Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

supi
26. jan 2010

dakujem pietra,
a balia na siroko? Treba mat postolky?

m.i.r.i
26. jan 2010

baby, este by som sa rada spytala na klystir...ked vam ho davali, tak to robia stale tym starym sposobom, ze do vas napumpuju kopec vody cez konecnik, alebo uz ten setrnejsi novy sposob pouzivaju? Lebo to vraj uz tiez kazda porodnica inak 😉
Dakujem

pietra
26. jan 2010

supi, postolky az na cestu domov, v porodnici nie

m.i.r.i., nedavaju klystir, ale cipky

m.i.r.i
26. jan 2010

super..dakujem pietra..tak aj toto bude prijemnejsie 😉

michalka12
26. jan 2010

ano, ja som rodila pred 2,5 rokom a davali cipky. Je to fakt prijemnejsie.

michalka12
26. jan 2010

Inak, nevie nahodou niaka mamina ako to tam teraz vyzera s obsadenostou izieb? Dufam, ze teraz nie je taky natresk ako bol tusim v decembri.
dakujem

mizulienka
26. jan 2010

ahojte, mozem sa este spytat, potrebujeme ist s manzelom na nejaku pripravu, ked chcem, aby bol pri porode?

michalka12
27. jan 2010

myslim, ze netreba ziadna priprava, staci iba zaplatit poplatok okolo 16 euro. Je to skor dobrovolne.

supi
27. jan 2010

ahojte, natresk je vraj riadny a bude este cely februar 😖

slniecko01
27. jan 2010

Baby rodiť v Ružinove sa asi rozhodli všetky. Ja som rodila tiež. No na 9 posch. som sa dostala po dvoh dňoch. Chodili sme si prikladať detičky ak nám to dovolili, takže tak. Ja som tiež chcela nadštandart ale akosi som sa tam nedostala i keď to majú zaevidované, pretože pred pôrodom sa pýtajú o akú izbu máte záujem. Minimálne som sa 2 x ešte pýtala na nadštandart ale opäť nebolo voľné i keď si ma tam zaznačili. Takže sa môže stať že baby čo porodili neskôr sa na ten nadštandart dostanú ako tie čo porodili skôr.
Ak ostanete na štandarde tak sa pripravte na hnusné hajzle čo sa ani zavrieť nedajú a sprchy horšie ako v kravíne, kde je síce záves ale roztrhaný na cimpr - campr, takže či si ho zataihnete alebo nie je to v konečnom dôsledku jedno. Chvalabohu už som doma. 😀
Neviem načo sa tam platí za pôrody a to ich majú teda hojne keď kvalita stojí za h..., ale nadštandart je v pohode čo som videla.

Takže prajem veľa šťastia 😵

filipi
27. jan 2010

Ahojte kočky dňa 22.01.2010 o 18.30 sa nám narodil krásny syn Marek, 3755g a 53cm. Pôrod trval síce dlho ale nebolo to nič dramatické.... To že bol v decembri v pôrodke nátresk sa asi nedá porovnať s tým čo tam bolo teraz, len v piatok keď sme tam boli so slniečkom tam prebehlo 12 pôrodov a sekcie išli len tak po masle. Sekcie sa mali začať robiť od 8.00, ale nakoľko nemali kam dávať pacientky začali až okolo nejakej 9.30 a baby neverili by ste aká je tam bitka o postele lekár nesmel začať robiť skôr sekciu ak nemal pripravenú posteľ bola som tam od 6.00 a len som žasla. Aj mne mali zaviesť vyvolávačku okolo nejakej 7.00 a dali mi ju až o 8.30. V ten deň sa asi všetky rozhodli rodiť. Vraj bol dokonca zastavený aj príjem. Mudr. Španka sa rozčuľoval že všetky len do Ružinova a že keď sa ich pýtal že prečo tam a nie na Antolskú tak vraj dostal odpoveď že tam sa umiera.......Manžel bol somnou pri pôrode od 13.00 do 20.00 a bola som veľmi rada že tam bol somnou čas rýchlo ubehol celkom sme sa na sále bavili aj s doktorkou. Rodila ma Kozolková a bola úplne super ako pri mojich dvoch deťoch. Celý čas bola pri mne a to tiež veľmi pomôže. Po pôrode manžel malého držal na rukách a mohol si urobiť snímkov koľko chcel. Aj mne ho asi na 5minút priniesli a pozerali sme na seba ako dva puci 🙂 . Po pôrode som sa dostala na 10 poschodie čo teda vôbec neni žiadna výhra a prvý krát som si malého priložila na druhý deň okolo 11.00 a keby nebolo mojej veľkej huby tak sa na 9.posch možno ani nedostanem takže stále treba otravovať otravovať. Samozrejme o nadštandarde to mohol byť len sen i keď ja som pôvodne nemala v úmysle tam ísť ale keď som na štandarde zbadala WC a kúpeľňu tak mi bolo na grc presne ako píše slniečko...Fotodokumentáciu tých zariadení vám neskôr zverejním a ako slniečko vravela kamoške do tel. do kúpeľne si treba zakúpiť v IKEY záves lebo ináč výstava je šuviks a do sprchy nie šlapky ale rovno gumáky.......a tie izby ani nevravím, že pôrodnica a pliesne len tak svietili......a na izbe kde by sme mali byť tri sme boli štyri, na nadštadarde sú dve ale ja som tam zhliadla, že boli aj po tri.........a vraj malá pôrodnosť...... 🙂čo som bola zo všetkého prekapená celkom milo tak strava bola fajn....... a tom som fajnovka........To, že oteckovia a celkovo návštevy, nepúšťajú na oddelenie oceňujem myslím že tiež štyri dni sa dajú zvládnuť veď neviete kto aké bacily prinesie a nie každej mamičke je príjemné, aby cudzí na ňu čumeli keď kojí.......Baby prajem Vám veľa šťastia a pevné nervy........

slniecko01
27. jan 2010

Akože ani jeden deň mi nedáš pokoj FILIPI ? 😀

slniecko01
27. jan 2010

Inak tie gumáky to je teda pravda 😀 😀 😀

filipi
27. jan 2010

Slniečko slniečkové............😀 😀 😀 veru néééééééééééééééééé nedááááááám..... 😉

aká bola noc??????? u nás na počudovanie dobre už o 21.00 bol u nás kľud, ticho, spalo sa od 1.30 do 2.45 sme boli hore a potom sa zas spalo..... ráno bol malý o 7.00 a zaspal až okolo 12.30 medzi tým len kojenie chvíľu spanie ak teraz mám kľud......keby to šlo takto tak je to fajn......Ako sa má Nelka?

michalka12
27. jan 2010

tak to ste ma baby nepotesili ☹
tiez som chcela ist na nadstandard, ale asi mozem iba snivam, nakoniec budem rada ak budem na 9 poschodi a rodit na stole a nie na zemi 🙂
jaj uz nech to mam za sebou

m.i.r.i
27. jan 2010

No baby tak to ma netesi s tym navalom....boze...a teraz v spravach zas staznost na Antolsku...ved to bude v Ruznove este viac 😒 😒

supi
27. jan 2010

a co bolo v spravach o antolskej?
no inak ja som tam bola teraz hore na monitore lebo dole jak su poradne bol sialeny natresk tak ma poslali na 9. a tam tiez boli sluzne pocty. Baby pre istotu majte po ruke spacak a karimatku 😀

m.i.r.i
27. jan 2010

no supi, v spravach bolo, ze nejaka mamicka rodila velke babatko a zas ako vzdy ju nutili do normalneho porodu, doktor nechcel dat cisarsky..a ze vraj vsetko ok..porodila dcerku a po 5 dnoch sli domov, ze vsetko ok..a ked prisla domov, tak vraj pocula ako malej nieco puka v hrudi, tak ju vzala do nemocnice a zistili, ze ma zlomenych 5 rebier a klucnu kost! No a ze to muselo byt sposobene porodom..ale na Antolskej doktori vravia, ze to nie je pravda, ze oni prepustili dieta bez problemov domov, lebo nic take tam nezistili..tak mamicka uz dava staznost na Antolsku na porodnikov...nastastie to nie je nic az s takym tragickym koncom, ale zas "dobre" svetlo na porodnicu na Antolskej...
A ozaj skvele..ja som sa uz normalne tesila na ten porod a to vsetko..a ked vidim, ze budem rada, ked budem mat kde lezat ....a porody jak na pase... 😒 To ozaj, clovek si plati porodnika a kopec inych vydavkov a nakoniec skonci na karimatke... 😖

m.i.r.i
27. jan 2010

Inak supi, pozeram na nase terminy..tak my sa tam hadam aj stretneme 😀

kika25
27. jan 2010

FILIPI blahozelam🙂)) Uz som tusila ze ste v Ruzinove ked si dlhsie nepisala do diskusie🙂

Tak to som rada ze som porodila zaciatkom januara,bez problemov som sa dostala na nadstandard a ked som odisla spolubyvajuca mi este pisala sms ze potom bola skoro 2 dni na nadstandarde sama...zavisi to naozaj od dna a tyzdna kolko je porodov,ale po tom co som dnes pocula v spravach o Antolskej mi je aj luto lekarov a sestriciek v Ruzinove, budu tahat aj za personal na Antolskej,lebo tam sa veru mamicky len tak lahko nepohrnu...

filipi
28. jan 2010

KIKA25.....ďakujeme......som rada, že všetko dobre dopadlo 🙂

Baby no veru aby ste na tej karimatke neskončili, lebo keď som ja 22.01. rodila tak jedna mamička so štvrtka na piatok spala na porodnom boxe fakt ju nemali kam dať to ešte dobre dopadla takže treba myslieť na všetko, 🙂, lebo keď som videla včera správy tak tam bude slušný nátresk.....

pietra
28. jan 2010

baby, myslite pozitivne. V decembri chodili chyry, ze v Ruzinove ani neprijimaju, ze su tak plny, ze aj rodiacu zenu poslu prec. Strach som mala strasny a nakoniec som bola skoro dva dni sama na izbe.

supi
28. jan 2010

no baby aspon bude sranda, ja uz som davno nebola nikde stanovat 😀
m.i.r.i tak snad sa stretneme 🙂

m.i.r.i
28. jan 2010

Ono to asi zalezi aky den sa vystihne..mne vzdy doktor vravel, ze 1-2 dni v mesiaci mali vzdy natresk za normalnych casov..ale inokedy sa dalo...teraz je to asi viac ako 1-2 dni v mesiaci, ale mozeme mat stastie, ze prave v ten den co pojdeme my to take hrozne nebude 🙂 Hadam nech si doktori aspon sekcie organizuju nejako lepsie...ostatne sa ovplyvnit moc neda... 😉

filipi
28. jan 2010

jasné, že rodiacu ženu domov nepošlú, ale ak je naplánovaná sekcia a nie je to akútne tak to zrušiť môžu a na psychiku to robí veľa......robili sme si v konečnej fáze srandu o zábavu bolo postarané hlavne sa mi páčilo ako si doktori pri sekcii doslova strážili postele pred operačkou..... 🙂

trpezliva
28. jan 2010

este som zabudla v predoslom prispevku napisat jednu milu prihodu z Ruzinova.
ked som pri odchode domov odovzdavala dole v satni zupan a koselu, tak som vo vrecku zabudla zdravotnu kartu/pred porodom som mala na sebe jedine ten zupan, tak som po prijme supla kartu donho/. No ale ja som na to prisla az doma, ked som vsetko mozne a nemozne prehladala. A o tri dni kukam do schranky a v nej moja zdravotna karta! Pani zo satne mi ju postou poslala. 🙂 🙂

renatkas
28. jan 2010

baby to nemyslite vazne s tymto vsetkym, ja som vedela ze je baby boom, ale ze nemaju kam davat rodicky, no to sa fakt tesim.

Aky je rozdiel medzi 9-tym a 10-tym poschodim? V utorok ma lekar poslal na ultrazvuk na 10-te poschodie, tam su tiez rodicky? videla som asi 2 kocky ktore strasne plakali, boli tam aj take ktore vobec nevyzerali ze by rodili a nikde som nevidela babatka...

m.i.r.i
28. jan 2010

Reni, na 10tke je gynekologicke klasicke...baby co tam plakali mohli byt po potrate a podobne..ja som tam lezala ked som prisla o svojho anjelika..a boli tam baby s roznymi gynekologickymi problemami..to nie je pre tehotne oddelenie..aj ked tam je niekedy aj nejaka tehotna alebo po porode ak mala zenske ine komplikacie a tak...

m.i.r.i
28. jan 2010

ja som tam napriklad preplakala jednu celu noc na infuzkach cakanim na kyretaz..neprajem nikomu 😖 Takze chapem vsetky co tam placu.....

titanica
28. jan 2010

Ahojte maminy. Poradite mi prosim kedy a kam sa chodi na pohovor s anesteziologom, ak si chcem dat pri porode epiduralku? Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre