Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

akdarka
25. okt 2010

@algi mamicky pridu a cakaju v poradi ako prisli.malo by to byt od 13tej do 14tej.ale skus volat cez spojovatela ja vzdy tak volam ked nieco potrebujem -cislo je na www stranke nemocnice

algi
25. okt 2010

@akdarka diky

karmelka77
25. okt 2010

@dany03 si mala odist uz davno preboha, to ako sa vola ten doktor?? Jedneho takeho poznam...ale utekala som...no neviem, ak si rozhodnuta dobre, ja som len chcela poradit podla vlastnych skusenosti, ze ked si niekto vybuduje negativny vztah k nemocnici nemal by uz do nej ist ak je to mozne...ale je to tvoje rozhodnutie asi vies preco...ja som rozhodnuta ze ked druhe tehotenstvo inde, a urcite za pomoci porodnej asistentky ktoru som teraz podcenila a potom ma zachranovala ked som uz bola v nemocnici, a nebyt jej neviem ako to dopadne lebo mi vybavila cez sviatky lekara ktory ma nakoniec aj chvalabohu odrodil...k zazmluvneniu len tolko...kamoske tiez neprisiel zazmluvneny lekar, ale ja sa budem istit aj touto porodnou asistentkou druhy krat...uzila si si teda, ale ak mas taketo skusenosti s lekarmi sa divim ze si u toho ostala az doteraz...ja som cele tehotenstvo chodila k jednej lekarke, ale nebol nejaky vacsi problem, dokonca utz mi robila na kazdej poradni...alle nakonci podcenila situaciu a rodila som koli tomu v 37tt cisarskym...ale uz je to za mnou a vsetko je ok.

dany03
25. okt 2010

karmelka77, ja som ho dostala doporuceneho od znamej v 7tt a az vtedy som k nemu sla prvy krat ako k novemu doktorovi... cize som u neho bola cca 5x v poradni a uz mi praskli nervy lebo ako pisem, mily, galantny, pokojny, ale ako odbornik uplne o nicom, Mudr. Miedzga... mrzi ma ze ten moj predosly gynekolog, ktory ma odrodil pri synovi pred 8 rokmi ma sklamal v tej diagnoze a hamtavosti po peniazoch... urcite by som nebola odisla... mam ho pri dome, bolo mi to vyhodne...ale to nie je vsetko 😒 ja som sa chcela dat dokopy a hlavne, mat druhe mimi... mam uz takmer 32 r. a najvyssi cas...ale ked ma tak rychlo zdiagnostikoval, ze ake druhe, na co druhe...je to zle a jednoznacne len vsetko vybrat... som rada nakoniec, ze som zdrhla a neuverila mu to...povedal ze nemam sancu otehotniet... a teraz som zatial ok, babatko kope ako o zivot a o dva mesiace ho snad budem stiskat v naruci 😅
som zvedava co tato gynekologicka ku ktorej sa chystam, zatial mam na nu dobre spravy od kolegyn, vraj je velmi mila, priatelska, poradi, tak uvidim... urcite si necham poradit a odporucit co sa bude dat, hoci ona vraj tiez nechodi rodit, ale ze uzko spolupracuje s Ruzinovom, takze zrejme tiez v pripade potreby dohodi, zariadi a podobne... som sama zvedava co sa od nej dozviem, co mi ponukne ake moznosti... rada ich vyuzijem, ci uz niekoho kto ma odrodi alebo porodnu asistentku...ja nie som v ziadnom pripade definitivne rozhodnuta pre Ruzinov, praveze sme s muzom stale na vazkach a nevieme, ktorym smerom sa ubrat, lebo nazory sa lisia... je mi v podstate jedno kde budem rodit, len to zmaknut a prezit co najviac v pohode a bez komplikacii... ale tiez ktovie co vsetko sa este nedajboze moze zomliet 😖

gilly
25. okt 2010

@algi neviem kedy pojdem d onemocky, buduci tyzden mam poslednu poradnu u mojej gynekologicky, takze asi potom dalsi tyzden...vobec netusim... ja si niekedy pripadam ako taky "neandrtalec" ci slon v porcelane, ze nic neviem 🙂 to som zvedava, ako to cele dopadne.... 😀

udada
25. okt 2010

@algi ahoj,pozri si: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/..., skús toto tel.číslo:
Tel.: +421 2 48234 111

sirinka
25. okt 2010

@karmelka77 no o nicom takom som v suvislosti s materskym mliekom nepocula...aj si sa pytala, informovala niekde, co to mohlo byt?

karmelka77
25. okt 2010

@sirinka bola som u lekarky na utz prsnikov, mala som zapalenu cystu ale z coho ten akoze piesok mi nikto nevysvetlil...brala som 2 tyzdne silne atb a bolo po vsetkom...ja som si dokazala odsat max. 10 ml. ktore som malemu pridavala do umeleho a este mi chytil zabu potom...tak sme to vzdali...a ta troska potom uplne zmizla..

sirinka
25. okt 2010

@karmelka77 tak ani ja si neviem odsat takmer nic...aby bolo aspon 40ml tak aj 40 minut...iba na zaciatku ked som mala vela mlieka...asi prve dva tyzdne islo lahsie...ja neodsvam, pokial nie je nutne...

karmelka77
25. okt 2010

@sirinka no lenze u mna tych 10 ml. bolo prave na zaciatku...:(

algi
26. okt 2010

@gilly sak presne ,,jak slon v porcelane´´ 😀 to si aj ja tak pripadam, vcera som si zacala ze balit veci do porodnice, ze mam pocit ze je toho strasne vela 😒 a spoliehat sa na to ze mi to niekto donese potom sa nemozem... to dopadne hehe

@udada ahoj dik. to cislo je ono na spojovatelku, vcera sa mi aj podarilo tam dovolat, este musim skusat k dr. 😉

mandarinkaa
26. okt 2010

Ahojte,
kocky rodili ste niektora u doktora Divekyho sekciou?
dakujem

karmelka77
27. okt 2010

@mandarinkaa ja ano, preco?

slniecko01
27. okt 2010

@mandarinkaa ja som rodila u Divekyho sekciou, asistovala mu Mudr Kozelková. Dobrá dvojka, Ak budeš niečo potrebovať napíšetm ti

zucha
27. okt 2010

@dany03 ja som za posledne tri roky rodila v ruzinove 3x a kludne by som hned isla zas. Lekara som mala zazmluvneneho kazdy krat a urcite by som si zas zazmluvnila. Ak nemas ziadne problemy a porod bude lahky, odrodi ta dobre ktorykolvek lekar, ktory je v sluzbe. Ibaze, ak nastane nejaka komplikacia, tak je dobre mat lekara z toho dovodu, ze ti presne povie, co ta caka, aky je tvoj stav. Lebo taky, co ma sluzbu nema cas kazdej vysvetlovat, co a ako. Hlavne na to sa stazuju mamicky, ked nemalu zmluvu.
Co sa tyka dovoleniek. Ta moja lekarka, vzdy ked isla prec, tak mi dala cislo na nahradneho lekara, ktory by k porodu prisiel. A posledny krat sa stalo, ze som sa dostala do porodnice prave, ked bola lekarka mimo SR a ten "nahradny" lekar sa ma ukazkovo ujal. Az som bola prekvapena. Nastastie to bol falosny poplach, ale vysetril mna aj babatko, urobil vsetko potrebne a vybavil mi aj reverz, aby som mohla ist domov k detom. Samozrejme az po tom, ako vsetky vysetrenia ukazali, ze porod nepostupoval a vsetko je v poriadku.
Takze moja skusenost je velmi pozitivna, co sa tyka zazmluvnenia lekara a aj ich nepritomnosti v case porodu. Ale samozrejme kazdy lekar je iny a treba si vybrat toho spravneho, na ktoreho mas dobre referencie. Ja som v tomto ohlade naozaj mala stastie a dokonca musim konstatovat, ze nielen pocas porodu sa o mna lekarka starala, ale jej starostlivost je aj teraz po porode, co je dost prekvapujuce a velmi mile. Bodaj by vsetci lekari boli takto zodpovedni

algi
28. okt 2010

kocky chcem sa spytat mate skusenost s dr. Papcunom? to je nejaky mladsi dr? budem rada za kazdu info...diky

zulok
28. okt 2010

@algi dnes a minuly tyzden bol Mudr.Papcun v poradni, je mlady a posobil velmi prijemne, nasiel si cas a vysvetlil mi, co som sa pytala.. nejak som nemala vyhrady...inak som ho pri ziadnom inom vysetrenie nezazila, tak neviem nic blizsie povedat..

zucha
28. okt 2010

@algi velmi dobry lekar 😉 Mala som ho na 3D ultrazvukoch u vsetkych deti a ako nahradneho porodnika, ked moja lekarka bola odcestovana a ked som sa ocitla v nemocnici, uzasne sa o mna postaral. Ak by som si mala vybrat chlapa porodnika, urcite volim jeho 😉
Ale je Dr. Papcun ml. a st. Ja hovorim o mladsom. Ma cca 35 rokov

peach
28. okt 2010

Ahojte, poznate niekto dr. Redechu mladsieho, idem si ho asi zazmluvnit na odporucenie kamaratky. Mate nejake skusenosti? Dakujem

monic72
29. okt 2010

ahojte maminky,nedá mi,aby som sa s vami nepodelila o negatívnu skúsenosť na pôrodnej sále v ružinovskej pôrodnici.Chcem vás totiž varovať.Sprevádzala som tehotnú kamarátku,lebo jej druh k pôrodu nechcel ísť,čo sme rešpektovali.Včera ráno mi volá,vraj má kontrakcie a čo má robiť.Vraj mierne krváca.Tak som jej vysvetlila,že jej asi odtiekla hlienová zátka/sama som to pri mojom tehotenstve nezažila,mne dokonca museli až na sále púšťať plod.vodu,lebo som mala len kontrakcie/.A ,že nech volá svojmu lekárovi,mala totiž už 5 dní po termíne.Jej doktor je aj môj známi.Medzitým som mu volala,a vraj ,aby sme rýchlo prišli do nemocnice,že už nás tam čaká.Po vyšetrení a plus na monitore zistil,že je otvorená len na jeden prst,ale tým že to je už po termíne,že si ju tam nechá.Bol milý a ochotný,a že sa na ňu príde po obede pozreť,ale keby niečo je na ambulancii.Mezitým už tam prišiel aj budúci otecko,takže nás mala pri sebe oboch.Ešte sme srandovali,lebo medzi tým došli ďalšie tehotné,normálna tlačenka na chodbe,v ten deň bolo 13 pôrodov.Sestričky vraveli,vraj to je normálne.No ale aby som to skrátila.Kamoška mala už pravidelné kontrakcie,ale bola statočná,a ešte srandovala,vraj mala byť ešte doma v kľude,a nie v nemocnici na chodbe,izbu totiž nemali,stav bol plný a to bolo 11 hodín doobeda.Takže skrátene,po obede doktor zistil,že sa to nehýbe,takže máme ísť kľudne domov,že môže rodiť kľudne až zajtra,a že aj on ide,veď ho zavolajú,mala ho totiž zazmluvneného.A ako to dopadlo?Strašne... .Zákon schválnosti ,doktori ružinovský totiž majú štvrtky hokej ,no a kamoška vtedy začala rodiť...Volala mi o 20.10,nech rýchlo prídem,že rodí.Samozrejme doktora už nestihli,už bol na ľade.Keď som pribehla na pôr.sálu,bývam 5 min.od nemocnice,našťastie,naskytol sa mi strašný pohľad.To,že bola kamoška vyviazaná ako také kozľa chápem,ale tá atmosféra...Bola pri nej mladá lekárka,ktorá po nej "ziapala",ďaľší doktor z pohotovosti a 4 sestričky.Dusná atmosféra...Keď ma zbadala ,začala plakať,ja som nechápala prečo ,veď sa má tešiť,že bábenko už ide.Potom som pochopila...Tá nepríjemná doktorka začala po nej "vrieskať,vraj má tlačiť,že vôbec nespolupracuje a pod.... Ja som sa slušne opýtala,prečo po maminke tak kričí a ona začala ziapať aj po mne,vraj či ma má vyhodiť.Ja som jej na to povedala,že predsa nemá dôvod,veď to mám zaplatené a dr dohodnutá,že pri pôrode budem.Nato ona začala zase po mne kričať,že pacientka nespolupracuje a pokial sa neukludní pôjdem von,vraj má právo ma vyhodiť.Uf,nevedela som čo mám robiť,veď mám "už" 38 rokov,svoj krásny pôrod za sebou,pred dvomi rokmi som dr asistovala tiež pri jednom pôrode,ale takúto nepríjemnú doktorku som zažila prvý krát.Tak som sa trošku nahnevala a spýtala sa sestričky,či dr volali.Nato mi rodička /s plačom povedala,že jej "nedovolili" nikomu volať,vraj pôrod rýchlo začal a neni čas.Mne sa dovolala tak,že poprosila sestričku/jednu,ktorá bola normálna,že ja rýchlo prídem ,že som na telefóne.No začala veľmi plakať,a keď prišla kontrakcia,tá doktorka po nej stále "ziapala,",že málo tlačí a podobne.Ja som fakt nevedela,čo mám robiť,radšej som bola ticho,aby ma odtiaľ nevyhodili a ona,aby tam nezostala sama.Takže som tichúčko bola pri nej ,kázala dýchať,držala ruku a ticho sa modlila,aby to zvládla a mala rýchlo potom.Dopadlo to tak,že museli použiť podtlakový zvon,malú nasilu trhali,prepáčte za tie výrazy,ale fakt to tak bolo,... Plno krvi.Kamoska tam vrieskala od bolesti,pritom neni hysterka,má za sebou plno úrazov a pred rokom otvorenú zlomeninu predkolena a to bola bolesť!Takže malú nakoniec vytiahli tak,že dr mal v nej ruku až po lakeť,Romča revala,že ju to strašne bolí,čo on prepočul.No horor...a krvavý.Obhajovali ten zákrok tým,že sa malinkej spomalili srdcové ozvi,neviem po celý čas bola na monitore a ten ukazoval normálne ozvi,ale nie som lekár, nehádam sa.Ale to nebolo všetko,keď malinkú odviezli,bolo 21.25 keď sa narodila/takže aká nespolupráca rodičky/a začali šiť.To bola už len robota doktorky.Ja som sa opýtala,že náš doktor už má po hokeji,či ho predsa nezavolajú,aspoň došiť tú rodičku.Načo jedna nepríjemná sestrička povedala,že načo,doktor volal a kedže už je po pôrode,dohodli sa s ním,že nemusí prísť.To chudák nevedel,čo sa bude diať.Takže začali šiť krčok maternice,áno,až ten mala roztrhaný.Epidural jej pred pôrodom nedali,vraj ide pôrod rýchlo,tak by to nemalo význam.Takže ťali do živého,keď Romča začala kričať,že ju to strašne bolí a začala plakať,tá nepríjemná doktorka zase začala po nej kričať,vraj musí vydržať ,že je strašne dotrhaná.Skrátim to,šila ju asi 35 minút,sama povedala,že má tupé ihly a nejaký zlý hák,čiže bola nervózna,kamoska sa nechtiac mikla,dostala síce jednu injekciu do nohy,ale bolelo to stále,načo tá doktorka stratila vo vnútri ihlu a zase začala kričať,vraj nech sa rodička uvolní.Ako?No ale nakoniec to maminka pretrpela.Ja som sa musela strašne ovládať ,aby som neplakala/to som urobila až doma/,lebo som jej chcela byť oporou.Tak som jej kázala dýchať,aby sme tú bolesť rozdýchali.Načo začala zas po mne sestrička kričať,vraj načo dýcha,že bude mať krče.Tak to som nechápala.Dopadlo to tak,že nakoniec doktorka došila,kamoska ju počas šitia prosila,že chce len na sekundu oddych,načo ona zase nepríjemne,že nemôže ,lebo veľmi krváca a musí ďalej šiť,no horory.Veď sa to predsa dá aj v kľude vysvetliť.Takže keď došili,zdvihla som telefón a volala dr,čo sa dialo.Počúval a vraví ,že jemu vraveli sestričky,že rodička nespolupracuje a podobne.Ja som mu tvrdila opak,opísala mu nepríjemné správanie personálu a doktorky ,aj to ,že ma chceli poslať von.Nato mi povedal,že som mala povedať,že som zdravotník/čo som/,lenže v tom šoku ma to nenapadlo.Nakoniec sme sa dohodli,že je bezpredmetné ,aby prišiel do nemocnice,veď ráno ju pozrie.Takže som sa po tejto otrasnej skúsenosti rozhodla,že na pani doktorku podám sťažnosť,idem sa ráno poradiť s doktorom,alebo nech ma za ňou zavedie a toto všetko jej poviem do očí.Keby som sama nemala krásny a rýchly pôrod pred 9-timi rokmi na Zochovej,v živote nejdem rodiť a moje druhé bábo?Darmo máte dohodnutého lekára,bábätko sa rozhodne ináč,takže asi Ružinov nie ,aj keď drje môj známi,tento personál ma veľmi sklamal a znechutil.Ospravedlňujem sa za taký vystrašujúci príspevok,ale bohužial je pravdivý,a chcem upozorniť maminky,že aj takto jednajú s dospelým človekom.Bohužiaľ.Jedna,jediná sestrička bola normálna,s ňou som preberala celý priebeh pôrodu.Prečo po tej maminke tak kričali a podobne.Ona mi vysvetlovala,že sa báli o dieťatko a boli pod tlakom,veď aj ja ,ale dala sa všetko v kľude zvládnúť.Asi už tušíte aké boli prvé slová rodičky:UŽ NIKDY NECHCEM RODIŤ.Pajem všetkým pekný deň a držím palce,aby ste vy takúto negatívnu skúsenosť nemali.Možno to bolo tým,že sme boli v ten deň boli už 13-ty pôrod,rodilo sa vo vyšetrovni,na chodbe a podobne,ale to ten personál neospravedlňuje,veď sú predsa profesionáli,teda mali by byť.Monika

iwet001
29. okt 2010

keby som toto citala pred mojim porodom, asi porodim doma.. velmi smutne.. 😒

karmelka77
29. okt 2010

@monic72 uz sa to zacina stavat pravidlom, ze ked si niekto niekoho zazmluvni, tak sa mu neraci prist k porodu...iba ak sa rodi pocas dna a jeho pracovnej doby, inak malo kto pride...Je to strasne svinstvo, ale bohuzial sa toto bezne stava urcite aj inde, ale hlavne v Ruzinove. Ja som stastna ze som rodila cisarskym a nemusela som toto prezivat. Drzim palce kamoske, nech to casom nejak stravi a hlavne nech ona sama o tom vela rozprava, aby sa jej ulavilo...aj ked sa tu mozno do nej niektore "uvedomile" rodicky pustia ale nech sa neda v ziadnom pripade....

sirinka
29. okt 2010

hm..no moj prvy porod mal podobny priebeh...ale moj dr. nastastie stihol prist a aj napriek tomu, ze som velmi nedokazala spolupracovat, nikto si nedovolil byt na mna hruby a zvladli sme to aj bez extremnych hmatov...
ja osobne by som nechcela mladeho doktora pri porode...nemaju skusenosti a potom su zbytocne nervozni... 😒
mimochodom tusim pri druhom porode ma prijimala prave tato dr. tomkova...taka mlada...strasne necitlivo ma vysetrovala a ked som sa stazovala, len mi odvrkla, ze co cakam, ze mam velmi daleko krcok a nejako sa k nemu musi dostat...zaujimave, ze ked ma vysetril o chvilku primar, tak ma to nebolelo takmer vobec....
mimochodom k tomu nespolupracovaniu...ja som mala pocit, ze tlacim ako dabel ale tlacila som uplne zle...takze to je asi tazko posudit od hlavy rodicky...

slniecko01
29. okt 2010

@monic72 tak po tomto zážitku mi ostalo úplne nevoľno, normálne to musím predýchať a obed asi neprichadza do úvahy. Keby som teraz mala rodiť, tak by som porodila asi spontánne od strachu, alebo by som umrela od strachu ☹ .
Tak také hara kiri by som zažiť určite nechcela. Ani jeden pôrod nieje bezbolestný, ale toto mám teda dosť. Inak aj mne by vadilo, že by neprišiel dr ktorého som si zazmluvnila, veď čo už chcú koľko peňazí za ten pôrod ?! Myslím, že aj tak si dosť privyrobia na pôrodoch a obtiahnu pôrodnicu. A koľko rodičiek im dá viacej peňazí, než koľko by mali brať.
Je to smutné čo sa stalo kamaratke, to by som nepriala ani nepriateľovi ☹

Mne moja známa vybavila najprv Holomáňa, lebo sú známy, ale pán docent ani o mňa nezakopol, ani neprišiel, tak deň pred pôrodom som si zazmluvnila mudr Divekyho. I keď som rodila od večera do večera, tak to bolo úplne super i keď som rodila nakoniec sekciou. A môžem povedať, že inak by som už ani nerodila. Veď na druhý deň som pekne behala a niektoré baby sa ledva posadili po normálnom pôrode 😒

heni79
29. okt 2010

@monic72
Ružinov ako vyšitý. Žiaľ.
Ja som prežila niečo podobné, takže plne chápem, tvoje zdesenie, ako aj reakciu rodičky - UŽ NIKDY NECHCEM RODIŤ! Ja síce dnes už vravím, že asi rodiť možno aj áno, ale už NIKDY V RUŽINOVE!
Inak, prečo nešil Sečanský?

peach
29. okt 2010

jezis mariia to bol pribeh, urcite si aspon skusim niekoho zazmluvnit,

magdal1
29. okt 2010

@monic72 urcite treba dat staznost, toto je nenormalne, netreba mlcat....
ani sa necudujem keby v tom strese sa porod zastavoval....
a nespolupraca matky, no ked niekdo ziape na niekoho

niekedy sa pytam,ci su to vobec ludia

a sitie sa da predsa umrtvit, aspon nieco....aj bez epi....

oni len hladia, rychle vydolovat to dieta.....a traumu aku si ponesie matka, ale aj dieta, na to nehladia a smutne,ked tak konaju zeny...

algi
29. okt 2010

@zucha tak dufam ze to bude ten ml. 😀 sak uvidim s ktorym som hovorila hehe

slniecko01
29. okt 2010

A tá Mudr Tomková je ktorá ? Taká mladá blodka čo chodí ako chalan a robí aj poradne dolu v poliklinike ?

maxara
29. okt 2010

@monic72 no ako keby som o sebe citala, s vynimkou, ze ja som bola v porodnici od pondelka, kedy mi zacali porod vyvolavat a slabe kontrakcie som mala tri dni. Zo stvrtka na piatok som sa zacala konecne otvarat, odisla mi zatka, kontrakcie som mala celkom silne, ale nie nejake extremne brutalne.. na babo som sa velmi tesila a rodit som chcela prirodzene, ak to teda bude mozne, tak mi dali ultimatum, ze bud do piatku porodim, alebo cisarsky. Nastastie sa to v piatok rano rozbehlo, ibaze kontrakcie ktore som mala sa na ziadnom monitore nikde neobjavili. Cize doktori tvrdili, ze kontrakcie nemam, tak o co mi ide. Prelozili ma na porodnicu okolo 9:00, bolo tam 9 rozbehnutych porodov, ja som bola na 2 cm. Nechali ma lezat na cakacke, ze ked sa to tam uvolni, potom mi tu vodu prepichnu a tak.. Ibaze o 10tej mi odisla voda sama. Nebudem ani komentovat, aka neprijemna bola pani porodna asistentka. Isla som za dr, ktory ma pozrel a nakazal ma dat na monitor (co sa vraj vzdy po odteceni vody musi), nachystat (klystir, oholit a pod), dat epidural, zavolat manzelovi.. tak som si isla lahnut, pricom som si chcela pri umyvadle ovlazit tvar. Ta PA zacala po mne hucat, nech si okamzite lahnem, ci chcem zabit svoje dieta tym, ze mi zapadne pupocnik.. tak som si hned lahla a trpla som, ci sa vobec mala este hybe a cakala na ten monitor jak kura na sopel. A nic.. nikto neprichadzal. Manzelovi som volala, on hned pribehol, volal, ze uz je pred dverami porodnice, to bolo asi 10:35. Kratko na to prisla sestricka, ze mi pichne infuzku proti streptokokovi. Opytala som sa jej na ten epidural, ze teda ked ho uz mam zaplateny.. a ona zacala hucat, ze na to musim byt aspon na 4 cm a ze na vsetko je cas.. Tak som jej oznamila, ze pred tristvrte hodinou som bola na 4 cm.. a teda ci mi aspon muza pusti prezliect.. zase zacala hucat, ze ci som nacisto slepa a nevidim, ze vedla mna su baby na monitore, ze maju plno.. a odisla.. (to ze nejaka VIP mamicka mala svojho muzika oproti v cakacke som tiez videla.. ale ja som chcela, aby siel len na chodbu, tam kde sa prezliekaju oteckovia, nic viac.. ☹ ) . No co budem dalej pisat.. kontrakcie sa stupnovali, boli stale castejsie, monitor, klystir, holenie, epidural nikde.. nikde nikto.. infuzka stecena priblizne 20 minut.. vtom mi zacali tlaciace kontrakcie.. Spoznala som to podla toho, ze nam na pripravke hovorili, ze to je pocit ako sracka v autobuse, ktoru treba predychat, tak som zacala psickovat. Prosila som tu babu, co tam bola so mnou, nech niekoho zavola, lebo ja som bola na tej posratej infuzke a nemohla som vstat, lebo som sa s bruchom nezmestila k tomu stojanu na infuzku k posteli ☹ Ona navela navela isla, dosla PA, ktora zacala ratovat tu prostrednu babu. Ta jej povedala, ze problemy mam ja a ona zacala po mne hucat, ze zle dycham, ze ak uz tie kontrakcie mam, tak nech sa zhlboka nadychnem a vydychnem. Vravela som, ze ja uz mam tie druhe a ona ze to urcite nie.. no ked som sa tak nadychla ako kazala, tak sa mi zacalo brutalne triast brucho, tak hned kricala, nech vstanem a utekam na osetrovnu. Tak som uz aj ja zvysila hlas, ze nech mi okamzite da prec tu infuzku.. Na osetrovni sa ma dr opytal, ci mam epi, ked som prisla az teraz, ze uz 10 minut som mohla mat po tom. 😠 Som mu povedala, ze som nedostala nic, ani EPI, ani nic a dokonca aj muza mi odmietli zavolat a ani na ten posraty monitor ma nedali, iba co ma vystrasili. On pozrel na PA, ta ostala prekvapena, ze ved jej povedali, ze som nachystana. Tak utekala aspon pre mm. Dr ma poslal, nech utekam na porodnicu. No tam mali obsadene a hovorili mi to asi tak, ze musite pockat 😖 Dr to pocul, zahucal na nich, ze ona nevydrzi, ze musim okamzite ist tlacit, tak ma dali na BOCAK, co je box, kde je stara drevena koza.... no comment.. pribehla dr, dali mi monitor a zistili, ze mala ma slabe ozvy. Dr zacala po mne hucat, ze toto je uz jej 6ty porod dnes a ona je unavena, ona chcela ist na obed a tak nech teda rychlo tlacim.. potom hucala, ze ona musi vzdy nejaku bonusovku vychytit, co doteraz neviem, co myslela, asi ze som tucna, ozvy mala Nina 80 a ja neviem.. Zacala som tlacit a samozrejme ze prve vyslo hovno.. ona hned spustila, ze toto co ma byt, ze ved ja nie som klystirovana.. na to jej PA povedala nieco potichu do ucha a ona prestala hucat. Ibaze ja som bola v takom soku, ze keby tam nebol mm, tak ja asi prestanem tlacit ☹ PA po mne hucala, nech sa kludne vykakam a ze zle tlacim. Dr kricala, nech zavolaju ineho dr, ze ona sa boji, tie ozvy sa jej nezdaju, ja v strese jak nikdy som tlacila z celej sily, citila som ako sa Ninka posunula nizsie a uz som citila aj taky ten cudny pocit uplne dole. Dr zahucala ze okamzite nech zacnem tlacit, ze uz vidi hlavicku, a vtom mi PA dala ruku na brucho tesne pred mojim nadychom a tlacila Ninku von. Ibaze ja som sa nemohla nadychnut. Ked povolila, nadychla som sa a Ninku som vytlacila. Cele toto trvalo 5 minut. Rozdrapila mi tam vsetko. Potom som porodila placentu, co ma tiez nenechala v klude, stale mi to tam popotahovala jak sibnuta a potom sa odohralo presne to, co tvojej kamoske Romci. Zacala mi to tam zaziva zasivat. Sice mi nastrih umrtvila, ale to vnutro sa nedalo, zadkom som tancovala na 1 a pol cm odskoku tych dvoch drevenych panelov kozy. Strasne ma to tlacilo na trtol a ona mi nechcela dovolit ani sekundu, aby som sa napravila.. hrozne.. plakala som, prosila som, ze len sekundu.. nedalo sa mi prestat plakat. Mm poslali prec a ja som tam ostala samucka s mojim placom a prosbami. Sitie trvalo asi 50 minut 😢 Celych tych 50 minut po mne hucala, nech polozim zadok, nech sa uvolnim, nech spolupracujem, ze zavola nejakeho chlapa na to, ze im tak vymyslat nebudem, ze oni sa so mnou parat nebudu.. No obavam sa, ze hociktory lekar by bol lepsi, ako tato mlada nervozna, hladna mrna. Ja som sa jej sto krat ospravedlnila, ze som si dovolila rodit. Prosila somju nech ma ovali, uspi alebo cokolvek.. Nakoniec som na stvrty den musela ist na kyretaz, lebo mi tam zabudla plodove obaly a v porodopise som si nasla velkymi pismenami napisane MAXIMALNE NESPOLUPRACUJUCA PACIENTKA ☹ to ma strasne mrzelo, lebo predtym som kazdemu dr hovorila, nech mi daju sancu rodit prirodzene, ze ich budem na slovo pocuvat.. a tato mi ani raz nepovedala ako mam tlacit, ako mam mat ruky, ze mam dvihnut hlavu, NIC.. a nespolupracujuca som JA 😠 Po 600nedeli na kontrole sa ma moj dr pytal, u koho som preboha rodila. Vraj mam natrhnuty a NEZASITY krcok, cize som akoby stale otvorena a bude mi to musiet zasit.. uz teraz mam z toho nocne mory.. A toto cele sa stalo na Kramaroch. Tak si potom vyber, kam rodit druhe 😖 Inak si myslim, ze som mala proste smolu na smenu, lebo ja som na porodnicu chodila pravidelne na monitor a ine PA su velmi mile. Aj vsetci ostatni dr.. tak ja neviem, cim som si tuto mrzanu zasluzila ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre