napchaju korbacikmi alebo kozkou zo slaniny 😀

phoebe28
19. júl 2014

ja som nebola velmi spokojna s ruzinovom, ale bol to moj prvy porod a neviem porovnat. len ma prekvapilo, ked ma prijali s kontrakciami, ze ked som prisla za sestrickou, ze uz su fakt silne a ze teda som si to rozmyslela s epi, tak mi povedala, ze nech pockam, ze este aj tak rodit nepojdem a okolo siestej rano mi urobia vysetrenia a pichnu mi ju. Okolo siestej som znova prisla prosit a tak ma vzali a nakoniec zostili, ze uz rodim a nic sa nestihne, ani klistir 🙂. a po porodna starostlivost des... som mala velke sitie, cize ma sili pod celkovou anestezou, ma doktorka dost nastrihol..doviezli ma na izbu a samozrejme dali maleho prikladat, no nic neslo.. na druhy den som mala mat uz maleho pri sebe, no nakolko som stale odpadavala a dostala som aj dve transfuzky, poprosila som, ci ho kozu vziat na novorodenecke, bo nevladzem ho ani drzat a nieto kojit, nevedela som sa ani len posadit a chodit uz vobec nie, cize aj prebalovanie bol problem pre mna.. a sestricka, ze jedine, ze napise, ze som ho tam dala na vlastnu ziadost, som si pripadala ako najhorsia matka.. a to nevravim, ze mlieko neslo, a ani sa to nikdy nerozbehlo, a bol problem aby mi ho prikrmovali, stale som musela prosikat.... az jedna sestricka bola skvela a ked mala sluzbu, tak mi hned dala a este mi pomahala aj s kojenim, teda aspon s tymi par ml. ale kebyze idem rodit este raz, mozno tiez tam pojdem, ale uz si vezmem mlieko so sebou. vsak uz viem ako sa to pripravuje 🙂. a porod si asi nevyberiem, proste sa stalo a som rada. ze sa to zahojilo pekne do 4 tyzdnov, mame sa to hojilo skoro polroka, tak som este stastna prvorodicka 🙂. ale ruzinov ma uzasnu detsku pediatricku 🙂

sharmana
20. júl 2014

@sindysaiga možno sa niečo zmenilo, to ja neviem, ale je možné že sa to zmenilo čiastočne aj po mojom odchode a sťažnosti mm, pretože tam prišiel robiť poriadky a chcel ma vziať domov na reverz, kvôli tomu, že malej nechceli dať mlieko... Dôkazom ich buzerácie nezáujmu povýšenosti a zneužitia situácie nad matkou bolo, že dieťa bolo dehydrované, má to aj v správe a dostalo z toho horúčku 38,2 a aj tak ho museli potom prikrmiť... Takže nebolo to tam s prikrmovaním vôbec ružové, nebola som jediná, jedna mamička sa tam predo mnou rozplakala, aby dali jej dieťaťu mlieko a poslali ju tiež niekam, ja som sa už tak nedala odbiť..... Aj som rozlepila jednej lekárke oči, ked som jej porozprávala o správaní sestričiek... ako pardon, aby mi niekto ráno rozcapil bez pozdravu dvere na izbe nadštandartu a len odmerane povedal "odmerajte si teplotu".. bol tam prievan a zakaždým sme dvere zavreli a sestričky nechali rozcapené, že brali dieťa na vyšetrenie zásadne ked ti zaspalo, bez vysvetlenia o čo ide, schmatli a doniesli urevané, však čo, staraj sa! to je čo za prístup? že pustili chlapa údržbára na izbu bez toho, že by nás upozornili, proste sa rozcapili dvere, nabehol údržbár a my sme tam kojili, prsia von... no pardon, to už bol vrchol... ja som to zažila, ak sa niečo zmenilo, tak len dobre a chvalabohu, ale pochybujem, že sa tak zásadne zmenil prístup sestrier lebo som tu ešte aj nedávno čítala na Ružinovské sestričky kritiku😒

sharmana
20. júl 2014

@dollynkaa mne pôrodník nerozprával, ale ma správne odrodil, správne zhodnotil situáciu a všetko vysvetlil.. sestričky vysvetlovali zle, lebo o kojení nevedeli ani prd.. okrem toho, ktorá so sestier sa vám venovala tak ako by sa mali laktačné sestry? nám capili papier a podpíšte, že ste poučené 😝
jedna hovorila, kojte čo najčastejšie, aj napriek rozkusaným bradavkám, druhá nekojte z jedného prsa, ale z oboch, tretia kojte len z jedného prsa, dalšia kojte 20 minút, prvá "pre boha, kto vám kázal kojiť dlhšie ako 10 minút"... 😀 akože prepáč toto je pomoc matkám, ktoré sa snažia rozkojiť?
podla správnosti, ked má matka rozkusané bradavky, mali by prikrmovať striekačkou, a nie nútit matku kojit, lebo sa nemali ako zahojiť bradavky a kojenie bolo z hodiny na hodinu väčším utrpením... ale ony sa nestarali, čo je s matkou... pre mňa, NULA bodov ich pomoc 😝

bocianka123
20. júl 2014

@kamelika súhlasím.. mne sa stalo to isté... kradne sa tam vo veľkom.. peniaze, detské oblečenie.. aj to mi zmizlo, čo mi kamarátka doniesla ... hoci toto je už starší príspevok, ale reagujem naň ... na nadštandarde.

sharmana
20. júl 2014

@phoebe28 no ako vidím, tak s tým prosíkaním o prikrmenie dieťatka sa to tam nezmenilo... to je sila... ved to je predsa právo matky a toho dieťatka dostať mlieko, ked nestačí z prsníka 😝 to by mali automaticky dať a nie že matka musí prosiť...
nie nič sa tam nezmenilo ako vidím a určite do Ružinova rodiť nepôjdem... ale len kvôli sestrám na šestonedelí, lekári sú fajn, na tých nemám krivé slovo 😉

dollynkaa
20. júl 2014

@sharmana tak to ano. Tak ja neviem ja sa nestazujem co sa tyka tohto.mne pomohli za nic sa mi neskutocne naliali prsia tak pomohli rozmasirovat aj vsetko 🙂 asi si mala stastie zrovna na niake opice 🙂

mia_1979
20. júl 2014

@sharmana ja musim povedat len tolko, ze netusim, o com hovoris... samozrejme nechcem spochybnovat tvoju skusenost, ale pred 8 mesiacmi, ked som tam rodila ja, som sa s nicim takym nestretla, sestricky boli mile a ustretove, stale sa pytali, ci nieco nepotrebujeme, v pohode okupali deti aj inokedy okrem ukazky kupania (my sme tam boli dlhsie, lebo maly mal novorodenecku zltacku), dokonca mi chodili hovorit, ze uz na chodbu svieti slnko, aby som tam isla "opalovat" maleho kvoli tej zltacke - a upozornujem, ze aj na standarde aj na nadstandarde bolo doslova narvano!! takze jedine krive slovo nemozem povedat, naopak, maju moj obdiv 🙂

phoebe28
20. júl 2014

@sharmana ano tie sestry nic moc, urcite sa najdu aj vynimky, ale ja som sa stretla max.s dvoma, a napriek tomu, ze mliecko nedaju, tak ked som si aspon pytala odsavacku, ze mozno len zle prikladam, ale mliecko mam, tak mi odvrkla jedna, ze naco ju chcem, ved i tak nemam mlieko... a doktori neviem, na izbe super, ale porodnik, no neviem.... ale tak ja som nemala zaplateneho lekara, len nadstandard izbu, a tak sa aj spravali sestricky... ta co so mnou lezala dostala vsetko, vsetko jej ukazovali, a mna si ani nejak nevsimali, len im stale prekazalo, ze chcem mlieko pre maleho... ale co ked bol hladny...ale jednoznacne sme sa aj s manzelom dohodli, ze ak este budeme rodit, tak skusime antolsku, a do tasky si vezmem pre istotu aj um 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre