Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

siska53
23. sep 2013

@ejprilka ja som mala dve sekcie,pri prvej 2010 bol aj muz, teda, mal to zaplatene, ale nebol pri mne, len mu po sekcii dali maleho takeho cerstveho do narucia a mohol si ho pofotit.on bol v inej miestnosti.pokial viem, pri sekcii je to vzdy tak a ak je zrazu akutna, tak pribuznych posielaju von. Vies, necudujem sa, videla som sekciu v telke pred mojim2.porodom a ani som to nedokukala, to sa neda s beznym porodom porovnat.
Teda, ak som ta spravne pochopila..

ejprilka
23. sep 2013

@siska53 Ano, spravne 🙂 Dakujem, za tvoju odpoved 🙂 Zajtra si to teda zazijem na vlastnej kozi 🙂 Dufam, ze to vsetko dobre dopadne, este raz dakujem ;) a zelam vsetko dobre

maminab
23. sep 2013

@bellss ahoj, na nadštandard izbách sú WC a sprcha v každej izbe 🙂 Upratovačky umývajú každý deň 🙂 Na normálnych izbách to je horšie, tam sú 2xWC a sprchy na chodbe pre všetky ženy... Ja som bola maximálne spokojná na nadštandarde 🙂 Aj sestričky milé 🙂 veľká pomoc pri kojení - sestra HANA 🙂

bellss
23. sep 2013

@magimary Ďakujem🙂 Si ma potešila, že sa to nedá porovnať🙂 Už som si myslela, že pár dní pred pôrodom tam pošlem manžela nech mi tam vykachličkuje a vynoví nejakú kúpelňu🙂

bellss
23. sep 2013

@maminab Tak teraz som zas nerozhodnutá🙂 Niektoré písali, že na nadštandardnej izbe sú nemilé sestričky, ktoré nechodia často. Keďže toto je moje prvé dieťa, tak sa toho trošku bojím, ja som taký trošku bojazlivý typ🙂 A hlavne je toto asi jediná šanca pre nás mať dieťatko, tak sa bojím o to viac🙂 Ale ďakujem za odpoveď. Veď do marca mám ešte čas🙂 Tak to budem striedať, jeden deň budem za normálnu a ďalší deň za nadštandardnú izbu a ktorý deň mi vyjde na pôrod, tam pôjdem :P

maminab
23. sep 2013

@bellss ja som bola rozhodnutá takto.......................ak bude voľno na nadštardarde, tak idem tam................ak nebude voľno....nie je čo riešiť 🙂 Ked som odchádzala z nemocky, tak bolo pne obsadené, do izieb sa dokonca dávali aj prístelky 🙂 Mňa v podstate prepustili, aby sa moja posteľ uvolnila. čakali na ňu ďalšie tri mamičky.....nakoniec zvíťazila Martina Moravcová 🙂

maminab
23. sep 2013

@bellss máš ešte čas, tak to nechaj tak 🙂 rozhodneš sa priamo tam, ako to budeš cítiť 🙂 držím palce

siska53
23. sep 2013

@ejprilka drzim paste!

katussska24
23. sep 2013

@bellss sestricky sa striedaju mam pocit...ja som bola na nadstandarte, ziaden nemily zazitok nemam.... 😉 a to som bola prvorodicka, co nevedela ani ako ma vlastne dieta chytit 😀 😀 😀 mozno pri 2.dietati chytim blbu sluznu, ktovie...

ejprilka
24. sep 2013

@siska53 Dakujem 🙂 Idem na to !! 🙂

siska53
24. sep 2013

@bellss len dakedy ti na vyber nedaju, ja somsa ako prvorodicka pred 3,5 rokomnq nadstandard nedostala, ledva na 3.den z 10. gyndy na 9. k babu a pred 18 mesiacmi som uz sla na nadstandard na 2.den,dokonca bolo v ten cas prazdno a den po mojom odchode zas kopec mamin-pytala som sa porodnika,ked som si bola dat vybrat stehy.
Ale sestry boli v pohode vsetky, ja som asi mala stastie,akurat jedna dr.mna ako druhorodicku sla poucat o dojceni, ked som jej povedala, ze sa dojcime a som si aj odsala. Ona, ze ci si myslim, ze sa mi dotvori. Kukam ako puk, paneboze, jasne, ved som dojcila uz uspesne 1 dieta! Hlavne cadte prikladanie stimuluje laktaciu. Jedine ta dr.bola divna.

mon84
25. sep 2013

@jarmila82 akoj. Prisla som tam rano pred siedmou, na recepcii som si zobrala poradove cislo a sadla do cakarne. Isla som do amb. c.41. No trvalo to tam riadne dlho. Cca o pol 9 nas sestricka po skupinkach zobrala na tlak, vahu a moc. Potom prisla dr, vysetrila ma a poslala na monitor. Tam som strasne dlho cakala...potom s vysledkom z monitora zasa do ambulancie... Odchadzala som o 11! Na 41 sa vraj zvyknu striedat dve doktorky a na 53 zvyknu byt chlapi🙂

snopkulka
25. sep 2013

@mon84 ježkove oči, do 11h?????? @jarmila82 zajtra nás čaká hoooodne dlhé rááááno 😀

mon84
25. sep 2013

@snopkulka ano, lebo na monitore som cakala takmer 2 hodiny:-/ ale mam pocit, ze na 53 to islo rychlejsie, aj ked ram cakalo viac zienok...

snopkulka
25. sep 2013

@mon84 no je to dosť dlho, zajtra ráno tam tiež budem stepovať už o 7h, takže vstávačky už pred 5h 😀

azmuk
28. sep 2013

@bellss ja som bola na nadstandarde v juli. Sestricky boli mile. Skor zalezi od toho, ci je vela alebo malo rodiciek. Ked maju fofry, tak asi chodia na izby menej. mas tam,ale zvoncek a stale ich mozes zavolat ak mas potrebu 😉

azmuk
28. sep 2013

@maminab aj nam sa narodil Marko, 1.jula a suhlasim. Sestricka Hana je naozaj fajn 😉

maminab
28. sep 2013

@azmuk takže máme doma Markov 🙂 meno vyberala pre malého jeho sestra 🙂 ako ho voláte zdrobneninou?? Markuško? 🙂

nicolas261
28. sep 2013

Ahojte , ja by som zhodnotila asi tak ze to je standart a podstandart , cista katastrofa.Mam velmi zle skusenosti aj zo starostlivostou aj s porodom , keby ma na vyziadanie nepreniesli na Kramare neviem ci by to dopadlo dobre.

bellss
28. sep 2013

Ďakujem baby🙂 Ešte mám dosť času si to rozmyslieť🙂

azmuk
28. sep 2013

@maminab my ho volame Marusko 🙂

siska53
28. sep 2013

@ejprilka no, ako to prebehlo? Tvoja cerstva skusenost?

adelsvet
30. sep 2013

Ahojte! Rada pridám svoju skúsenosť. Rodila som pred 6 týždňami akútnym CR. Pobyt v pôrodnici za čas kým som čakala že to pôjde normálnou cestou bol veľmi príjemný vďaka milým pôrodným asistentkám a takisto skvelej mladej pani doktorke. Bohužiaľ sme museli ísť na operačnú sálu, ale hlavne že to v zdraví dopadlo. Pobyt na šestonedelí bol v rámci možností ok, ležala som na nadštandarde. Kúpeľňa na izbe veľké plus hlavne pre ženy po CR. Je pravda že hygiena toaliet by mala byť dôslednejšia, ale tých pár dní sa to dá vydržať. Takisto aj že stravu nosia priamo na izbu je fajn. Sestričky "modré" teda gynekologické veľký obdiv za ich prácu, ani sa nečudujem že nie vždy majú úsmev na perách. Žiadna negatívna skúsenosť. Sestričky "ružové" teda detské každá iná škola, tak to aj vyzerá s podporou dojčenia. Ako už bolo povedané sestra Hana jedna z naj (len by mohla používať menej voňavku) a mliečna sestra perfektná a nápomocná. Odporúčam prvorodičkám aby si ešte počas tehotenstva naštudovali čo možno najviac ohľadom dojčenia poprípade sa stretli s laktačnou poradkynou. Najmä po CR tým že sa 12 hod nemôžete hýbať si dieťa neviete správne priložiť, to by mali sestry, ale ja som skončila s dokusanymi bradavkami, ktoré si doteraz liečim. Takže celkovo hodnotím pozitívne, druhý krát pôjdem tiež určite do Ružinova. Držím všetkým čakateľkám palce!

linuska
2. okt 2013

Ahojte baby, mohli by ste mi prosim napisat, co si urcite do porodnice zobrat? Nasla som sice par zoznamov ale brat si lieh? no neviem, ci je naozaj treba.. a ako je to s obliekanim babatka? musim pouzivat erarne veci alebo mozem svoje? a este jedna vec, v pripade, ze sa nedostanem na nadstandard, je mozne, ze aj na normalnej izbe zaspim? 4 zeny pokope, plus deturence, to cisty ul.. dakujem za info

katkaa123
2. okt 2013
katkaa123
2. okt 2013

@linuska Ahoj, co sa tyka normalnej izby v Ruzinove, su tam 3 baby, nie 4. Ja som tam rodila pred mesiacom, chcela som povodne nadstandard, ale bol plne obsadeny, tak som musela ist na normalnu izbu. Prve 2 noci sme tam boli 3 baby, dalo sa to prezit, pospali sme si take 4 hodinky 🙂 postupne nas vsak ubudalo, pretoze sa uvolnili izby na nadstandarde, tak sa tam vela bab presuvalo. 1 noc sme boli uz iba 2 baby a posledne 2 noci som bola na izbe uz iba ja s babom 🙂 samozrejme, nadstandard bol uplne plny vkuse, takze stale 2 baby na izbe. Ja nelutujem, ze som nakoniec ostala na standarde, aj ked samozrejme WC a sprcha su v dost zlom stave, ale samozrejme, da sa to prezit. Co sa tyka oblecenia babatka, dostanes erarne, ked ti to pospini. daju ti ciste. Neodporucam ti davat mu tvoje vlastne, ja som to urobila a bola to chyba. Ked mi maleho vzali pod lampu kvoli zltacke, tak mi ho potom vratili v erarnom obleceni. Musela som ist za nimi a pytat sa na to oblecko, v ktorom som mu ich dala, no bohuzial, nasli sa uz iba dupacky, body nie.. vraj si mysleli, ze to bolo ich 🙂 nejak si nevsimli, ze to moje bolo uplne novucke, co sa o erarnom neda vobec povedat..

maminab
2. okt 2013

@linuska V porodnici dostaneš v podstate všetko..........oblečko pre bábo, plienky, vložky, košelu, lieh, masť s rybím olejom..... 🙂 určite si zober vložky do podprdy, pre istotu pár pampersiek, vlhké utierky, svoju košelu............... inak všetko tam budeš mať..... bola som na nadštardarde..............mali sme tam aj viac vložiek, pampersiek............bez problému!!!

maminab
2. okt 2013

@linuska a ešte jedna vec... na nadštardarde som bola 6 dní, z toho som bola 4 dni úplne sama 🙂
No proste..........super 🙂 ticho, pokoj............ 🙂 😉 🙂 😉 sestričky v pohode 🙂 Najmä HANA 🙂

mokuska123
2. okt 2013

Ahojte maminky. Neviem sa rozhodnúť medzi Ružinovskou nemocnicou a Antolskou. Dočítala som sa, že v Ružinove je 10 nadštandardných izieb a na Antolskej len 2 a tiež tam pripadá na 2obyčajné izby jedna kúpeľňa. V Ružinove je koľko štandardných izieb a wc pre ne?? Ďakujem za rady 🙂

linuska
3. okt 2013

Joj, velmi pekne dakujem za rady. ked som bola pred piatimi rokmi na Antolskej, tak som tam niesla kopec veci navyse, co ma potom dost brzdilo.. a este mi povedzte, lekari su v pohode? a dufam, ze sestricky su ok, lebo na tej antolskej mi skolabovala spolubyvajuca v sprche a teda, sestricky sa moc neroztrhli, ked ju kriesili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre