Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

misha8
1. dec 2010

@sirinka ja nečakám zázraky ale to čo sa tu popísalo o ľudskom prístupe .....ked sa pozrieš čo si píšu baby na tej stránke na antolskú normálne si v kľude tu je to akoby o strašení a my predsa chceme byť v kľude ako takom nie??? aj tak obavy máme každá ale ja verím že všetko bude OK a želám to každej mamine 😉

misha8
1. dec 2010

@trinity525 ja som tiež zmenila názor a idem na antolskú 😉

sirinka
1. dec 2010

@misha8 ved prave...zbytocne sa tu strasia baby...ale s tym nic nenarobime...

@trinity525 ja som tam rodila tak aj tak...a teraz by som mala rodit znova vaginalne po CR...tak pevne verim, ze to prezijem v zdravi ja aj babo.... 😉
ale ja rodim u mojho gynekologa....takze ja sa spolieham na neho....v podstate iba kvoli nemu rodim v ruzinove, inac by som zrejme tiez zvolila inu porodnicu...ale iba kvoli pristupu sestriciek na odd....porodnica ako taka je v ruzinove podla mna v pohode...

trinity525
1. dec 2010

@sirinka ja som sa strasne dlho rozhodovala medzi dvoma Dr. jeden bol v Ruzinove a druhy na Antolskej, zial moja gynekologicka uz nechodi k porodom, ju by som mala najradsej pri porode, ale rozhodla som sa pre Antolsku aj kvoli tomu, ze ked je nieco s dietatom tak tam maju najlepsie zariadenia atd ... aj sluzby mi pridu trosku lepsie, predsa len nie je na cele oddelenie zachod na chodbe ...

sirinka
1. dec 2010

@trinity525 no to hej...ja som zatial nastastie bola iba na nadstandarte....a pevne verim, ze aj teraz sa mi ujde....

trinity525
1. dec 2010

@sirinka ved toho sa bojim, ze sa mi nemusi postasnit nadstandard ☹

karmelka77
1. dec 2010

@misha8
@trinity525
@sirinka maminy, ktore pisu svoje negativne zazitky z Ruzinova nestrasia, ja osobne to beriem tak ze ak niekto chce nech tam ide, ale nech sa pouci na inych...nehovorim ja som mala tiez zlu skusenost ze som si ju aj sama nezapricinila z casti, ale vacsina chyb nebola na mojej strane...a len chcem aby druhy vedeli naco sa maju pripravit...a ked im to vyjde bez problemov tak super...treba cakat asi horsie a potom bude clovek prekvapeny...drzim Vam palce nech sa rozhodnete pre akukolvek porodnicu...🙂)

misha8
1. dec 2010

@karmelka77 ja s tebou suhlasím len konštatujem že ma to ovplyvnilo ale v podstate dobrom ...proste som sa rozhodla inak 😉

arrett
2. dec 2010

Baby ktoré ste tam teraz rodili (ja pred rokom🙂) dávajú všetko pre babo? Myslím krém, lieh, gazu. Viem že plienky a vlhcene zobrať zo sebou. Používajú ešte johnson baby? Vlozky, podlozky tiež ešte dávajú? Vďaka.
JOJ a ešte neumyli tie plesnive a zaprasene okna?

karmelka77
2. dec 2010

@misha8 dobre robis, drzim palce🙂))

jaavaa
2. dec 2010

Baby ja som rodila minuly utorok a porod bol uplne ze super, za 6,5 hod bola malinka na svete, to mi porod vyvolavali. Mala som uplne zlateho porodnika, perfektny pristup a fakt si dal zalezat aby sa nic nezanedbalo. Je asi naozaj lepsie mat tam niekoho dohodnuteho k porodu. Mne sa podarilo aj hned dostat na nadstandard, lebo sa im dost uvolnilo v ten den - prepustili vela mamiciek, a to ma na izbu doniesli az okolo 21vej vecer, takze volne izby boli. Avsak ked sme utorok odchadzali mali uplne plno. Len do 13tej mali asi 7 porodov a dalsie este cakali. Musite mat naozaj stastie aby ste sa tam dostali. No a k pristupu sestriciek, kazda Ti hovori inak co sa ma robit ako kojit. Ja som kvoli tomu ze malinka nepapala a mala som malo mliecka chytila dost serioznu depku. Mala stale plakala, ja som nevedela co s nou. Az na jednu ciernovlasu starsiu sestricku, ktora malej pomohla ked uz bola fakt hladna, ostane nejaky zaujem nejavili o nas. Takze porod som mala uplne ze perfektny, sice malinka bola chrustik 2770 gr, ale hned na druhy den som uz vedela aj v pohode sediet, moze byt ze pomohlo ze mi dr. nerobil ani nastrih, aj ked malinka ma trochu dotrhala, ale uz ani neviem ze som rodila pomaly. Takze teraz sa trapime hlavne s kojenim, tak hadam sa to rozbehne lepsie konecne. Ale jednoznacne porodnici su tam vynikajuci, horsie je to z oddelenim sestonedelia.

kabulko
2. dec 2010

ahoj @arrett, ja som rodila v lete a davali krem na ritku, podlozku podo mnou menili len raz, ale dala sa vypytat, ja som mala ale cisarsky rez takze som moc tu podlozku nepotrebovala. Gazu a lieh nedavali. Pupcek osetrovali vzdy na vizite. Plienocky treba zobrat, nam sa kolkokrat neuslo, proste plienky nemali. Aj vlhke vreckovky treba vziat. Vlozky su bezne dostupne na pulte u sestriciek. Johnson kozmetiku pouzivaju, ale maly na nu vonal len raz (bola som tam 2 tyzdne). Okna v povodnom stave ako ked budovu postavili 🙂 .

arrett
2. dec 2010

@kabulko jeej vdaka za info. No pred ropkom davali taky balicek a v nom krem, lieh, gaza.. podlozky asi 3 v sufliku a vlozky habadej🙂 No pre istotu zoberiem asi vsetko🙂
Tipujem, ze aj sprchy a zachody v povodnom stave. Dufam, ze dali do sprch uz aspon zavesy 😀 😀 😀

kabulko
2. dec 2010

@arrett, no ten balicek tusim davali aj teraz, ale nie kazdemu sa uslo (jeden bol od firmy mama a aj - ten sa mi neusiel, takze viem len ze tam bola vinea a bepantenol) a dalsi davaju pri odchode - tam bol sudokrem, par vreckoviek mokrych, par plienociek, nejaky krem este na ritku a domestos 🙂 (ten domestos som teda absolutne pochopila). sprchy opat v povodnom stave, zavesy boli, aj ked som sa tiez bala ze z nich nieco chytim 🙂. vlozky byvali tiez v sufliku, ale ja som tam bola dlho, takze som zvykla zbehnut k sestrickam, tak ich mali tiez vela nachystanych. inak my mame teraz doma matuska a kebyze mame druheho syna, tak chceme dat meno simon 😉

arrett
2. dec 2010

@kabulko Ja mam manzela Matusa 😀 😀 😀
Domestos je na to, aby ked pojdes v nemocke na WC, tak si ho najprv musis umyt 😀 😀 😀 😀

kabulko
2. dec 2010

@arrett, len bohuzial ten domestos davali az tak 20 min pred odchodom z nemocky, inak by tam mal naozaj vsestranne vyuzitie, aj v sprche by som ho asi pouzila 🙂

kabulko
2. dec 2010

@arreett ides rodit do ruzinova? mas zazmluvneneho lekara?

arrett
2. dec 2010

@kabulko Ano, idem do ruzinova. Aj prveho som tam rodila, nemala som nikoho zazmluvneneho. Porod trval 6,5 hodin a za 5 minut som ho vytlacila. Ja mam iba dobre spomienky na porod a uz sa tesim na dalsi. Ina je kultura nemocnice. Ale to nezmeni ani doktor, ani sestricka, ani ja. Tie 4 dni sa tam da vydrzat. Bola som na standarde a boli sme super partia, takze aj ked prisli ze velny nadstandard, tak som nesla🙂 So simonkom som problem nemala.nakojila sa a spal tri hodinky a tak to islo dookola. Prisal sa hned a aj mliecko bolo hned.
Proste, som jedna z tych spokojnych s ruzinovom. No vela robi porod a kojenie. To sme mali dane od prirody🙂 hehe

kabulko
2. dec 2010

@juj, to ti zavidim, ja som maleho porodila v 35 tt, velmi neplanovane, a stravili sme v nemocke 13 dni, z coho 6 bol v inkubatore, nechcel sa mi prisat, iba stale spinkal, takze som sa snazila si odsavat, ale mlieko som postupne stratila, takze od malinka je matusko na umelom mlieku. ja som bola tiez s porodom spokojna, sestricky na sestonedeli super, len tie novorodenencke niektore sa evidentne minuli povolanim ☹ . Inak som bola tiez na standarde cely cas, lebo bolo vtedy hrozne vela porodov, a vzdy som mala skvele baby na izbe, takze sa to tam dalo celkom vydrzat. Ale ked nahodou znova otehotniem, znova chcem ist do ruzinova, ono je rozdiel tiez tam byt 4 dni a 2 tyzdne. Vy ste sa ale poponahlali s druhym miminkom 😉

slniecko.15
2. dec 2010

@cucuriedka NO moja. Tak som si povedal svoje, najskôr sestričke, ta sa na mňa najskôr osopila, že Drobný len pozrie a vidí a potom, že ona sním robí ultrazvuky taraz a vôbec nieje taký rýchli ako ja hovorím ....no neviem, asi som bola zhulena ...hihi, no a kukala či ma volne miesto Ferianec, ale ten je maximálne zaplnený. Potom to povedala Divekimu ešte skôr než som knemu šla. Potom keď som odchádzala mi dal tč. do nemocnice a sestričke rovno povedal, že keď niesom s Drobným spokojná nech ma knemu nedáva. Za ním do nemocky som sa nemusela pýtať, len sestričke som povedala, že kam budem teraz chodiť a ona mi dala číslo, že už len tam. Takže už sa blížime k cielu. Už sa aj teším, bo už si pripadám ako kamión. Malinky je dolu hlavkou, ale ma ju zle otočenu, smerom ku chrbtici, potom mame menej plodovej vody a nižšie položenú zadnú časť maternice, a mam aj pruh od malička, hoci sa mi teraz nevitlačilt, ale asi budeme premýšlať nad sekciou. Lebo aj chirurg povedal, že by mi potom nemuseli rezať pupok, ale by mi to spravil pekne cez ten rez. NO veď uvidíme, hlavne nech je drobček v poriadku. Inak ak som knemu do nemocky objednaná, ako dlho tam čakáš ??? Ďakujem.

cucuriedka
3. dec 2010

@slniecko.15 trnista cesta citam 🙂 no ked idem k Divekymu tak zalezi ci ma zrovna rozbehnuty porod alebo nie, najmenej to bolo tristvrte hodinu, to ti poviem narovinu, ale uz to bolo aj 2.5 hodky ked utekal k dvom porodom pocas poradne.

arrett
3. dec 2010

@kabulko hlavne je, ze vsetko dobre dopadlo a MAtusko je krasny a zdravy chlapcek🙂
My sme chceli dve deticky po sebe, uvidime ake to bude ked sa narodi🙂 Hehe

misha8
3. dec 2010

@arrett ahoj chcem sa spýtať na detského lekára v Senci ??nevieš poradiť ku komu ano???

arrett
3. dec 2010

@misha8 My chodíme ku dr. harsanyimu a som s ním úplne spokojná. Pozri na stránku medinet.sk. Je súkromný, platí sa 33€ za rok. Objednáva na čas, je cely deň na mobile a maily. Nepredpisuje na všetko hneď ATB, to je dôležité. Keď sme chorucky, len mu napíšem mail čo a ako a on mi odpise čo mám kúpiť, pripadne čo robiť, ako znížiť horucky a kedy prísť ak sa to zhorší. Keď niečo surne mame, zavolam a ihneď poradí.

misha8
3. dec 2010

@arrett dakujem za info 🙂

livia333
4. dec 2010

baby chcem sa spytat...trosku od veci...tie zdravotnicke potreby tam pri Ruzinovskej nemocnici su otvorene aj v nedelu? POtrebovala by som kupit sacky na mlieko..a poporodny pas...sacky mi suria..takze najradsej by som co najskor... 😅

iinuska
4. dec 2010

@livia333 nenasla som otvaracie hodiny, ale aspon tel.cislo, mozno Ti to pomoze 🙂 Bstandig, Ružinovska 6, Bratislava, Tel: 02/4363 0254

tara2
5. dec 2010

@livia333 - co si ja pamatam, tak Bstandig bol otvoreny len cez pracovne dni

livia333
5. dec 2010

@iinuska , @tara2 baby dakujem 🙂

kwetinnka
5. dec 2010

@livia333 sacky na mlieko predavaju aj v tescu...teda neviem aky je rozdiel v kvalite orpoti tým zo zdravot.pomocok ale poznam maminy co kupovali z tesca a boli spokojne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre