Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

snopkulka
8. máj 2013

@magimary Kujéééééém, super super, tuším sa začnem na pôrod tešiť 😅 🙂 Ozaj, ešte otázočka, môžeš mať bábo celý čas pri sebe? Ten tzv. rooming in? Treba si to zaplatiť?? Ostatné je super, som už rozmaznaná z pôrodu v Irsku, mala som izbu takmer celý čas pre seba, malého tiež celý čas pri sebe... premýšľam nad nadštandardom kvôli sprche na izbe, mňa totiž až mrazí pri myšlienke deliť sa o sprchy s ďalšími kočkami na chodbe 😔 toť jediný dôvod.. paráda, myslím, že Ružinov bude správna voľba, hlavne, aby sa tam o nás dobre postarali, nech sa v zdraví dostaneme domov 😵

magimary
8. máj 2013

@snopkulka presne, aj u mňa bola hlavná motivácia sprcha 😉
rooming in, plný je automatický 😉
iba po sekcii, dávajú babo na úplný rooming tuším na druhý deň...

snopkulka
8. máj 2013

@magimary veľmi si ma potešila 😵 ĎAKUJEEEm 😉

tonita
9. máj 2013

Ahojte kočky,
neviete mi poradit uhladom vysetrenia CTG? Dnes som bola 1. krat na poradni v ruzinove a dr. mi napisal do papierov, ze v pondelok CTG. A teraz neviem, ze ci to mam ist na tu istu amb. co som bola dnes alebo niekde inde sa to robi a dokonca ani cas neviem, ci sa tam objednava, ci ako🙂))Prve babatko som rodila na Kramaroch a tam to fungovalo inak, poradite mi? 😉 Vdaka

bucanova
9. máj 2013

@tonita na CTG sa tam neobjednava na presný čas, iba orientačne povie lekár, ale ked ti nič nepovedal, tak iba chod povedzme ráno na osmu. Je to na konci chodby ( na vyšetrení si bola asi v ambulancii č. 53 predpokladam) za dvojkrídlovými dverami hned oproti dverám, ambulancia tuším č. 60. Na dverách je napísané CTG. Tam sa posad a sestrička ťa zavolá podla poradia. Čaká sa tam dosť dlho, lebo jedno vyšetrenie trvá 20 min.

tonita
9. máj 2013

Dakujem veeeelmi pekne 🙂

janka_k
10. máj 2013

@kyri1977 ahoj ako si sa nakoniec rozhodla zazmluvnujes ci nie? ja o tom prave rozmyslam tiez

kyri1977
10. máj 2013

@janka_k ahoj, no nakoniec som sa nestihla rozhodnut, lebo termin som mala sice 18.5., ale 22.4. mi odtiekla voda, tak som nezbalena bez tasky naklusala do ruzinova, kde, kedze som mala babo priecne, nastala brutal mela a do hodiny som uz bola po urgentnej sekcii. lekara som si nezazmluvnila, lebo som nestihla a aj ked by som bola stihla, tak nestihol by prist, tak sa to vlastne vyriesilo samo. 🙂 ako sa vravi, kym je vsetko okej, odrodil by ma aj vratnik a ked nie je, tak to som mala moznost vidiet, ze sa okolo mna tocili lekari od vymyslu sveta ako vceli v uli 🙂.

janka_k
10. máj 2013

@kyri1977 tak gratuolujem k babatku 🙂

lesztike
10. máj 2013

Ahojte, vie mi niekto povedat aky je rozdiel medzi standardnym typom a nadstandardom na 10.B? Viem ze na nadstandardnej izbe by mala byt tv, separe kupelka a klimatizacia. Wifi asi nehrozi,vsak? Kedze tam budem dlhsiu dobu, zvazujem ci sa mi oplati 18eur\noc. Dakujem za info

miub
10. máj 2013

@lesztike
Jediny podla mna osozny rozdiel je, ze mas sprchu a wc na izbe. Je tam TV, ktora je vsak rozbita - vratane ovladaca, ale na tu cas ani nebudes mat. Je tam aj klima, ale neviem ako funguje - neskusala som. Ja som bola na nadstandarde dost dlho ( po sekcii), ale banujem, ze som sa nedala po 3 dnoch premiestnit na standard. Stalo to nehorazne prachy, ktore nezodpovedali kvalite a navyse su tam okrem vynimiek otrasne sestricky na novorodeneckom...

lesztike
10. máj 2013

@miub Dakujem za odpoved, tiez som to zazila pred 2ma rokmi. Telka sice bola, ale ovladac nefungoval, tak isto ani zvoncek.
Teraz vsak pojdem na Gynekologicke oddelenie, na 10. poschodie, kde sa pravdepodobne budem velmi nudit 🙂

syslica
10. máj 2013

@lesztike miub asi pise o 9. posch. Ale v podstate to plati Aj pre gynekologiu. Ja som teraz na 10B teda standard a je tu celkom fain Aj ked radsej by som bola doma.

adalbert111
10. máj 2013

magimary a ostatne maminy
dakujem za taku odpoved , si uzasna , ze si si nasla cas 8)

podla mna strasne vela zalezi od sluzby kto ju ma a aky maju den .... tak dufam ,ze ich vystihnem v tom najlepsom , potom sem stopercentne dam prispevok z mojich skusenosti .....

zaujima ma este par intimnych veci ... lahsie sa to pise ako hovori ale porod je prirodzeny tak dufam ,ze mi ty alebo niekto odpise.....

4-5 mamiciek je super , ked tam bola kamoska pri nej odrodilo 11 bab 8)

uz sa neviazu nohy remenmi ? nekopnes ich? mozes pri porode na tom boxe sa trochu napit?
cipky, holenie , v poho , sprxa , lopta super , na tej cakacej chodbe moze byt s tebou muz aj ked nechce byt priamo pri porode?

po pôrode malého len narýchlo ošetrili a potom mi ho priniesli a už bol dve hodiny len s nami /so mnou a s mužíkom/, sem-tam prišla sestrička malého, premerala mu okysličenie krvi a nejaké pulzy, priložila mi ho, aby cuckal a zase nás nechala samých emoticon

babatka nejdu automaticky do inkubatora? a lezala si kde tie dve hodiny? na chodbe?
kedy si zacala chodit ? po epizotomii ta to kedy prestalo boliet ? kupila si si na to nejaky gel alebo caje?

s tymi porodnymi stolmi si ma potesila , lebo kamoska hovorila , ze sa tam buchla a tri tyzdne mala modrinu a bolel ju chrbat z toho stola...

este sa ta chcem opytat , ci si mala epiduralku ? a kedy ta pustili domov ?

a je tu niekto kto mal dianatal porodnicky gel?
zatial co som citala sa mi zda byt blbost alebo take placebo , iba mam pocit ,ze chce zo zien vytiahnut peniaze ...

a cerstve skusenosti s dr. divekym???

dakujem krasne

adalbert111
10. máj 2013

ooo a este jedna otazka , co ste si brali so sebou do nemocnice?
mam si nabalit pit , jest ? oblecko svoje ci ich? pre baby??

dik

syslica
10. máj 2013

@lesztike miub asi pise o 9. posch. Ale v podstate to plati Aj pre gynekologiu. Ja som teraz na 10B teda standard a je tu celkom fain Aj ked radsej by som bola doma.

adalbert111
10. máj 2013

@kivinka
to si mala uzasne take rychle 8)

radili ti ako mas dychat?
hneď po pôrode som dostala bábo na brucho.
to robia teraz normalne? aky to ma vyznam? viem ze si mas tlacit potom na brucho , ak nevladzes pomozu ? alebo daju nieco na to ?ostlala si lezat na boxe ale na chodbe? kedy si sa postavila?

dakujem

lesztike
10. máj 2013

@syslica Tak sa mozno v nedelu stretneme 🙂Mas vlastny internet? Ja som pocas predchadzajucej hospitalizacie mala vlastnu telku, ale to bolo pred diitalizaciou.

miub
10. máj 2013

@lesztike @syslica
Kočky prepacte - zmylilo ma to oznacenie B, pisala somo 9.tom posch. Ale lezala som aj na 10.tom a standard je super - vobec netreba nadstandard. Sprchy aj wc su ok, je tam pedandtna pani upratovacka, netreba sa bat. Len si zobrat gumenne slapky do sprchy. No a je tam nuda - ziadne wifi :( takze treba zobrat vela citania, rucne prace...🙂 a je tam uplne ina organizacia prace ako na 9.tom. Profesionalita, co sa tyka systemu prace sestriciek -vsetko tam klape na 100%, co sa o 9.tom poschodi povedat neda :(

syslica
11. máj 2013

@lesztike Hej a ak sa tu v nedelu ukazes, stretneme sa isto. Predpokladam, ze mna pred pondelkom nepustia.

syslica
11. máj 2013

@miub V pohode, suhlasim s tebou, Aj sestricky su mile a napospol usmievave. Akurat ma vcera nechala jedna 15 min na monitore a zabudla ho zapnut. Nehnevam sa, mali urgentny prijem...

lesztike
11. máj 2013

@syslica Budem rada, mam sa hlasit o 14.00 na CP. Potom pridem na 10.B. Ale kedze mam kludovy rezim, uvidim ci ma pustia z izby. Na ktorej lezis?

syslica
11. máj 2013

@lesztike 37 a mame tu jednu volnu postel. Po oddeleni mozes chodit normalne, akurat s infuzkou nie. Takze sa asi uvidime. Spoznas ma podla fialovych ponoziek. 🙂

lesztike
11. máj 2013

Ok, tešim sa 🙂 Prečo si hospitalizovaná? Kľudne mi napiš aj IP.

kivinka
13. máj 2013

@adalbert111 hej mala som to nastastie rychlo za sebou 🙂
mne uz len hovorili, ako mam tlacit, na predychavanie bolo neskoro
myslimze to babo na brucho uz davaju kazdemu, inak super pocit 🙂 a ma to takyto zmysel: Doporučuje sa, aby sa dieťa položilo ihneď po narodení matke na brucho, a tak došlo k tzv. kontaktu „skin-to-skin“ s následným prvým priložením dieťaťa k matkinmu prsníku, a to okamžite, akonáhle sa prejavia známky pripravenosti dieťaťa - bežne 1/2-1 hodinu po narodení (WHO/UNICEF 1989)
inak mne na brucho tlacil manzel, neviem ako to robia, ak si nahodou sama, ale asi si potom stlacas maternicu ty..
po porode som tie dve hodky bola na tom boxe, nastastie nebolo vela dalsich porodov, inak by ma dali urcite na chodbu (predtym to tak vzdy bolo)
postavit sa mozes vlastne tie 2h po porode. len na izbe mi este doniesli jedlo a sestra kazala najprv sa poriadne napit a najest - akoze aby ti neprislo zle. a vstavat by si mala 1.krat so sestrickou

silviami
15. máj 2013

Ahojte, gynekologička mi dala papier na vybavenie peda v Ružinove. Neviete mi niekto presnejšie povedať ako to tam chodí? Musím tam najprv zavolať alebo rovno prísť. Je to každý deň? Treba si niečo priniesť so sebou?

Ďakujem.

magimary
15. máj 2013

@adalbert111 ou, všimla som si, že si aj na mňa reagovala /nabudúce skús dať pre nick zavináč @ a rýchlejšie si to všimneme 🙂/
skúsim odpovedať na to, čo budem vedieť (ak je to pre teba ešte aktuálne)-

...
-podla mna strasne vela zalezi od sluzby kto ju ma a aky maju den = hej, to určite záleží na ľuďoch, ktorí tam práve sú, no ja verím, že väčšina je OK

-4-5 mamiciek je super = no aj to zase závisí od toho, aká je "pôrodná sezóna" 😉

-uz sa neviazu nohy remenmi ? nekopnes ich? = no mne teraz vôbec neviazali a času mali dosť, kopnúť som ich nekopla, ale keď bolo treba (pri šití), tak mi nohy sestrička pridržala v strmeňoch

-mozes pri porode na tom boxe sa trochu napit?= áno stále opakovali, aby som pila počas čakania a aj potom si môžeš v pohode upiť čistej vody/minerálky (akurát po pôrode som nemohla piť, ale to kvôli liekom, čo mi dali, ale zase ma napojili na infúzku, takže tekutiny som mala)

-na tej cakacej chodbe moze byt s tebou muz aj ked nechce byt priamo pri porode?= toto neviem isto, lebo som túto okolnosť nezažila, ale všimla som si jedného otecka, ktorý čakal až na vonkajšej chodbe a po pôrode ho na chvíľu pustili za ženou a miminkom (ale asi len na tú čakaciu chodbu)

-babatka nejdu automaticky do inkubatora? = no, nemal žiaden problém, tak nešiel do ikubátora (hoci tí moji chlapci predtým-"pár" rokov dozadu automaticky šli, aj ke´d tiež nemali žiaden problém)

-a lezala si kde tie dve hodiny? na chodbe? = nie na boxe (ale keď boli doobeda viaceré pôrody, tak na chvíľu-pred vypršaním dvoch hodín, dali mamičku na vozíčku na chodbu -asi na 5-10min., zrejme to závisí od "fofrov" a množstva pôrodov

-kedy si zacala chodit ?=hneď ako ma priviezli na izbu som potrebovala ísť na wecko (keďže som veľa popila a naliali ma infúzkami), takže s pomocou sestričky som vstala a išla do sprchy hneď

-po epizotomii ta to kedy prestalo boliet ?= no, ja som mala trochu náročnejšie šitie, takže mňa to bolelo dlho (ale po prvých dvoch pôrodoch ma to prestalo bolieť veeľmi rýchlo, už na druhý deň som si v pohode sadla a normálne bez bolesti chodila), mala som kúpený Dermo chlorophyl sprej (a je aj gel), pomáhal 🙂

-s tymi porodnymi stolmi si ma potesila= hej tie stoly nesmierne potešili aj mňa, po pôrode mi ho zase upravili tak, že ma dali skoro až do sedu /je to vidno na fotke v albume/, aby som mohla lepšie byť s malinkým

-si mala epiduralku ? = nie
-kedy ta pustili domov ? = presne na štvrtý deň

barchee
23. máj 2013

baby, keď mám tehu cukrovku - som na diéte, je v ružinove nejaký lekár, ku ktorému sa dá chodiť na poradne, čo sa venuje takýmto tehulkám? Ja som pri prvom synovi chodila na antolskú ku Korbeľovi, ale teraz chcem rodiť v ružinove, tak by ma zaujímalo, či aj tam sa nejaký pôrodník venuje tomuto 😉

myryjam
25. máj 2013

Ja som rodila v Ružinove v februári 2013 ako prvorodička, takže nemám s čím porovnávať a som spokojná. Mala som síce zazmluvneného pôrodníka, zaplateného otca pri pôrode (naozaj neľutujem, je to skvelé, keď je tam s vami manžel, ktorý vás podporí), po pôrode som mala zaplatený nadštandard (taktiež neľutujem, v izbe sme boli iba 2 mamičky, vlastná kúpeľna a toaleta po pôrode a jedlo donesené na izbu...nazoaj super, len TV nám nejako nefungovala...), ale mesiac pred pôrodom som bola hospitalizovaná 2 týždne kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu na 9.poschodí, bola som na normálnom oddelení (nie nadštandard) a bola som tiež spokojná, sestričky tu boli naozaj veľmi milé. Strašne veľa lekárov sa tu striedalo, bez menoviek, človek nikdy nevedel, s kým komunikuje... ale celkovo som bola spokojná!

myryjam
25. máj 2013

@barchee Ja som tiež mala tehotenskú cukrovku, tiež len na diéte, ale nechodila som ku žiadnemu špeciálnemu gynekológovi. Dôležité je, aby si bola sledovaná na diabetológii a dodržiavala diétu. I keď som dodrživala diétu, i tak mala moja maličká problémy s hladinou cukru...hneď jej nasadili infúzie na 2 noci a nosili mi ju len na kojenie... :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre