Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

hanka274
9. mar 2010

hej zaciatok som vynechala, tak ako bibulienka pise.

tikuska
9. mar 2010

Aha tak dakujem, a tá mierova je v ktorej časti BA, nieže sa tam ešte niekde ten môj moták stratí. 😀
Ja sa ho bojím aj samého doma nechať.

nikollette
9. mar 2010

Tuším že v ružinove, či sa mýlim?

bibulienka
9. mar 2010

ano je to v ruzinove, je to dost velka budova...prinajhorsom ho posadis do taxika a ten ho tam odvezie 😵 😵 😵

veve23
9. mar 2010

Tikuska...Mierova je v Ruzinove, rovnobezne s Gagarinovou, v strede je velika krizovatka s Tomasikovou a su tam vsetky urady BA II, tam je aj matrika. Neni to daleko od nemocnice, tak cca 5 min autom.

hanka274
9. mar 2010

jj,blizko aj mountfield,kukni na net.

iwet001
9. mar 2010

Ahojte, ta matrika ale funguje tusim len pondelok, streda a piatok.

nikollette
9. mar 2010

Moj priatel to nasiel sám bez problémov, a to sa v Ba až tak nevyzná.
Tak to snád nájde 😉

tikuska
9. mar 2010

Snád sa nestratí, dakujem baby. Ste zlaté. 😉

simonka11
9. mar 2010

najlepsie je si uz ale na tej matrike vybavit hned vsetko naraz - najprv ti vystavia rodny list , potom babatko prihlasia na trvaly pobyt ...a tiez ti daju papiere s ktorými pojdete na Urad prace socialných veci a rodiny to je ten prispevok pri narodení dietata ( 151,370 eur ) a tam dostanete papiere na priplatok k prispevku pri narodeni , ale to odnesiete potvrdit k destkej lekarke a gynekologovi ale az ked sa babatko dožije 28 dni , a tiez dostanete tam papier na pridavok na dieta , a treba este ist babatko prihlasit do zdravotnej positovne.....inak ruzinov dáva kazdemu novonarodenemu babatku jednorazovy prispevok v hodnote 70eur .....

simonka11
9. mar 2010

a este som zabudla treba ist do socialnej poistovne

sedula1
9. mar 2010

Simonka, diky za info. Clovek ani netusi co ma vsetko obehat tatino. Chcem sa spytat, ten jednorazovy prispevok si treba nejak specialne ziadat od Ruzinova, alebo ti ho dju automaticky. A kde?

hanka274
9. mar 2010

sedula,na matrike ti povedia,vybavco sa to v kancelarii 1.kontaktu ci ako sa to nazyva.

iwet001
10. mar 2010

fuuuuha, to aby som si vsetko zapisala.. a hrdy tatinko aby si na to vsetko vzal dovolenku 😒

tikuska
10. mar 2010

Dobré ránko mi začíname deň tvrdnutím bruška.
- tak tolkoto vecí budem musieť vybaviť už ja na to moj mužíček nebude mať nervy. 🙂

iwet001
10. mar 2010

No, u nas to asi tiez budeme musiet riesit malym zaskokom a urobime si parhodinovy vylet po uradoch. Este ze mame na vyber z 2 babiek a 2 tiet 🙂

boise
10. mar 2010

😨 my kedze mame trvaly pobyt mimo ruzinova tak nam ruzinov ziaden prispevok nedal 😠

sedula1
10. mar 2010

Boise, ale mali by vam dat teda prispevok v tej mestskej casti, kde mate trvaly pobyt. Vsak oni nemusia vediet kde naozaj fyzicky byvate. Dieta ma automaticky pobyt tam kde aj matka, tak sa skus informovat. ja viem, ze aj ine casti mesta davaju prispevky, dokonca som poculao vyssom v petrzalke, ale to bolo pred par rokmi.. Ze dali 5000sk na vkldnu knizku pre dieta, ale nemohli ich rodicia vybrat minimal. rok. No je to info z druhej ruky, tak neviem ci je to presne takto, v kazdom pripade mestske casti prispievaju pri narodeneni babtiek podla ich moznosti. tak preco sa ukratit o tento pripspevok? Dnes ti nikto nic neda zadarmo...pekny dnik vsetkym.

boise
10. mar 2010

sedula no ja zrovna byvam v petrzke a na manzela kukali jak puk ked sa na to pytal ☹

sedula1
10. mar 2010

To vazne??? Mojmu muzovi to spominal jeden znamy, ze on dostal pred piatimi rokmi ten 5000 sk prispevok.. Preco by si to vymyslal... No neviem. Ale vies co? Spytam sa kamosky, ona je tiez z Petrzky a rodila v septembri, tak som aj ja zvedava co mi povie..Potom ti napisem.

boise
10. mar 2010

ok, dakujem...mozno ze len odbili manzela lebo vedeli ze on po tom patrat nebude 😠

adka0029
10. mar 2010

Ahojte, my máme TP v Novom Meste a dostali sme príspevok na vkladnú knižku 200,- €. Malá sa narodila pred polrokom v Ružinovskej nemocnici.

boise
10. mar 2010

no teda..tak čím ďalej tým viac mám pocit že nás na tom úrade o...obabrali...

tikuska
10. mar 2010

Paráda, kto vie kam tie peniaze potom putujú ked si ich nikto nepýta. Idem si aj ja vypátrať či mám na niečo také u nás nárok.

sedula1
10. mar 2010

boise, volala som s tou kamoskou, ona tiez nic nedostala ani pri prvom, ani pri druhom, tak asi Petrzalka fakt prestala prispievat..To je ale fakt nespravodlive, spominala mi, ze sa mozes v Petrzke prihlasit na Matrike ci akom urade, ktory je v Technopole na 3. poschodi - je tzv. Zapis novonarodenych deti. Vypisete tlacivo, oni vam poslu pozvanku - robia to cca kazde 3 mesiace, pozvu vas na niektoru sobotu hromadne s inymi rodicmi a babtkami, ktore sa narodili v petrzke. No je tam nejaky program, podakuju sa matkam, dostanes kvety a ze dostali nejaky album pre dieta a nejake male pozornosti... No neviem, ci sa vam bude chciet trepat z Ruzinova do Petrzky kvoli tomuto. To nemuseli taketo oficiality vymyslat,ale radsej prispiet s nejakymi peniyzkami, no nie??? Tak skoda, nepotesila som ta...

sedula1
10. mar 2010

Tikuska, ty uz teda zajtra zostavas? Myslis, ze uz to mas na spadnutie? Len ti tvrdne brusko, alebo mas uz nejake kontrakcie - stahy v pravidelnych casoch?? my mame spolocne termi, ja som bola tiez vcera u dr., ale u mna to este nevyzera na spustenie. ty si sa dohodla s dr. divekym, ze si ta tam uz necha a spusti ti to?

boise
10. mar 2010

sedula diky...tak vidim ze byvam v tej spravnej mestskej casti 🙄 blba petrzalka...Sa im vykaslem na karafiaty a hovadiny. Na matrike sme maleho uz hlasili, ale netusim ci manzel nieco take vypisoval a ako ho poznam tak to netusi ani on 😀 No nevadi, snad ked bude druhe babo tak uz budem byvat niekde inde 😝
Ale ajtak dik sedula, aspon vecer nevyblafnem na mm ze to na prd vybavil 😉 Si zlata 🙂

sedula1
10. mar 2010

No veru, sice smola, ale manzel netusi ake stastie. Predisli sme rodinnemu nedorozumenie, lebo ja by som podobne reagovala, kebyze nie som pri tom, tak by som mala pocit, ze zas sa na nieco nespytal a kebyze som tam aj ja, so svojou hubou, tak by som to vybavila... ach jaj, to sme my zeny, tym chlapom neverime, ze to dokazu vybavit rovnako ako my.. Tak uvidime co my vybavime v Ruzinove, mozno dopadneme ako vy - nic a na take hovadiny ako oficialne privatanie novorodeniatok - talk mi to prípada ako za komunistov sa vykaslem aj ja. Budem mat co robit sama so sebou a malym a nie tam stat v zastupe na miestnom urade..

boise
10. mar 2010

ano to s tym privitanim na urade mi pripada tiez take komunisticke 🙂 a ano, manzel ani netusi aky ma dnes vlastne stastny den 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre